Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Msze niedzielne dla młodzeży 
Autor Wiadomość
Post 
Jak widać (w wakacje) na dwunastce co dzień to inny organista. Dziś nie było kanonów z Taize, ale za to były klasyczne melodie części stałych ;) Ponadto śpiewana prefacja (gdzie indziej rzadkość), poza tym bardzo ładna i rzadka czwarta ME.

Ostatnio "czaję się" u dominikanów, bo już wiem, że idę do beczki ;)


Cz lip 27, 2006 19:10
Post 
szalony napisał(a):
Jak widać (w wakacje) na dwunastce co dzień to inny organista. Dziś nie było kanonów z Taize, ale za to były klasyczne melodie części stałych ;)


Chyba mają jakiegoś organistę na zastępstwie. Dzisiaj grał i śpiewał na mszy..... ładnie, ale zupełnie nie "po dominikańsku". Nie było też np. potrójnego "Amen" po podniesieniu.
Ale w sumie.... to chyba normalne - w końcu organista też człowiek i musi kiedyś mieć wakacje :-)


Pt lip 28, 2006 20:03
Post 
Dzisiaj wpadlem na 19:30 i oprawa Mszy przeszla moje oczekiwania :-) W czwartki jak zwykle jest schola, ale po pierwsze zdziwila mnie ilosc ludzi (nawet na dominikanskie standardy), po drugie ujrzalem 7 koncelebransow :shock: Jeszcze wieksze bylo moje zdziwienie, kiedy uslyszalem slowa Kanonu Rzymskiego :shock:


Cz sie 10, 2006 23:28

Dołączył(a): Cz sie 10, 2006 20:36
Posty: 19
Post 
Na Hali Świętego Józefa koło Jasnej Góry są świetne msze :-)

_________________
Kocham, więc nie muszę sią bać... ;D


Pt sie 11, 2006 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Na Turbaczu, schodząc żółtym szlakiem do Nowego Targu, przy tzw. Kaplicy Papieskiej, w drugą niedzielę sierpnia rokrocznie odbywa się Święto Gór, na które przybywają, pieszo przez góry, górale czasami z bardzo odległych zakątków. Impreza przyciąga też rzesze turystów. Przez wiele lat msza tradycyjnie była odprawiana przez pochodzącego z Łopusznej, położonej u stóp Turbacza, nieżyjącego już ks. Józefa Tischnera

za http://pl.wikipedia.org/wiki/Turbacz


To jest dopiero msza :spoko: - dla młodzieży jak najbardziej :)
W tę niedzielę będą tam modlitwy w gwarze góralskiej (chociaż Biskup zabraniał) bo górale stwierdzili, że w Górach Bóg nie życzy sobie żeby ludzie mówili do Niego jakąś poprawą polszczyzną i wystrajali się w garnitury i krawaty.

To ja zapraszam :tuptup:

_________________
zielony anioł


Pt sie 11, 2006 18:18
Zobacz profil
Post 
Z tego co wiem w Sw.Wawrzynca (patron przewodnikow gorskich) jest tez gdzies w sudetach :idea:


Pt sie 11, 2006 18:31

Dołączył(a): Wt kwi 25, 2006 7:57
Posty: 506
Post 
puella napisał(a):
To jest dopiero msza :spoko: - dla młodzieży jak najbardziej :)
W tę niedzielę będą tam modlitwy w gwarze góralskiej (chociaż Biskup zabraniał) bo górale stwierdzili, że w Górach Bóg nie życzy sobie żeby ludzie mówili do Niego jakąś poprawą polszczyzną i wystrajali się w garnitury i krawaty.

Nie mieszajmy dwóch rzeczy - JE ks. Stanisław kardynał Dziwisz zakazał (i słusznie) Ewangelii "po góralsku" czy zmieniania tekstów mszalnych - kazania
"po góralsku" czy tradycyjnych góralskich pieśni religijnych nikt nie zakazuje...

_________________
Contra negantem principia non est disputandum


N sie 13, 2006 0:02
Zobacz profil
Post 
Na Stolarskiej liturgia tradycyjnie sie rozkreca. Akademickie o 19:30, po nich kolacja (do piatku). Wejscie dlugie + schola. Na mszach 12" bracia studenci + schola + organy (dlugie wejscie). Ruszyly juz akademickie dwudziestki w Niedziele. Tradycyjnie schola + full asysta (dlugie wejscie). Zapraszamy do Dominikanow w Krakowie! 8)


Śr paź 11, 2006 10:41

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Na Miasteczku też :P Jak już reklama :P:D

Codziennie od niedzieli do piątku o 20.00 - full asysta, długie wejście i schola. A w najbliższą niedzielę Eucharystii będzie przewodniczył ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Śr paź 11, 2006 13:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 07, 2006 21:29
Posty: 103
Post 
u mnie mlodziezowe sa...ale tylko oficjalnie

mlodziezy jest tam jak na lekarstwo z reszta nie ma co sie dziwic

ksiezulek gada takie same kazanka do wszystkich

a scholka to jest taka ze ich sie sluchac nie da (zrozumiale bo nikt tam spiewac nie chce)

parafia sw Wojciecha Kraków


Śr paź 11, 2006 15:25
Zobacz profil
Post 
pizmak napisał(a):
u mnie mlodziezowe sa...ale tylko oficjalnie
mlodziezy jest tam jak na lekarstwo z reszta nie ma co sie dziwic
ksiezulek gada takie same kazanka do wszystkich
a scholka to jest taka ze ich sie sluchac nie da (zrozumiale bo nikt tam spiewac nie chce)
parafia sw Wojciecha Kraków


Jeśli Ci to przeszkadza i szukasz czegoś innego to spróbuj przyjśc do dominikanów. Nie wiem ile masz lat, ale msze młodziezowe są o 19:00 a studencka o 20:20. W niedzielę oczywiście.

Są też duszpasterstwa:
Przystań (dla młodziezy): http://www.przystan.krakow.dominikanie.pl/
Beczka (dla studentów): http://www.beczka.krakow.dominikanie.pl/


Śr paź 11, 2006 22:44
Post 
pizmak napisał(a):

parafia sw Wojciecha Kraków


Gdzie to jest ? Bo śmiem sądzić, że Wojciech na rynku nie ma parafii...


Śr paź 11, 2006 23:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
Ja tak z innej trochę beczki, ale generalnie o Mszy, w sumie tez była dla młodych.
Miałam ogromną przyjemność być w uroczystość w czerwcu tego roku na Mszy dziękczynnej za pielgrzymkę Benedykta w kościele św. Piotra i Pawła, na Mszy był chór który śpiewał Benedyktowi na Błoniach.
Niezapomniane wrażenia :)

_________________
Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił by przed Tobą, Panie stać...


Pt paź 13, 2006 17:47
Zobacz profil
Post 
Ale chor z soboty, czy z niedzieli ? To zasadnicza roznica ;)


Pt paź 13, 2006 18:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 21, 2006 15:18
Posty: 2
Post 
pomoże mi ktoś

_________________
Hyuuga Neji


So paź 21, 2006 17:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL