Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 13:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Msze niedzielne dla młodzeży 
Autor Wiadomość
Post 
Na dziewiątce frekwencja jest umiarkowana. O 19:30 duża. Na jedenastce - kościół nabity na full.

Pełna rozpiska (gdyby ktoś z Was chciał wpaść)
7:30 - x.prałat Turek, bez organisty
9:00 - młodzieżówka
10:00 - proboszcz
11:00 - z dziećmi
12:00 - prałat Waliczek
13:00 - teoretycznie "dla uczonych" :D, odprawia często jakiś profesor (np. Ryś)
<przerwa>
19:30 - studencka
20:30-bez organisty
21:30 -j.w, chyba ostatnia msza w Krakowie. Czasem imponująca ilość ludzi (full).

Parafia Św. Anny - zapraszam
:-D


Wt maja 09, 2006 12:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 10, 2006 15:29
Posty: 5
Post 
Moja parafia jest na razie mała. :p

Jest tylko Msza dla dzieci, o 11:30, ale to... tylko sie tak nazywa, bo praktycznie Msza jest taka sama jak inne, kazanie jest dla dorosłych.
A jeśli już jest to dla naprawdę małych dzieci...

Powinni "dać" jakąś Mdszę dla młodzieży, ale taka jest tylko w tygodniu


So cze 24, 2006 20:03
Zobacz profil
Post 
szalony napisał(a):
21:30 -j.w, chyba ostatnia msza w Krakowie. Czasem imponująca ilość ludzi (full).

Parafia Św. Anny - zapraszam
:-D


Takich "ostatnich" mszy w mieście jest więcej, bo o 21:30 jest też msza u dominikanów.

U dominikanów (Kraków) w niedziele jest 10 mszy - chyba na żadnej nie jest luźno (choć nigdy nie sprawdzałam jak jest o 7:00 ;-) )
Msza młodzieżowa jest o 19:00, a akademicka o 20:20. Zdarzyło mi się być na mszy młodzieżowej - kościół jest zapchany do ostatniego wolnego centymetra - ludzie stoją i siedzą wszędzie gdzie się tylko da. Zaraz po tej mszy jest msza adademicka, na której sytuacja jest identyczna. Jeśli ktoś podjedzie pod kościół dominikanów w okolicy godz 20:00 to może się lekko zdziwić widząc ogromne tłumy i zapchaną całą ulicę Stolarską i Plac Dominikański (jeden tłum wychodzi z mszy, drugi na nią wchodzi)


So cze 24, 2006 20:35

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Dawniej ostatnia msza u Dominikanów była wcześniej, jeśli się nie mylę. Widać dostosowywują się do potrzeb ;) A i akademickie były o 9; już ich nie ma? Był okres, że dzielnie wstawałam o świcie [przynajmniej jak na mnie] i maszerowałam przez pół miasta na 9 właśnie...

U mnie jest o 11 msza dla dzieci [i równolegle w kaplicy akademickiej dla przedszkolaków] - skrócona o jedno czytanie, czasem z jakąś scholką młodzieżową i oczywiście ze specjalnym kazaniem. Ale że bywam baaardzo rzadko, to dokładniej się nie orientuję. Na przedszkolnej od czasów własnego przedszkola nie byłam, więc w ogóle nic w tym temacie powiedzieć nie mogę... Oprócz tych dwóch jest też msza dla młodzieży i akademicka oczywiście - o 20. Ale o niej już nie raz pisałam, więc co się będę powtarzać. W każdym razie ciągle zapraszam ;)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


So cze 24, 2006 22:20
Zobacz profil
Post 
Przez kilkadziesiąt lat msza akademicka była o 9:00 rano. Od października 2005 przeniesiono ją na 20:20 (a przez to i ostatnią mszę na 21:30 - była o 21:15). Powodów było kilka m.in. taki, że studenci zaoczni nie mogli brać w niej udziału. Teraz o 9:00 jest zwykła msza, ale i tak jest w kościele tłum.


So cze 24, 2006 22:32

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Aż wstyd nie wiedzieć... Dzięki :)

I trochę mi żal tych dziewiątek, mam mnóstwo dobrych wspomnień z nimi związanych ;) Bo za dziewiętnastkami nigdy jakoś nie przepadałam. Ten tłum to już przesada ;) Ale wiem, że dla bardzo wielu osób to taka ostatnia szansa - i nawet jestem w stanie ich zrozumieć :)

Tak wspomnieniowo jeszcze mi się z dzieciństwa przypomniało. A raczej przypomniała - dzieciaków pełna przestrzeń pomiędzy ołtarzem a pierwszymi ławkami na tych mszach dla dzieci u Misjonarzy. Naprawdę mieliśmy tam tłoczno. Teraz raczej garstka dzieci się pojawia. No ale podobno parafia się starzeje... A, i dzieli! No to ok ;)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


So cze 24, 2006 23:07
Zobacz profil
Post 
Na dziewiątki nadal chodzi dużo młodych ludzi i oczywiście śpiewa na nich schola.

A co do parafii w Starym Mieście (zrozumiełam, że mówisz o Misjonarzach ze Stradomiu) to niestety masz rację z tym wyludnianiem się centrum miasta - młodzi w większośc przenoszą się poza centrum, a tam zostają tylko emeryci.


So cze 24, 2006 23:24

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
A nie - to Misjonarze z parafii Matki Bożej z Lourdes. Ale tak ogólnie ci sami, co na Stradomiu. I właśnie nie jest to ścisłe centrum, a parafia i tak się starzeje. Podobno co roku mniej o kilka ślubów... Tak naprawdę fason trzymają głównie studenci z DA Na Miasteczku. I to jak trzymają! ;)

Wprawdzie to wątek o mszach niedzielnych dla młodzieży, ale i tak polecę dwudziestki w tygodniu - studenckie. Choć od października, bo właśnie się kończą. W każdym razie naprawdę warto :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


So cze 24, 2006 23:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
A sa u Was msze młodzieżowe w okresie wakacji :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N cze 25, 2006 6:14
Zobacz profil WWW
Post 
U Dominikanów chyba są. U mnie młodzieżowa jest związana z obecnością bierzmowanych i scholki oazowej, więc w wakacje są raczej same babcie. 11-tka dla dzieci chyba też nie funkcjonuje w wakacje, nie wiem jak ze studencką.


So lip 22, 2006 21:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
No właśnie... A u nas w wakacje - nic nie ma :-(

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N lip 23, 2006 8:07
Zobacz profil WWW
Post 
Poszedłem dziś (od paru dni chodzę) na Dwunastkę do dominikanów. Co ciekawe - zamiast "Święty..." zabrzmiało "Sanctus..", a zamiast "Baranku Boży" - "Agnus Dei". ;) Poza tym frekwencja jak zwykle (można pomyśleć, że to niedziela).


Wt lip 25, 2006 12:20
Post 
szalony napisał(a):
Poszedłem dziś (od paru dni chodzę) na Dwunastkę do dominikanów. Co ciekawe - zamiast "Święty..." zabrzmiało "Sanctus..", a zamiast "Baranku Boży" - "Agnus Dei". ;) Poza tym frekwencja jak zwykle (można pomyśleć, że to niedziela).


Zawsze na mszy koncelebrowanej spiewa się "Sanctus" i "Agnus Dei".
Ja niestety nie mogę na 12:00 :( ale wybieram się na 17:00 :)


Wt lip 25, 2006 12:48
Post 
Bywałe tam pare razy, w tym kilka razy na konwenckiej, i zawsze było po polsku ;)


Wt lip 25, 2006 12:51
Post 
szalony napisał(a):
Bywałe tam pare razy, w tym kilka razy na konwenckiej, i zawsze było po polsku ;)


Może byłeś tam tylko w czasie wakacji - kiedy nie ma scholi i braci-kleryków.
W niedziele zawsze jest po łacinie. W tygodniu bywam bardzo rzadko na konwentualnej, ale parę razy zdarzało mi się być i zawsze było po łacinie.


Wt lip 25, 2006 13:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL