Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 21:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Msze niedzielne dla młodzeży 
Autor Wiadomość
Post 
w czym?


So paź 21, 2006 18:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Neji napisał(a):
pomoże mi ktoś

Dziwi mnie to.

Jak czasami w dyskusji puszczą nerwy, to jakiś moderator od razu na potęgę tnie i cenzuruje posty...

A jak pojawia się taki post - ni z gruchy, ni z pietruchy - kompletnie nie wiadomo skąd wzięty, to niech sobie leży :?:


Co do wypowiedzi Neji - domyślam się, że ten post wyżej odnosi się do, zamieszczonego zupełnie w innym temacie, viewtopic.php?p=199470#199470 :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So paź 21, 2006 21:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
ToMu napisał(a):
Neji napisał(a):
pomoże mi ktoś

Dziwi mnie to.

Jak czasami w dyskusji puszczą nerwy, to jakiś moderator od razu na potęgę tnie i cenzuruje posty...

A jak pojawia się taki post - ni z gruchy, ni z pietruchy - kompletnie nie wiadomo skąd wzięty, to niech sobie leży :?:


Co do wypowiedzi Neji - domyślam się, że ten post wyżej odnosi się do, zamieszczonego zupełnie w innym temacie, viewtopic.php?p=199470#199470 :)


Spokojnie ToMu :)......

Wydaje mi się, że Neju debiutuje na Forum i stąd taki post, który wg mnie nie czyni niczego złego przez to, że posiedzi :)

Wierzę, że Doświadczeni i Zwykle Serdeczni Forumowicze nie będą domagać się za to najwyższego wymiaru kary ?

P.s. moderator już wrócił :chat:

_________________
zielony anioł


N paź 22, 2006 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Niczego się nie domagam.

Oczekuję prostej konsekwencji. Albo zmiany zasad.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N paź 22, 2006 22:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 10:34
Posty: 20
Post 
witam (mój 1wszy post :D ). U mnie w parafii jest msza młodzieżowa, ale tylko w Iwszy pt miesiąca. A niedzielna to jest na 11.00 dla dzieci (no i nie wiem czy młodzieży też, ale raczej chyba tak:P)

_________________
"Pan jest moim pasterzem..."


So lis 25, 2006 21:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 20, 2007 19:45
Posty: 23
Post 
U mnie jest mało ludzi młodych. Za to więcej osób starszych.
Na mszy śpiewają dziewczyny ze scholki prowadzonej przez księdza.
Podczas śpiewu gra się na gitarze.
Śpiewany jest też psalm.
Ogólnie jest fajnie :-)

_________________
"Niech wiara będzie dla was codziennym chlebem, a nie świątecznym ciatem."
Jan Paweł II


Pn lut 05, 2007 21:27
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lis 10, 2007 22:00
Posty: 6
Post 
U mnie są msze na
8:00 zazwyczaj przychodza na nią wierni "starzy"
11:00 tutaj jest róznie ale głównie dorośli
na 10:30 w kościele filialnym
12:30 msza dla dzieci (przychodza dzieci, młodzierz i dorośli)
18:00 dorosli przychodzą czasami te młodzież


N lis 11, 2007 16:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 24, 2008 10:04
Posty: 4
Post 
W mojej parafii (a należę do parafii Redemptorystów ze Szczecina) msza dla młodzieży jest o godzinie 19. Nasz zespół (schola) który mam nadzieję upiększa śpiewem i grą Eucharystię składa się z giarki, skrzypiec, basu, czasem marakasów;P (i brakuje nam kogoś do bębenka) oraz z wokalu czyli grupki dziewczyn i chyba jednego chłopaka (ale jużod dawna go nie widzę na próbach ani mszy ;P). Z kazaniami bywa różnie, ale zazwyczaj są dość wciągające:) Jeżeli jest tu ktoś ze Szczecina (a pewnie jest) i brakuje mu w jego parafii poczucia jedności i lubi śpiewać to zapraszam na próbę która odbędzie się w sobotę o 18 (http://www.pno.szczecin.pl/ <--na stronie jest dokładny adres) ;)


Wt cze 24, 2008 12:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 17:36
Posty: 35
Post 
W naszej parafii msza dla młodzieży jest o 9.30. Gra wtedy zespół młodzieżowy (gitara i kilku solistów). Przychodzi dośc dużo osób, szczególnie z gimnazjum bo musza (bierzmowanie). Jednak jakoś nie zauważyłam aby ta msza różniła sie w jakiś sposób od tej o 12.30 dla dorosłych. kazanie jest raczej takie dla wszsystkich i niee widze nic "młodziezowego" w tej mszy po za ławkami dla nich na poczatku kościoła


Wt gru 02, 2008 19:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Dorosłym wstęp wzbroniony
puella napisał(a):
(...)będą tam modlitwy w gwarze góralskiej (chociaż Biskup zabraniał) bo górale stwierdzili, że w Górach Bóg nie życzy sobie żeby ludzie mówili do Niego jakąś poprawą polszczyzną i wystrajali się w garnitury i krawaty.

To jest właśnie ciekawe, że katolicy w Polsce mają swoje zdania, różne od stanowiska Episkopatu, przepisów ogólnokościelnych itp., uważając je za ważniejsze od prawa wyższego jakim są prawa ustanawiane przez sobory czy nawet odpowiednie instancje watykańskie. A ciekawe skąd górale wiedzą lepiej od swego biskupa czego życzy sobie Pan Bóg?
Mnie się wydaje, że taki relatywizm zaczyna się od przeszkolnych Mszy św., na których:
- zamiast zatwierdzonych pieśni kościelnych są pioseneczki ,
- zamiast homilii (oczywiście dostosowanych do odbioru przez dzieci) są inscenizacje z np. autentycznym smakowaniem czy miód jest prawdziwy (a post eucharystyczny przed Komunią św.?),
- zamiast "Wierzę ..." jest "Chwała Ojcu ..." - byle szybciej.
I dziecko dorastając przestaje uczęszczać na Msze św. bo tam jest inaczej niż zna i jest nudno. No, może czasami idzie "do kościoła, bo dają karteczki, potwierdzające obecność a wtedy zdarzają się przed ołtarzem biegi przełajowe za "karteczkami".
Jeszcze trochę i dojdziemy do "duszpasterstwa sympatycznego" jak w Belgii, gdzie świeccy aktywiści nakazują biskupom, jak ma wygladać duszpasterstwo, liturgia itp ...
http://wielodzietni.org/comments.php?Di ... &Feed=Atom
A według przepisów kościelnych nie ma Mszy św. dla dzieci" lecz "z udziałem dzieci"


N gru 07, 2008 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 19, 2008 16:44
Posty: 6
Post 
A u mnie wcale nie ma mszy dla dzieci czy młodzieży. Być może tak jest nazywana msza o 12.00 ale to i tak normalna msza. scholi też nie ma, bo z jakiegoś powodu proboszczowi się nie podobała. A było kilka osób, które śpiewały. Parę razy na mszy w niedzielę były nawet jakieś instrumenty ale też zniknęły. Były wikary zorganizował nawet gazetkę parafialną, ale ona też nie podobała się proboszczowi. Gdy organista chciał zagrać jakieś pieśni inne od tych tradycyjnych też proboszcz zaprotestował...
Ogólnie rzecz biorąc żadnych nadzwyczajnych mszy a naszej parafii nie ma


Pn gru 22, 2008 13:05
Zobacz profil
Post 
"Młodzieżówka" - niedziela, godz. 18.
Zawsze śpiewa zespół młodzieżowy, na gitarze gra ksiądz ;)
No i są światła zgaszone.
Co do wieku - jest różnie.
Ja chodzę od jakiegoś czasu zawsze na 18 ze względu na kazania, które do mnie trafiają. Chodzę, bo chcę. ;)


Pt cze 12, 2009 21:41

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 16:51
Posty: 35
Post 
U mnie są same msze dla dorosłych
a msza na godzinę 11:30 jest dla maałych dzieci
:/

_________________
Zycie to chwila,ja tą chwilą chcę się cieszyc "


Cz sie 13, 2009 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 9:24
Posty: 17
Post 
u mnie jest tak że na 8 rano pierwsza gimnazjum,na 11 druga gimnazjum,na 12 30 dzieci a na 18 trzecia gimnazjum i reszta młodzieży :-)

_________________
Odnów mnie daj przynosić dobry owoc,wyzwól mnie i nowe życie daj zasadź mnie nad płynącą żywą wodą uświęć mnie i naucz w sobie trwać;)


Wt wrz 01, 2009 11:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL