Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 15:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Msze niedzielne dla młodzeży 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 15:12
Posty: 2
Post Msze niedzielne dla młodzeży
Czy w Waszych parafiach są jakieś specjalne Msze dla młodzieży? O których odzinach się odbywają? Czy podczas takiej Mszy graz zespół młodzieżowy, śpiewa chór, czy organista? Czy na te Msze Św. przychodzi duzo młodzieży, czy więcej osó starszych? ITD.
Chcę poznać Wasze opinie na temat młodzieżowych Mszy niedzielnych... (mam nadzieje, że nie popełniłam błędu ortograficznego^^)


Pt lis 04, 2005 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 20, 2005 16:41
Posty: 10
Post 
U nas o tej samej godzinie co dla dzieci (11.00) odbywa się Msza dla gimnazjalistów i licealistów w dolnym kościele. A o 19.00 swoją Msze mają studenci (tam jeszcze nie byłam...). W dolnym kościele jest w zasadzie tylko młodzież, kazania często są w formie przedstawień, rozmów itp. Śpiew organizujemy sami - doszliśmy już do gitara+bębenki+flet :) I jest super :)

_________________
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkac to najlepsza filozofia" św. Jan Bosko


Śr lis 09, 2005 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
ojej w mojej parafii takich mszy jest do wyboru do koloru:
--> o 9:00 jest dla młodzieży (gimnazjum i liceum),
--> o 11:00 (w roku szkolnym) w kaplicy dodatkowo jest msza dla przedszkolaków,
--> o 12:00 msza ogólnie dla dzieci,
--> a o 19:30 podobno dla studentów.

Z tego co się orientuję to młodzieżówkę obstawia jakiś zespół, msze dla dzieciaczków zazwyczaj organista (bo tutaj najwięcej ludzi przychodzi) albo schola, na przedszkolakach nie byłam, a studenckie wydaje się że albo organista albo wierni ;)

O pierwszych trzech mszach mam dobre zdanie, bo zazwyczaj te msze są tak prowadzone, że dzieciakom się nie nudzi (11:00 i 12:00), natomiast gimnazjaliści przygotowują się m.in. przez ta Eucharystię do bierzmowania. Natomiast zawsze mam mieszane uczucia do ostatniej mszy studenckiej, bo do końca nikt nie określił, że ona ma się tak nazywać, choć wszyscy o niej tak mówią, więc raczej nie można się spodziewać kazania skierowanego do studentów. Ja na niej byłam tylko raz (mimo, że teoretycznie ta msza jest dla mnie) i to też w momencie gdy miałam pewność, że nie musze iść na tą mszę... zwyczajnie jakoś nie umiem się przestawić na świętowanie niedzieli od końca - czyli wszystko na początku, a dopiero gdzieś tam na koniec dnia (ba dnia wolnego!) jakaś Eucharystia... czyli zwyczajnie z przekonania nie chodzę na nią ;)

Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr lis 09, 2005 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 13:33
Posty: 56
Post 
w mojej parafii w niedziele są dwie msze dla całej ludności, dzieciaki stoją w bocznych kaplicach albo wogule nie są na mszy, zbuntowana młodzież, taka u nas młodzież. ale co tam wiernych dużo ale tez nigdy za mało...
zapraszam do parafii świętej Anny w Dąbrówce na msze o 9.00 i 11.30 można zobaczyć kaplicę obiawień Matki Bożej na Kurpiach. Dąbrówka w gminie Lelis pod Ostrołęką z zabytkowym kosciołem gorąco zaprasza. noi ja też nie tylko młodych ale wszystkich wierzących.

_________________
RTX


Pn lis 14, 2005 18:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 10:17
Posty: 17
Post 
Nasz Ksiądz zawsze zwraca nam uwage na to, ze nie ma czegos takiego jak msza dla dzieci, msza dla młodzieży. Jest msza z udzialem młodzieży, msza z udzialem dzieci. Bo to jest normalna msza, tyle tylko ze nastawiona na specjalne dotarcie do pewnej grupy.

Co do tych mszy... u mnei w parafii jest (bardzo teoretycznie) msza dla młodziezy o 9:00...Tyle tylko ze oprocz oazy juz chyba nikt o tym nie wie. Wiekszosc młodych ludzi uczeszcza bowiem na msze o 12:00, ktora jest msza "dla" dzieci. tyle tylko ze ta msza niesie wg mnie duzo zagrozen. Powiedzmy ze jest to wersja okrojona, bo jest np tylko jedno czytanie. Ale glownie chodzi mi o to, ze zauwazylam ogromną frekwencje wlasnie na tej mszy osob starszych. Wiaze sie to na pewno z godziną, bo jest tak "akurat", ale boje sie, ze to wynika tez z tego, ze tam mowią kazania"dla dzieci"-łatwe, dosłowne i nie zmuszajace osoby starsze do myslenia... Chociaz z drugiej strony kaznodzieja moze pod pozorem kazania dla dzieci wytykac błędy starszym i mowic tak naprawde do nich...

no to tyle moich refleksji :-)


Pn mar 20, 2006 21:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Msze dla młodzieży są w parafii w niedziele i uroczystości o 9:00. Gra zawsze jakiś zespół. Problemem jest wg mnie godzina - o tej porze niewielu ludziom chce się przyjść, więc sposor jest starszych.

Co innego - msza dla studentów, o 20:00. Pełen kościół, studenci ale też i ludzie niekiedy ok. 50-tki.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn mar 20, 2006 22:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post 
No wiesz ToMu, mój tata ma ok 50-tki i też jest studentem :P.

Pozdrawiam

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


Śr mar 22, 2006 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post 
po za tym chciałam jeszcze zapytać co to za parafia??

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


Śr mar 22, 2006 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Terytorialnie jest to parafia Trójcy Świętej w Gdańśku Oliwie. Ale msze nie są w katedrze - tylko w kościele św. Jakuba (u góry ulicy, widać go od katedry) o 20:00 :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr mar 22, 2006 22:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
ToMu napisał(a):
Msze dla młodzieży są w parafii w niedziele i uroczystości o 9:00. .......

Godzina 9 rano w niedzielę na msze ? - Chyba niefortunnie dobrana.
Dla mnie i innych znanych mi młodych ludzi godzina 9 to początek, środek nocy lub (dla niewielu) połowa dnia, który już się kręci.
Bo wtedy zwykle
- odsypiamy zaległości z całego tygodnia bo szkoła, praca lub inne obowiązki
- smacznie śpimy po nocnych sobotnich spotkaniach grzecznych lub mniej grzecznych
- jesteśmy już po rozgrzewce w drodze na szczyt (wstaliśmy o 5 )

Natomiast godzina 19 lub 20 – to chyba byłoby odpowiednia. Przede wszystkim dla grzecznych miłośników niedzielnych wypraw w góry.

Dlatego uważam, że godzina 9 rano to godzina „do niczego” czyli jak mówią dzieci na wsi , za późna na dojenie krów a za wczesna na dojenie gimnazjalistów. :)

_________________
zielony anioł


Cz mar 23, 2006 10:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
W niedzielę o 10,00 w kościółku akademickim na kalwarii franciszkańskiej są msze dla studentów. Ale nie tylko przychodzą tam studenci. Na mszy śpiewane są piosenki młodzieżowe czy oazowe z gitarą.
Ta kalwaria jest bardzo miłym i spokojnym miejscem, można tam na łonie przyrodzie odprawic sobie medytację i w ciszy serca przebywać z Bogiem. Bardzo lubię tam jeździć.
W Wielkim Poście na tej kalwarii franciszkańskiej odprawiane były studenckie drogi krzyżowe (i nie tylko dla studentów) na powietrzu.


N kwi 23, 2006 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
akacja mówisz o Kalwarii w Katowicach? :)


N kwi 23, 2006 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Tak, o Kalwarii w Katowicach Panewnikach. :)
I cieszę się że jest tak blisko takie wspaniałe miejsce, że nie muszę jeździć gdzieś daleko np do Czernej.


N kwi 23, 2006 16:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
Na Kalwarie Panewnicka nigdy nie jest za daleko :)
Zdarzalo sie wybierac wczesniejszy pociag, zeby spokojnie pochodzic tam.. pomyslec.. pobyc po prostu.. przed spotkaniami tymi waznymi.. i tymi towarzyskimi zupelnie..
To jedno z takich magicznych miejsc.. niby nic specjalnego, a jednak.. :)

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Pn kwi 24, 2006 10:10
Zobacz profil
Post 
U mnie : (Parafia Św. Anny w Krakowie)

9" Msza dla Młodzieży (szczątkowa), śpiewają na niej odłamki mojej oazy, przychodzą na nią kandydaci do Bierzmowania. Kazanie dostosowane troche do młodzieży (jeśli są kandydaci). Odprawia x. Leszek Garstka

11" Msza dla dzieci, celebrowana przez wikarego x.Kazimierza Duraja. Z dialogowaną homilią (ksiądz wychodzi do dzieci), śpiewa scholka dziecięca, potężna obstawa młodych ministrantów.

19:30 Msza akademicka x.Piotra Iwanka. Rozpoczyna się i kończy z miejsca przewodniczenia, zawsze w procesji idą świece, czasami jest full asysta. Oprawę muzyczną w stylu Taize zapewnia schola akademicka. Schola ta śpiewa też na akademickiej w tygodniu (chyba środa).


Wt maja 09, 2006 12:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL