Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 19:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Mały Czat 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
Ja myslę ,że tak jak sugeruje gość , by w jednym dniu był czat dla tych słabszych- niekoniecznie młodszych, a w inny dla mocniejszych - niekoniecznie starszych. W pozostałe dni wspólne czatowanie.
Tu nie chodzi o podziały , ale o naukę i swobodę czatowania .

Puella pięknie napisałaś o orłach , właśnie trzeba z obserwacji przyrody uczyć sie -bo to proste przykłady mądrości Bożej. :D

Nie wolno całkowicie podzielić czatowania wiekowo. Trzeba nauczyć słuchać się nawzajem. :idea:


Cz maja 29, 2003 22:41
Zobacz profil
Post 
Na czacie wszyscy się doskonale znają .Dlatego żeby porozmawiać należy długo pochodzić .Czatu dla dzieci nie będzie na pewno, nie marzcie sobie.Na wierze odbywają się rozmowy na pewnym poziomie wiedzy i wiekowo dla ludzi trochę starszych po dwudziestce.


Śr cze 04, 2003 16:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
gosc napisał(a):
Na czacie wszyscy się doskonale znają. Dlatego żeby porozmawiać należy długo pochodzić


No ja nie wiem czy trzeba tak dlugo przychodzic na naszego czata, zeby podskutowac :D Mysle ze przede wszystkim trzeba byc otwartym i nie bac sie powiedziec swojego zdania :) Tak naprawde to my sie na tym czacie nie znamy :) co innego jak ta wybuchowa mieszanka czatownikow spotyka sie w realu :D :D :D

Pozdrawiam

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr cze 04, 2003 17:03
Zobacz profil
Post Re: Mały Czat
puella napisał(a):
Wdaje mi się, że ludzie przychodzący na czat znajdują się w różnej, często kosmicznej odległości od Boga, ale że oni także chcieliby mieć okazję na nim(na czacie, nie Bogu :)) pogadać i posłuchać bez obawy, że ich słowa zaraz zostaną ocenione jak niewiele warte i będą tak szaro szare na tle tamtych diamentów.................

Jest tak masz święta rację nieświęta dziewczynko.....................
Tej kosmicznej odległości zdają się nie rozumieć współczatujący a także niektórzy prowadzący. Jest to jednak bardzo trudno nie faworyzować ludzi życzliwych kościołowi, wierze, Bogu. Tak dzieje się w każdej dziedzinie życia społecznego. Lepiej bywa człowiekowi, który jest "z nami" niż temu z opozycji.Zwłaczcza, że często ten inny jest niemiły i potrafi "się obrazić gdy brak mu pomysłu .................
Jeżeli jednak czat ma być miejscem spotkań dla wszystkich, być może trzeba prowadZic czasami spotkania z tematem lżejszym i szerzej (prostem językiem) wyjaśniać podstawowe problemy.


So cze 07, 2003 12:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
No to mój pierwszy post. Puella, dzięki za ten temat. Muszę przyznać, że nieźle mi dopiekałaś w pewnym okresie, ale żadnego okresu nie wspominam lepiej niż tamtego. Tak mi się wydawało że i nawrócona jestem i przez uczelnię katolicką taka mądra... W tamtym czasie wszyscy poza Tobą budowali ta moja pychę, a tak naprawdę dobrze mi zrobiło, że ktoś mnie w pysk strzelił i na drzewo wysłał ;)
Ale nie o tym chciałam pisać.
Coraz mocniej mnie wkurza ta cała dyskusja o czatach dla "mądrych-lepszych" i "mniej mądrych-gorszych". Kurka, przecież wiedza w tym wszystkim nie jest najważniejsza, tylko przeżywanie swojej wiary. A czy na czacie z prostszym tematem nie można przeżywać wiary? To chyba tak samo, jakby powiedzieć, że msze dla dzieci są gorsze, bo mniej mądre, mniej fachowe - ale czy często nie docierają lepiej?
Nie wiem, u mnie to jest tak, że na takim strasznie mądrym temacie to się wymądrzam i chwalę wiedzą (takie gwiazdorstwo) a tak naprawdę zastanawiam nad czymkolwiek na tych tematach gdzie nie bardzo wiem co pisać, albo właśnie na tych najprostszych tematach. Jasne, miło jest pobłyszczeć, poszpanować (co dla tak zakompleksionego typa jak ja jest idealną ucieczką od siebie)- w świetle reflektorów widać tylko maskę i kostium, nie widać prawdziwego człowieka, tylko czy to o to chodzi?
Sorki, jakoś mi długo wyszło. Pozdrawiam

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


So cze 07, 2003 17:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Wiesz co bejot... czasami wystarczy zmienić nick albo złapać kogoś na innym czacie też pod innym nickiem aby sie przekonać, że nie jest taki zły...
a puella jest poko... chociaz do mnie etż coś kiedyś miała... :roll: nie wiem czemu :? NIE WAŻNE!

A odnoście tego co napisał Gość
Cytuj:
Na wierze odbywają się rozmowy na pewnym poziomie wiedzy i wiekowo dla ludzi trochę starszych po dwudziestce.
Ja nie mam jeszcze 20-tki, a czatuje na wierze od dłuższego czasu (jeszcze na hodze) i jakoś nie przypominam sobie, abym miała kłopoty z "zakimatyzowaniem się". :!: :D

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


So cze 07, 2003 17:35
Zobacz profil WWW
Post 
Jako jeden z prowadzących czat zostałem przez Gościa wezwany "do tablicy". Proszę zatem o coś bardziej konkretnego na temat faworyzowania przeze mnie niektórych uczestników czata. Jeśli jednak miałoby to komuś poza mną w jakikolwiek sposób zaszkodzić, proszę o prywatną wiadomość na moje konto. Dziękuję za góry za wszelkie uwagi :)


So cze 07, 2003 19:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Hi, Bejot , czy to oznacza, że po chrześcijańsku nadstawiasz drugi policzek?
Czy też jesteś już teraz na prawdę mądra i nie musisz się sama wychwalać ?
Stawiam na to 2.
Na drzewo już nikt Ciebie nie wysyła, na czata chyba mniej chodzisz i więcej słuchasz........
Pierwszy raz i ja rozumiem co napisałaś..........
Hm – dziękuję Bejot.
Ale dość tych uprzejmości.

To nie jest „opozycja do czata” – ja mówię to milion pierwszy raz.
Piszę o tym dlatego bo problem jest i to nie ja go wydumałam.
Mnie nawet już prawie przeszedł ten cały czat......
Straciłam wiarę, i tak prawdę mówiąc niewiele zostało mi nadziei ,że może wydarzyć się jakiś cud i czat spełni oczekiwania wszystkich małych- wybrednych.
W końcu czaty nie są niezbędne do życia nawet dla poszukujących Boga.
Jest jeszcze serwis wiara.pl i mnóstwo książek o Bogu i religiach. :)


So cze 07, 2003 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 8:01
Posty: 2
Post 
Nie popierałam wcześniej prób podziału lub stworzenia osobnego czatu dla młodzieży, ponieważ wiem, że zawsze na ile można, należy dążyć do jedności, zgody i wspólnych spotkań (także w internecie). Popierałam zdania innych o zacierania różnic i o uczenie się nawzajem ludzkiego współistnienia i budowania wspólnoty.
Jak to ktoś napisał : “żeby było jak w rodzinie” :)
A w rodzinie - każdy wie jak bywa: najczęściej kłócimy się i mamy za złe... ale przecież kochamy i działamy w jednym kierunku. To jest prawidłowe, wspaniałe i niepowtarzalne.

Moją pewność co do jedności zakłócił pewien post ( z innego działu) domagający się ........”podniesienia poziomu czata”
O Boże! i co teraz maja zrobić wszyscy mali, którym już teraz było pod górkę ?
Chyba strzelić sobie w “głupi łeb”.
Na początek to ja sobie strzelę, w swój bo bardzo mi wstyd........
Kochani!!! A może jednak racje mają “młodsi” ?, pozwólmy im poszukiwać Boga i ludzi w zacisznym miejscu mniejszego czata, może po prostu w wybrany dzień, o wcześniejszej porze niż “dorosły” ?
Zmieniłam zdanie gdyż często faktycznie daje się zauważyć na czacie a także na forum nuty doskonałości i zwyczajne chełpienie się swoja wiedzą ( vide koszmarnie mądre i długaśne posty-wykłady, po przeczytaniu których można już tylko wstydliwie zamilknąć).
Tu brawo i chichot z mojej strony dla księdza nr 5 za lapidarne dwa słowa ciętego komentarza :)
Ludzie!!! czaty nie są jedynie dla kapłanów i katechetów.
A może się mylę? Więc niechaj BOTOP wpuszcza tam tylko osoby konsekrowane lub po teologii i koniecznie po zdaniu egzaminów wstępnych - wtedy rzeczywiście poziom czatu będzie podwyższony......

Nie zapominajmy tylko, że Jezus przyszedł także ( przede wszystkim ?) do tych ubogich małych i tych co źle się mają.


Wt lip 08, 2003 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 06, 2003 7:24
Posty: 13
Post To jest prawda
Puello zgadzam sie z Toba i mysle ze czat to nie jest najlepsze miejsce na szukanie Boga. Tak mi sie zdaje - nie mam duzego doswiadczenia. Malo na czacie siedze. Ale o Panu Bogu lubie rozmawiac i lubie dawac innym to co sam otrzymalem. A chyba duzo otrzymalem. Pozdarwiam Was wszystkich i zycze duzo swiatla Bozego i nie zapominajmy, ze poznanie Boga jest przede wszystkim laska. Przesylam Wasm caly worek :D abyscie w tym szukaniu sie nie poddali. Do...

_________________
Jaroslaw


So gru 06, 2003 8:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post SOS
A może.....
Może znajdźmy jakieś miejsce w necie , jakiś kawałek ziemi niepotrzebnej innym.
Porzuconej albo podarowanej. Takiej wirtualnej przystani dla strudzonych wirtualnych poszukiwaczy Boga i człowieka. Dla mniejszych i młodszych.
Dla nas : wszystkich smutnych i radosnych świrów , mówiących gwarą , ignorowanych lub wywalonych z innych miejsc za niegrzeczne zachowanie lub mówienie nie do tematu.......
Żeby było gdzieś miejsce , do którego każdy z nas mógłby przyjść posiedzieć bez warunków wstępnych, Teraz i takim jakim jest w tej chwili.
Żeby nikt nie żądał od nas natychmiastowej zmiany.
Gdzie regulamin miałaby tylko 1 punkt : Witaj i bądź, tu jest bezpiecznie, tu możesz pytać na cały głos : GDZIE ON JEST ????
Może gdzieś jest takie miejsce na ziemi.
Nie chcemy tam być po to żeby robić coś złego sobie ani innym....... Chociaż zostaliśmy przepędzeni za krzyk i przeszkadzanie to przecież tak w ogóle jesteśmy nie całkiem źli , tak tylko czasem się składa , że czujemy się sprowokowani i robimy akurat cos innego niż chcielibyśmy......
Chcemy być wśród ludzi.... W miłym i interesującym miejscu. Czy z WAMI ? Może, bo przecież wciąż szukamy kontaktu, a przepędzeni wracamy......
Ale nie potrafimy do was grzecznie przyjść bo wy jesteście teraz za piękni za dobrzy i za mądrzy. Wasza uroda tak jasno świeci, że nas oślepia – więc uciekamy , prowokujemy żeby nas wywalić. Wy jesteście inni i drażni was nasz zapach. A to tylko nasze barwy ochronne.

Nie rozumiecie nas – a my was obrażamy.
Może gdzieś jest taki kawałek świata dla nas.........
Pomóżcie nam go znaleźć bo sami nie potrafimy. I nie zostawiajcie nas samym sobie , dajcie nam to miejsce i przyjdzcie dokładnie w to miejsce gdzie teraz jesteśmy. Wy do NAS bo my tego nie potrafimy.
Przyjdzcie do nas na nasze śmietnisko.......


Pn maja 24, 2004 13:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 06, 2003 7:24
Posty: 13
Post na czacie mozemy porozmawiac ale Boga znajdujemy w zyciu
Moge zachecic tylko do jednego - szukajmy a On sam da nam sie znalezc. A jak Go znajdziemy to zyciem zaswiadczymy i inni tez odnajda

_________________
Jaroslaw


Pt lut 18, 2005 21:36
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 03, 2004 19:47
Posty: 7
Post 
Nie mam jeszcze 20 lat. Czy to oznacza że lepiej mi się nie wypowiadać na czacie bo mój poziom inteligencji jest za mały ?? Przecież to nie zależy od wieku ! Nieraz dziecko może być mądrzejsze od dorosłej osoby ... więc wiek nie ma nic do tego moim zdaniem ale to jest tylko wyłącznie moje zdanie na ten temat.

_________________
Pozdr. Mariusz


Wt maja 03, 2005 9:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post Re: SOS
puella napisał(a):

Nie rozumiecie nas – a my was obrażamy.
Może gdzieś jest taki kawałek świata dla nas.........
Pomóżcie nam go znaleźć bo sami nie potrafimy. I nie zostawiajcie nas samym sobie , dajcie nam to miejsce i przyjdzcie dokładnie w to miejsce gdzie teraz jesteśmy. Wy do NAS bo my tego nie potrafimy.
Przyjdzcie do nas na nasze śmietnisko.......


Nie ma takiego miejsca :(
Duży Czat poszedł z polchatu, może stracił cierpliwość do nas , marnych i małych ? :(
Poszedł na swoje czyste podwórko :(
Miał oczywiście rację.
Dobranoc. Wszystkim Dorosłym i Mądrym.

_________________
zielony anioł


Pn lip 25, 2005 21:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL