Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wiosno przyjdź :) - czyli zima zła.... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
:)

Przebiśniegi lepsze, mniej tuczące ;)
No i cieszyć się nimi można dłużej. To niech sobie tam u Ciebie rosną - wiosenne i radosne :)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Śr kwi 12, 2006 23:36
Zobacz profil
Post 

Śniegu już nie ma, ale ja siedzę na takim raczej odkrytym terenie i tu wszystko jest nasłonecznione - może więc gdzieś leży. Jeśli chodzi o romantyczną wiosnę, to widzę dwa romantyczne kominy wąskie i wysokie i dwa mniej romantyczne, raczej barokowe, niskie i grube. Oczywiście ze wszystkich wali wspaniały siwy dym. Mam cudowny widok, na szczęście to tylko miejsce pracy.
hehehe, acha jeszcze dwa imponujące, wysoko sterczące druty wystają tak w odległości 100 metrów


Cz kwi 13, 2006 15:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Z opisu wygląda, że ten wspaniały romantyczny widok z pracki to masz na ciepłownię Łęg :) ?
A sprawdzałeś czy coś już może kwitnie albo chociaż pączkuje w Ogrodzie Botanicznym ?
Możesz wracając do domu tam wejść :)
Tylko pozazdrościć.

_________________
zielony anioł


Cz kwi 13, 2006 17:55
Zobacz profil
Post 
Właśnie się dopytałem, że rzeczywiście to jest jakaś ciepłownia Łęg. Pojęcia o tym nie miałem :-D Dzięki! :-D A Ogrodek Botaniczny... jeszcze nie byłem!! :D


Cz kwi 13, 2006 19:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Tutaj można posłuchać śpiewu słowika :)
http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/a ... 41/idc/19/

_________________
zielony anioł


Cz kwi 13, 2006 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Przyszła! Przyszła wiosna! :jupi:

U mnie jest burza! :jupi::pada::jupi:

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pt kwi 14, 2006 16:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Bezimienny napisał(a):
Wiecie co? Kiedy tak sobie patrze na wiosnę, to zastanawiam się nad naszą ludzką głupotą. Chodzi mi o to, że zamknięci w czterech ścianach naszych jaskiń, w konserwach naszych samochodów, siedząc przed kompami, przestajemu zważac na piękno. Mam wrażenie, że to właśnie dlatego czasem małe sprawy urastają do rangi problemów. Gdybyśmy popatrzyli czasem na kiełkujące kwiaty, powyrywali trochę wszędobylskich mleczów (z takimi grubaśnymi korzeniami), posłuchali wesołych ptaków, drugi człowiek wydał by się nam sympatyczniejszy... No, może nie dlatego, że rzeczywiście by taki był. Ale dlatego, że nam byłoby lżej na sercu. A gdy lżej, wtedy i drugi człowiek - choć straszny smok - nabiera sympatyczniejszych i pogodniejszych rysów :)

Ludzie nie mają chyba na takie rzeczy ani czasu ani ochoty , są zmęczeni bo dużo pracują, nie mają pewno siły wychodzić z domu więc odpoczywają często przy kompie. W mieście jest mniej okazji do podglądania budzącej się przyrody ( chyba że wirtualnie ) a przecież nie wystarczy tylko tak przejść i już zobaczyć jakiś wiosenny kwiat.
Trzeba wybrać się specjalnie na spacer choćby do parku, ogrodu, albo pojechać na wycieczkę żeby poszukać i posłuchać kiełkujących roślinek – a to już dla wielu wyprawa.

Ja bardzo lubię wiosnę w bukowym lesie, gdy w mieście już jest pełne lato a tam ledwo stopniały śniegi, wtedy na ścieżkach pojawiają się kiełkujące buczynki . :)
Są śliczne, mają po 2 bladozielone listeczki i króciutki korzeń.. Wyglądają jak siedzące na kwiatach motylki . Co roku wiosną próbują zaczepić się w podłoże i wyrosnąć na tych górskich ścieżkach, żeby byc kiedyś dorosłymi bukami - ale nie mają biedaczyny szans, bo turyści je regularnie zadeptują. :cry:

A co do mleczów.... pięknie wyglądaja na zielonych łąkach - może nie powyrywajmy jednak wszystkich :)

_________________
zielony anioł


Pt kwi 14, 2006 20:04
Zobacz profil
Post 
angua napisał(a):
Przyszła! Przyszła wiosna! :jupi:

U mnie jest burza! :jupi::pada::jupi:

No jaka szczęśliwa... Ja mokłem przez tę Twoją wiosenną burzę :P


So kwi 15, 2006 15:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Awa napisał(a):
Ni e ma to jak wieszac pranie na sznurku n a dworze, na wsi.Ten niepowtarzalny zapach. To nie to samo co balkon:)


Wiadomo :) pranie takie ( na wiosnę) jest pachnące bo i wyprane i wywietrzone :rotfl2: Czasem tylko przy wietrze halnym lżejsze kawałki mogą pofrunąć do sasiadów. Albo mozna mieć pranie z niespodzianka ; czesto pszczoły siadają na kolorowych ciuchach i potem można je przynieść do domu i niechcący przygnieść . W ogródku na trzepaku można też wietrzyć poduszki albo sweterki :jupi:

Awa u nas, w Galicji mówimy : "na polu"

_________________
zielony anioł


So kwi 15, 2006 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Wiosna to moja ulubiona pora roku.
Lubię obserwować przyrodę budzącą się do życia, patrzeć jak rozwijają się pąki na drzewach, jak wszystko wkoło zielenieje, jak kwitną kwiaty, jak śpiewają ptaki.
Już na drzewach pojawiły się pąki i małe jasnozielone listki a ptaki tak ślicznie śpiewają :)
Obrazek


N kwi 23, 2006 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
No wiosna to już na Wybrzeżu jest na pewno :)

Skoro można iść sobie na bulwar i przejść się ładnie, a nawet posiedzieć na słoneczku - to wiosna jest na pewno :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N kwi 23, 2006 17:55
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
U mnie też jest. Skoro las się już zieleni, na polach widać zieloną trawę i zboże, zające (a właściwie jeden zając :D) biegają po łące i śpiewają czyżyki... achh ;) :tancze:

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


N kwi 23, 2006 18:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Ahh rozalko, mieszkasz w jakieś pięknej okolicy gdzie rośnie zboże i biegają zające po łące. :) :jupi: :mruga: Chyba gdzieś na wsi.
I zimą musi być tam pięknie gdy jest dużo śniegu :-D
Nie to samo co w zadymionych Katowicach. Ale i tutaj jeszcze jest przyroda. :) Patrzę za oknem jak drzewa już zaczynają być zielone :-D Będę zachwycać się wiosną chodząc na kalwarię franciszkańską :)


N kwi 23, 2006 18:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Mieszkam w mieście, ale od czego są rowery? :D
Wystarczy wsiąść i w ciągu kilkunastu minut znaleźć się za miastem, na łonie natury :)

A co do Katowic i w ogóle Śląska, to zawsze powtarzam, że ludzie są tam najlepsi :) Serio! :)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


N kwi 23, 2006 19:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Ahh, teraz zauważyłam że mieszkasz w Siedlcach :) Fajnie że w kilkanaście minut możesz znaleść się na łonie przyrody :)

Dobrzy ludzie są wszędzie :) Ciekawe tylko co znajduje się w płucach slązaków. Ale i na śląsku można znaleść duzo zieleni :)


N kwi 23, 2006 19:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL