Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 5:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Lednica 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
to "jutro" trochę sie przeciągnęło ;) pewnie dlatego, że zorientowałam się, ze trudno mi napisać coś w odpowiedzi na pytanie puelli, bo raczej nad[opiekuńcza] nie jestem :)

na pewno pomaga zachowanie dziecka - jeśli dobrze się uczy albo przynajmniej widać, że odpowiedzialnie traktuje ten codzienny obowiązek [bo zdolności są różne i niektórzy duuuzo sie uczą, a oceny mają dostateczne], jeśli jest w miarę samodzielne i radzi sobie w różnych sytuacjach [np. samodzielne zakupy na śniadanie dla całej rodzinki, zapłacenie na poczcie], wtedy łatwiej mi zezwolić dziecku na coś nietypowego :)

aczkolwiek jako rodzic pewniej bym się czuła znając ludzi, z którymi moje dziecko by gdzieś jechało :) niewykluczone, że pewnie bym namawiała meża i pojechalibyśmy całą rodzinką na lednickie spotkanie ;) wtedy dojazd byłby z nami [albo umówilibysmy sie gdzies na polu lednickim], a potem dziecko mogłoby dołączyć do swojej grupy :)

ale to teoretyzowanie ;) każde dziecko jest inne i każda sytuacja jest inna, a poza tym dochodzą naprawdę tak różne okoliczności, że trudno cokolwiek powiedzieć :)

przyznaję jednak, że łatwiej rozmawia sie o czymś z małym dizeckiem, nastolatki już argumentują ;) co niestety, zmusza nas czasem do zweryfikowania naszego zdania i przyznania racji synowi lub pozwolenie na cos, na co wczesniej powiedzielismy "nie" ;)

mała mi, módl się też o przyjęcie tego, co Duch Święty uzna dla Ciebie za najlepsze - nawet jesli tego dobra teraz nie dostrzezesz :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Wt maja 16, 2006 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 18:20
Posty: 8
Post 
Hmm.. Pomysł z wyjazdem całą rodziną jest delikatnie mówiąc nierealny :)
Na razie trzymają mnie w niepewności (swoją drogą idealne ćwiczenie na cierpliwość i pokorę :))
Zapewniam, że problemów wychowawczych ze mną nie ma.. Mam jeszcze dwoje rodzeństwa i nas wszystkich, nieskromnie mówiąc - ze mną jest najmniej konfliktowo.. Z nauką nie ma najmniejszych problemów. Chciałam nawet im wytłumaczyć, że Lednica ma być moim dziękczynieniem za nielada sukces (jakim było 3. miejsce w olimpiadzie historycznej na województwo :D), ale takie tłumaczenie chyba by ich rozśmieszyło...
Dzięki za odpowiedzi :)
Pozostaje przy nadziei że się wszystko powiedzie...


Duchu święty! :)


Wt maja 16, 2006 15:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Mała Mi - byłas na Spotkaniu Lednickim? :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


N cze 04, 2006 6:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post 
Ja jednak byłam. Fajnie było.

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


N cze 04, 2006 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 18:20
Posty: 8
Post 
Mój wyjazd był z góry przeznaczony na niepowodzenie :) Ten U Góry już wiedział co zrobić żebym nie jechała...:D
Rozchorowałam się w ostatnim momencie... WTEDY GDY RODZICE SIE ZGODZILI!!
Nawet nie kazali mi zostać w domu... Dostałam wolną rękę, ale zdrowy rozsądek podpowiadał, żeby nie jechać, więc zostałam w domu.. :)
Widocznie tak miało być!

Do zobaczenia w przyszłym roku! :):)
Pozdrawiam
Mała Mi:)


Cz cze 08, 2006 20:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL