Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Hola, hola, puella ;-) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post Hola, hola, puella ;-)
Kolega przypadkiem miał 2 bilety do kina , zaprosił mnie „bo samemu to obciach”
a chciał pójść – choćby dlatego, że Autorytety zniechęcają albo zabraniają .
Poszłam chętnie bo ja też nie lubię gdy ktoś chce decydować za mnie co mam oglądać i mówi, że zaoszczędzę bo on obejrzał „ ZA MNIE” – więc ja już nie muszę. Tym bardziej wtedy „muszę” .

Więc poszliśmy na ten zakazany i obśmiany „Kod”.
Film jak film, rzeczywiście nudnawy szczególnie na początku, ale muzyka i zdjęcia super !
Ja nie znalazłam w tej opowieści niczego strasznego, zdrożnego i obraźliwego ; nawet wydaje mi się, że film delikatnie i z sympatią przedstawia wiarę , zachęca do zainteresowania się religią, szukania prawdy – całkiem przyzwoicie.
Jest wprawdzie trochę mordobicia ale wcześniej można przewidzieć kiedy będzie i zamknąć oczy, nie ma w ogóle „momentów” ( nikt się nawet nie pocałował). !

Bóg - Jezus wg mnie jest przedstawiony całkiem normalnie i po ludzku, a że mógł kochać i mieć dziecko – to przecież nie jest obraźliwe gdyby nawet tak było naprawdę.

Ja takiego Boga bardziej bym mogła pokochać i w takiego uwierzyć.
Mnie nie przeszkadza, że ktoś taki scenariusz filmu napisał. Przecież to tylko FILM.

Po projekcji w kinie zaskoczenie – nikt nie wstawał z miejsca w czasie napisów, nie pchał się do wyjścia jak to zwykle u nas bywa, ludzie wychodzili skupieni i cichutko.
My też zaraz nie gadaliśmy, dopiero w drodze powrotnej kolega stwierdził, że film spoko.

A DLA MNIE ten film to było takie zawołanie tego Boga, o którym mogę tylko powiedzieć, że „Gdzieś On jest...” - zawołanie do mnie osobiście : "hola, hola puella !!!! nie tak szybko się ode mnie uwolnisz" :)

Bo ja szukam Go dość długo i nieskutecznie , ostatnio miałam nawet zaprzestać bo może już nie warto bo i tak nie znajdę ?
Po obejrzeniu filmu pomyślałam żeby jednak szukać dalej, bo to ma sens , będę szukać jak zapewne tez będzie tamta dziewczyna z filmowej opowieści . O nią - taka całkowita ateistkę - zresztą to chyba zadbał sam Bóg , pokazując się jej w tej tajemnej kodowej historii jakby stworzonej specjalnie dla policjantki :)
A mnie się przypomniał w chwili gdy o nim już zapominałam, i zachichotał :
„dalej mnie będziesz szukała, nie dam Ci spokoju, bo to ja tym wszystkim rządzę – nawet poprzez taki obśmiany film JA tu karty (KODY) rozdaję...."

Wiec dla mnie i dla mojego kolegi KOD jest tak ogólnie biorąc pożyteczny , pouczający i religijnie pozytywny – Kolega też zaczyna szukać Boga i może jeszcze kiedyś zaprosi mnie do kina na inny film.
Bo samemu to rzeczywiście obciach. :oops: :oops: :oops:

_________________
zielony anioł


Cz cze 22, 2006 18:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Ciekawy tekst :) Jeszcze bardziej interesujące rozumowanie :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz cze 22, 2006 19:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Cieszem siem, :-D że Cię "zainteresowało" i "zaciekawiło".
Ale co miałeś na myśli z tym "rozumowaniem" ? :zdziwko:

_________________
zielony anioł


Cz cze 22, 2006 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Przedstawienie "odbóstwionego" Boga jako człowieka, którego łatwiej pokochać - choćby to :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz cze 22, 2006 20:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
Bo łatwiej pokochać kogoś, kogo się zna. A zna się osoby podobne do siebie.

_________________
Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił by przed Tobą, Panie stać...


Pn paź 30, 2006 18:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL