Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 5:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Lektorzy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2007 19:00
Posty: 41
Post Re: Lektorzy
Maria-Magdalena ciesze sie ze sie angazujesz w zycie parafii. Zeby bylo ciekawiej ja tez czytalam na Mszy wiec to nie jest tak ze jestem absolutna przeciwniczka sprawowania pewnych funkcji przez kobiety w Kosciele. Ja tylko zastanawiam sie czy jest to dobre, potrzebne i czy nie pociaga za soba negatywnych konsekwencji. Zastanawiam sie gdzie jest granica. Gdy kobieta czyta od święta, "raz na ludzki rok" to jest ok. A gdy czyta co tydzien bo nikogo innego nie ma to tez ok czy juz nie? Po prostu probuje zrozumiec przepisy. I tyle.

_________________
"Dobre Niebo Kiedy Wszyscy Śpią
Pochlipuje Modlitwami Niestrudzonych Ust ..."


Cz lip 10, 2014 21:45
Zobacz profil
Post Re: Lektorzy
ConViva napisał(a):
Maria-Magdalena ciesze sie ze sie angazujesz w zycie parafii. Zeby bylo ciekawiej ja tez czytalam na Mszy wiec to nie jest tak ze jestem absolutna przeciwniczka sprawowania pewnych funkcji przez kobiety w Kosciele. Ja tylko zastanawiam sie czy jest to dobre, potrzebne i czy nie pociaga za soba negatywnych konsekwencji. Zastanawiam sie gdzie jest granica. Gdy kobieta czyta od święta, "raz na ludzki rok" to jest ok. A gdy czyta co tydzien bo nikogo innego nie ma to tez ok czy juz nie? Po prostu probuje zrozumiec przepisy. I tyle.


Po owocach ich poznacie.
Jak ktoś idzie w Bożą stronę to ma święty spokój.
I odwrotnie.


Cz lip 10, 2014 21:59

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2007 19:00
Posty: 41
Post Re: Lektorzy
Pewnie. Nie mam watpliwosci co do dobrych checi i intencji tych osob. Owoce... chyba podlegaja subiektywnej ocenie.

_________________
"Dobre Niebo Kiedy Wszyscy Śpią
Pochlipuje Modlitwami Niestrudzonych Ust ..."


Cz lip 10, 2014 22:07
Zobacz profil
Post Re: Lektorzy
ConViva napisał(a):
Pewnie. Nie mam watpliwosci co do dobrych checi i intencji tych osob. Owoce... chyba podlegaja subiektywnej ocenie.

W rzeczy samej, tak jak rachunek sumienia.

Bardziej bym polemizowała nad instytucja szafarzy, szczególnie w Polsce. Chyba że jesteśmy juz krajem misyjnym?


Cz lip 10, 2014 22:28

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2007 19:00
Posty: 41
Post Re: Lektorzy
Maria-Magdalena napisał(a):
Bardziej bym polemizowała nad instytucja szafarzy, szczególnie w Polsce. Chyba że jesteśmy juz krajem misyjnym?

Z tym zdecydowanie sie zgadzam. Szafarze swieccy sa ewidentnie naduzywani. Wg mnie w wiekszosci sytuacji w ktorych posluguja sa mowiac brzydko niepotrzebni. Czasem to robi sie smutne. Ale to jest juz inny temat.

_________________
"Dobre Niebo Kiedy Wszyscy Śpią
Pochlipuje Modlitwami Niestrudzonych Ust ..."


Cz lip 10, 2014 23:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Lektorzy
Są wątki o szafarzach, tu proszę tego nie rozwijać.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


So lip 12, 2014 8:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL