Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Ministranci w akcji: zabawne zdarzenia zza ołtarza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 11, 2015 19:06
Posty: 43
Post Re: Ministranci w akcji: zabawne zdarzenia zza ołtarza
To u mnie na pasterce była taka sytuacje siedzieliśmy sobie w prezbiterium i w pewnym momencie do kościoła wszedł podchmielony facet poszedł za konfesjonał oparł się o niego i lekko się buja. I w trakcie psalmu usnął. Rozpoczęły się obrzędy Eucharystii i prefacja i zaprawdę godne to i sprawiedliwe... A ten facet się się obudził i na cały głos śpiewając "ALLLLLLELLLLUJA!!!" No ludzie się popłakali :-)

Innym razem na ślubie "I że cię nie dopuszczę aż do śmierci..." No i to samo

A u mojego kolegi na bierzmowaniu biskup na środku kościoła cały ubrany w szaty liturgiczne w mitrę z pastorałem potknął się i gleba, z 10 księży go podnosiło ;-)

Albo w sąsiedniej parafii służyłem gościnnie na bierzmowaniu, no ale że dziekan mi miejsce przy tronie zajął to stałem obok i patrzę a tu ministrant taki przy kości głowa w dół, No i myślę zasłabł, Lecę go ratować podchodzę łapię za ramię trzęsę nim, a on się budzi ze snu i "co? co? co? co się dzieje? chyba mi się przysnęło?" No a ja oniemiałem


Wt sie 11, 2015 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 15:39
Posty: 65
Post Re: Ministranci w akcji: zabawne zdarzenia zza ołtarza
Dwadzieścia lat przy ołtarzu w wiejskiej parafii- ile było różnych sytuacji...

Msza na cmentarzu we Wszystkich Świętych - przychodzi do liturgii Słowa, a tu nie ma lekcjonarza. Ale było biegania.

Generalnie najwięcej jest problemów z ogniem, ten żywioł jest jednak trudny do opanowania:) (kadzidło, świece, Paschał, chrzty). Elektronika też często zawodzi (mikrofon), szczególnie na zewnątrz kościoła.

Od strony służby liturgicznej oczywiście najtrudniejsze jest Triduum, a w nim oczywiście Wigilia Paschalna. Rzeczywiście to matka wszystkich liturgii i potrafi dać w kość. Oczywiście fakt, że jest tylko raz w roku jest bardzo istotny - zawsze znajdą się pierwszoroczniacy i młodzi, którzy mimo szczerych chęci nie mogą się wtym wszystkim odnaleźć. Jeszcze nie przypominam sobie, żeby wszystko było ok (zawsze jakieś 2-3 błędy grubsze i masa drobniejszych). Jak się wychodzi z kościoła po takiej liturgii, to się czuje, że to było coś!


Pt sie 21, 2015 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 10, 2017 12:36
Posty: 36
Post Re: Ministranci w akcji: zabawne zdarzenia zza ołtarza
Podczas przenoszenia klęcznika przewróciłem kadzidło, które oczywiście się wysypało na 1 minutę przed mszą i nie było czasu sprzątać więc leżało na ziemi przez całą msze :-)


Pt lis 03, 2017 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Ministranci w akcji: zabawne zdarzenia zza ołtarza
U nas kupili rzutnik (taki do komputera) do pieśni. Obsługiwała organistka. No, ale jak siedziała którąś Mszę Świętą z kolei i słyszała po raz któryś to samo kazanie proboszcza, to się jej nudziło.
Niewiele myśląc - nie zauważywszy, że rzutnik jest włączony - wywołała z Windows pasjansa i zaczęła grać...
Proboszcz z początku nie wiedział, dlaczego ludzie tak dziwnie reagują na jego kazanie... dopóki się nie obejrzał :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lis 03, 2017 14:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt cze 21, 2016 13:02
Posty: 67
Post Re: Ministranci w akcji: zabawne zdarzenia zza ołtarza
U mnie w parafii wikary głosi kazanie dla dzieci i powiedział tak: w pewnej wiosce, ludzie spierali się o różne spory...


Pt lis 03, 2017 14:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL