Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak ubrać się do kościoła...? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
kawa napisał(a):
w najbliższym india shopie kupujemy kolorowy, letni szal

I dla kobiet problem rozwiązany. Na wielu zdjęciach z wycieczek do Włoch, Francji czy Hiszpani widać jak 90% kobiet biega w takich szalach na ramionach. Mimo upału...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Pt cze 27, 2008 9:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 07, 2010 11:38
Posty: 30
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Jak ubrać się do kościoła...?
Ja mam w tym temacie trochę inne doświadczenia,z Festiwalu Młodych:).Praktycznie wszystkie nabożeństwa (poranne katechezy, popołudniowe eucharystie i wieczorne nabożeństwa) odbywały się w namiocie adoracji, gdzie było dość gorąco-akurat w trakcie Festiwalu były fale upałów.Mimo tego większość ludzi wybierała krótkie spodenki tudzież rybaczki plus bluzki z krótkim rękawkiem ale z drugiej strony sporo dziewczyn nosiło bluzki na ramiączkach (nie te wydekoltowane, lecz raczej takie "zakryte" więc nie wydaje mi się żeby było to dużym przegięciem). Ja do kościoła zakładam sukienkę albo spódnice+ jakąś ładniejszą bluzkę z krótkim rękawkiem.Co do garnituru na mszę św.- ze względu na swoje zaangażowanie polityczne uczestniczę często w różnego rodzaju "mszach za ojczyznę" które przeważnie sprawuje biskup tudzież jego zastępca i wtedy większość mężczyzn jest ubrana w garnitur, kobiety też są obrane na galowo.
Moja rada-ubiór skromny i schludny.

_________________
"Jeśli więc ustami swoimi wyznasz,że Jezus jest PANEM i w sercu swoim uwierzysz,że Bóg Go wskrzesił z martwych-osiągniesz zbawienie" (Rz 10,10)


So sie 14, 2010 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Jak ubrać się do kościoła...?
Ja mam tak na codzień ogólną zasadę- nie pojdę do kościoła tak jak nie poszłabym do pracy. Z tym że ja do pracy nie muszę byc w kosiutmie, mogę być z dzinsach:) ale już w krótkich plazowych spodenkach- nie. Zdażyło mi się nieraz być np na wakacjach lub wracając z wycieczki w kościele w sportowym stroju, w adidasach, a nawet w kombinezonie narciarskim (lepiej zdązyć niż sie spóxnić chcąc koniecznie się przebrać..)
W klapkach chodzę. W lecie wszędzie chodzę w klapkach teraz taka moda jest:)
Uważam że ubieranie się do kościoła super hiper elegencko jest trochę na pokaz i to też nic dobrego. Normalnie, schludnie, nie wyzywająco. Mój mąż nie chodzi w krótkich spodenkach, w lecie nosi zwykle lekkie spodnie i letnią koszulę ale już sandały na bose stopy- naturalnie czemu nie,. Schludny podkoszulek polo czy sportowy mnie absolutnie w lecie nie razi podobnie jak sportowa kurtka w zimie. Dzieci mogą spokojnie być w krótkich spodenkach. Ja jako kobieta nie chodzę na cienkich ramiączkach ani w mini, sukienka albo spódnica do kolan, albo letnie spodnie czy rybaczki. Nie noszę przezroczystych bluzek i dużych dekoltów które tak poza kościołem to bardzo lubię:)

_________________
Ania


Wt sie 31, 2010 18:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Jak ubrać się do kościoła...?
kropeczka_ns napisał(a):
Ja mam tak na codzień ogólną zasadę- nie pojdę do kościoła tak jak nie poszłabym do pracy.

Trzymam się tego - do pracy i do kościoła, jak upał, w krótkich spodenkach :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz wrz 30, 2010 11:21
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL