Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Liturgia Godzin doskonałą formą modlitwy ? 
Autor Wiadomość
Post 
saxon napisał(a):
Czyli - można przez całe życie odmawiać jedną tylko jedną modlitwę - np. Modlitwę Pańską nie nudząc się i przeżywając na nowo kontakt z Bogiem.


Oczywiście! Ktoż nie kocha swojej Mamusi w Niebie? Ja kocham ją bardzo i dlatego odmawianie różańca nigdy mnie nie nudzi. A bardzo pomaga w życiu, szczególnie w chwilach zwątpienia i pokus. Kto nie wierzy, niech żałuje.


Pn maja 02, 2005 17:44

Dołączył(a): Wt wrz 20, 2005 16:41
Posty: 10
Post 
Ja zaczęłam modlić się brewiarzem, gdy poszłąm do liceum, czyli rok temu... Codziennie 15 minut przed lekcjami chętne osoby zbierają się, by odmówić razem Jutrznię. Pokochałam tę modlitwę... To niesamowite móc zacząć dzień razem z innymi słuchając Bożego Słowa.
Aczkolwiek modlitwa różańcowa jest mi równie bliska, a także Apel Jasnogórski. Nie mówiąc już o Modlitwie Pańskiej. Każda z tych modlitw ma swój urok i, co najważniejsze, każda jest dobra. Po prostu jest inna i w różnych momentach życia inna jest nam potrzebna.

_________________
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkac to najlepsza filozofia" św. Jan Bosko


Wt wrz 20, 2005 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 11:04
Posty: 27
Post Re: Liturgia Godzin doskonałą formą modlitwy ?
Mi też się podoba modlitwa liturgią godzin, ale niestety nie mam możliwości tak jak księża czy siostry zakonne do korzystania z tylu tomów brewiarza co oni( a szkoda mogli by to w końcu rozpowszechnić dla wszystkich nie tylko dla nich).Bardzo mi się podoba ta modlitwa i polecam ją wszystkim, którym znudziło się tak jak autorowi tego posta klepanie zdrowasiek itp.
Pozdrawiam

_________________
Gepetina :-)


Śr wrz 21, 2005 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Cytuj:
niestety nie mam możliwości tak jak księża czy siostry zakonne do korzystania z tylu tomów brewiarza co oni( a szkoda mogli by to w końcu rozpowszechnić dla wszystkich nie tylko dla nich).

Witaj,
nie do końca rozumiem cytowane wyżej zdanie. Brewiarz jest codzienną modlitwą ludu Bożego, tzn. wszystkich, a nie tylko księży i zakonnic. Rozgraniczenie objętościowe odnosi się niejako do obowiązku odmawiania tej modlitwy. Księża mają obowiązek odmawiania całości, dlatego też posługują się pełnym wydaniem 4ro tomowym. Niektóre zakonu odprawiają tylko określone godziny stąd mogą się posługiwać wydaniem skróconym jednotomowym. Natomiast świeccy nie mają wcale obowiązku odmawiania brewiarza, jednak jeśli tylko mają ochotę mogą to robić. Właśnie w ramach rozpowiszechniania tej formy modlitwy powstały dwa wydania: Brewiarz dla świeckich i Liturgia Godzin dla osób świeckich bedące niejako "brewiarzem instant" ;) . Któreś z tych wydań ze swoim wznowieniem zostało jeszcze trochę rozbudowane bodajże o antyfony i czytania na poszczególne święta. Zazwyczaj to wydanie osobom świeckim wystarcza, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby one używały wydańia jedno- lub czterotomowego. Więc nie do końca jest "to tylko dla nich"

Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr wrz 21, 2005 19:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
to, z jakiego brewiarza sie korzysta, zalezy od czlowieka - w ksiegarniach katolickich mozna kupic taki brewiarz, jaki bardziej odpowiada - jedno lub czterotomowy - nikt nie pyta, czy kupuje osoba swiecka czy zakonna ;)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr wrz 21, 2005 19:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Mało tego - na stronie http://www.brewiarz.katolik.pl znajduje się Internetowa Liturgia Godzin. Jest to pełna wersja - czyli zawiera teksty z wydania czterotomowego [plus tomy dodatkowe, uwzględniające nowsze wspomnienia]. Jeśli nie chcesz na razie kupować wszystkich tomów (a każdy kosztuje nieco ponad 40 złotych) lub nie jesteś pewna, które wydanie jest Ci tak naprawdę potrzebne, zawsze możesz zacząć od tej formy.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Cz wrz 22, 2005 12:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL