Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Msza Trydencka w Polsce 
Autor Wiadomość
Post 
Cytuj:
Tak zwana "ekskomunika" nałożona na Arcybiskupa i FSSPX jest od początku nieważna i jest także kwestią czasu, kiedy zostanie anulowana(były takie próby 3 lata temu, na 10-lecie śmierci J.E. abpa. Lefebvre).


Hmmmmm. czyli to co oglosil JPII, jest niewazne?
viewtopic.php?t=1305&start=2

Cytuj:
1.Owa msza została mocą bulli św.Piusa V ustanowiona Mszą Wszechczasów tzn. ma być odprawiana w Kościołach aż po świata tego kres. Jan Paweł II ani żaden inny papież nie ma kompetencji kanoniczno-prawnych, aby zarządzenie swojego poprzednika odwołać.


Nikt nigdy nie zabronil odprawiania mszy , w tzw. rycie trydenckim.(vide Bractwo sw. Piotra, pozostajace w calkowitej lacznosci z KrK)
To co sugerujesz....to zwykle KLAMSTWO i manipulacja.
Zreszta jest to latwe do udowodnienia, wystarczy poczytac link, ktory podalem wczesniej.

Cytuj:
Tzn, jestem rzymskim katolikiem, dla którego autorytet abpa. Lefebvre znaczy więcej niż wszystkich dzisiejszych arcymodernistów-apostatów.


Otoz, nie jestes rzymskim katolikiem....jestes zwyklym schizmatykiem.
Mydlisz nam oczy jakims tam ksiezulkiem (Karl Stehlin) , a nie uznajesz oficjalnych dokumentow wydanych przez Watykan.
Baaaaa....nazywasz Karola Wojtyle "antykatolickim".....tym samym nie uznajesz jego prymatu.
Cytuj:
Karolem Wojtyłą, gdyby ze swoim antykatolickim, ekumenicznym przesłaniem pojawił się w czasie pontyfikatu św. Piusa V, Innocentego III, Grzegorza VII, Leona XIII czy chociażby ś. Piusa X? Nieszczęśnik, jeśliby uniknął spalenia na stosie to w najlepszym wypadku zostałby uroczyście potępiony i ekskomunikowany.


Cytuj:
Ja, autor tego tekstu, kiedyś przeminę, Ty czytelniku również, nawet Jan Paweł II przeminie, ale Jezus Chrystus, Prawdziwy Bóg i Prawdziwy Człowiek nigdy nie przeminie.


Jak najbardziej....wszyscy przeminiemy....jest jednak pewna mala roznica.
Pius V, Innocenty III, Grzegorz VII, Leon XIII, czy tez Pius X.......juz dawno przemineli.
Obawiam sie, ze widzac do czego doprowadzaja lefebvrysci....przewracaja sie biedacy w grobie.

Nie poslugujcie sie ich imionami....bo przynosicie im wstyd i robicie niedzwiedzia przysluge KrK.......troche opanowania...panowie schizmatycy.

Cytuj:
Łacina nie jest istotą Tradycyjnej Mszy. Grunt w tym, aby był to jeden język symbolizujący jedność Kościoła.


Hmmm.....zawsze myslalem, ze jednosc Kosciola tworza milujacy sie bracia i siostry....a nie jezyk(tym jezykiem poslugiwal sie takze Neron, Dioklecjan i inni przesladowcy Kosciola).
Ponawiam pytanie....gdzie ta jednosc??? Skoro Jezus poslugiwal sie j. aramejskim?
Wiesz....jakos nie przeszkadzalo mi gdy bylem na mszy we Francji i wysluchalem jej w tamtym jezyku.
Cytuj:
Otórz, Drogi Chłopcze, jestem. Tzn, jestem rzymskim katolikiem, dla którego autorytet abpa. Lefebvre znaczy więcej niż wszystkich dzisiejszych arcymodernistów-apostatów.


Sam jestes apostata i schizmatykiem....a "chlopcow" to sobie poszukaj w "stajni" Lefebvra.


pozdrowka


Cz lis 18, 2004 0:03

Dołączył(a): N lis 14, 2004 18:29
Posty: 17
Post 
"Nikt nigdy nie zabronil odprawiania mszy , w tzw. rycie trydenckim."

Popytaj niektórych księży z lokalnej parafii. Będą mieć w tej kwestii nieco odmienne zdanie...


"Otoz, nie jestes rzymskim katolikiem....jestes zwyklym schizmatykiem."
Czy tak uczy Jan Paweł II, aby w taki sposób zwracać się do braci odłączonych? :-D Poza tym słowo "schizmatyk" ma dla Ciebie najwyraźniej negatywne znaczenie. Czyżbyś zdusił w sobie nakazy Ojca Świętego do pojednania i jedności z prawosławnymi (schizmatykami właśnie)? :-D


"Pius V, Innocenty III, Grzegorz VII, Leon XIII, czy tez Pius X.......juz dawno przemineli.
Obawiam sie, ze widzac do czego doprowadzaja lefebvrysci....przewracaja sie biedacy w grobie."
Czy potrafiłbyś podać, choć jedną rzecz potępioną przez w/w papieży, którą praktykują "lefebryści"? W zamian, ja podam Ci 10 tych, które oni wyklęli, a które praktykuje papież i dzisiejszy Rzym.


"Sam jestes apostata i schizmatykiem"
Mimo najszczerszych chęci, tego tekstu nie jestem w stanie jakoś sensownie skomentować. :( PS. Odsyłam do słownika wyrazów obcych...


Cz lis 18, 2004 20:13
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Popytaj niektórych księży z lokalnej parafii. Będą mieć w tej kwestii nieco odmienne zdanie...


Zupelnie mnie nie interesuje osobiste zdanie poszczegolnych ksiezy. Ja podalem FAKT niezaprzeczalny...taki ktory ma miejsce. Msza sw. w rycie trydenckim NIGDY nie jest zakazana.
Widac, ze mimo mojej prosby nie zdobyles sie na wysilek przeczytania podanego przeze mnie linku.
Cytuj:
Czy tak uczy Jan Paweł II, aby w taki sposób zwracać się do braci odłączonych?


Kolejny raz zagrywasz na "falszywej" nucie.
Czyzby nazywanie rzeczy po imieniu.....bylo oczernianiem?
To nie KrK uczynilo Was schizmatykami...to wy sami do tego dopusciliscie odlaczajac sie od Kosciola, poprzez nieposluszenstwo wzgledem niego.



Cytuj:
Czy potrafiłbyś podać, choć jedną rzecz potępioną przez w/w papieży, którą praktykują "lefebryści"?


Jasne, ze moge podac........to rzecza jest NIEPOSLUSZENSTWO i sianie zametu w lonie samego Kosciola katolickiego.
To co robi obecny papiez...to nie jego prywatne widzimisie, ale "droga" jaka podaza caly KrK. Lefebvrysci stajac w poprzek tej drogi, staja w poprzek samemu Chrystusowi.

pozdrowka


Cz lis 18, 2004 21:03

Dołączył(a): N lut 20, 2005 20:29
Posty: 33
Post 
celnik napisał(a):
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że na mocy pradawnej tradycji, usankcjonowanej wielokrotnie powtarzanym na Soborze Trydenckim "anathema sit!", zadając się z nami i wchodząc w miejsca, gdzie gromadzą się schizmatycy, sam juz też popadłeś w ekskomunikę. :o


Obrazek

:o W związku z tym pytanie - co z naszym Papieżem?

_________________
Gorliwość o dom Twój pożera Mnie (J 2, 17).


N lut 20, 2005 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post Re: Msza Trydencka w Polsce
Piotrek napisał(a):
Oficjalne stanowisko Kościoła w sprawie dopuszczlności sprawowania Mszy św. Trydenckiej jest następujące:

A jakiego Kościoła ??

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N lut 20, 2005 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 19:22
Posty: 83
Post 
celnik napisał(a):
Mam dwa pytania:
Czy Klemens Rzymski, trzeci następca św. Piotra nie wychwalał Boga w Trójcy Świetej Jedynego i czy nie był wychowawcą świętych męczenników, skoro posługiwał się obecną II Modlitwą Eucharystyczną, niezatwierdzoną jeszcze przez Piusa V jako Msza Wszechczasów?

Przepraszam Księdza, czy mógłby Ksiądz podać źródła, na podstawie których możemy domniemywać, że św. Klemens Rzymski posługiwał się II modlitwą eucharystyczną?

Z Bogiem!

Józef


Wt lut 22, 2005 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 19:50
Posty: 180
Post 
Czemu w Rzeszowie wierni siódmy rok proszą biskupa o indult na Mszę, która nie powinna nigdy być zakazana? Absurd.

_________________
Logicznych powodów brak, gdy pod chełmem jeno wiatr :-)


Śr lut 23, 2005 21:47
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Czemu w Rzeszowie wierni siódmy rok proszą biskupa o indult na Mszę, która nie powinna nigdy być zakazana? Absurd.


Znasz fakty i sytuacje.....czy tylko powtarzasz forumowe "rewelacje" ?

Jezeli to pierwsze to daj dowody....jezeli to drugie to daj se spokój.

pozdrówka


Cz lut 24, 2005 1:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 19:50
Posty: 180
Post 
http://www.unavoceresovia.prv.pl/

_________________
Logicznych powodów brak, gdy pod chełmem jeno wiatr :-)


Cz lut 24, 2005 5:02
Zobacz profil
Post 
Hmmmm

To Twój kolejny "fatal error".
Widocznienie przeczytałes dokładnie tego co podałes. Jest tam jedno znamienne zdanie:
Stowarzyszenie Una Voce Resovia powstało jesienią AD 2001 w środowisku osób, które od kilku lat ubiegają się w Diecezji Rzeszowskiej o możliwość REGULARNEGO uczestnictwa we Mszy św. w klasycznym rycie rzymskim.

Tak więc absurdem jest twierdzenie, iz ten ryt został na Rzeszowszczyznie ZAKAZANY. No zwykłe przekłamanie i nadinterpretacja faktów.

Nie wiem dlaczego nie maja ci ludzi możliwosci REGULARNEGO uczestnictwa w mszy trydenckiej.......powodów moze byc kilka. Moze brakowac ksiezy potrafiących odprawic taka msze........moze byc kłopot z lokalizacja......róznie.
Jedno jest pewne na 100 %, nikt im niczego nie zakazał. A to co podaja co poniektórzy na różnego rodzaju forach.....to zwykłe kłamstwo i naciaganie faktów.

Teraz z tej samej stronki......prosze popatrzeć na daty:
Cytuj:
Wydarzenia:

W uroczystość Chrystusa Króla , 31 października AD 2004, uroczystą Mszę św. odprawił x. Wojciech Grygiel FSSP. Liturgia sprawowana była w kościele p.w. św. Rodziny w Rzeszowie.

Wydarzenia:

W Rzeszowie gościł ksiądz neoprezbiter Wojciech Grygiel FSSP. W Poniedziałek w Oktawie Zesłania Ducha Św. odprawił on uroczystą Mszę św. kościele p.w. bł. Karoliny Kózki i udzielił prymicyjnego błogosławieństwa. W dniu następnym Msza św. sprawowana była w kościele p.w. św. Krzyża. X. Wojciech nagrał również dwie audycje radiowe emitowane w Katolickim Radiu "Via" w dniach 4 i 11 czerwca br.

Wydarzenia:

Jak co roku odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla naszej wspólnoty. Codziennie przez trzy dni: 25, 26, 27 marca (wtorek, środa, czwartek) Msze św. w klasycznym rycie rzymskim sprawował oraz nauki rekolekcyjne głosił x. Tomasz Dawidowski FSSP. Zapraszamy do kościoła pw. MB Królowej Polski (garnizonowy) przy ul. Reformackiej.

Aktualizacja: 22 listopada AD 2002

Wydarzenia:

Sakramentu Chrztu św. udzielił oraz Mszę św. w tradycyjnym obrządku rzymskim sprawował x. Tomasz Dawidowski FSSP.Ceremonia miała miejsce w niedzielę 10 listopada, o godz. 13.15, w kościele bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie

Wszystkim którzy wspomogli nas w trakcie przygotowań
do uroczystości Chrztu Św. naszej córki
oraz wszystkim jej uczestnikom serdecznie dziękujemy.
Bóg zapłać.

Maciej i Małgorzata Trybus

Aktualizacja: 3 listopada AD 2002


Fakty sa jasne, a pomówienia ze strony Fatala, sa zwykłym ERROREM...


pozdrówka


Cz lut 24, 2005 8:43

Dołączył(a): N lut 20, 2005 20:29
Posty: 33
Post 
Belizariusz to co ty starasz się dowieść graniczy z obłędem! Z tym się zwyczajnie nie da dyskutować.
Skontaktuj się z ludźmi z Rzeszowa i dowiedz się o co tak na prawdę chodzi a nie zgrywaj cwaniaka, który postradał wszystkie rozumy i udawadnia że czarne jest białe, a białe czarne. Nie rób z tych ludzi idiotów.
Zresztą twoje posty na tym forum to w znacznej części jakieś nieokreślone gafy. Albo widzisz spisek - fotomontarz, fałszerstwo, albo udawadniasz że "ksiądz" wymalowany jak błazen w czasie "Mszy", nie jest już błazem gdy przy ołtarzu gdy tną kobietę nożycami!
Nie trzeba powoływać się na zdjęcia tych bezeceństw z nieokreślonych źródeł, wystarczy sięgnąć po zdjęcia zamieszczone na stronach polskich zakonów czy parafii, albo zwyczajnie pójść do normalnego kościoła w Polsce aby zobaczyć co się wyprawia. Czyni się to w zgodzie z "prawem", gdyż "prawo", kóre zmienia się kilka razy w ciągu 30 lat i nie jest w stanie egzekwować naruszeń swoich przepisów nie jest prawem ale parodią prawa.

_________________
Gorliwość o dom Twój pożera Mnie (J 2, 17).


Cz lut 24, 2005 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Łacinnik napisał(a):
Belizariusz to co ty starasz się dowieść graniczy z obłędem! Z tym się zwyczajnie nie da dyskutować

Ja chcę ci tylko przypomnieć słowa z przedsoborowej encykliki "Mediator Dei":
Cytuj:
liturgia dawnych wieków jest niewątpliwie godna szacunku. Nie należy jednak mniemać, iż dawny zwyczaj, dlatego tylko że tchnie starożytnością, jest przydatniejszy i lepszy, czy to sam przez się, czy to w odniesieniu do późniejszych czasów i nowych warunków. Także nowe obrzędy liturgiczne są godne szacunku i zachowania, gdyż powstały pod natchnieniem Ducha Świętego, który w każdym czasie aż do końca świata jest obecny w Kościele(52); są one w równym stopniu środkami, którymi przeczysta Oblubienica Jezusa Chrystusa posługuje się dla ożywienia i zapewnienia świętości ludzi.

To co tu uprawiasz łamie wszelkie przepisy zawarte w tej encyklice zabraniającej takich indywidualistycznych interpretacji że coś co było wcześniej jest lepsze - jest to wywyższenie się ponad Ducha Świętego który kieruje Kościołem. I w tym Wielkim Poście życzę ci opamiętania i nawrócenia...

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Cz lut 24, 2005 9:44
Zobacz profil
Post 
Łacinnik

Zamiast odnieśc sie do konkretnych zarzutów i obalic je.......ty wolisz obrażac i wymyslac fanaberie.

Cos mi sie wydaje, ze trafiłem w dziesiatke, a ze nie mozesz zaprzeczyc temu co ja napisałem......zamieniasz swój post w zwykły bełkot.
Jestes po prostu za kiepski na to by cos komus udowodnic......cieniarz nic wiecej.

Udowodniłem, ze niektóre fotki sa zwykłą manipulacja........wkleiłem z tej samej stronki która podał fatal error dowody na to, ze takie msze sa odprawiane w Rzeszowie ( a wiec nie sa zakazane)......to wszystko na nic.
Łacinnik w swoim zaslepieniu nie potrafi odnieść sie do prawdy. Po prostu zyje zwykłym fałszem i opetany swoja mania przesladowcza, probuje sie kreowac na skrzywdzonego.

Kto tutaj popadł w obłęd pozostawiam pod ocene reszty userów.

Chciałbym tylko dodac, iz ja podałem fakty......łacinnik poza wrzaskiem i stekiem bzdur nic konkretnego.

pozdrówka


Cz lut 24, 2005 9:55

Dołączył(a): N lut 20, 2005 20:29
Posty: 33
Post 
Nie szastaj wyrwanym z kontekstu cytatem z Piusa XII, jak protestant wyrywkiem z Biblii. Sięgnij głębiej by zrozumieć co dawni papieże rozumieli, w tym kontekście, pod pojęciem "starożytność". Czytaj dalej:
"Natomiast nie jest rzeczą ani mądrą, ani godną pochwały wracać we wszystkim i za wszelką cenę do starożytności. I tak, by użyć przykładu, błądzą ci, którzy chcą ołtarzom przywrócić pierwotny kształt stołu; którzy chcą wykluczyć czarny kolor z szat kościelnych; którzy nie dopuszczają w kościele posągów i świętych obrazów. (...) Taki sposób myślenia i postępowania aż nadto przypomina ów zbytni i niezdrowy entuzjazm dla starożytności wzbudzony przez nielegalny Synod w Pistoi; usiłuje się wznowić owe błędy, które były przyczyną zwołania tego Synodu, i które po nim z wielkim uszczerbkiem dla dusz się uwydatniły. Kościół zawsze czujnie strzegąc „depozytu wiary” powierzonego mu przez Boskiego Założyciela, słusznie ów Synod potępił".
Kto tu się powołuje na starożytność? Kto mówi, że jakiś tam Kelmens coś mówił w III wieku? Kto dochodzi jak żydzi spożywali posiłek w I wieku?
Msza św. "trydencka" to nie starożytność - to Msza Kościoła, która była powszechna jeszcze w 1969 r. a dziś jest niedozwolona.
Dlatego Belizariuszu nie warto z kimś kto jest tak zaślepiony jak ty dyskutować i nie prowokuj mnie prostackimi zaczepkami. Wysil się aby dojść do zrozumienia czegoś co znajduje się poza tym forum. Nie szastaj faktami wyrwanymi z kontekstu i uwierz mi, że znam DOSKONALE problem jaki ma m.in. Rzeszów. Nie będę się na ten temat rozpisywał bo to nie przedmiot rozstrząsań "reszty userów", a sprawie Rzeszowa to nic nie pomoże.

_________________
Gorliwość o dom Twój pożera Mnie (J 2, 17).


Cz lut 24, 2005 10:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Łacinnik napisał(a):
Nie szastaj wyrwanym z kontekstu cytatem z Piusa XII, jak protestant wyrywkiem z Biblii. Sięgnij głębiej by zrozumieć co dawni papieże rozumieli, w tym kontekście, pod pojęciem "starożytność"

Przede wszystkim radzę ci przeczytać ten tekst w kontekście historycznym, a przede wszystki wyłapać w nim ducha tego tekstu.
Bo jest tam mowa o SAMOWOLNYM POWRACANIU DO ŹRÓDEŁ STAROŻYTNYCH, a nie o kształtowaniu form liturgii przez PRAWOWITY SOBÓR POWSZECHNY, więc wyglądnij w końcu ze swojego fanatycznego zaślepienia Trydenckim, bo nie tobie decydować o tym, czy Ojcowie Soborowi postąpili zgodnie z natchnieniem Ducha Świętego. Wykaż odrobinę pokory, bo po pierwsze Msza Trydencka to zaledwie 400 lat w całej 20-wiecznej historii Kościoła. A po drugie puszysz się tu jakbyś conajmniej ty był jej autorem.

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Cz lut 24, 2005 10:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL