Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Podzielność uwagi ...? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:14
Posty: 487
Post 
jo_tko przeczytaj post elki - to jej przyklad - uwazam, ze jest dobry.

_________________
Bóg zna Twoją przeszłość, ofiaruj mu teraźniejszość a On zatroszczy się o twoją przyszłość.


Wt lut 08, 2005 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Elka:
Cytuj:
Msza jest Uobecnieniem Ofiary Chrystusa... Jego Męki - i Zmartwychwstania.... myślę, że najważniejsze, to Mu w tej Drodze towarzyszyć - owszem, można po drodze zrobić zakupy [Skazaniec idzie wolno], można pogadać z koleżanką [zanim wstanie z upadku kolejnego]... ale czy to nazwalibyśmy towarzyszeniem w pełnym tego słowa znaczeniu?


Lars:
Cytuj:
ktoś, kto nie widzi, idąc drogą krzyżową kolejnych <upadków> i w tym czasie robi <zakupy> jest nieświadomy swego uczestnictwa


Ja nie pytałam o post Elki, bo go czytałam. Pytałam, jak rozumiesz to, co sam napisałeś...

PS Wytłuszczenie w cytacie moje.


Wt lut 08, 2005 17:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:14
Posty: 487
Post 
Jo_tko – jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy z tego co się wół niego dzieje, bądź zachowuje się tak jak napisała elka, to wydaje się, że ten człowiek nie wie w czym uczestniczy – czyli jest <nieświadomy> bo nie zna wartości.
Mniej więcej rozumiem to tak – posłużę się dla zobrazowania <mojego rozumienia> przykładem.
Pewien człowiek ma do wyboru skrzynię z brylantami bądź 3 wywrotki 5 złotówek. Jak wybiera złotówki tzn. że nie zna wartości brylantów.

pozdrawiam :)

_________________
Bóg zna Twoją przeszłość, ofiaruj mu teraźniejszość a On zatroszczy się o twoją przyszłość.


Śr lut 09, 2005 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 19, 2010 11:19
Posty: 1
Post Re: Podzielność uwagi ...?
ja to nazywam prawdziwa podzielnosci uwagi :D aczkolwiek odradzam nasladowania :)
http://www.v10.pl/Wideo,Ile,rzeczy,potrafisz,robic,za,kierownica,51787.html


Pt lis 19, 2010 11:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Podzielność uwagi ...?
Myślę że generalnie nie powinno się odmawiać innych modlitw w czasie Mszy ale... daleka jestem od krytykowania babć z różańcem..
może ta babcia przed wojną skończyła tylko cztery klasy (tak jak matka mojego ojca św pamięci..) i ma kłopot z czytaniem , a do tego niedosłyszy co mówi ksiądz i oczy też nie te same.. każdy z nas o ile dożyjemy będzie miał te 80, 85 lat...ale może dzięki jej prostej, upartej modlitwie niejeden już się nawrócił, niejedna dusza czyścowa dostała bilet w górę:)
Oby kiedyś, jak stąd odjedziemy byli tacy co będa za nas odmawiać różaniec...

_________________
Ania


Pn gru 06, 2010 9:36
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Podzielność uwagi ...?
Ja nie spotkałam się z tym, aby podczas mszy św. ktoś odmawiał różaniec.
Co do podzielności uwagi nie mam jej zupełnie i dlatego trochę zazdroszczę tej łaski tym, którzy ją od Boga otrzymali.


Pt mar 11, 2011 17:02
Zobacz profil
Post Re: Podzielność uwagi ...?
Gita2 napisał(a):
Ja nie spotkałam się z tym, aby podczas mszy św. ktoś odmawiał różaniec.
Co do podzielności uwagi nie mam jej zupełnie i dlatego trochę zazdroszczę tej łaski tym, którzy ją od Boga otrzymali.

A ja zawsze biorę ze sobą na Msze św dziesiatkę Różańca.
Gdy kazanie głosi proboszcz, którego moralizowanie, utyskiwanie, znam od lat, miast nudzić się przez 15-20 minut odmawiam sobie dziesiatkę - dwudziestkę Różańca.
Podobnie przy czytaniu nudnych, dlugich listów biskupów.


So mar 12, 2011 9:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL