Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak sie modlic? 
Autor Wiadomość
Post Jak sie modlic?
Witam, jak sie modlić podczas podniesienia na Mszy Świętej?


N maja 31, 2009 12:58

Dołączył(a): Pn mar 19, 2007 20:52
Posty: 90
Post 
W samym momencie podniesienia odmawiam zawsze "Pan mój i Bóg mój", ponieważ wiąże się z tym odpust według rubryki Mszału Rzymskiego z 1963 roku na mocy dekretu z 26.I.1937 roku 7 lat odpustu.

_________________
http://papa.jun.pl/index.php forum o papieżach i papiestwie.


N maja 31, 2009 20:37
Zobacz profil
Post 
Możesz sobie znaleźć jakąś modlitwę, która najlepiej wyrazi to co chciałbyś powiedzieć. Możesz odmawiać jakiś krótki akt w rodzaju "Pan mój i Bóg mój", czy coś podobnego. Możesz swoimi słowami powiedzieć co czujesz. A możesz w ogóle nic nie mówić tylko patrzeć z miłością na Jezusa.
Rób to co Ci serce dyktuje.


N maja 31, 2009 20:45
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N sty 10, 2010 22:57
Posty: 11
Post Re: Jak sie modlic?
musisz wyobraźić sobie stan , bezpieczeństwa , spokoju , jaki chcesz , poczuć go , wejść w ten stan , i ten stan do Ciebie wróci.
To niewyjaśnione jak to działa , ale to jedyna działająca metoda.
Odklepywanie bla bla bla nic nie działa.


N sty 10, 2010 23:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Jak sie modlic?
Meditate napisał(a):
Odklepywanie bla bla bla nic nie działa.


Zgadzam się z Meditate: Odklepywanie bla bla bla nic nie działa. Są natomiast piękne teksty, które powstawały przez wiele wieków, którymi można się posłużyć.

P.S. Meditate, myślę, że mało kto na tym forum odklepuje jakieś tam bla, bla, bla... :)

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pn sty 11, 2010 6:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 9:44
Posty: 281
Post Re: Jak sie modlic?
ja poprostu patrze a gdy ksiadz opusci albo Hostie albo Kielich sklaniam glowe i mowie w myslach Niechaj bedzie Pochwalony Przenajswietrzy Sakrament...


Pn sty 11, 2010 23:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 25, 2009 1:21
Posty: 108
Post Re: Jak sie modlic?
Bla,bla,bla i tyle. Co to jest to cale podniesienie? cos warznego? ale dla kogo? chyba tylko dla wiernych, napewno nie dla ksiezy. Wiem co mowie. Po wizyci J.P.II. w Sopocie. W mojej parafii ksadz proboszcz besztal ludzi ze gadali podczas podniesienia, ze w dawnych czasach szlachta szable podnosila podczas podniesienia. Tak sie zlozylo ze bylem w innym sektorze i to mnie wlasnie uderzylo ze jedynie ksieza nawet nie zauwazyli tego co robi ich glowny zwierzchnik. Msze odprawial jeden jedyny polski J.P.II. Oni jak przekupki na bazarze plotkowali. To sie pytam co to i dla kogo jest!?


Wt sty 12, 2010 2:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 19, 2007 20:52
Posty: 90
Post Re: Jak sie modlic?
meny napisał(a):
ze w dawnych czasach szlachta szable podnosila podczas podniesienia.

wydaje mi się, że szlachta nie chodziła z bronią do kościoła. Tak w ramach off topa.

_________________
http://papa.jun.pl/index.php forum o papieżach i papiestwie.


Wt sty 12, 2010 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 25, 2009 1:21
Posty: 108
Post Re: Jak sie modlic?
Ja w to niewnikam, bo to nie moje slowa tylko przytoczone. Proboszcz mogl sie naogladac pana Wolodejowskiego. Przeciez nie o szable tu chodzi ;)


Wt sty 12, 2010 21:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post Re: Jak sie modlic?
Podczas podniesienia najlepiej się nie modlić tylko wyciszyć. W końcu Pan Bóg przemawia w ciszy a nie w szumie :) <- Szumi to nie było o Tobie :)

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


Pn lut 01, 2010 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 25, 2009 1:21
Posty: 108
Post Re: Jak sie modlic?
Osobiscie gdy juz uczestnicze w nabozenstwie to podczas podniesienia oddaje czesc Jezusowi. Tyle tylko ze ta chwila tak krutko trwa ze o skupieniu to mozna zapomniec. Jak dlamnie to msza powinna trwac tyle ile trzeba~2,5 moze trzy godziny albo i wiecej. Kazde slowo powinno sie celebrowac z szacunkiem czcia i przemysleniem.


Pn lut 01, 2010 23:05
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N sie 01, 2010 14:08
Posty: 92
Post Re: Jak sie modlic?
nie wiem jak Wy , ale ja jeszcze nigdy nie dostałam odpowiedzi w modlitwie od Boga, przez to ja nie widzę sensu modlitwy. Bo modlitwa to ponoć rozmowa i relacja, ja widzę tam tylko siebie mówiącą do Boga,ale nic poza tym.. żadnej w tym relacji. Głucha ściana. Przez to nie mam ochoty się modlić... zaraz powiecie,że pewnie nie umiem słuchać,ale wiele razy próbowałam i to nie znaczy,że jestem zamknięta na Boga i na jego słuchanie.. bo próbowałam z dobrymi intencjami.
Czytam nawet Biblię,ale wiele tam rzeczy nie sprawdza się w życiu.


Śr sie 04, 2010 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 31, 2008 16:01
Posty: 96
Post Re: Jak sie modlic?
W takim razie zacznij prosić Boga o dar modlitwy, o to, by GO w końcu "usłyszeć".

A tak w ogóle chyba nie warto skupiać się na tym, czy GO słyszysz czy nie. Może wystarczy "pomarnować" trochę czasu dla Boga. Skoro masz takie, a nie inne problemy (gwarantuję Ci, że większość z nas tak ma ;) ) to może trzeba potraktować modlitwę jako czas spędzony z Bogiem, czas ofiarowany JEMU...

_________________
"Wszystko jest łaską" św. Tereska


Śr sie 04, 2010 20:24
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N sie 01, 2010 14:08
Posty: 92
Post Re: Jak sie modlic?
ale ja się kiedyś o to modliłam dosyć długo i bez efektu.
Stwierdziłam więc ,że nie ma sensu ,go o coś prosić ,bo i tak nie spełni mojej prośby.
Myslę,że bardzo ważne jest , by usłyszeć Boga, bo wtedy jest relacja. Inaczej czuję się
jakbym rozmawiała z kimś,kogo nie ma. Jeśli nie ma takiej relacji z Bogiem to ja nie widzę spędzać takiego czasu z Bogiem, skoro On zachowuje się jakby Go nie było - nie widzę w tym sensu.


Śr sie 04, 2010 20:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Jak sie modlic?
aem napisał(a):
Inaczej czuję się
jakbym rozmawiała z kimś,kogo nie ma. Jeśli nie ma takiej relacji z Bogiem to ja nie widzę spędzać takiego czasu z Bogiem, skoro On zachowuje się jakby Go nie było - nie widzę w tym sensu.

Bo taka jest właśnie 'taktyka' Boga...
O tym pięknie mówi Ewangelia:
Tamten rzekł: Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki. Lecz Abraham odparł: Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają. Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą. Odpowiedział mu: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą (Łk 16, 27-31).

Bóg nie chce objawiać się inaczej, niż poprzez te słowa i czyny, jakie już zostały dokonane. Dlatego nie ma co liczyć na cudowne zdarzenia, ale po prostu czytać Pismo święte w duchu modlitwy, prosząc o radę.
Bo owszem, Bóg może odpowiedzieć prosto i wyraźnie, ale chce, by ludzie nie widząc jednak uwierzyli, bo tacy są błogosławieni.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Śr sie 04, 2010 20:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL