Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 pokuta regionalna ? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Panie pjo :)

Wystarczy kliknąć na podany przeze mnie link, a pojawią się cytaty, dużo cytatów :) Nie będę niepotrzebnie wklejać tekstu, gdy da się go przeczytać na konkretnej stronie.

Pozdrawiam :)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


So kwi 30, 2005 17:21
Zobacz profil
Post 
rozalka napisał(a):
Wystarczy kliknąć na podany przeze mnie link, a pojawią się cytaty, dużo cytatów :)


Chodziło mi o to, aby udowodniła Pani, że papież Pius XI nie ma racji. No, ale chyba się nie doczekam. W takm razie jeden cytat i pytanie na początek:

"aby wzrastała jedność między wszystkimi chrześcijanami aż do osiągnięcia pełnej komunii"

Jak Pani sobie wyobraża to "wstastanie jedności"? Jeśli Adaś uważa, że chleb po konsekracji staje się Ciałem Chrystusa, a Bolek uważa, że chleb po konsekracji jest nadal tylko chlebem... Albo jeśli Adaś uważa, że pan Rowan Williams to niegroźny komediant, któremu ktoś kiedyś zrobił głupi kawał i powiedział, że jest arcybiskupem, a pan Bolek uważa, że arcybiskup Rowan Williams jest prymasem Kościoła Anglikańskiego?

Kwestia Rzeczywistej Obecnosci albo ważności "święceń" u anglikanów to są pojęcia logiki dwustanowej! To jest tak samo, jak z ciążą. Albo się jest, albo się nie jest. Nie można być "tak trochę" w ciąży!

Na dobranoc - radziłbym przeczytać sobie Mortalium Animos. Skoro tekst jest dostępny na serwerze Opoki to widać nadal obowiązuje:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP ... 11928.html


So kwi 30, 2005 18:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL