Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:17



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Klękanie do Komunii Św. - Oddanie czci. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 16:52
Posty: 37
Post Klękanie do Komunii Św. - Oddanie czci.
Długo to przygotowywałem więc jak co to przeczytajcie to całe ;)
Osioł Klęka Przed Najświętszym Sakramentem
Było to 13 w. gdy jeden z heretyków nie dał sobie wytłumaczyć, że Jezus jest obecny w Najświętszym Sakramencie. Święty Antoni zapytał go czy uwierzy jeżeli jego osioł odda cześć Hostii. Heretyk postawił warunek aby najpierw zamknąć osła na 2 dni bez jedzenia i picia, 3go dnia położy wiązkę siana i owies a obok będzie stał Św. Antoni z Najświętszym Sakramentem. Kiedy nadszedł dzień próby ku zdumieniu świadków wygłodzony osioł nie poszedł do owsa lecz do Św. Antoniego i uklęknął przed Hostią tym cudem Heretyk dał się przekonać i uwierzył w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. (To nie był tresowany osioł)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Dlaczego Ludzie nie klękają? - pomimo że śpiewają : "Padnijmy na kolana uczcijmy Niebios Pana[...]"Aby klęknąć, trzeba wiedzieć przed kim się klęka- trzeba mieć wiarę, cześć i miłość do Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego Odkupiciela Obecnego w konsekrowanej Hostii Świętej. Dzisiaj wiara zanika z braku poznania odkupieńczej ofiary i męki Jezusa Chrystusa, brak modlitwy i rozprzestrzeniające obojętność, pogoń za marnościami. (Czasy ostateczne) piekielna walka o dusze. Papież powiedział: Dzisiaj Świat potrzebuje nowej Ewangelizacji..."
Pan Jezus: "Czy jednak Syn człowieczy znajdzie wiarę na ziemi gdy przyjdzie? (kk 18.8)"


Komunię Św. przyjmujemy na kolanach mimo trudności mino prześladowań.

TO JEST NASZ BÓG


"Na samo imię Jezus ma się zgiąć wszelkie kolano istot niebieskich ziemskich i podziemnych..." (Filip 2,10) A tu jest Najświętszy Sakrament - Bóg ukryty, Bóg prawdziwy! Tylko Szatan nie chce ugiąć kolan przed Jezusem i Maryją.

Jan Paweł 2 w liście do Biskupów zwrócił uwagę na nadużycia w kulcie eucharystii i polecił przygotować instrukcje Episkopatu Polski. Wydał na tej podstawie zalecenia obowiązujące duchowieństwo. Zgodnie z ta podstawą Uchwałą Komunii Św. w Diecezji Polski przyjmują się z rąk kapłana do ust w postaci klękającej..."
Dlaczego więc narzuca się wiernym, prawie w całym kościele w Polsce przyjmowanie komunii świętej na stojąco, procesjonalnie?
Te praktyki pochodzą z nieposłuszeństwa i inspiracji MASONERII, które narzucili kardynałowie i Biskupi Pawłowi 6. Papież Jan Paweł 2 i nie mógł sobie pozwolić na otwarty konflikt z duchowieństwem bo doszło by do zgorszenia i rozłamów w kościele. Papież był bezsilny... Cierpiał i wynagradzał. Wielu Kardynałów i Biskupów nie chce się wycofać, wielu nie ma odwagi przyznać się do błędu i biorą na siebie straszną odpowiedzialność za te profanację przed Bogiem. Ten karygodny brak szacunku prowadzi nie odwracalnie do ukrytej bojaźni Bożej poczucia sacrum i utraty żywej wiary. Te wszystkie wynaturzenia (""szafarze świeccy",dziewczynki ołtarzowe- "ministrantki", komunia Św. Na stojąco i na rękę) są przeciwne Bożemu objawieniu, tradycji i nauczaniu wszystkich Papieży.

Papież Jan Paweł II: "Komunii Świętej nie powinno przyjmować się na rękę, to jest wielka profanacja, tylko kapłani mają zezwolenie dotykać Ciało Chrystusa. Tak zdecydowało niebo "nikt nie ma prawa dotykać Ciała Chrystusa, tylko Kapłan.."

Matka Boża (Mistyczne miasto Boże)"Jeżeli nie uszanowanie Najświętszego Sakramentu jest Ciężkim grzechem dla wszystkich dzieci kościoła, to na tym wieczną kare zasługują nie godni słudzy ołtarza. z nieuszanowania bowiem, z jakim się obchodzili z Najświętszym Sakramentem podchodzi lekceważeniem go przez innych katolików.


Matka Boża: "Nie ulegajcie Modernizmowi... Proszę Was, abyście przystępowali GODNIE do komunii świętej, abyście przyjmowali Ciało Mojego Boskiego syna na KLĘCZĄCO I DO UST."
WY właśnie musicie dać kapłanom prawdziwe świadectwo wierności Bogu.
A więc jeżeli mimo wiedzy i znajomości Przykazań bożych oraz nakazów kościoła nadal nie wierzy czy klękać przed Jezusem Chrystusem twoim zbawicielem, to spójrz na obrazek i zastanów się nad poziomem swojej wiary!
„Największym złem jest nowoczesny sposób przyjmowania Komunii świętej” – bł. Matka Teresa




I jeszcze tylko na koniec bardzo wymowna i pouczająca historyjka:
Pewien kapłan opowiadał:
„Gdy byłem w Niemczech w 1946 r., podszedł do mnie żołnierz, jak się później okazało – protestant i tak się do mnie zwrócił:
– Mam do księdza prośbę, a raczej pytanie. Czy zechciałby mi ksiądz odpowiedzieć?
– Z miłą chęcią – odrzekłem.
– Czy wy katolicy wierzycie, że w tej małej Hostii jest Chrystus prawdziwie obecny, Ten Sam, który chodził kiedyś po ziemi?
– Tak, oczywiście!
– I wierzycie, ze podczas waszej Mszy św. zjawia się On na ołtarzu?
– Naturalnie!
–.A czy wierzycie, ze w Komunii św. przychodzi do was Chrystus, którego uznajecie za prawdziwego Boga?
– Ależ tak! – odpowiadam.
– To kłamstwo Księże! Bo gdyby katolicy w to wierzyli, to czołgaliby się na kolanach od drzwi kościelnych aż do ołtarza, a jak oni się zachowują!”

Od kiedy tylko pamiętam, ludzie przyjmowali Komunię Świętą na kolanach. Jakiś czas temu uległo to zmianie. W większości parafii preferowane jest przyjmowanie Ciała Chrystusa procesyjnie, a więc na stojąco. Na początku towarzyszyło temu przyklęknięcie na jedno kolano tuż przed przyjęciem Komunii - obecnie nikt już o tym nie pamięta. Oczywiście – nikt nie zabrania nikomu przyjmowania Ciała Pańskiego klęcząc, ale ja to robiłam i wiem, że jest to i krępujące i nieporadne (ludzie patrzą na Ciebie jak na dewotkę, a czasami i kapłan ma problem, bo musi się pochylić – raz nawet o mały włos a Hostia by mu wypadła z rąk). Dziwi mnie to, że nie ma już Komunii Św. przez środek kościoła, gdy ludzie nabożnie klęczą w oczekiwaniu na Pokarm Duchowy. Sądzę – jest to moje osobiste odczucie – że zaprzepaszczone zostało jakieś poczucie świętości, że oto przychodzi do mojego serca prawdziwy Chrystus, a nie po prostu opłatek. Wiem, że można powiedzieć, iż nie ważne są gesty, ale czyste serce, ale… Jeśli tak, to po co w ogóle klękać np. przed Najświętszym Sakramentem, czy tez w czasie Mszy Św.? Czy niedługo i z tego zrezygnujemy? Oby nie. Dlatego zachęcam każdego, kto czyta moje słowa, aby je przemyślał i zaobserwował, jak ludzie w jego parafii przyjmują Chrystusa i zastanowił się, czy czasem pozycja klęcząca nie byłaby bardziej odpowiednią wobec Tajemnicy, która nas dotyka


Wt maja 25, 2010 1:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Klękanie do Komunii Św. - Oddanie czci.
O Komunii przyjmowanej na klęcząco już są wątki. Nie na sensu zakładać nowego...

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt maja 25, 2010 6:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Klękanie do Komunii Św. - Oddanie czci.
Np. tutaj:
viewtopic.php?f=15&t=1849
Temat zamykam i zamknięty przenoszę do działu Liturgia. Dalszy los pozostawiam w gestii moderatora działu Liturgia.
jumik


Wt maja 25, 2010 11:28
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL