Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 9:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Woda święcona (wydz.) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 12:18
Posty: 196
Post Woda święcona (wydz.)
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Roza444 napisał(a):
Wkładam tam rękę ale nigdy nie dostaję do wody więc wyjmuję i robię znak krzyża a czasami tego wcale nie robię, a czemu o to pytasz?

Nie dotykasz do wody święconej bo nie chcesz, czy też po prostu jest za głęboko i nie sięgasz?

Zaraz wyjaśnię czemu pytam.


Ja bym nie dotykał ze strachu :D

Zaraz wyjaśnię, czemu:

http://www.wprost.pl/ar/417640/Bakterie ... y-wiconej/

_________________
Bóg - morderca? Dla dobra? Morderstwo jako przejaw miłosierdzia?

Johnny99:

Tak.


Pt sty 02, 2015 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: problem
vilomort napisał(a):
Ja bym nie dotykał ze strachu :D


Michael Jackson mode?

dr Alexander Kirschner napisał(a):
Musimy ostrzec ludzi, by nie pili wody święconej


A to ktoś ją pije? :roll:

Cytuj:
Pomimo, że w 14 procentach przebadanych próbek nie odnaleziono groźnych bakterii, żadne ze zbadanych źródeł wody święconej nie otrzymało w badaniu wiedeńskich naukowców statusu wiarygodnego źródła wody pitnej.


Jakich "źródeł wody święconej"? :| Jakiego "źródła wody pitnej"? :| O co tu w ogóle biega, bo nic z tego nie rozumiem? :|

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sty 02, 2015 14:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 12:18
Posty: 196
Post Re: problem
Johnny99 napisał(a):

(...)

:| O co tu w ogóle biega, bo nic z tego nie rozumiem? :|


Kilkanaście linijek tekstu napisanego prostym językiem... Ale jasne, Ty 'nic z tego' nie rozumiesz.

"Instytut Higieny i Immunologii Stosowanej w Wiedniu przedstawił wyniki badań zawartości wody święconej w wybranych kościołach na całym świecie. W 86 proc. zbadanej wody znaleziono bakterie E. Coli i enterokoki - donosi "Medical Daily"."

Proponuję sięgnąć do źródeł na temat np. bakterii E. Coli - nie trzeba pić takiej wody, żeby bakterie dostały się do organizmu ludzkiego.

Pytanie całkiem 'poboczne': czy podczas procesu święcenia takiej wody bakterie E. Coli stają się święte lub przynajmniej nabywają jakiś świętych cech? Jeśli tak: to jakich? Są mniej agresywne dla katolików? Jeśli tak, to cofam pytanie i tym bardziej będę wystrzegał się (jako ateista) kontaktu z wodą święconą...

_________________
Bóg - morderca? Dla dobra? Morderstwo jako przejaw miłosierdzia?

Johnny99:

Tak.


Pt sty 02, 2015 14:51
Zobacz profil
Post Re: problem
vilomort napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Roza444 napisał(a):
Wkładam tam rękę ale nigdy nie dostaję do wody więc wyjmuję i robię znak krzyża a czasami tego wcale nie robię, a czemu o to pytasz?

Nie dotykasz do wody święconej bo nie chcesz, czy też po prostu jest za głęboko i nie sięgasz?

Zaraz wyjaśnię czemu pytam.


Ja bym nie dotykał ze strachu :D

Zaraz wyjaśnię, czemu:

http://www.wprost.pl/ar/417640/Bakterie ... y-wiconej/

Czemu "wprost" nie pokwapiło się uwiarygodnić zagrożenie święconą wodą podając ilości osób poszkodowanych - chorych, ofiary śmiertelne?..... brak takowych danych?....czy typowy brak rzetelności dziennikarskiej?


Pt sty 02, 2015 15:30

Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 12:18
Posty: 196
Post Re: problem
Alus napisał(a):

Cytuj:

Ja bym nie dotykał ze strachu :D

Zaraz wyjaśnię, czemu:

http://www.wprost.pl/ar/417640/Bakterie ... y-wiconej/

Czemu "wprost" nie pokwapiło się uwiarygodnić zagrożenie święconą wodą podając ilości osób poszkodowanych - chorych, ofiary śmiertelne?..... brak takowych danych?....czy typowy brak rzetelności dziennikarskiej?


A co ma tutaj do rzeczy Wprost? Wprost przedrukowało informację podaną w Medical Daily.
W podanym linku masz odniesienie do źródła - można doczytać szczegóły.
To czyste (a raczej 'brudne', zważywszy na bakterie kałowe) fakty. Co ma tutaj informacja o śmiertelnych ofiarach, czy chorych? Większość ludzi jest świadoma niebezpieczeństw 'płynących' z dostarczania do organizmu bakterii kałowych. Proponuję doczytać na ten temat.

Jeśli nie przeszkadza Ci świadomość, że pojemniki ze święconą wodą w wielu kościołach zawierają bardzo dużą ilość bakterii kałowych (ponownie odsyłam do źródła - znajdziesz tam konkretne liczby), to gratuluję. Jeśli uważasz, że to co tam napisano to stek bzdur i antykościelny spisek i zamierzasz te fakty po prostu zignorować, to też gratuluję.

_________________
Bóg - morderca? Dla dobra? Morderstwo jako przejaw miłosierdzia?

Johnny99:

Tak.


Pt sty 02, 2015 15:41
Zobacz profil
Post Re: problem
Rozbawiła mnie manipulacja, którą jest zamieszczona na samym końcu artykułu:

Cytuj:
Pomimo, że w 14 procentach przebadanych próbek nie odnaleziono groźnych bakterii, żadne ze zbadanych źródeł wody święconej nie otrzymało w badaniu wiedeńskich naukowców statusu wiarygodnego źródła wody pitnej.


Na czym polega manipulacja? Woda święcona, która jest wystawiona w przedsionkach kościołów i kaplic, nie jest przeznaczona do picia, nie musi więc posiadać statusu wody pitnej. To tak, jak gdyby ktoś usiłował przekonywać, że dostępne na rynku samochody osobowe są niebezpieczne, bo żaden z nich nie uzyskał homologacji samolotu pasażerskiego. :D


Pt sty 02, 2015 16:02
Post Re: problem
Cytuj:
A co ma tutaj do rzeczy Wprost? Wprost przedrukowało informację podaną w Medical Daily.
W podanym linku masz odniesienie do źródła - można doczytać szczegóły.
To czyste (a raczej 'brudne', zważywszy na bakterie kałowe) fakty. Co ma tutaj informacja o śmiertelnych ofiarach, czy chorych? Większość ludzi jest świadoma niebezpieczeństw 'płynących' z dostarczania do organizmu bakterii kałowych. Proponuję doczytać na ten temat.

A ilu pije święcona wodę, albo oblizuje palce po umoczeniu ich w kropielnicy??....chyba, że Medical Dally zmienia naukę o chorobach i dowodzi, że do zakażenia może dojść na drodze kropelkowej

Cytuj:
Jeśli nie przeszkadza Ci świadomość, że pojemniki ze święconą wodą w wielu kościołach zawierają bardzo dużą ilość bakterii kałowych (ponownie odsyłam do źródła - znajdziesz tam konkretne liczby), to gratuluję. Jeśli uważasz, że to co tam napisano to stek bzdur i antykościelny spisek i zamierzasz te fakty po prostu zignorować, to też gratuluję.

Nie przeszkadza, bo znam drogi zakażenia.


Pt sty 02, 2015 16:10
Post Re: problem
Używajmy wody święconej
www.egzorcyzmy.katolik.pl

Fragment:
"Wodę święconą można pić, można też nią zwilżyć ciało w miejscach najbardziej bolesnych, można a nawet trzeba nią skropić pomieszczenia i przedmioty ogólnego użytku."

Na forach jest nie jedna rozmowa o picie wody swięconej. Są nawet przykłady sanktuariów maryjnych, gdzie cudowne, poświęcone źródła czynią cuda.
Co niektórzy robili niezły interes na "cudownych wodach" : Oszuści sprzedawali "cudowną wodę" z Lourdes, Fatimy i Medjugorje

Jezuici sa bardziej rozsądni. Fragment z kilku pytań:

"Czy można pić wodę święconą? Można, ale lepiej sprawdzić, czy nie zmętniała, czy jakieś glony się w niej nie rozwijają. Na ogół jest lekko solona, więc nie powinna się psuć. Można - ale po co?"

Jak widać dla wielu katolików picie wody święconej, czy z cudownych źródełek ma duzy sens.


Pt sty 02, 2015 16:24
Post Re: problem
Kozioł napisał(a):
Używajmy wody święconej
www.egzorcyzmy.katolik.pl

Fragment:
"Wodę święconą można pić, można też nią zwilżyć ciało w miejscach najbardziej bolesnych, można a nawet trzeba nią skropić pomieszczenia i przedmioty ogólnego użytku."

Na forach jest nie jedna rozmowa o picie wody swięconej. Są nawet przykłady sanktuariów maryjnych, gdzie cudowne, poświęcone źródła czynią cuda.
Co niektórzy robili niezły interes na "cudownych wodach" : Oszuści sprzedawali "cudowną wodę" z Lourdes, Fatimy i Medjugorje

Jezuici sa bardziej rozsądni. Fragment z kilku pytań:

"Czy można pić wodę święconą? Można, ale lepiej sprawdzić, czy nie zmętniała, czy jakieś glony się w niej nie rozwijają. Na ogół jest lekko solona, więc nie powinna się psuć. Można - ale po co?"

Jak widać dla wielu katolików picie wody święconej, czy z cudownych źródełek ma duzy sens.

Nie spotkałam nigdy osób pijących wodę święconą, zresztą ten przekaz o piciu podałeś ze strony katolików przedsoborowych.
Jeśli chodzi o wody z sanktuariach - zawsze jest ona z jakiegoś źródełka, bieżąca, pobierana przy kranach. I nie źródła czynią cuda, ale wiara....twoja wiara cię uzdrowiła.


Pt sty 02, 2015 16:45

Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 12:18
Posty: 196
Post Re: problem
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Rozbawiła mnie manipulacja, którą jest zamieszczona na samym końcu artykułu:

Cytuj:
Pomimo, że w 14 procentach przebadanych próbek nie odnaleziono groźnych bakterii, żadne ze zbadanych źródeł wody święconej nie otrzymało w badaniu wiedeńskich naukowców statusu wiarygodnego źródła wody pitnej.


Na czym polega manipulacja? Woda święcona, która jest wystawiona w przedsionkach kościołów i kaplic, nie jest przeznaczona do picia, nie musi więc posiadać statusu wody pitnej. To tak, jak gdyby ktoś usiłował przekonywać, że dostępne na rynku samochody osobowe są niebezpieczne, bo żaden z nich nie uzyskał homologacji samolotu pasażerskiego. :D


Jaka manipulacja? Jest stwierdzenie faktu: w wielu pojemnikach z wodą święconą znajdują się duże ilości bakterii kałowych. Konkretne liczby podaje źródło.

Zrób z tym faktem co chcesz. Możesz nawet oblizać palce.

_________________
Bóg - morderca? Dla dobra? Morderstwo jako przejaw miłosierdzia?

Johnny99:

Tak.


Pt sty 02, 2015 16:49
Zobacz profil
Post Re: problem
Cytuj:
Jaka manipulacja? Jest stwierdzenie faktu: w wielu pojemnikach z wodą święconą znajdują się duże ilości bakterii kałowych. Konkretne liczby podaje źródło.

Zrób z tym faktem co chcesz. Możesz nawet oblizać palce.

Nie musisz lizać święconej wody, równie dobrze możesz zjeść nieumyte warzywa i owoce.


Pt sty 02, 2015 17:00

Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 12:18
Posty: 196
Post Re: problem
Alus napisał(a):
Cytuj:
Jaka manipulacja? Jest stwierdzenie faktu: w wielu pojemnikach z wodą święconą znajdują się duże ilości bakterii kałowych. Konkretne liczby podaje źródło.

Zrób z tym faktem co chcesz. Możesz nawet oblizać palce.

Nie musisz lizać święconej wody, równie dobrze możesz zjeść nieumyte warzywa i owoce.


Ach to teraz rozmawiamy o owocach? :D

Czyli 62 miliony bakterii kałowych na mililitr wody święconej to pikuś, bo przecież owoce też bywają brudne?

Niezła logika.

Poza tym ja nie mam styczności z wodą święconą. Nie chodzę do kościoła. Napisałem o prostym fakcie, o którym wcześniej nie wiedziałeś. Ten fakt wydaje mi się niezwykle ciekawy. Naprawdę niewiele mnie obchodzi, co z tym faktem zrobisz :)

_________________
Bóg - morderca? Dla dobra? Morderstwo jako przejaw miłosierdzia?

Johnny99:

Tak.


Pt sty 02, 2015 17:50
Zobacz profil
Post Re: problem
vilomort napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Rozbawiła mnie manipulacja, którą jest zamieszczona na samym końcu artykułu:

Cytuj:
Pomimo, że w 14 procentach przebadanych próbek nie odnaleziono groźnych bakterii, żadne ze zbadanych źródeł wody święconej nie otrzymało w badaniu wiedeńskich naukowców statusu wiarygodnego źródła wody pitnej.


Na czym polega manipulacja? Woda święcona, która jest wystawiona w przedsionkach kościołów i kaplic, nie jest przeznaczona do picia, nie musi więc posiadać statusu wody pitnej. To tak, jak gdyby ktoś usiłował przekonywać, że dostępne na rynku samochody osobowe są niebezpieczne, bo żaden z nich nie uzyskał homologacji samolotu pasażerskiego. :D


Jaka manipulacja?

Ta, którą wskazałem i omówiłem.


Pt sty 02, 2015 18:03

Dołączył(a): N lut 05, 2012 16:34
Posty: 858
Post Re: problem
Woda święcona pochodzi z normalnych kranów. Następnie kapłan odmawia nad nią stosowną modlitwę i w ten sposób staje się ona rzeczą, która nosi w sobie element sacrum. Tylko parę słów. Błogosławieństwo. Jeśli zawiera ona w sobie masę bakterii i innych świństw, to najprawdopodobniej i źródła skąd została wzięta mają te rzeczy w sobie. Chyba, że ktoś specjalnie, tam coś wpuszcza, ale żeby tak wszędzie i na całym świecie?

_________________
Cogito ergo credo. / Dei servitus vera libertas.


Pt sty 02, 2015 18:15
Zobacz profil
Post Re: problem
Alus napisał(a):
Nie spotkałam nigdy osób pijących wodę święconą, zresztą ten przekaz o piciu podałeś ze strony katolików przedsoborowych.

To katolik.pl firmuje przedsoborowych?
Podam ponownie link:
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/

O egzorcyzmowaniu sola i wodą można także poczytać na fronda.pl
Ciekawe pomysły: sól po katach i w obejściu, kropienie woda święcona na zgodę, kropienie samego siebie przed wyjściem z domu.
Artykuł z 5.02.2012,.

To także z 2012r.
O skuteczności wody świeconej dla dusz zmarłych.
"Woda świecona jest bardzo skutecznym środkiem przeciwko złym duchom, natomiast wielką ochłodą dla dusz w czyśćcu cierpiących. Kościół Św. używa jej na pociechę tych dusz przy ceremoniach i nabożeństwach dla nich sprawowanych. Kropmy często wodą święconą groby zmarłych, gdzie spoczywają ich ciała, jest to dla nich ogromna ulga, ochładza ona płomienie ognia czyśćcowego. Praktykujmy także ten zwyczaj w domu, przed i po modlitwie, wchodząc i wychodząc z Kościoła, one nam się za to odwdzięczą. Św. Teresa z Avila była bardzo wierna zwyczajowi używania wody święconej."
Tym razem woda święcona jako ulga od ognia czyśćcowego. Jestem ciekaw czym się te dusze odwdzięczą. "Załatwią" zbawienie? Ach te polskie kumoterstwo!


Troszkę się pastwię. Wybacz @Alus. "Tradycja" używania wody święconej w KRK jest bardzo .... szeroka.

Na temat wody święconej zgadzam się w pełni z autorem artykułu Czy istnieje woda święcona?.


Pt sty 02, 2015 18:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL