Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 19:42
Posty: 566
Post Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
Nie wiem czy to odpowiedni dział. Chciałabym wiedzieć czym jest modlitwa o uwolnienie, a czym egzorcyzm. Jak powinna wyglądać modlitwa o uwolnienie? Czytałam, że każdy może to stosować, ale nie wiem jak. Jeśli chciałabym się nad kimś pomodlić o uwolnienie, to jakich słów powinnam użyć?

Pokropienie wodą święconą, litanie do wszystkich świętych, odczytanie psalmów i ewangelii, prośba do Ducha Świętego by diabeł odszedł od zniewolonego, odmówienie Wyznania wiary i Ojcze nasz, ukazanie dręczonemu krucyfiksu, pobłogosławienie dręczonego znakiem krzyża, odmówienie formuły błagalnej do Boga, formuła rozkazująca nakazująca w imię Chrystusa by diabeł odszedł od zniewolonego. Jeżeli procedura kończy się sukcesem to po tej procedurze następuje pieśń chwalebna, modlitwa, i błogosławieństwo. Jeżeli brak sukcesu, następuje ponowna procedura - modlitwa o uwolnienie czy egzorcyzm?

_________________
My Savior loves. My Savior lives. My Savior's always there for me.
My God he was. My God he is. My God he's always gonna be.


Śr cze 03, 2015 21:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
To co opisałaś to egzorcyzmy. Decyduje o tym wezwanie skierowane do złego, by przez działanie Chrystusa opuścił opętanego. Modlitwa o uwolnienie jest prośbą do Jezusa o uwolnienie danej osoby od dręczenia. W egzotycznie rozkazuję się bezpośrednio szatanowi w imię Jezusa.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz cze 04, 2015 18:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 19:42
Posty: 566
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
Hmmm... No to zostałam oszukana. :( Nie podoba mi się ten fakt. Miały być tylko modlitwy o uwolnienie, a był egzorcyzm. Można tak wprowadzać w błąd?

_________________
My Savior loves. My Savior lives. My Savior's always there for me.
My God he was. My God he is. My God he's always gonna be.


Cz cze 04, 2015 20:47
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
BladzacyAniolek napisał(a):
Nie wiem czy to odpowiedni dział. Chciałabym wiedzieć czym jest modlitwa o uwolnienie, a czym egzorcyzm. Jak powinna wyglądać modlitwa o uwolnienie? Czytałam, że każdy może to stosować, ale nie wiem jak. Jeśli chciałabym się nad kimś pomodlić o uwolnienie, to jakich słów powinnam użyć?


Osoba która nie wie co i jak nie powinna modlić się taką modlitwą, w sensie to jest niebezpieczne. Jeśli ktoś nie wie co stosować dla swojej własnej ochrony, to nie powinien tego robić, ponieważ w przeciwnym razie sam będzie potrzebował egzorcyzmu.

Każdy kto jest ochrzczony może stosować modlitwę o uwolnienie, ale nie polacam robić tego ot tak, nie wiedząc jak to zastosować i chronić siebie zarazem.


Pn lis 14, 2016 1:04
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
No, jak Ci ktoś uwierzy i sobie do głowy przybierze, a świeżo się taką modlitwą modlił, to faktycznie, wcale bym się nie zdziwił, gdyby się dopracował czegoś niefajnego. Taki efekt placebo w drugą stronę.

W ogóle, dziwna filozofia: Pan Bóg dobry jest i życzliwy, ale jak tylko człowiek użyje zastrzeżonej formułki, to już święty Boże nie pomoże. Z tego wynikają dwie rzeczy: że Liturgia to rodzaj czarów jest i że Szatan jak chce, to i Boga przepędzić potrafi. Fajne konsekwencje ciemnoty światopoglądowej.

Na szczęście to tylko człowiek głupstwa robi. Czyli: nie strasz, bo – i tak dalej.


Pn lis 14, 2016 1:24
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
ErgoProxy napisał(a):
No, jak Ci ktoś uwierzy i sobie do głowy przybierze, a świeżo się taką modlitwą modlił, to faktycznie, wcale bym się nie zdziwił, gdyby się dopracował czegoś niefajnego. Taki efekt placebo w drugą stronę.

W ogóle, dziwna filozofia: Pan Bóg dobry jest i życzliwy, ale jak tylko człowiek użyje zastrzeżonej formułki, to już święty Boże nie pomoże. Z tego wynikają dwie rzeczy: że Liturgia to rodzaj czarów jest i że Szatan jak chce, to i Boga przepędzić potrafi. Fajne konsekwencje ciemnoty światopoglądowej.

Na szczęście to tylko człowiek głupstwa robi. Czyli: nie strasz, bo – i tak dalej.

A co ty mozesz wiedziec na ten temat?
Piszesz aby pisac nie majac zielonego pojecia o co chodzi co widac po tresci twego postu.


Pn lis 14, 2016 2:24
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
Ja jestem z lekarskiej rodziny, choć z bocznej linii, i może dlatego zależy mi, żeby ludzie zdrowi byli i żeby nie żerowali na nich fachowcy wątpliwej jakości.


Pn lis 14, 2016 6:05
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
Ergo, to jest dział liturgia. Piszę o rzeczy bardzo ważnej i istotnej. Jak i również to co piszę jest prawdziwe. Twoje słowa są Twoim osobistym zdaniem w tej kwestii, ale mają się nijak do osobistych doświadczeń innych, a są to sprawy naprawdę poważne. Twoje zdanie, a prawda jest prawdą i sama się broni.

Ci fachowcy watpliwej jakości jak ich określiłeś, i myślę że masz na myśli egzorcystów, wielu ludzi zawdzięcza ich posłudze prawdziwe uzdrowienie, dzieją się cuda, ludzie wychodzą z wielu poważnych zaburzeń, problemów, są osobiste świadectwa, mocne i prawdziwe. Oczywiście, w tej kwestii wiele zależy od osobistej współpracy z egzorcystą i z łaską.


Pn lis 14, 2016 11:23
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
equuleuss napisał(a):
Ergo, to jest dział liturgia. Piszę o rzeczy bardzo ważnej i istotnej.

Tak, właśnie. Podtrzymuję, że z tego, co napisałeś, wynika, że Liturgia to są czary.

Owszem, zdarza mi się pobredzać i mogę to odszczekać publicznie. Jak się od zarzutu skutecznie obronisz, albo ktoś Ciebie obroni.

equuleuss napisał(a):
Jak i również to co piszę jest prawdziwe. ...a prawda jest prawdą i sama się broni

Nie. Ty piszesz o tym, co Tobie się wydaje, że jest prawdziwe. Dlatego wymyślono metodę naukową, żeby odsiewać przekonania szczere, ale mylne, od prawdy. I prawda się w metodzie naukowej broni, oczywiście.

equuleuss napisał(a):
Twoje słowa są Twoim osobistym zdaniem w tej kwestii, ale mają się nijak do osobistych doświadczeń innych, a są to sprawy naprawdę poważne. Twoje zdanie...

Moje osobiste zdanie, jak raczyłeś je nazwać, leży bliżej prawdy, niż twoje nieudolne satanizowanie pod latarnią. Bo nie czarujmy się: Ty w tym momencie wkładasz ludziom do głów, jak groźny i potężny jest Szatan, Ty opiewasz jego moc.

equuleuss napisał(a):
Ci fachowcy watpliwej jakości jak ich określiłeś, i myślę że masz na myśli egzorcystów, wielu ludzi zawdzięcza ich posłudze prawdziwe uzdrowienie, dzieją się cuda, ludzie wychodzą z wielu poważnych zaburzeń, problemów, są osobiste świadectwa, mocne i prawdziwe. Oczywiście, w tej kwestii wiele zależy od osobistej współpracy z egzorcystą i z łaską.

Niech wasza mowa będzie: tak, tak – nie, nie. A co mamy w ostatnim zdaniu? A wykręt. Bo bez tego wykrętu rzecz byłaby do zbadania i policzenia, i mógłbym napisać prosto: poproszę rozprawę naukową o skuteczności egzorcyzmów. Napisałem? To poproszę, mimo wszystko. Bo prawda sama się broni, bez wykrętów.


Pn lis 14, 2016 12:50
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
Ergo, zapominasz ze chodzi o ludzi wierzacych, a juz samo to co piszesz moze im zaszkodzic.
Jesli tego nie rozumiesz to wypisz sie z tej lekarskiej rodziny, bo wprowadzili cie w blad, a ty to powielasz wprowadzajac innych w blad, sam nie rozumiejac co jest bledem.


Pn lis 14, 2016 13:13
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
Błędy się błądzącym tłumaczy. Chyba, że się mąci w głowach.


Pn lis 14, 2016 13:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
szumi napisał(a):
To co opisałaś to egzorcyzmy. Decyduje o tym wezwanie skierowane do złego, by przez działanie Chrystusa opuścił opętanego. Modlitwa o uwolnienie jest prośbą do Jezusa o uwolnienie danej osoby od dręczenia. W egzotycznie rozkazuję się bezpośrednio szatanowi w imię Jezusa.


A jak zakwalifikować to jeżeli obrzęd (modlitwy takie jak w egzorcyzmie + wezwanie skierowane do złego) sprawowała osoba nie tylko nie mająca upoważnienia od biskupa, ale nawet nie będąca kapłanem? Czy taki obrzęd to egzorcyzm? Czy można po nim spodziewać się takiego samego skutku jak z egzorcyzmem sprawowanym przez kapłana mającego zezwolenie biskupa?

Skoro zły w podczas takiego obrzędu się manifestuje to chyba tak?
Egzorcyzm sakramentem nie jest więc działa poprzez to, że sprawia to co wyraża się w znaku sakramentalnym, więc nie są do jego sprawowania potrzebne specjalne "święcenia" a zezwolenie biskupa to raczej sprawa porządkowa. czy tak?

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Pn lis 14, 2016 16:53
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
jesienna napisał(a):
A jak zakwalifikować to jeżeli obrzęd (modlitwy takie jak w egzorcyzmie + wezwanie skierowane do złego) sprawowała osoba nie tylko nie mająca upoważnienia od biskupa, ale nawet nie będąca kapłanem? Czy taki obrzęd to egzorcyzm? Czy można po nim spodziewać się takiego samego skutku jak z egzorcyzmem sprawowanym przez kapłana mającego zezwolenie biskupa?


Być może to była tylko modlitwa o uwolnienie. Osoba świecka nie może stosować rytu egzorcyzmów. Modlitwa o uwolnienie nie jest egzorcyzmem.


Cytuj:
Skoro zły w podczas takiego obrzędu się manifestuje to chyba tak?
Egzorcyzm sakramentem nie jest więc działa poprzez to, że sprawia to co wyraża się w znaku sakramentalnym, więc nie są do jego sprawowania potrzebne specjalne "święcenia" a zezwolenie biskupa to raczej sprawa porządkowa. czy tak?


Egzorcystą może być tylko kapłan mianowany do tej posługi przez biskupa. Każdy biskup jest także egzorcystą, to jest, może odprawiać egzorcyzm. Świecka osoba nie może pełnić posługi egzorcysty.

ErgoProxy napisał(a):
Nie. Ty piszesz o tym, co Tobie się wydaje, że jest prawdziwe. Dlatego wymyślono metodę naukową, żeby odsiewać przekonania szczere, ale mylne, od prawdy. I prawda się w metodzie naukowej broni, oczywiście.


Ergo, nie mnie sie wydaje, tylko moje słowa są poparte doświadczeniem egzorcystów, którzy dość często mówią iż oni już nie wierzą, ale oni mają już wiedzę.

A jak chcesz naukowego dowodu, to idź na egzorcyzm bez wcześniejszego sakramentu spowiedzi, i jak demon zacznie mówić o Tobie po imieniu i z nazwiska, mówiąc wszystkie te rzeczy które robisz i robiłeś a które chciałbyś ukryć przed całym swiatem, to w dowodzie naukowym będziesz zwiewał z kościoła w oparach potężnego wstydu. Dostaniesz swój dowód a jakże. Szatan wyśpiewa wszystkie grzechy. Publicznie, i nie ma zmiłuj się.

Cytuj:
Moje osobiste zdanie, jak raczyłeś je nazwać, leży bliżej prawdy, niż twoje nieudolne satanizowanie pod latarnią. Bo nie czarujmy się: Ty w tym momencie wkładasz ludziom do głów, jak groźny i potężny jest Szatan, Ty opiewasz jego moc.


Szatan ma moc na tymi którzy dają mu tą moc nad sobą, świadomie lub mniej świadomie, poprzez różne rzeczy, nawet pakty, a szczególnie poprzez grzech, życie w grzechu.

Cytuj:
Niech wasza mowa będzie: tak, tak – nie, nie. A co mamy w ostatnim zdaniu? A wykręt. Bo bez tego wykrętu rzecz byłaby do zbadania i policzenia, i mógłbym napisać prosto: poproszę rozprawę naukową o skuteczności egzorcyzmów. Napisałem? To poproszę, mimo wszystko. Bo prawda sama się broni, bez wykrętów.


Świadectwa masz podczas egzorcyzmów i po egzorcyzmach, w ludziach którzy doznaja uwolnienia a nierzadko również uzdrowienia, duchowego, psychicznego i nawet fizycznego. Ale, to towarzystwo lubi wracać, i dlatego takie osoby które miały już gości w sobie, takie osoby muszą bardzo współpracować z łaską Boga i żyć z Bogiem blisko, a skoro Ergo jest z rodziny lekarskiej, to wiesz pan jak to jest iż pacjent powinien raczej współpracować z lekarzem, bo jak nie będzie, to w rezultacie może nawet wyjechać na tamten świat.


Pn lis 14, 2016 17:32
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
jesienna napisał(a):
A jak zakwalifikować to jeżeli obrzęd (modlitwy takie jak w egzorcyzmie + wezwanie skierowane do złego) sprawowała osoba nie tylko nie mająca upoważnienia od biskupa, ale nawet nie będąca kapłanem? Czy taki obrzęd to egzorcyzm?

A było to w imię Boże? To od biedy ujdzie. Zły się zamanifestował, a potem poszedł w cholerę? Ale jeśli mam być szczery...

Jeśli mam być szczery, to najlepiej uderzać jak w dym do lekarzy. Zaburzenie transowe i opętaniowe w klasyfikacji DSM-IV jest; inne choroby też mogą dawać podobne efekty. Na dodatek samo pojęcie opętania pochodzi z wieków gorzej niż ciemnych, kiedy choroba psychiczna jako taka nie istniała, bo wszystko tłumaczono przez złe duchy. Jeden Hipokrates stawiał hipotezy medyczne, a i to tylko odnośnie padaczki, "świętej choroby", jak o niej wtedy mówiono. On pisał, że takie mówienie to jest zabobon; że to tylko mózg niedomaga.

equuleuss napisał(a):
Ergo, nie mnie sie wydaje, tylko moje słowa są poparte doświadczeniem egzorcystów, którzy dość często mówią iż oni już nie wierzą, ale oni mają już wiedzę.

To niech tę wiedzę zawrą w podręcznikach. Nie, nie w książkach: w podręcznikach. Bo tak się postępuje z wiedzą.

equuleuss napisał(a):
A jak chcesz naukowego dowodu, to idź na egzorcyzm bez wcześniejszego sakramentu spowiedzi, i jak demon zacznie mówić o Tobie po imieniu i z nazwiska, mówiąc wszystkie te rzeczy które robisz i robiłeś a które chciałbyś ukryć przed całym swiatem, to w dowodzie naukowym będziesz zwiewał z kościoła w oparach potężnego wstydu. Dostaniesz swój dowód a jakże. Szatan wyśpiewa wszystkie grzechy. Publicznie, i nie ma zmiłuj się.

Chłopie. Zacznijmy od tego, że dowód naukowy, to nie jest jeden anegdotyczny przypadek ErgoProxy'ego, co może jest podatny na sugestię, a może mu się schizofrenia odnawia (tak, schizofrenia potrafi dawać efekty "demoniczne" również!). Dowód naukowy w medycynie to jest rzetelna analiza N przypadków, gdzie N jest duże. Analiza matematyczna i wskazanie co najmniej korelacji między działaniem człowieka, a przebiegiem zjawiska. Oczywiście konieczna jest do tego grupa kontrolna; bardzo wskazane jest stosowanie metody podwojnie ślepej próby. Wiesz w ogóle, o czym mówię teraz do Ciebie? Haaalooo?

Dwa jabłka dodać dwa jabłka...

equuleuss napisał(a):
Szatan ma moc na tymi którzy dają mu tą moc nad sobą, świadomie lub mniej świadomie, poprzez różne rzeczy, nawet pakty, a szczególnie poprzez grzech, życie w grzechu.

Tu Cię mam.

equuleuss napisał(a):
Świadectwa masz podczas egzorcyzmów i po egzorcyzmach, w ludziach którzy doznaja uwolnienia a nierzadko również uzdrowienia, duchowego, psychicznego i nawet fizycznego. Ale, to towarzystwo lubi wracać, i dlatego takie osoby które miały już gości w sobie, takie osoby muszą bardzo współpracować z łaską Boga i żyć z Bogiem blisko, a skoro Ergo jest z rodziny lekarskiej, to wiesz pan jak to jest iż pacjent powinien raczej współpracować z lekarzem, bo jak nie będzie, to w rezultacie może nawet wyjechać na tamten świat.

No i to jest właśnie człowiek, co prawdę miłuje. Ja go proszę o rozprawę naukową, a on do mnie ze świadectwami. Bo dla niego to jest jedno i to samo. Ba! może nawet świadectwo więcej znaczy, w końcu takiego komputera nie wymyślili pedał Turing z ateuszem von Neumannem – komputer dali nam święci Pańscy, w natchnieniu. C'nie?

Zresztą źle piszę. Gwoli prawdy, różne mechanizmy liczące budowano już dawno przed Turingiem i von Neumannem, i nawet pobożnemu Pascalowi się zdarzyło. Dorobek tych dwóch ancymonów jest po prostu najbardziej znaczący i na nim opiera się konstrukcja tego, do czego pan equuleuss pracowicie wklepuje cyferki (dlaczego nie: literki?).

A współpraca z lekarzem, proszę pana, działa dlatego, że lekarz badając nowe leki, nowe terapie, stosuje metodę naukową.


Pn lis 14, 2016 19:56
Post Re: Modlitwa o uwolnienie, egzorcyzm
Ergo, skoro tak potrafisz medycznie tlumaczyc, powiedz mi jaki jest mechanizm schizofrenii?
Co sie dzieje w mozgu i czym to jest powodowane-wywolane?


Pn lis 14, 2016 23:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL