Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Msza Sw. noworoczna 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sty 01, 2016 22:15
Posty: 1
Post Msza Sw. noworoczna
Witam,
Nie daje mi dziś spokoju jedna myśl.

Wybierałam się na noworoczna mszę św. na 17:00. Jako, że lubię chodzić na msze dominikanskie, specjalnie dojezdzam do centrum. Jadąc dziś tramwajem byłam świadoma, że jest późno, że dotrę blisko 17:00 ale gdybym się spóźnila ( tzn okazałoby się, że jest po znaku krzyża czyli mszą już się rozpoczęła), to wtedy poszłabym do innego koscioła na mszę o 18:00.

Weszłam do kosciola, była 17:00, może ze 2 minuty 'po', ale akurat trwal jeszcze spiew na wejscie.
Zdążyłam krótko pomodlić się i zaraz ksiądz rozpoczął mszę znakiem krzyża. Przez chwilę miałam wątpliowsc, czy nie lepiej poczekac na mszę na 18 i uczciwie, na spokojnie przyjść do kosciola z 10 min wczesniej. Ale nie chciałam czekac godziny. Wiem, ze przyszlam 'na ostatnią chwilę', ale chyba mogę powiedzieć, że bylam na mszy od początku ( tzn od znaku krzyza). Mimo to, mam wciąż skrupuły czy moje dzisiejsze uczestnictwo było ważne.

Proszę o odpowiedz kompetentnych osób.


Pt sty 01, 2016 22:57
Zobacz profil
Post Re: Msza Sw. noworoczna
Ze skrupułami idzie się do spowiednika, a nie na forum. Natomiast jeżeli przyszłaś w czasie śpiewu na wejście, to absolutnie możesz spać spokojnie.


Pt sty 01, 2016 23:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL