Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Msza online - grzech? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 05, 2016 23:25
Posty: 3
Post Msza online - grzech?
Mam pytanie,nie chce tracić dobrego słowa od Boga i dlatego chce zobaczyć msze online lub telewizji lub radio zamiast w kościele z dwóch przyczyn :
1. Dziś przeżywam zatrucie bądź grype jelitową.
2. Nie chce zostawić mieszkania studenckiego gdyż jest tutaj niepowołana osoba, której nie mogę wyprosić, a szczerze mówiąc boje się o moje mienie że je wykorzysta (już była na tym przyłapana).
Czy to będzie grzech czy nie?
:-(


So mar 05, 2016 23:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Msza online - grzech?
http://www.urbanowice.parafia.info.pl/?p=main&what=116
Cytuj:
Prawodawca kościelny przewidział jeszcze inne sytua­cje utrudniające lub uniemożliwiające uczestnictwo w niedziele i święta nakazane we Mszy Św., które samo­istnie zwalniają katolika z tego obowiązku. Taka sytuacja ma miejsce, gdy nie ma kapłana, który mógłby odprawić Mszę Św., a także gdy z jakiejś innej poważnej przyczyny nie można uczestniczyć we Mszy św. (z powodu choroby czy konieczności opiekowania się osobą chorą lub małym dzieckiem).
W takich sytuacjach zaleca się jednak, aby wierni brali udział w liturgii słowa, gdy jest ona odprawiana w kościele parafialnym lub innym świętym miejscu, zgodnie z przepisami prawa partykularnego, albo poświęcali odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie lub w grupach rodzin.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 05, 2016 23:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL