Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Rezygnacja ze Służby Liturgicznej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 15, 2016 19:25
Posty: 2
Post Rezygnacja ze Służby Liturgicznej
Szczęść Boże!
Rok temu podjąłem decyzję, że po skończeniu szkoły średniej i zdaniu matury zrezygnuję ze Służby Liturgicznej. Swoją decyzję przedstawiłem Proboszczowi w kwietniu tego roku. Powiedziałem mu, że od października mam zamiar rozpocząć studia zaoczne, łącząc to z pracą w tygodniu. Powiedziałem, że rezygnuję i mój udział w parafii będzie zerowy, definitywnie. Jestem od roku Ceremoniarzem i powiedziałem księdzu, że ostatnią uroczystością do jakiej przygotuję ministrantów będzie odpust w sierpniu. Wtedy Proboszcz to zrozumiał i rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Ale im bliżej tego, tym bardziej zauważam niechęć i niezrozumienie z Proboszczem. Mówię mu, że nie chcę być ministrantem na "pół gwizdka". Osobiście jak coś robię to wkładam w to 100% siebie. A w tym momencie nie będę w stanie tego robić. Zostawiam parafii dość liczną grupę ok. 30 chłopaków, są u nas starsi ministranci, którzy od kilku lat pomagali mi, których ja powoli przygotowywałem do zarządzania grupą w przyszłości. Nie zostawiam, więc Proboszcza z problemami organizacyjnymi. Ale no właśnie ostatnio w tej materii Proboszcz mówi, że nie ma mowy o żadnym pożegnaniu. Moja rezygnacja z zarządzania to jedno, a służba drugie. Twierdzi, że nie będzie to na pół gwizdka i porównuje do swojego kapłaństwa (dzieli parafię z jazdą do rodziny) czy do życia w małżeństwie albo do wykonywania pracy. Brakuje mi już pomysłów do tego, żeby zrozumiał moją decyzję. Przecież nie odchodzę z Kościoła, ani to nie jest żaden akt apostazji. Domyślam się, że każdemu Proboszczowi ciężko się pogodzić z decyzją takich ministrantów jak ja, ale przecież coś się kończy, coś się zaczyna. W ramach studiów chciałbym udzielać się teraz przy Duszpasterstwie Akademickim. Ja przynajmniej odważyłem się spotkać z Proboszczem i przedstawić mu moją decyzję. Wcześniej tylko 1 chłopak tak zrobił, mój poprzednik na stanowisku Prezesa ministrantów. Reszta odchodziła tak po prostu. Nie wiem w jaki sposób mam ostatecznie przekonać Proboszcza do tego, żeby uszanował moją decyzję. Tak jak wspomniałem, zostawiam grupę dobrze zorganizowaną, wyszkoloną, z ministrantami, którzy są w stanie mnie zastąpić.
Proszę o wasze uwagi.
Z Bogiem, K.


Pn sie 15, 2016 19:45
Zobacz profil
Post Re: Rezygnacja ze Służby Liturgicznej
A co sie stanie, jak po prostu nie bedziesz dalej aktywnym ministrantem? Tak jak powiedziales: w sierpniu koniec i od wrzesnia twoi nastepcy sie martwia. Ty pojawiasz sie albo w kosciele na Mszy sw wsrod ludzi albo tylko w kosciele akademickim?

Badz mezczyzna: podjales przemyslana decyzje, poinformowales odpowiednio wczesniej proboszcza i ewentualnie ministrantow i nie ma o czym debatowac. Teraz licza sie fakty.

A proboszcz przezyl juz odejscia tylu ministrantow, ze przeboleje i twoje.


Pn sie 15, 2016 20:16

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Rezygnacja ze Służby Liturgicznej
mikel77 napisał(a):
Szczęść Boże!
Rok temu podjąłem decyzję, że po skończeniu szkoły średniej i zdaniu matury zrezygnuję ze Służby Liturgicznej. Swoją decyzję przedstawiłem Proboszczowi w kwietniu tego roku. Powiedziałem mu, że od października mam zamiar rozpocząć studia zaoczne, łącząc to z pracą w tygodniu. Powiedziałem, że rezygnuję i mój udział w parafii będzie zerowy, definitywnie. Jestem od roku Ceremoniarzem i powiedziałem księdzu, że ostatnią uroczystością do jakiej przygotuję ministrantów będzie odpust w sierpniu. Wtedy Proboszcz to zrozumiał i rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Ale im bliżej tego, tym bardziej zauważam niechęć i niezrozumienie z Proboszczem.
Z Bogiem, K.


Bez przesady. Może ksiądz jest po prostu uprzejmy? Jak ma ci powiedzieć - idź sobie, nareszcie? Jak odejdziesz,po Tobie będą inni. Nie ma ludzi niezastąpionych. Nie psuj swoich zasług, jednocześnie popełniając grzech pychy.


Śr sie 17, 2016 22:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL