Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Skarga na kościelnego? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 10:33
Posty: 1
Post Skarga na kościelnego?
Mam nadzieję, że dobry dział.

Generalnie rzecz biorąc, mam mały problem. W naszej parafii od wielu lat jest jeden kościelny, który krótko mówiąc, jest ważniejszy od proboszcza. Jeśli mu jakiś młody wikary nie pasuje - to od razu out, jedno pisemko do kurii i sprawa załatwiona. Na ślubach i pogrzebach życzy sobie horrendalnych sum za to, że po prostu jest, a jeśli ktoś się zbuntuje i twierdzi, że wcale nie potrzebuje go na ceremonii to wielce obrażony jeszcze próbuje utrudnić załatwianie spraw w tej kwestii. Itd. itp. Mam dość faktu, że nic nie znaczący facet porusza całą parafią, i w związku z tym pytanie - czy mogę napisać do kurii i przedstawić cały problem? Wiem, że to proboszcz jest jego zwierzchnikiem, ale jakiekolwiek pisma do niego nic nie dadzą, tak łatwo kościelny nie da się mu wyrzucić, zresztą... proboszcz i tak by nic nie zdziałał. Sprawa musi iść gdzieś wyżej, tylko czy jest w ogóle sens zgłaszać to do kurii? Czy oni w ogóle zwrócą uwagę na taką sprawę? Bardzo proszę o podpowiedź.


Pn sie 29, 2016 10:45
Zobacz profil
Post Re: Skarga na kościelnego?
Najpierw idź i porozmawiaj o tym z proboszczem. Na kurię i biskupa zawsze jest czas później.


Pn sie 29, 2016 10:53

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Skarga na kościelnego?
No raczej. Tak na logikę, jednym z pierwszych pytań w kurii będzie zapewne "czy była na ten temat rozmowa z proboszczem?", przy czym trudno wymagać, żeby wzięli za dobrą monetę czyjeś subiektywne poczucie, że rozmawiać z nim nie ma sensu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sie 29, 2016 11:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL