Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego 
Autor Wiadomość
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
czytelnikBiblii napisał(a):
Dobrze, że dopytałaś, bo trochę źle zdanie ułożyłem.

Nie pierwszy raz, dlatego bedę drążyć każdą Twoja wypowiedź :P.
Pozdrawiam.


Wt paź 11, 2016 20:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
adaBRD napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):

Cytuj:
Swoją drogą zabawne, ze antykatoliccy bojówkarze muszą sięgać do 1957 roku, żeby znaleźć tekst, który można (przy fałszywym rozumieniu) zinterpretować przeciw katolicyzmowi


Jasne, Marku...falszywie rozumieja...falszywie interpretuja...sa zwyczajnie godni pogardy...

Tacy jak Ty maja monopol na prawde...na wiedze...na zbawienie...

Tacy jak Ty moga patrzec na tych pierwszych z gory...Ci pierwsi powinni zapewne jeszcze przeprosic, ze zyja...A jesli nie przeprosza, to zawsze jakis ksiadz moze rozkazac Bogu , zeby ich wtracil do piekla...

Marek uzasadnił, co ma na myśli, w sensie treści.
Ty Ada, ograniczasz się do nieuzasadnionych emocji.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt paź 11, 2016 20:48
Zobacz profil
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Helenka napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):

Cytuj:
Jak widać wyrażanie myśli (nie tylko czytanie ze zrozumieniem) nie jest Twoja mocna stroną.


Gdybys miala wole zrozumienia, to bys zrozumiala wlasciwie


Wt paź 11, 2016 21:00
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
adaBRD napisał(a):
Gdybys miala wole zrozumienia, to bys zrozumiala wlasciwie

Jeśli ktoś uważa się za sam Rozum świata dopuszczając się oszczerstw względem KK i tak zacnego człwoieka jakim był prymas Wyszyński, a nie umie sklecić zdania po polsku, to moja wola czy niewola zrozumienia nie ma tu nic do rzeczy.


Wt paź 11, 2016 21:04

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
adaBRD napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):

Cytuj:
Swoją drogą zabawne, ze antykatoliccy bojówkarze muszą sięgać do 1957 roku, żeby znaleźć tekst, który można (przy fałszywym rozumieniu) zinterpretować przeciw katolicyzmowi


Jasne, Marku...falszywie rozumieja...falszywie interpretuja...
Tak.
Cytuj:
sa zwyczajnie godni pogardy...
A to już Twoje słowa.

Cytuj:
Tacy jak Ty maja monopol na prawde...na wiedze...na zbawienie...

Tacy jak Ty moga patrzec na tych pierwszych z gory...Ci pierwsi powinni zapewne jeszcze przeprosic, ze zyja...
Zauważ, że to Ty oskarżasz - więc przydałoby się mniej obłudy, Ado....
Cytuj:
A jesli nie przeprosza, to zawsze jakis ksiadz moze rozkazac Bogu , zeby ich wtracil do piekla...
...i mniej prymitywnej manipulacji.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt paź 11, 2016 22:11
Zobacz profil WWW
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
--------------------------------------------------------------------------------------------

Mylisz sie w swojej ocenie...To byla tylko proba odgadniecia twoich mysli...szanowny Marku...


Wt paź 11, 2016 22:48

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
adaBRD napisał(a):
--------------------------------------------------------------------------------------------

Mylisz sie w swojej ocenie...To byla tylko proba odgadniecia twoich mysli...szanowny Marku...
Więc nie próbuj, bo Ci to nie wychodzi. I wypowiadaj się merytorycznie, zamiast stosować prymitywną manipulację poczuciem winy.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt paź 11, 2016 23:13
Zobacz profil WWW
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
czytelnikBiblii napisał(a):
Oczywiście, że jak przystało na rasowych katolików, bronicie swego nauczyciela, ale... - niech Bóg osądzi, nie ja, czy dobrze robicie!
Msza, spowiedź uszna, itp. itd. - to kolejne odstępstwa od Biblii, których musicie bronić, aby bronić prymasa, który już sam bronić się nie może...


Szatan podczas egzorcyzmów powiedział jak bardzo nienawidzi spowiedzi i komunii. Spowiedź jest także potężnym egzorcyzmem, zrywa więzy z Szatanem, zrywa te łańcuchy którymi on trzyma ludzi odciagając ich od prawdy. Czytelniku, Twoja postawa jest właśnie postawą ludzi zagubionych, ludzi którzy błądzą, a Szatan to wykorzystuje, ponieważ jeśli nie żyjesz życiem sakramentalnym, to nie ma w Tobie realnego światła Ducha Św.

Zazwyczaj człowiek wybiera odejście od KRK dla swojej własnej wygody, a to spowiedź uwiera, a to nakazy dotyczące życia w czystości, to wszystko jest walką i pokusą, walka o dusze, o nasze dusze która toczy się cały czas a Szatan używa swojej strategii. Szatan powiedział że protestanci nie są tak źli jak katolicy, to wystarczy aby trzymać się KRK i nigdy nie odstapić.

Jeśli coś podoba się diabłu to czym to jest?

I nie mów mi proszę że to bajki.

I my, katolicy, nie bronimy po prostu nauczyciela, księdza, prymasa, ale mamy Ducha Św prawdziwie, działającego z mocą, z pełną mocą poprzez sakramenty i życie sakramentalne, to nie obrona kogokolwiek, ale zrozumienie tajemnicy Eucharystii i zrozumienie tajemnicy tej władzy jaką Chrustusowi podobało się pozostawić człowiekowi, katolicy są w stanie to poczuć i rozumieć całym sercem bo działa w nich Duch Św, bez jego działania i łaski też nie bylibyśmy tego w stanie rozumieć.

Cytuj:
Jak w ogóle człowiek może pomyśleć o rozkazywaniu Bogu?!! Stworzenie ma rozkazywać Stwórcy!!? To jakaś niedorzeczność! - szkoda, że realnie jest uznawana jako możliwa...


Czytelniku, w jakiego Boga Ty wierzysz? W niedostępnego Allaha? Nie poznałeś nadal tego Boga który stał się człowiekiem, przyszedł na świat jako bezbronne niemowlę, On, Stwórca Wszechświatów w pieluszkach... tak jak Marek Piotrowski to powiedział że taki Bóg w pieluszkach, nie ma się czym pochwalić... nie rzuca piorunami... jak Zeus...

A co możemy przeczytać w Ewangelii? - I był im posłuszny. - Bóg kocha posłuszeństwo. W Dzienniczku siostry Faustyny Bóg uzależnia jakby swoją wolę od słów jej spowiednika. Bóg pokazuje jaką władzę daje Kościołowi i kapłanom.

I znów mogę powiedzieć że protestanci mają tylko literę, litery zapisane w Biblii, puste ściany kościołów i brak realnego Sacrum. Czytając tekst Biblii, ale nie mając realnego ognia i natchnienia Ducha Św. Nie mając sakramentów, a Jezus powiedział iż bez tego nie będziecie mieć życia w sobie.


Pt lis 11, 2016 23:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Piszesz dużo, i mocno bronisz swej wiary katolickiej - masz takie prawo, ale nic z tego, co piszesz nie trafia do mnie bo jest to pisane na fundamencie niebiblijnych nauk!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So lis 12, 2016 5:35
Zobacz profil WWW
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Miałeś podane podstawy biblijne, ale najwyraźniej do Ciebie nie trafiają, bo .... nie rozumiesz Biblii.


So lis 12, 2016 7:50
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Czy to czytelnikBiblii ciagle nie odpowiedzial na pytanie, skad wie ze akurat te ksiegi i cala Biblia sa natchnione?


So lis 12, 2016 8:36
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Helenka napisał(a):
Miałeś podane podstawy biblijne, ale najwyraźniej do Ciebie nie trafiają, bo .... nie rozumiesz Biblii.

Nie tak. Nie trafiają do niego, bo musiałby całkowicie zrewidować swoje poglądy i wiarę, a w tym momencie nie jest dla niego do przyjęcia fakt, że się myli. Dlatego właśnie nawet jeżeli palcem mu się pokaże w Piśmie Świętym teksty, które zawierają nauczanie katolickie, a przeczą adwentystycznemu, to albo im zaprzeczy, albo będzie robił wszystko, żeby przekręcić ich znaczenie.


So lis 12, 2016 9:55

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
czytelnikBiblii napisał(a):
Ty mi Marku ROZKAZYWAĆ nie będziesz! :D Napisałem jak rozumiem, co jeszcze chcesz wiedzieć?...
Nie napisałeś jak rozumiesz, tylko jak oceniasz.
Skoro prostego mojego pytania nie rozumiesz, nic dziwnego że nie rozumiesz także wypowiedzi Wyszyńskiego.

Marek_Piotrowski napisał(a):
Swoją drogą zabawne, ze antykatoliccy bojówkarze muszą sięgać do 1957 roku, żeby znaleźć tekst, który można (przy fałszywym rozumieniu) zinterpretować przeciw katolicyzmowi
adaBRD napisał(a):
Jasne, Marku...falszywie rozumieja...falszywie interpretuja...sa zwyczajnie godni pogardy...

Tacy jak Ty maja monopol na prawde...na wiedze...na zbawienie...

Tacy jak Ty moga patrzec na tych pierwszych z gory...Ci pierwsi powinni zapewne jeszcze przeprosic, ze zyja...A jesli nie przeprosza, to zawsze jakis ksiadz moze rozkazac Bogu , zeby ich wtracil do piekla...


Cóż mam odpowiedzieć na tak piętrową demagogię?
Po pierwsze - słowa o pogardzie itp są TWOJE a nie MOJE. Przypisujesz mi coś, czego nie powiedziałem, po czym czynisz z tego co mi przypisałaś zarzut wobec mnie. Jak to nazwać, jeśli nie manipulacją?

Po drugie - odpowiadam na bezpośredni atak na Waszyńskiego. To nie ja jestem stroną atakującą.

Masz coś do powiedzenia na temat - mów. Jednak merytoryka u Ciebie leży, za to wycieczki osobiste masz opanowane do perfekcji.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lis 12, 2016 11:33
Zobacz profil WWW
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Marek_Piotrowski napisał(a):
Swoją drogą zabawne, ze antykatoliccy bojówkarze muszą sięgać do 1957 roku, żeby znaleźć tekst, który można (przy fałszywym rozumieniu) zinterpretować przeciw katolicyzmowi

Antykatoliccy bojowkarze, to przeciez nie pogarda, to pieszczotliwe, pelne milosci, okreslenie. Ot, jak gorszy sort na ten przyklad.


So lis 12, 2016 11:40

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Kael napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Swoją drogą zabawne, ze antykatoliccy bojówkarze muszą sięgać do 1957 roku, żeby znaleźć tekst, który można (przy fałszywym rozumieniu) zinterpretować przeciw katolicyzmowi

Antykatoliccy bojowkarze, to przeciez nie pogarda, to pieszczotliwe, pelne milosci, okreslenie. Ot, jak gorszy sort na ten przyklad.
ANtykatoliccy bojówkarze, to antykatoliccy bojówkarze. Wystarczy przejrzeć listy takiej osoby, by pozbyć się wątpliwości.
Tak jak wystarczy przejrzeć Twoje, by znaleźć do kogo masz uprzedzenie. Potrafisz nawet poprzeć ludzi oczerniających kogoś takiego jak Wyszyński, jesli to da Ci pretekst do przywalenia takim, których nie lubisz (jak mnie).

A na temat wątku - masz może coś do napisania, czy interesują Cię tylko utarczki personalne?

=======================================================
AD REM
Wyszyńskiemu przypisuje się już wszystko - choć każdy, kto przeczyta cokolwiek z Jego tekstów, będzie doskonale wiedział czy wywyższa się nad Boga czy nie. Zamiast tego wydziera się malutki fragment, oddziela go od kontekstu i serwuje jako "bluźnierstwo".
Oczywiście zupełnie pomijając to w jakiej roli występuje prezbiter przy ołtarzu.

ZNalazłem nawet kuriozalne zarzuty zarzucające Wyszyńskiemu... sympatie nazistowskie!

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lis 12, 2016 12:02
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL