Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 14:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
czytelnikBiblii napisał(a):
Powtórzę bo może nie zauważyłeś, że przesłaniem całej Biblii jest: Bóg jest Bogiem, a my ludźmi - Jego stworzeniami, a nie rozkazodawcami!!
Na tym zakończę bo muszę wyjść z domu, a po II nie mam czasu, aby do końca roku przepychankę słowną z Tobą robić.
Bronisz do upadłego prymasa... - może jak zostanie świętym, to Ci ześle coś z nieba??... :pada:

Ale człowiek jako stworzenie Boże, nie tworzy przecież nowych przykazań niezgodnych z Ewangelią.
Nikt nie tworzy nowego Dekalogu.

Chodzi o życie człowieka, w zgodzie z Ewangelią, gdzie decyzję podejmuje co prawda człowiek, ale na podstawie Bożych praw. Bóg obdarza człowieka zaufaniem, jeżeli ten pozostaje Bogu wierny.
Wydaje się, że starasz się zbyt dosłownie rozumieć słowa o władzy człowieka i stąd nieporozumienie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt paź 11, 2016 11:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Mam pytanie do @czytelnikaBiblii:
- czy udzielanie chrztu nie jest rozkazywaniem Bogu, że dany człowiek ma zostać zbawiony?
Bo przecież to od udzielającego chrzest zależy w końcu zbawienie...
Jezus nakazując: "Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" dał szafarzom chrztu możliwość "rozkazywania Bogu".

Dokładnie takim samym "rozkazywaniem Bogu" jest sprawowanie Eucharystii, o którym mówił kard. Wyszyński.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt paź 11, 2016 11:25
Zobacz profil WWW
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
czytelnikBiblii napisał(a):
Odwołujecie się do mszy, do spowiedzi - czyli do znaków sakramentalnych...
Ale zobaczcie, że prymas mówi:
Otrzymaliście w tej chwili straszliwą władzę. To jest władza nie tylko
nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim
nad samym Bogiem!


Czyli on ma na myśli owe znaki sakramentalne, jako i wy, ALE prymas idzie dalej i widzi ową "straszliwą władzę" jako coś więcej, gdy mówi: ale przede wszystkim
nad samym Bogiem!

Czyli człowiek ma władzę - straszliwą władzę - NAD SAMYM BOGIEM; stworzenie nad Stwórcą, Któremu może w twarz wydawać rozkazy (czyli jest ważniejszy od Niego!).
Szok! :o

Otrzymaliście z woli Boga - podobnie jak otrzymał Piłat, podobnie jak otrzymała Maryja i Józef.....podobnie jak Bóg poddał sie prośbie i woli swojej Matki w Kanie Galilejskiej.


Wt paź 11, 2016 11:28
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Kael napisał(a):
Alus, przepraszam, ale to nie o taka wladze kaplanow chodzi.

CzytelnikuBiblii, kto ma wladze odpuszczania grzechow?


Nie o taką władze, ale nic nie dzieje sie bez woli, czy przyzwolenia Boga.


Wt paź 11, 2016 11:30
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Chrystus jest Bogiem cały czas i nie przestał nim być na okres pobytu na Ziemi. Tak więc Jezus poddając się rodzicielskiej władzy NMP i św. Józefa zobowiązał się jako Bóg do pełnego posłuszeństwa tym ludziom. I już ten jeden fragment obala Twoje tezy, że Bóg nie może być posłusznym człowiekowi. Jeżeli chce, a to ma miejsce w przypadku prezbiterów i biskupów, to może tak się ograniczyć.

I żadne adwentystyczne płacze i zaklęcia tego nie zmienią. :D





Jasne Yarpenie....KK rzucil Boga do swoich stop... i kaze mu szczekac ...i czolgac sie przed czlowiekiem...Czlowiek stal sie taki jak Bog...

Pamietasz moze werset z Ksiegi rodzaju...? : (Rodz. 2., 22.)

22 Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»6. 23 Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. 24 Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia7.

KK uzurpowal sobie prawo do wszelkiego poznania...I wyszlo mu, ze moze rozkazywac Bogu...

Ale zwroc uwage, Yarpenie, ze DRZEWA ZYCIA strzega cherubowie i wirujacy miecz...

Nie wydaje mi sie, aby jakikolwiek biskup czy Papiez mogli rozkazywac Bogu w jakiejkolwiek sprawie...Na pewno nie w sprawie zycia i smierci...
Jak widac z przytoczonego fragmentu za swoja postawe zostal pierwszy czlowiek pozbawiony widokow na zycie wieczne.

A Wyszynski stawia sie jeszcze wyzej niz Adam z Ewa...

Wladza jest owszem dana wybranym...ale jest to zawsze wladza warunkowa...i ograniczona...


Wt paź 11, 2016 11:39
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
@czytelnikuBiblii przeoczyles, wiec powtorze

Kael napisał(a):
Alus, przepraszam, ale to nie o taka wladze kaplanow chodzi.

CzytelnikuBiblii, kto ma wladze odpuszczania grzechow?


Wt paź 11, 2016 11:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Kael napisał(a):
@czytelnikuBiblii przeoczyles, wiec powtorze

Kael napisał(a):
Alus, przepraszam, ale to nie o taka wladze kaplanow chodzi.

CzytelnikuBiblii, kto ma wladze odpuszczania grzechow?

Jezus; Bóg generalnie!
Wiem do czego zmierzasz, ale tym nie przekonasz mnie do wiary w spowiedź w konfesjonale, ani do rozkazywania Bogu!
chwat napisał(a):
Nikt nie tworzy nowego Dekalogu.

A to porównaj Dekalog w Biblii, z dekalogiem, którego uczą się dzieci (i na dorosłość im to zostaje) i zobacz, że jednak ktoś próbuje tworzyć nowy dekalog!...
medieval_man napisał(a):
Bo przecież to od udzielającego chrzest zależy w końcu zbawienie...

Czyli człowiek zbawia drugiego bo go chrzci, tak? Nie taka jest nauka o zbawieniu - bo gdzie wiara?!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt paź 11, 2016 15:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Chrystus jest Bogiem cały czas i nie przestał nim być na okres pobytu na Ziemi. Tak więc Jezus poddając się rodzicielskiej władzy NMP i św. Józefa z tym ludziom.


Kuriozalne tłumaczenie. W Biblii nie ma nigdzie mowy o tym, by zobowiązał się jako Bóg do pełnego posłuszeństwa, ba - juz pierwszy fragment, w którym Jezus podejmuje związaną ze swa misją działalność nauczycielską, wyraźnie ukazuje jego nieposłuszenstwo rodzicom:

Cytuj:
"Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie".


Ewangelia wyraźnie pokazuje, że Jezus był posłuszny w sprawach ziemskich, w kwestii zaś jego mesjańskiej misji krewni nie mieli nic do gadania. Te sprawy są jasno rozdzielone.

Cytuj:
Przyszła Jego matka i Jego bracia i zatrzymawszy się na zewnątrz, posłali do Niego, aby Go przywołać. 32 A przy Nim siedziała wielka gromada. Powiedzieli Mu: "Oto Twoja matka, Twoi bracia i Twoje siostry czekają na Ciebie na zewnątrz". 33 On w odpowiedzi rzekł im: "Kto jest moją matką i moimi braćmi?" 34 Spojrzawszy po siedzących wokół siebie powiedział: "Oto moja matka i moi bracia. 35 Kto spełni wolę Boga, ten będzie moim bratem, i siostrą, i matką".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 11, 2016 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
JedenPost, dobrze piszesz, ale i tak nie przekonasz... {muszą bronić szefa, to i bronią; do ostatniego klawisza klawiatury...}

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt paź 11, 2016 16:06
Zobacz profil WWW
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
czytelnikBiblii napisał(a):
JedenPost, dobrze piszesz, ale i tak nie przekonasz... {muszą bronić szefa, to i bronią; do ostatniego klawisza klawiatury...}


CzytelnikuBiblii...musisz jeszcze popracowac nad swoja dyplomacja...
Taki komentarz nie swiadczy najlepiej o autorze...Jestesmy tutaj goscmi...zeby nie powiedziec ...intruzami.


Wt paź 11, 2016 16:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
Ado, poniosło mnie... Kogo uraziłem - to przepraszam!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt paź 11, 2016 16:22
Zobacz profil WWW
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
JedenPost napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Chrystus jest Bogiem cały czas i nie przestał nim być na okres pobytu na Ziemi. Tak więc Jezus poddając się rodzicielskiej władzy NMP i św. Józefa z tym ludziom.


Kuriozalne tłumaczenie. W Biblii nie ma nigdzie mowy o tym, by zobowiązał się jako Bóg do pełnego posłuszeństwa, ba - juz pierwszy fragment, w którym Jezus podejmuje związaną ze swa misją działalność nauczycielską, wyraźnie ukazuje jego nieposłuszenstwo rodzicom:

Cytuj:
"Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie".


Cytuj:
Ewangelia wyraźnie pokazuje, że Jezus był posłuszny w sprawach ziemskich, w kwestii zaś jego mesjańskiej misji krewni nie mieli nic do gadania. Te sprawy są jasno rozdzielone.

Dorosły Żyd miał obowiązek choć raz w roku pielgrzymować do świątyni w Jerozolimie.
U żydów 12-13 letni chłopcy uzyskiwali pełnię praw religijnych, a co za tym idzie stawali się mężczyznami.
Rodzice zadecydowali zatem o pielgrzymce Jezusa, a Jezus zbesztany posłusznie wraca z rodzicami do Nazaretu.



Cytuj:
Przyszła Jego matka i Jego bracia i zatrzymawszy się na zewnątrz, posłali do Niego, aby Go przywołać. 32 A przy Nim siedziała wielka gromada. Powiedzieli Mu: "Oto Twoja matka, Twoi bracia i Twoje siostry czekają na Ciebie na zewnątrz". 33 On w odpowiedzi rzekł im: "Kto jest moją matką i moimi braćmi?" 34 Spojrzawszy po siedzących wokół siebie powiedział: "Oto moja matka i moi bracia. 35 Kto spełni wolę Boga, ten będzie moim bratem, i siostrą, i matką".

Czym Jezus wskazuje, że o świętości wszystkich przesądza pokorne i pełne zaufanie Bogu, a Maryja ze swoim słowem niech mi sie tak stanie jest tego wzorem.


Wt paź 11, 2016 16:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
JedenPost napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Chrystus jest Bogiem cały czas i nie przestał nim być na okres pobytu na Ziemi. Tak więc Jezus poddając się rodzicielskiej władzy NMP i św. Józefa z tym ludziom.


Kuriozalne tłumaczenie. W Biblii nie ma nigdzie mowy o tym, by zobowiązał się jako Bóg do pełnego posłuszeństwa, ba - juz pierwszy fragment, w którym Jezus podejmuje związaną ze swa misją działalność nauczycielską, wyraźnie ukazuje jego nieposłuszenstwo rodzicom:

Cytuj:
"Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie".


Ewangelia wyraźnie pokazuje, że Jezus był posłuszny w sprawach ziemskich, w kwestii zaś jego mesjańskiej misji krewni nie mieli nic do gadania. Te sprawy są jasno rozdzielone.
Dlaczego rozdzielone? To, że Jezus został dłużej w świątyni, nie znaczy że sprzeciwił się rodzicom, to wypadek losowy. Takie sprzeciwienie się woli rodziców można by wywnioskować tylko wtedy, gdyby rodzice zakazywali mu przebywania w świątyni, a on przebywał tam mimo takiego zakazu.

Cytuj:
Przyszła Jego matka i Jego bracia i zatrzymawszy się na zewnątrz, posłali do Niego, aby Go przywołać. 32 A przy Nim siedziała wielka gromada. Powiedzieli Mu: "Oto Twoja matka, Twoi bracia i Twoje siostry czekają na Ciebie na zewnątrz". 33 On w odpowiedzi rzekł im: "Kto jest moją matką i moimi braćmi?" 34 Spojrzawszy po siedzących wokół siebie powiedział: "Oto moja matka i moi bracia. 35 Kto spełni wolę Boga, ten będzie moim bratem, i siostrą, i matką".

Jezus dał do zrozumienia tą metaforą, że to Bóg jest ponad więzy krwi i ludzkie relacje - to informacja dla ludzi, którzy relacje pokrewieństwa, stawiali by ponad Boga.
Ale z drugiej strony, Jezus nie negował swoich rodziców, bynajmniej nie odizolował się od nich.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt paź 11, 2016 16:37
Zobacz profil
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
czytelnikBiblii napisał(a):
Kael napisał(a):
@czytelnikuBiblii przeoczyles, wiec powtorze

Kael napisał(a):
Alus, przepraszam, ale to nie o taka wladze kaplanow chodzi.

CzytelnikuBiblii, kto ma wladze odpuszczania grzechow?

Jezus; Bóg generalnie!
Wiem do czego zmierzasz, ale tym nie przekonasz mnie do wiary w spowiedź w konfesjonale, ani do rozkazywania Bogu!

Cytuj:
22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane». J 20,11-13


A co ja ciebie mam przekonywac? Twoj problem.
Pan Jezus jasno powiedzial (w Biblii) kto i jak ma moc odpuszczania grzechow na ziemi.
Jezeli ksieza to czynia, posluszni Jezusowi, to niejako "rozkazuja Bogu" te grzechy odpuscic. Na wyrazne zyczenie Pan Jezusa.

Ale mozesz sie upierac, ze tak nie jest i wierzyc, ze ciebie odpuszczenie grzechow na Bozych warunkach nie interesuje.


Wt paź 11, 2016 16:42
Post Re: Rozkazywanie Bogu! - wg prymasa Wyszyńskiego
czytelnikBiblii napisał(a):
Oczywiście, że jak przystało na rasowych katolików, bronicie swego nauczyciela, ale... - niech Bóg osądzi, nie ja, czy dobrze robicie!
Msza, spowiedź uszna, itp. itd. - to kolejne odstępstwa od Biblii, których musicie bronić, aby bronić prymasa, który już sam bronić się nie może...

Jako, że wcześniej nie miałam możliwości włączenia się do dyskusji, podpisuje się pod każdym słowem Kael i Yarpena.
czytelnikBiblii napisał(a):
Jego oskarżają jego własne słowa, które tylko zacytowałem! Tylko tyle... i aż tyle!!

Hmm, trzeba najpierw oczyścić mózg z piany, aby przeczytać ze zrozumieniem.


Wt paź 11, 2016 16:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL