Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Liturgia Ucztą Miłości 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn mar 07, 2005 20:57
Posty: 338
Post 
Dalej czekam na tekst tego dokumentu, boś się uchwycił plotki o nim jak pijany płotu i starasz się coś udowodnić, chyba sam nie wiesz co.

_________________
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/


Pt cze 17, 2005 21:34
Zobacz profil WWW
Post 
Ultramontanin napisał(a):
Dalej czekam na tekst tego dokumentu


Niech przynajmniej poda numer "Faktów i Mitów", w którym go przedrukowano.


Pt cze 17, 2005 21:38
Post 
Zatem KAI kłamie i Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Interpretacji Tekstów Prawnych, abp Julián Herranz ...tez z pewnoscia konfabulował i wykręcał sie......
No tak zapomniałem...to przecież nie sa "nadprzyrodzeni" duchowni...to modernisci posoborowi

KPK wyraznie jednak mówi:




Cytuj:
Kan. 1395 -

§ 1. Duchowny konkubinariusz poza wypadkiem, o którym w kan. 1394, oraz duchowny trwający w innym grzechu zewnętrznym przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu, wywołującym zgorszenie, winien być ukarany suspensą, do której, gdy mimo upomnienia trwa w przestępstwie, można stopniowo dodawać inne kary, aż do wydalenia ze stanu duchownego.

§ 2. Duchowny, który w inny sposób wykroczył przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu, jeśli jest to połączone z użyciem przymusu lub gróźb, albo publicznie lub z osobą małoletnią poniżej lat szesnastu, powinien być ukarany sprawiedliwymi karami, nie wyłączając w razie potrzeby wydalenia ze stanu duchownego.


Pt cze 17, 2005 21:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Mam drobną uwagę. Przeczytajcie uważnie temat tego wątku: Liturgia Ucztą Miłości. Powtórzcie to 100 razy i wtedy zacznijcie cokolwiek pisać na ten temat. Bo niestety jak na razie ma on niewiele wspólnego z miłością.

rozalka

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Pt cze 17, 2005 22:26
Zobacz profil
Post 
viewtopic.php?p=48134&highlight=fotka#48134

Proszę jak łatwo......trza tylko ruszyc sie troszke
..a z tej fiziolitasowskiej stronki to tez znajde, tylko nie dzis....

Cytuj:
Naczelny FiM został zlaicyzowany (czyli wydalony ze stanu duchownego). To kara poważniejsza niż suspensa (zlaicyzowany kapłan może np. zawrzeć ważnie związek małżeński - zasuspendowany nie może). Ale o tym pewnie też nie uczą na oazie.

Kara to może i jest...ale tylko dla tych co chca pozostac kapłanami, pomimo swej odstepczości.
Laicyzacji moze dokonąc tylko i wyłącznie papież.......nikt wiecej
Pierwsze słysze by naczelny FiM był laicyzowany...masz na to jakis dowód?


Pt cze 17, 2005 22:29

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Zanim zaczne odpowiedac troche szerzej na "intergacyjne" pochodzenie Mszy Trydenckiej z Kosciola pierwotnego, chialem sie tylko zapytac, czy wiecie w ktorym wieku zostala wprowadzona lacina do Kosciola, trzeci, przelom trzeciego i czwartego.

Ale wracajac do tematu szukajac szego innego znalazlem ten cytat w Katechizmie Kosciola Katolickiego:
Cytuj:
1617 Całe życie chrześcijańskie nosi znamię oblubieńczej miłości Chrystusa do Kościoła. Już chrzest jako wejście do Ludu Bożego wyraża tajemnicę zaślubin. Jest on, jeśli tak można powiedzieć, obmyciem weselnym (Por. Ef 5, 26-27.), które poprzedza ucztę weselną - Eucharystię. ...


So cze 18, 2005 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 07, 2005 20:57
Posty: 338
Post 
Łacina wtedy stała się językiem Kościoła, gdy przestawała być językiem powszechnie używanym. Działo się to w momencie upadku Cesarstwa Rzymskiego i kształtowania się regionalnych dialektów opartych na łacinie, dających początek jezykom romańskim. Równocześnie, po ustaniu prześladowań chrześcijan, mogli oni zacząć precyzować Prawdy Wiary swojej religii. Wieki IV-VI to czasy najważniejszych soborów, które ustalały chrześcijańskie credo. Aby wykluczyć wszelkie możliwości złego interpretowania spisanych Prawd Wiary postanowiono ująć je w języku, który przestał być językiem powszechnym, ewoluujących i zmiennym, a stał się językiem martwym. Były to czasy gdy umiłowanie Prawdy miało jeszcze najważniejsze znaczenie dla wyznawców Chrystusa, może dlatego ciężko to dzisiaj zrozumieć.

Z Katechizmu Katolickiego z 1941 roku:

Co to jest Eucharystia?
Eucharystia, oznaczająca mniej więcej tyle co dobra łaska czy dziękczynienie, jest najbardziej Boskim darem Zbawiciela i tajemnicą wiary; pod postaciami chleba i wina w Eucharystii jest sam Jezus Chrystus, ofiaruje się i jest ofiarą, daje siebie na pożywienie. Jest to zarazem ofiara i Sakrament Nowego Zakonu.

Co to jest Sakrament Eucharystii?
Sakrament Eucharystii jest to sakrament, ustanowiony przez Jezusa Chrystusa; pod postaciami chleba i wina jest w nim prawdziwie, rzeczywiście i istotnie obecny sam Jezus Chrystus, dawca łaski, na pokarm duchowny duszom naszym.

Czym się różni Sakrament Eucharystii od ofiary?
Sakrament Eucharystii różni się tym, że:
a) Sakrament dokonuje się przez konsekrację i trwa, ofiara zaś wyczerpuje się i kończy z chwilą dokonania aktu ofiarowania; i dlatego Przensjśw.Hostia, którą się przechowuje w puszce lub niesie do chorego, ma znaczenie Sakramentu, nie ofiary;
b) Sakrament tym, którzy przyjmują Hostie Przenajświętszą, staje się źródłem zasług i pożytków duchowych; ofiara natomiast ma ten skutek, że nie tylko daje możność zbierania zasług, lecz także zadośćuczynienia.

Czy Msza święta jest prawdziwą i właściwą ofiarą Nowego Zakonu?
Msza święta jest prawdziwą i właściwą ofiarą Nowego Zakonu, bo Jezus Chrystus, zastąpiony przez kapłana, ofiaruje w niej Bogu w sposób bezkrwawy i tajemniczy swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina.

_________________
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/


N cze 19, 2005 8:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Lacina jezykiem martwym w IV wieku? to jak mowili pozniej chocby we Wloszech, pierwsze dziela po "wlosku" to piesn Sw Franciszka lub Boska Komedia Dantego, czyli jakies 800 lat pozniej. Wprowadzili lacine bo ludzie przestali rozumiec greke, ktora byla dotyczas jezykiem zywym i mowianym przez wiekszosc intelektualistow. Tak jak lacina w Europie w XVI - XVII wieku.

Czy ja gdzies pisze ze zaprzeczam ze Msza Sw to bezkrawa ofiara Jezusa Chrystusa? Jesli nie to po co cytujesz cos czemu nikt nie zaprzecza?


Cz cze 23, 2005 1:22
Zobacz profil
Post 
http://www.santuario-fatima.pt/portal/a ... /im368.jpg

Powyższe zdjęcie wystawione na oficjalnej stronie Sanktuarium w Fatimie przedstawia elewację Ciała Chrystusa po Konsekracji, a co robią ludzie?

Stoją.

Jedni z założonymi rękami, inni z rękami w kieszeniach...

Wielu mężczyzn (niektórzy w koloratkach!!!) ma nawet ubrane czapki z daszkiem...

Jak to dobrze, że zdjęcie jest w dużej rozdzielczości i wszystko DOKŁADNIE widać...

Kogo ci ludzie miłują?

Ciekawe, czy pan Belizariusz powie, że to fotomontaż?


Śr cze 29, 2005 10:03

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Stoja, tak jak chrzescianie w pierwszych wiekach, stali na znak tego ze obchodzili pamietke zmartwychwstania. Zauwaz ze niedziela jest dniem swietym dla chrzescian, nie piatek. Oczywiscie tego sie nie da rozlaczyc. Cale misturium paschalne jest obecne w Eucharystii.

Tak na marginesie wedlug Ciebie lepiej zeby ci ludzie mieli udar sloneczny? Czy wszyscy maja nasic parasole i zaslaniac tym stojacym z tylu?
Czy lepiej zeby nie uczestniczyli w Eucharystii jesli nie moga stac tyle na sloncy?

Nie wiem ale to wyglada na to ze juz nie masz sie czego czepiac.


Śr cze 29, 2005 12:29
Zobacz profil
Post 
wiking napisał(a):
Stoja, tak jak chrzescianie w pierwszych wiekach, stali na znak tego ze obchodzili pamietke zmartwychwstania.
(...)
Nie wiem ale to wyglada na to ze juz nie masz sie czego czepiac.


Spodziewałem się takiej reakcji. Dla Państwa w Kościele nie ma już nic i nikogo świętego. Poza oczywiście Drugim Świętym Soborem Watykańskim i Świętym Papieżem Natychmiastem...

wiking napisał(a):
Tak na marginesie wedlug Ciebie lepiej zeby ci ludzie mieli udar sloneczny?


Chciałbym zwrócić uwagę, że zdjęcie wykonano w chłodny (sądząc po odzieniu wiernych), listopadowy dzień (dokładnie 21 listopada 2004)


Śr cze 29, 2005 12:52

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Widzę, że na tej fotografii twarze ludzi są skupione, modlitewne. A to, że nie przyjmują postaw nakazanych przez liturgię trydencką wynika po prostu z tego, że w innej kulturze powstała tamta liturgia, a w innej odnowiona.
Jakoś nie zauważyłem na zdjęciu koloratek.


Śr cze 29, 2005 21:37
Zobacz profil
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Widzę, że na tej fotografii twarze ludzi są skupione, modlitewne.


ROTFL - Czy Pan jest może jakimś rzecznikiem prasowym? Jeśli nie, to ma Pan ku tej robocie fenomenalne predyspozycje. Jestem pewien, że nawet gdyby ktoś Pana w tej robocie opluł, to Pan "gębę obetrze, a forsę przeliczy".

Leszek, Jan napisał(a):
A to, że nie przyjmują postaw nakazanych przez liturgię trydencką wynika po prostu z tego, że w innej kulturze powstała tamta liturgia, a w innej odnowiona.


Nie wiem, do jakiej kultury Pan przynależy, ale ja się utożsamiam z kulturą wyrażoną pieśniami:

"O mój Jezu w Hostii skryty,
Na kolanach wielbię Cię"

"Idzie, idzie Bóg prawdziwy (...) i uderzmy przed Nim czołem"

"Padajcie ludy, uniżcie się trony!
Przed śmiertelników okiem utajony,
Pod postaciami wina i chleba
Bóg zstąpił z nieba."

"Upadnij na kolana,
Ludu czcią przejęty!
Uwielbiaj Twego Pana: „Święty! Święty! Święty!”!

"Przed tak wielkim Sakramentem upadajmy wszyscy wraz"

Leszek, Jan napisał(a):
Jakoś nie zauważyłem na zdjęciu koloratek.


Bo Pan nie chce zauważyć. Proszę spojrzeć na prawą stronę zdjęcia - tuż obok widocznej lewej połowy głowy jednego z koncelebransów widać dwóch facetów z założonymi rękami, w czapkach na głowie. Jeden ma daszek przesunięty na prawo i wyrażnie widać szarą koszulę i czarną "wkładkę" z koloratką


Cz cze 30, 2005 8:25

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Te pieśni, jakie przywołałeś, pochodzą z zupełnie innej epoki kulturowej. Jeżeli chcesz pielęgnować tę odległą kulturę i jednocześnie odrzucać współczesną, to twoja sprawa, ale mnie i innych do tego nie zmuszaj. Mimo najbardziej usilnych starań nie udało mi się dostrzec koloratek, ale zwykłe koszule pod swetrami.


Cz cze 30, 2005 8:39
Zobacz profil
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Te pieśni, jakie przywołałeś, pochodzą z zupełnie innej epoki kulturowej. Jeżeli chcesz pielęgnować tę odległą kulturę i jednocześnie odrzucać współczesną, to twoja sprawa, ale mnie i innych do tego nie zmuszaj.


A więc św. Tomasz z Akwinu i jego hymn "Tantum Ergo Sacramentum" to też "inna epoka kulturowa"?

Czyż trzeba lepszego dowodu na to, że nie jest Pan katolikiem?

"(naukę św. Tomasza z Akwinu) zalecamy jako lekarstwo przeciw chorobom naszych czasów" (Leon XIII, Aeterni Patris).

"Jak najgoręcej pragniemy, by z każdym dniem wzrastała liczba ludzi czerpiących z dzieł Tomasza z Akwinu oświatę i naukę" (Jan XXIII, AAS 25.X.1960).

"Światłością Kościoła i całego świata nazwano słusznie św. Tomasza z Akwinu" (Paweł VI, List z okazji 700-lecia śmierci św. Tomasza).

"Zamiarem Magisterium (...) jest ukazanie św. Tomasza jako autentycznego wzoru i jako przewodnika (...) dla wszystkich szukających prawdy". (Jan Paweł II, Fides et ratio)

"Również szkoły wyższe otacza Kościół gorliwą opieką (...) dba usilnie o to, aby (...) można było głębiej poznać, w jaki sposób wiara i rozum prowadzą do jednej prawdy, podążając tu śladami Doktorów Kościoła, a szczególnie św. Tomasza z Akwinu."
(Deklaracja Gravissimum educationis, Drugi Sobór Watykański)

"dla możliwie pełnego wyjaśnienia tajemnic zbawienia, niech się alumni nauczą głębiej w nie wnikać i wykrywać między nimi związek za pomocą spekulacji, mając tu za mistrza św. Tomasza."
(Dekret Optatam Totius, Drugi Sobór Watykański)


Cz cze 30, 2005 8:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL