Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Gdzie jest Msza Święta Trydencka ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 25, 2007 7:47
Posty: 42
Post Missa solemnis!
Ks. dr Marek Kaczmarek serdecznie zaprasza wszystkich łodzian (i nie tylko), którym bliska jest stara liturgia, na uroczystą Mszę świętą, którą odprawi z okazji dwudziestolecia swojego kapłaństwa. Pierwszy raz w kościele św. Józefa wierni będą mogli wysłuchać Mszy świętej z asystą diakona i subdiakona. Towarzyszyć nam będą umieszczone na ołtarzu relikwie św. Antoniego z Padwy, św. Jacka Odrowąża (on sprowadził dominikanów do Polski), św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Faustyny, św. O. Pio i św. Andrzeja Boboli. Msza święta zostanie odprawiona 21-go czerwca o godzinie 15:00 w kościele św. Józefa na ul. Ogrodowej 22.

PS. do adminów. Czy nie lepiej by było zrobić jeszcze jeden temat o celebracjach okolicznościowych a ten zostawić na Msze odprawiane regularnie? Tak tylko sugeruję.


So cze 06, 2009 22:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
Wczoraj jego eminencja ks bp Balcerek odprawił msze pontyfikalną w Poznaniu. To co powiedział było na tyle istotne, że znalazło sie już na stronach tradycji. Warto bardzo uważnie przeczytać tekst. Homilia.
Ta homilia , kończy pewien okres w życiu poznańskiego Kościoła i otwiera nowy, mam nadzieje lepszy.


Pn cze 15, 2009 10:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Jak podaje portal sanctus.pl:
Cytuj:
W najbliższą niedzielę 16 sierpnia o godz. 16.00, w miejscowości Maszewo w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, ks. Włodzimierz Wygocki odprawi Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Wcześniej, o godz. 10.00, ks. Wygocki odprawi Mszę św. trydencką w Szamotułach pod Poznaniem, w kaplicy Sióstr Slużebniczek Niepokalanego Poczecia NMP przy ul. Sienkiewicza 11.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz sie 13, 2009 7:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 6:01
Posty: 175
Post 
W najbliższym tygodniu według kalendarza obowiązującego w tradycyjnym rycie rzymskim (nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego) przypadają Suche Dni Wrześniowe. Suche Dni (inaczej zwane "dniami kwartalnymi") są wyznaczone na początku każdej z czterech pór roku. Ich celem jest szczególna modlitwa oraz umartwienie (w tym post), które mają wyrażać wdzięczność Bogu za wszelkie dary natury oraz uczyć nas używania tych darów stosownie i z umiarem.

Z tej okazji w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie odprawione zostaną Msze w tradycyjnej formie rytu rzymskiego (tzw. Msze "trydenckie)" w następujących terminach:
w środę 23 września o godzinie 17.00,
w piątek 25 września o godzinie 17.00,
w sobotę 26 września o godzinie 17.00.
Formularze mszalne na te dni są szczególnie bogate w Mszale Rzymskim (z 1962r.) - dla przykładu w sobotę Suchych Dni są 4 czytania ze Starego Testamentu, Epistoła i Ewangelia z uzupełnieniem dodatkowych oracji, graduałów a także traktusa i hymnu.


N wrz 20, 2009 18:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Ten temat jest o tym, gdzie jest odprawiana Msza w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, a nie słup na nekrologi!
Łączę się w smutku z całym Kościołem po śmierci abp. Przykuckiego (którego miałem okazję poznać), ale forum rządzi się swoimi prawami.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N paź 18, 2009 23:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
Msza Święta w rycie trydenckim jest odprawiana w Krakowie na Wawelu w dni powszednie o godzinie 8:00. Warto jednak dopytywać się dzień wcześniej, gdyż zdarza się, że w jakiś dzień taka Msza nie jest odprawiana.

Osobiście polecam- piękna sprawa.

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


So paź 24, 2009 21:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 25, 2007 7:47
Posty: 42
Post Zmiana godziny celebracji w Łodzi
Godzina celebracji Mszy świętej u św. Józefa na ul. Ogrodowej 22 w Łodzi ulega zmianie. Grafik na najbliższy czas wygląda następująco:

1 XI 2009 - godzina 19:00
2 XI 2009 - godzina 19:00 (Msza dodatkowa)
8 XI 2009 - godzina 15:00
15 XI 2009 i kolejne niedziele - godzina 16:00


Cz paź 29, 2009 17:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 25, 2009 23:11
Posty: 1
Post Re: Gdzie jest Msza Święta Trydencka ?
Mam pytanie. Dziś (25 XII) o godz 19:15 miała być odprawiana Msza św. w Gdańsku Brzeźnie. Przyjechałem dziesięć minut wcześniej a tam pusty parking i zamknięta brama wjazdowa. Wokół cisza jak makiem zasiał, zero ludzi. Kościół z zewnątrz wyglądał jakby w nic się tam nie działo. Ponieważ w pobliżu nie było gdzie zaparkować (dzielnica zresztą niezbyt ciekawa) postanowiłem wracać aby zdążyć na ostatnią zwykłą Mszę do rodzimej parafii.

Chciałbym jednak dowiedzieć się o co chodzi, czy było jakieś przesunięcie (na internecie znalazłem, że wcześniej takowe się zdarzały) czy może to wszystko jest tak zakonspirowane aby nikt się nie domyślił? :(

Szkoda bo trochę czytałem o tej liturgii i wreszcie chciałem uczestniczyć na żywo. Podobno w niedziele o 19:15 ma być odprawiana śpiewana Msza św. Czy ktoś może to potwierdzić?


Pt gru 25, 2009 23:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 10:14
Posty: 5
Post Re: Gdzie jest Msza Święta Trydencka ?
Zmiana celebracji Mszy w Rycie Trydenckim w Płocku. W ostatnią niedziele miesiąca o godz. 11:30 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku, w każdą drugą sobotę miesiąca w kościele św. Jan Chrzciciela o godz. 8:30.


Cz sty 07, 2010 14:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re:
Piotr1 napisał(a):
Status kanoniczny FSSPX w niczym się przecież nie zmienił. Nie ma o nim mowy w dekrecie.

Może trochę jasności w tej wypowiedzi by się przydało, bo nic nie rozumiem co autor miał na myśli?

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pn sty 18, 2010 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Gdzie jest Msza Święta Trydencka ?
pionkowski napisał(a):
Mam pytanie. Dziś (25 XII) o godz 19:15 miała być odprawiana Msza św. w Gdańsku Brzeźnie. Przyjechałem dziesięć minut wcześniej a tam pusty parking i zamknięta brama wjazdowa. Wokół cisza jak makiem zasiał, zero ludzi. Kościół z zewnątrz wyglądał jakby w nic się tam nie działo. Ponieważ w pobliżu nie było gdzie zaparkować (dzielnica zresztą niezbyt ciekawa) postanowiłem wracać aby zdążyć na ostatnią zwykłą Mszę do rodzimej parafii.

Chciałbym jednak dowiedzieć się o co chodzi, czy było jakieś przesunięcie (na internecie znalazłem, że wcześniej takowe się zdarzały) czy może to wszystko jest tak zakonspirowane aby nikt się nie domyślił? :(

Szkoda bo trochę czytałem o tej liturgii i wreszcie chciałem uczestniczyć na żywo. Podobno w niedziele o 19:15 ma być odprawiana śpiewana Msza św. Czy ktoś może to potwierdzić?

Przeżyłem podobny zawód w katedrze warszawsko praskiej. Pierwszą lub ostatnią niedzielę miesiąca( to było pod koniec czerwca lub początek lipca) Msza główna w miała być odprawiana w KRR. Przyjechałem z cala rodziną i był zwykły NOM. Sprawdziłem w tabliczce ogłoszeń i dalej ono informowało ze o tej godzinie powinna być Tridentina. Przeżyłem zawód i mam pretensję.
W całym dekanacie legionowskim nie ma ani jednej Mszy Wszechczasów.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pn sty 18, 2010 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 6:01
Posty: 175
Post Re: Gdzie jest Msza Święta Trydencka ?
W dniu 7 lutego 2010 roku o godzinie 9:00 w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (przy ul. Staszica) w Lublinie
Msze Świętą recytowaną w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (tzw. "Msza trydencka") odprawi Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Życiński, Metropolita Lubelski.

Serdecznie zapraszamy na Msze Świętą sprawowaną przez Księdza Arcybiskupa.


So lut 06, 2010 12:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Gdzie jest Msza Święta Trydencka ?
To jest temat o tym, gdzie jest Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego,a nie o tym jak ona wygląda. Proszę się trzymać tematu.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz lut 11, 2010 22:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 02, 2010 12:07
Posty: 17
Post Re: Gdzie jest Msza Święta Trydencka ?
w łodzi co niedziela o 16 rzeszów chyba o 14
Zapraszam wszystkich na obóz na koniec sierpnia 22-28
jest to impreza organizowana pod patronatem Bractwa Św. Piotra nosi nazwę Tradicamp
impreza odbywa się na jurze krakowsko-częstochowskiej uczestnikami mogą być wszyscy
w czasie obozu można nauczyć się służyć do Mszy Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, msze będą codziennie oprawione w chorał :D
więcej info na www.tradicamp.pl


Pn lip 19, 2010 23:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 10:14
Posty: 5
Post Re: Gdzie jest Msza Święta Trydencka ?
Od września zmiana miejsca i godziny celebracji Mszy Trydenckie w Płocku. Począwszy od 5 września
msza będzie celebrowana co niedzielę w kościele św.Stanisława Kostki (kościół dolny) o godz. 9:00.


Pn sie 30, 2010 13:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL