Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:10



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
 Regulamin szczegółowy działu Liturgia 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post Regulamin szczegółowy działu Liturgia
W związku z niestosowaniem się do mojej prośby niektórych userów piszę, co następuje ;)

Mnożenie wątków o kolejnych nadużyciach liturgicznych mija się z celem i do niczego nie prowadzi. Proponowałam, by założyć jeden sensowny wątek i tam umieszczać wszelkie wątpliwości i pytania. Nie poskutkowało. Widocznie lubimy sobie życie utrudniać.

Zatem, informuję, że każdy nowy wątek dotyczący nadużyć liturgicznych będę zamykała.

Pozdrawiam.

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Wt lip 25, 2006 9:39
Zobacz profil
Post Re: Ogłoszenie - 25.07.06
Liturgia ma na celu uobecnić historię zbawienia, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, oraz budować komunię (wspólnotę) wiernych. Niestety nie jest to możliwe, kiedy na Forum pojawiają się osoby, które zamiast rozmawiać o pięknie liturgii, szukają jedynie nieprawidłowości i chcą udowodnić wyższość jednego rytu nad drugim :

fater na Forum Krzyż napisał(a):
Wydaje mi się, ze trzeba wejść masowo na owo forum.wiara i dać im odczuć co oznacza nasza (katolicka-tradycyjna) argumentacja. Możemy przenieśc CAŁE forum.krzyż na forum wiara - CHWILOWO, aż im się znudzi.

M.Tullius napisał(a):
Z tym wjeściem na forum popieram Księdza. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy. Sam nie jestem orłem i mogę sobie nie dać rady.


Aby zapewnić wszystkim zainteresowanym udział w rozmowach, na Forum Liturgia obowiązuje Regulamin ogólny poszerzony o kilka zasad szczegółowych

1. Dyskusje o liturgii Kościoła Katolickiego odbywają się z poszanowaniem postanowień Vaticanum II ; niedopuszczalne są jakiekolwiek wypowiedzi ośmieszające zatwierdzone przez Kościół posoborowy zwyczaje (np. w kwestii sposobu przyjmowania Komunii) oraz określenia uważane za obraźliwe.

2. Preferowane są tematy, które wyjaśniają sens znaków, gestów, obrzędów i wprowadzają w szeroko rozumianą duchowość liturgiczną.
3. Tradycjonaliści są mile widziani pod warunkiem, że chcą przedstawiać piękno liturgii trydenckiej , a nie skupiać się na szukaniu nieprawidłowości w NOM-ie – obowiązuje „kampania” pozytywna.
4. Nieprawidłowości, nadużycia mogą być przedstawiane w wydzielonym temacie i tylko tam, pod warunkiem, że autor postu równocześnie będzie potrafił wykazać niezgodność przedstawionej sytuacji z przepisami posoborowymi (oczywiście przez sobór rozumiemy Sobór Watykański II) , a zamieszczenie takiej informacji będzie mogło zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości – ocena tej przydatności jest subiektywna, należy do moderatora i nie podlega dyskusji
5. Forum nie jest albumem fotograficznym. Nie świadczymy usług pt. darmowy hosting obrazków. W postach obowiązuje zasada przewagi pisma nad obrazem.
6. Posługujemy się językiem polskim. Wszelkie próby pokazania komuś swojej wyższości z powodu znajomości łaciny są skazane z góry na niepowodzenie.
7. Na Forum jest wyszukiwarka. Korzystaj z niej- unikniesz zdziwienia z powodu znikających tematów.



Posty łamiące Regulamin – Ogólny i szczegółowy – chociaż w najmniejszym punkcie, będą usuwane w całości.

* Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, 31.5.2007


Cz maja 31, 2007 21:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL