Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 22:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
 Światowe Dni Młodzieży 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Johnny99 napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
Czyli bez żadnych dowodów rzuciłeś FAŁSZYWE OSKARŻENIE pod adresem portalu NaTemat.
Tym samym złamałeś regulamin tego forum.


Nie - wyraziłem swoje zdanie, które ma takie pokrycie, jakie mnie osobiście wystarcza. Portal NaTemat jest dla mnie źródłem niewiarygodnym. Mam prawo do takiego zdania, czy nie mam? Jak uważasz?


Nie - nie wyraziłeś "swojego zdania" - tylko rzuciłeś fałszywe oskarżenie:

Cytuj:
Poza tym wiarygodność portalu NaTemat pozostawia - bardzo oględnie mówiąc - wiele do życzenia.

Cytuj:
portal NaTemat wielokrotnie okazywał się niewiarygodny

Nic nie pisałeś: "dla mnie portal ten jest niewiarygodny" - tylko "portal NaTemat wielokrotnie okazywał się niewiarygodny.
Czyli to nie była subiektywna ocena, tylko stwierdzenie faktu, który w rzeczywistości nie miał miejsca.
To jest kłamstwo w Twoim wykonaniu, czyli fałszywe oskarżenie, pomówienie, oszczerstwo, które jest sprzeczne z regulaminem tego forum.


Ostatnio edytowano Śr kwi 13, 2016 12:56 przez Tomek44, łącznie edytowano 1 raz



Śr kwi 13, 2016 12:53
Zobacz profil
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
medieval_man napisał(a):
Na Grodzkiej są bardziej widoczni dla turystów, których jest tam średnio kilkadziesiąt razy więcej niż na Kanoniczej i z pewnością mają więcej klientów. No chyba, że chodziło im o to, by się ukrywać.

Restauracja to pryszcz.
W tym budynku ponad restauracją mieściła się kaplica z ikonami Nowosielskiego. Fundacja zmuszona była je zabrać. A ta zapewne przyciągała wielu turystów i wiernych.


Śr kwi 13, 2016 12:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Tomek44 napisał(a):
Czyli to nie była subiektywna ocena, tylko stwierdzenie faktu, który w rzeczywistości nie miał miejsca.


To jest moja ocena, co wynika z samego użycia słowa "niewiarygodny". To, czy coś jest "wiarygodne" czy "niewiarygodne", to jest ocena wynikająca z różnych przyczyn i czynników (na przykład: Biblia jest wiarygodna dla chrześcijanina, a niewiarygodna dla ateisty), a nie stwierdzenie faktu. Ty możesz sobie uważać portal NaTemat za wiarygodny, ale ja uważam inaczej. I tyle.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 13, 2016 13:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Alus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Na Grodzkiej są bardziej widoczni dla turystów, których jest tam średnio kilkadziesiąt razy więcej niż na Kanoniczej i z pewnością mają więcej klientów. No chyba, że chodziło im o to, by się ukrywać.

Restauracja to pryszcz.
W tym budynku ponad restauracją mieściła się kaplica z ikonami Nowosielskiego. Fundacja zmuszona była je zabrać. A ta zapewne przyciągała wielu turystów i wiernych.

Nic z tego.
Mało kto wiedział, co tam było. Przechadzałem się tam dość często pracując w instytucji położonej parę kroków dalej i nigdy nie widziałem tam śladu "turystów i wiernych".

A poza tym: do kogo należą pomieszczenia?
Czy nie do krakowskiej Kapituły Katedralnej?
Czy więc kKK miała prawo do wypowiedzenia umowy? Tym bardziej, że umowa dzierżawy (pewnie właścicielowi narzucona przez władze, jak to miało na przełomie lat 80/90 w Krakowie często) właśnie wygasła? A właściciel ma prawo do czynienia ze swoim, na co ma ochotę?
A poza tym kKK chciała pozostawiania kaplicy, tyle, że pod swoim zarządem, skoro Fundacja miała się przenieść. Na to nie zgodziła się Fundacja więc spakowała ikony i wyjechała.

Alarmistyczny ton artykułu ma na celu tylko krytykę jednej strony. Jednak przez 25 lat istnienia w budynku kKK siedziby Fundacji ta nie płaciła właścicielowi ani grosza i nie partycypowała w kosztach.
Cytuj:
1. Przez 25 lat Fundacja BEZPŁATNIE wynajmowała od kościoła kamienicę w centrum Krakowa.
2. Umowa najmu WYGASŁA (a nie została rozwiązana) w marcu 2015 roku.
3. Fundacja WBREW UMOWIE z kościołem podnajmowała część kamienicy i brała za to pieniądze.
4. Kosciół proponował fundacji KONTYNUACJĘ wynajmu kamienicy ale już za pieniądze. Fundacja nie była tym zainteresowana.
5. To fundacja ZLIKWIDOWAŁA kaplicę. Zrobiła to bez uzgodnień z Kościołem, który proponował pozostawienie kaplicy w dotychczasowym miejscu.


Tak więc mamy do czynienia z typowym biciem piany i popieraniem tylko jednej strony przy szermowaniu górnolotnym i na przemian poniżającymi argumentami.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr kwi 13, 2016 17:15
Zobacz profil WWW
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Nie znam szczegółów.
Wyczytałam jedynie, że fundacja została powołana po przyznaniu W. Mokremu nagrody fundacji Jana Pawła II.
Kaplica powstała 1995r, poświecił ją osobiście św Jan Paweł II, który podczas kolejnej pielgrzymki w 1997r odwiedził kaplicę.
Może zabrakło dobrej woli.....wszak niemal wszystkie miejsca, gdzie bywał święty papież bywają upamiętniane.


Śr kwi 13, 2016 17:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
http://natemat.pl/177683,zaspali-organi ... ach-do-sdm
Cytuj:
Archidiecezja daje jakieś pieniądze?

Nie. Ale przynajmniej pokrywa koszty noclegów pielgrzymów, choć i to przerzucono właśnie na rząd.

A gdzie pielgrzymi będą przebywać?

Nieodpłatnie udostępniamy szkoły, ale pod warunkiem pokrycia kosztów ich eksploatacji, bo na to już naprawdę nie mamy pieniędzy w budżecie. A poza tym, wymaga tego przyzwoitość, skoro organizator pobiera od uczestników ŚDM opłatę za nocleg. Oprócz tego mieszkańcy przyjmują pielgrzymów we własnych domach.

No właśnie.
Dlaczego Archidiecezja Krakowska pobiera opłatę za nocleg - skoro koszty noclegu chce przerzucić na rząd i samorządy oraz zwykłych ludzi????
Czy to nie jest chciwość i oszukaństwo????


Śr kwi 20, 2016 15:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
A może sposób na ograniczenie liczby przyjezdnych?

Żeby się dowiedzieć, co to jest, trzeba by było ustalić, na co te opłaty pójdą. O tym ani słowa - ale Tomek44 już wrzeszczy w swoim stylu. Czy to jest uczciwe?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz kwi 21, 2016 9:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Johnny99 napisał(a):
A może sposób na ograniczenie liczby przyjezdnych?

Przecież sam nie wierzysz w to co sam piszesz.
Cytuj:
Żeby się dowiedzieć, co to jest, trzeba by było ustalić, na co te opłaty pójdą.

Uczestnicy są jasno informowani, iż opłata obejmuje "koszty noclegu". Więc jak kuria żąda od burmistrzów "darmowych noclegów w szkołach" - to psim obowiązkiem kurii jest pokrywanie kosztów ponoszonych przez samorządy związane z udostępnieniem szkół dla noclegów.
Po drugie: podpowiedz Johnny99: jak można ustalić na co naprawdę pójdą zebrane od uczestników pieniądze, jeśli nie na noclegi?????
Zapytać się kard. Dziwisza???? A on przecież albo odpowie: "nie udzielam informacji ludziom z ulicy", albo: "na noclegi!!!!"
Cytuj:
O tym ani słowa

Czyli sam wiesz, ze z tymi "opłatami za noclegi" to ściema???!!!


Cz kwi 21, 2016 9:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Tomek44 napisał(a):
Uczestnicy są jasno informowani, iż opłata obejmuje "koszty noclegu". Więc jak kuria żąda od burmistrzów "darmowych noclegów w szkołach" - to psim obowiązkiem kurii jest pokrywanie kosztów ponoszonych przez samorządy związane z udostępnieniem szkół dla noclegów.


Kuria "żąda" głównie dlatego, że rejestrowani pielgrzymi na ŚDM będą stanowić zaledwie 30% wszystkich spodziewanych, bo ŚDM to impreza otwarta. Nawet z tego wywiadu wynika, że burmistrz Wadowic (skądinąd "lewak" i ateista) widzi w pielgrzymach szansę na promocję miasta i bynajmniej nie uważa ich przyjazdu za jakiś dopust Boży.

Cytuj:
Po drugie: podpowiedz Johnny99: jak można ustalić na co naprawdę pójdą zebrane od uczestników pieniądze, jeśli nie na noclegi?????


Czyli ustalić nie można, ale bluzgać i się zapluwać już Tomkowi44 wolno?

Cytuj:
Zapytać się kard. Dziwisza???? A on przecież albo odpowie: "nie udzielam informacji ludziom z ulicy", albo: "na noclegi!!!!"


Cytuj:
Czyli sam wiesz, ze z tymi "opłatami za noclegi" to ściema???!!!


Przestań wrzeszczeć jak obrażone dziecko.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz kwi 21, 2016 10:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 27, 2016 11:57
Posty: 5
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Witam Was!
Nie wiem czy zadaje pytanie w odpowiednim miejscu, ale chciałabym przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Tylko że nie chcę jechać autokarem, jakimś wyjazdem zorganizowanym, a chcę pojechać sama. Żeby się naprawdę wyciszyć, pomodlić i przeżyć to w modlitwie i samotności. Nie znam Krakowa ani okolic, bo pochodzę z Pomorza, a chciałabym wiedzieć jak najlepiej dojechać czy gdzie się zatrzymać, żeby było blisko do miejsca spotkań :)
Wiem, że w internecie jest dużo takich informacji, ale wolałabym zapytać w zaufanym gronie, żeby ktoś mi szczerze doradził :)
PS. Będę jechać z Berlina :)


Śr kwi 27, 2016 12:13
Zobacz profil
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
AsiaUz napisał(a):
Witam Was!
Nie wiem czy zadaje pytanie w odpowiednim miejscu, ale chciałabym przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Tylko że nie chcę jechać autokarem, jakimś wyjazdem zorganizowanym, a chcę pojechać sama. Żeby się naprawdę wyciszyć, pomodlić i przeżyć to w modlitwie i samotności. Nie znam Krakowa ani okolic, bo pochodzę z Pomorza, a chciałabym wiedzieć jak najlepiej dojechać czy gdzie się zatrzymać, żeby było blisko do miejsca spotkań :)
Wiem, że w internecie jest dużo takich informacji, ale wolałabym zapytać w zaufanym gronie, żeby ktoś mi szczerze doradził :)
PS. Będę jechać z Berlina :)

Najpierw to zorientuj się do jakiej strefy będą wpuszczane samochody, nawet osobowe.
Na ogół sytuują się daleko na obrzeżach miasta.
Zwłaszcza, że bez ŚDM wjazd do centrum Krakowa to karkołomne zadanie.....ostatnio od granicy miasta do ul. Garbarskiej przebijaliśmy się ok 40 minut.


Śr kwi 27, 2016 16:42
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
AsiaUz napisał(a):
. Tylko że nie chcę jechać autokarem, jakimś wyjazdem zorganizowanym, a chcę pojechać sama. Żeby się naprawdę wyciszyć, pomodlić i przeżyć to w modlitwie i samotności.
PS. Będę jechać z Berlina :)

To chyba jedna Swiatowe Dni Mlodziezy to nie jest dobre miejsce nacisze i modlitwe w samotnosci. To nie jest spotkanie pustelnikow.

Celem tych Dni (jak ja to rozumiem) jest spotkanie mlodziezy z calego swiata, zeby doswiadczy wspolnoty. A nie indywidualne rekolekcje w milczeniu.

Jezeli mimo to chcesz jechac jako indywidualna samotnica, to albo zatrzyamsz sie w hotelu (co moze byc problematyczne), albo popytasz np w klasztorach, czy przyjma cie w goscine. Np karmelitanki.


Śr kwi 27, 2016 17:32
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Klasztory też zapewne mają zabukowane wszystkie noclegi.
Pozostaje jeszcze przekimanie w samochodzie.


Śr kwi 27, 2016 18:53

Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 9:24
Posty: 3
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Alus napisał(a):
AsiaUz napisał(a):
Witam Was!
Nie wiem czy zadaje pytanie w odpowiednim miejscu, ale chciałabym przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Tylko że nie chcę jechać autokarem, jakimś wyjazdem zorganizowanym, a chcę pojechać sama. Żeby się naprawdę wyciszyć, pomodlić i przeżyć to w modlitwie i samotności. Nie znam Krakowa ani okolic, bo pochodzę z Pomorza, a chciałabym wiedzieć jak najlepiej dojechać czy gdzie się zatrzymać, żeby było blisko do miejsca spotkań :)
Wiem, że w internecie jest dużo takich informacji, ale wolałabym zapytać w zaufanym gronie, żeby ktoś mi szczerze doradził :)
PS. Będę jechać z Berlina :)

Najpierw to zorientuj się do jakiej strefy będą wpuszczane samochody, nawet osobowe.
Na ogół sytuują się daleko na obrzeżach miasta.
Zwłaszcza, że bez ŚDM wjazd do centrum Krakowa to karkołomne zadanie.....ostatnio od granicy miasta do ul. Garbarskiej przebijaliśmy się ok 40 minut.

I pamiętajcie, że trzeba się na ŚDM zarejestrować. nawet jak się jedzie samemu.

_________________
pożyczki 1000 zł pożyczka 500 zł


Śr cze 01, 2016 10:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Alus napisał(a):
Zwłaszcza, że bez ŚDM wjazd do centrum Krakowa to karkołomne zadanie.....ostatnio od granicy miasta do ul. Garbarskiej przebijaliśmy się ok 40 minut.


To w Krakowie standard, a nawet całkiem niezły wynik. W tej chwili do centrum Krakowa najlepiej się dostać kolejką metropolitarną z Wieliczki (kilka lat temu, na szczęście, przywrócili to połączenie), dojeżdża ona również do Balic. Ale nie orientuję się, jak to będzie funkcjonowało w trakcie ŚDM.

gejzer napisał(a):
I pamiętajcie, że trzeba się na ŚDM zarejestrować. nawet jak się jedzie samemu.


Skąd taka informacja? Z tego co ja wiem, rejestracja jest dobrowolna i niekonieczna. Większość uczestników każdych ŚDM to uczestnicy niezarejestrowani. Rejestrują się głównie większe grupy, które muszą sobie organizować noclegi.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 01, 2016 12:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL