Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 ks. Staniek modli się o śmierć papieża 
Autor Wiadomość
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Ty naprawde tak myslisz, jak piszesz? Ze w Afryce nigdy biali Europejczycy nie mieszali, nie mordowali, nie wyzyskiwali, nie kradli ludzi i nie robili z nich niewolnikow?

Twoi znajomi w Niemczech Niemcow nie spotkali? A byli jak dlugo i gdzie? Przejazdem w duzym miescie?

No to ja mam wiecej szczescia, bo Niemcow z dziada pradziada spotykam co dzien. Ale tez rozne inne nacje, wspolzyjace pokojowo, pracujace na wlasne utrzymanie, swietujace wspolne festyny itp.

Quinque napisał(a):
Pytanie do Ciebie, ilu "potrzebujących" przyjęłaś pod swój dach?

Prymitywny argument wygodnych populistow, ktorym probuja straszyc niezorientowanych.

Zeby pomoc uchodzcom, nie musisz im swojego mieszkania oddawac. Od tego sa instytucje, gmina, urzedy.
Ale mozesz pomoc w ich integracji, poswiecajac im swoj czas.
No, ale przeciez to by oznaczalo cos zrobic, a nie tylko wymagac od innych.

I tak wracamy do tematu watku: dla pragnacych tylko wlasnej wygody i swietego spokoju nie mam dobrych wiesci.
Ale sa dobre wiesci, dla tych, ktorzy wiedza, ze nic nie trwa wiecznie na tym swiecie i ze oni tez moga byc zdani na cudza zyczliwosc. Wystarczy ciezka choroba, ktorej leczenia polski NFZ nie sfinansuje. Albo pozar, ktory strawi caly majatek.

Dobro wraca. Obojetnosc tez.


N mar 18, 2018 21:28
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Tak, naprawdę myślę tak jak pisze. Europejczycy mordowali owszem. Ale to już nie mój problem. Tam co chwilę powstają nowe państwa. Sami ze sobą walczą. Ale to ich problem. Ja tam nie wywolywalem wojen

Nie musimy pomagać ludziom którzy są zbyt leniwi żeby samemu coś zbudować

No widzisz. Sama nie chcesz przyjąć uchodźcce do domu ale innych do tego zmuszasz. Cudzymi pieniędzmi łatwo gospodarować? Tym bardziej gdy mowa o cudzym państwie. No Nie? Tak robili komuniści... Dla mnie Niemcy mogą sobie i pół świata przyjąć do siebie. Ale niech nie nakazują innym cierpieć za swoje błędy w imię "poprawności politycznej"

NFZ w każdej chwili może odmówić mi pomocy. Kiedy ty w końcu zrozumiesz iż dla państwa człowiek jako jednostka nic nie znaczy. Jest wartościowy dopóki przynosi przychód

Powtórzę to jeszcze raz. Uchodźcy są zamiennikami na gówniane stanowiska za ludzi gorszej kategorii


N mar 18, 2018 22:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Kael napisał(a):
Powiedzial metodysta.
Dobrze, ze tobie blisko do wszystkiego. A papiez to nie twoj problem.
Sorry Koziol, ale tobie z Ewangelia i np zakazem osadzania braci tez nie po drodze.

Tak, biskup Rzymu to nie mój problem. Mi się on podoba, dla mnie to najbardziej ewangeliczny współczesny mi biskup katolicki.
Argumenty ad personam świadczą o ... braku argumentów.
Alus napisał(a):
Bo też nikt nie twierdzi, ze papież Franciszek to Jezus mesjasz.
Niemniej dla wielu kapłanów, czy świeckich postrzegających KK w kategoriach tradycjonalistycznych, swoją otwartością, napominaniem do skromności u ubóstwa, stosunkiem do muzułmanów, stanowi zagrożenie, jakim dla sytych przewodników Żydów stanowił Jezus.
Dla mnie to bardzo dalekie ale przyjmuje do wiadomości.
Quinque napisał(a):
Kael napisał(a):
Drogi Quinque, jakie instytucje? Kto konkretnie?
Czerwony krzyż
Czerwony Krzyż pomaga wszystkim bez względu na religie, czy kolor skóry. Jest cześcią Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, razem z Czerwonym Półksiężycem i Czerwoną Gwiazda Dawida.
Quinque napisał(a):
Tak, naprawdę myślę tak jak pisze. Europejczycy mordowali owszem. Ale to już nie mój problem. Tam co chwilę powstają nowe państwa. Sami ze sobą walczą. Ale to ich problem. Ja tam nie wywolywalem wojen
Tak, to nie twój problem, same sie czarnuchy prosiły, a ty tylko korzystasz z owoców kolonializmu :twisted:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N mar 18, 2018 22:09
Zobacz profil
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Cytuj:
Hades, znam przypadek przejścia katoliczki na Islam. Na ile to było dobrowolne działanie to nie mam pojęcia. Jednakowoż zdarzyło się coś takiego


Tez znam. Inteligencja nie grzeszyły. Znajomościa Pisma Świetego też. To takie specyficzne "katoliczki" są. O wiarę trzeba dbać - pismo trzeba analizowac. Sakramenty przyjmować bez tego cieżko.
Nie uderzył w nich fakt że to religia stworzona na bazie "objawien" jednego proroka - co jeśli był szaleńcem albo oszustem? Trudno? Jak i inne fakty chociażby to że powstała w roku 610 a rozkwitła w 666. Wiekszośc przekazu treść ściągnięta żywcem ze Starego Testamentu nawet forma podobna.

Ja znam osobiscie Muzułmanki które obecnie przyjmuja Najswietszy Sakrament i to w Ameryce. W kraju w którym kazda religia jest konstytucyjnie tępiona. Żadna nie ma prawa górowac nad inna i wszystkie są ok. :roll:

W cywilizowanym kraju - służby specjalne potrafia wyeliminowac zagrożenia zwiazane z sharia law z tymi którzy chcą je wprowadzic na czele. Czy to przez podsłuch czy algorytm na komórkach, portalach społecznościowych i innych srodkach przekazu. Zagrożenie zawsze jest - ale nawet jedna dusza ludzka jest więcej warta.

Wybacz ale Papiez to nie polityk. To Ojciec Kościoła i powinien zawsze zajmowac stanowisko z mysłą o tym jak uczyniłby Jezus gdyby był na jego miejscu. I to właśnie robi - to bardzo dobry Papież.


Pn mar 19, 2018 3:07
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Quinque napisał(a):
Tak, naprawdę myślę tak jak pisze. Europejczycy mordowali owszem. Ale to już nie mój problem. Tam co chwilę powstają nowe państwa. Sami ze sobą walczą. Ale to ich problem. Ja tam nie wywolywalem wojen

Nie musimy pomagać ludziom którzy są zbyt leniwi żeby samemu coś zbudować

Leniwi? No bo poza tym nikt do nich nie strzela, domow nie pali, przymusowo na nieoktreslony czas do wojska nie rekrutuje, nie gwalci, nie...
Widac punkt widzenia sytego, bialego czlowieka, ktory jeszcze zyje na koszt tych, ktorymi pogardza.
Quinque napisał(a):

No widzisz. Sama nie chcesz przyjąć uchodźcce do domu ale innych do tego zmuszasz. Cudzymi pieniędzmi łatwo gospodarować? Tym bardziej gdy mowa o cudzym państwie. No Nie? Tak robili komuniści... Dla mnie Niemcy mogą sobie i pół świata przyjąć do siebie. Ale niech nie nakazują innym cierpieć za swoje błędy w imię "poprawności politycznej"


I tak bedziesz o tym domu powtarzal do znudzenia? Za plotem u mnie mieszkaja uchodzcy. Cywilizowany kraj ma mozliwosci zapewnienia dachu nad glowa swoim obywatelom na wypadek katastrofy, a jesli katastrofy akurat nie ma, to i innym potrzebujacym. Ba, nawet potrafi zwerykifowac potrzebujacych bez koniecznosci trzymania ich miesiacami ood golym niebem.
Ale tylko kraj cywilizowany.

Quinque napisał(a):
NFZ w każdej chwili może odmówić mi pomocy. Kiedy ty w końcu zrozumiesz iż dla państwa człowiek jako jednostka nic nie znaczy. Jest wartościowy dopóki przynosi przychód

Powtórzę to jeszcze raz. Uchodźcy są zamiennikami na gówniane stanowiska za ludzi gorszej kategorii

Bzdura powtarzana nie przestaje byc bzdura.

Panstwo cywilizowane tworza obywatele, ktorzy czuja sie odpowiedzialni za to, w jakim panstwie zyja. Maja prawo, ktore nie dziala wstecz, jasne przepisy, ktore weryfikuje zycie, sluzby, ktore sluza, a nie po prostu sciagaja kase od obywateli.

Panstwo obywateli marzacych o idealnym przywodcy, ktory stworzy raj dla wszystkich, a szczegolnie placacych podatki, albo bedacych w jego partii, a reszta niech sie sama o siebie martwi, to panstwo ktore znasz.
Nie jest to jedyny a juz na pewno nie idealny wzor panstwa.


Pn mar 19, 2018 6:18
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Quinque napisał(a):
Kael napisał(a):
No ale wlasnie ten przyklad boli. Trzeba wstac z kanapy, moze czyms sie podzielic, cos zrobic...


Nie obchodzi mnie los ludzi którzy pragną nas sobie podporządkować. Wprowadzić tu swoją prymitywną religię. I nie mam zamiaru im pomagać. Bo takich którym naprawdę trzeba pomóc wśród tych wszystkich nachodźców, jest mały procent. Każdy kto uważa ze imigrantów trzeba przyjmować powinien zabrać ich pod swój dach. W przeciwnym razie się nie wypowiadać

A że naród niemiecki sobie nie radzi z falą imigrantów z krajów trzeciego świata, to próbuje narzucać ludziom trzeciej kategori(Słowianom, Bałtom) określone kwoty tych wszystkich "inżynierów, lekarzy i architektów", bo jak nie to restrykcje

Pomóc należy potrzebującym czyli małemu procentowi z całej tej bandy. Resztę deportować w pierwsze lepsze miejsce poza Europą, a jak nie pasuje to do kamieniołomów, będą sami prosić o deportacje

Papież ma wpływ na opinię katolików. Jeżeli głosi on aby nachodźców przyjmować to pośrednio ma on wpływ na Europę

Mały procent potrzebuje pomocy....no tak, w przeciwieństwie do wszystkich emigrantów polskich po stanie wojennym, czołowych działaczy opozycji i band Polaków okradających sklepy, podwórka, w Niemczech, na początku lat 90 -tych.
Papież pośrednio ma wpływ na Europę - gdy Jezus nakazujący głodnych nakarmić, spragnionych napoić, przybyszów w dom przyjąć nie ma już bezpośredniego wpływu na chrześcijan, papież musi przypominać te nakazy warunkujące zbawienie wieczne (Mt 25).

A już totalne kuriozum W Niemczech rodowitego Niemca spotkać to też graniczy z cudem :D :D


Pn mar 19, 2018 8:37

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Quinque napisał(a):
Owszem. Rozumiem z jednej strony papieża, bo wiadomo że powinien przyjąć taką postawę. Ale jest on naiwny i działa na szkodę kościoła.

Celowo piszesz kościoła, a nie Kościoła? Bo skoro uważasz, że papież powinien przyjąć taką postawę, co rozumiem jako powinność wynikającą z nauczania Chrystusa, to chyba postawa ewangeliczna papieża nie może szkodzić Chrystusowemu Kościołowi :?:

Quinque napisał(a):
Rozumiem że papież może być autorytetem w pewnych kwestiach. Ale napewno nie w politycznych

Tu byłbym skłonny się zgodzić.


Pn mar 19, 2018 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Alus napisał(a):
Papież pośrednio ma wpływ na Europę - gdy Jezus nakazujący głodnych nakarmić, spragnionych napoić, przybyszów w dom przyjąć nie ma już bezpośredniego wpływu na chrześcijan, papież musi przypominać te nakazy warunkujące zbawienie wieczne (Mt 25).
Nie, te uczynki nie warunkują zbawienia. Zbawienie jest darmo, z wiary. Te uczynki pokazują ile jest nasza wiara warta.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn mar 19, 2018 15:02
Zobacz profil
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Nie ma wiary bez uczynków Koźle. Siejesz tu jakas marskistowska propagandę.
Zatem droga do zbawienia prowadzi przez całą mase ludzkich poczynań.I każdy jest odpowiedzialny za własne.
jeśli nie przemienisz swego toku myslenia - nic nie zyskasz przez krzyż. Musisz najpierw doniesc swój!


Pn mar 19, 2018 15:35
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Kael napisał(a):

Leniwi? No bo poza tym nikt do nich nie strzela, domow nie pali, przymusowo na nieoktreslony czas do wojska nie rekrutuje, nie gwalci, nie...
Widac punkt widzenia sytego, bialego czlowieka, ktory jeszcze zyje na koszt tych, ktorymi pogardza


Ja słyszałem że wojna jest w Syrii. A nie w połowie świata...

Nikt nie broni w Afryce/bliskim wschodzie budować bogatej i nowoczesnej cywilizacji. Ale że oni wolą się mordować w imię swojej prymitywnej religi czy z innych powodów. To już nie mój problem

Cytuj:
I tak bedziesz o tym domu powtarzal do znudzenia?


Będę to powtarzał aż przyjmiesz uchodźccę do domu. Albo zmienisz stanowisko. Łatwo jest gospodarować cudzymi pieniędzmi np. podatników. A w tym wypadku pieniędzmi cudzego państwa, i przy okazji narażając to państwo na zagrożenie że strony radykalnego islamu i osób które nie podzielają naszych wartości...


Cytuj:
Za plotem u mnie mieszkaja uchodzcy. Cywilizowany kraj ma mozliwosci zapewnienia dachu nad glowa swoim obywatelom na wypadek katastrofy, a jesli katastrofy akurat nie ma, to i innym potrzebujacym. Ba, nawet potrafi zwerykifowac potrzebujacych bez koniecznosci trzymania ich miesiacami ood golym niebem.
Ale tylko kraj cywilizowany.


W twoim cywilizowanym kraju geje i lesbijki chodzą z gołymi dupami po miastach. Ale że Polska nie jest cywilizowanym krajem to powszechnie wiadomo. Polska to nie światły deutschland. Np. Naszym emerytom brakuje połowy zębów, mają krzywe kręgosłupy i muszą dorabiać sobie do leków, to nie niemieccy emeryci którzy emeryture spędzają na działkach. Chociaż... moja św pamięci babcia, też emeryturę spędzała na działce. Przy krowach, indorach, i ziemniakach. My polscy podludzie(juź Nietzsche tak kategoryzował ludzi) jesteśmy tacy zabawki, jesteśmy tacy ksenofobiczni i niecywlizowani, no Nie?

Btw, mój sąsiad ma BMW E46, Tez chce takie u siebie w domu. Jak przyjmujesz emigranta to pogadamy. Bo narazie twoje postępowanie jest hipokryzją

Cytuj:

Bzdura powtarzana nie przestaje byc bzdura.

Panstwo cywilizowane tworza obywatele, ktorzy czuja sie odpowiedzialni za to, w jakim panstwie zyja. Maja prawo, ktore nie dziala wstecz, jasne przepisy, ktore weryfikuje zycie, sluzby, ktore sluza, a nie po prostu sciagaja kase od obywateli


Już ci mówiłem że Polska to nie cywilizowany kraj

Cytuj:

Panstwo obywateli marzacych o idealnym przywodcy, ktory stworzy raj dla wszystkich, a szczegolnie placacych podatki, albo bedacych w jego partii, a reszta niech sie sama o siebie martwi, to panstwo ktore znasz.
Nie jest to jedyny a juz na pewno nie idealny wzor panstwa.


Takim przywódccą jest Andżelika Merkel która składała kwiaty komuchom? Która działa na szkode UE i Polski?

Kael, powiem tak
"nie będzie Niemiec pluł na w twarz i dzieci nam multi-kuturyzował"

Ciekawe jak będzie wyglądać Europa za 100lat. Jak wszyscy będą myśleć tak jak Ty? Jak Francja czy Szwecja?

Twoje argumenty są czysto emocjonalne. Zatem zwyczajnie bezwartościowe

Może i mój pogląd na te kwestie jest radykalny. Ale mam duże poczucie społecznej niesprawiedliwości

Sweetchild, nie. Nie zwracałem uwagi z jakiej litery pisałem Kościół. Bynajmniej nie było to specjalnie


Pn mar 19, 2018 16:20
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
To z moich podstkow utrzymuje sie uchodzcow i mieszkania dla nich. Nie musze im wlasnego oddawac. Ale przeciez lepiej klepac cos w kolko o przyjmowaniu fo wlasnego mieszkania, bo inaczej to zadna pomoc...
Z Rzeczpospoltej wielonarodowosciowej zostal po wojnie praktycznie kraj jednej nacji. I teraz kazdy, kto nie ma kontaktu ze swiatem, boi sie OBCYCH. I z tego strachu napada rodakow, bo "inacuej wygladaja". Turystow tez.
Ale jedzie na wakacje do Turcji czy Egiptu

Nie mam BMW i zadne takie "futra Kowalskiej" nigdy mi nie imponowaly.

A twoje teorie o Niemcach sa naprawde z jakichs paszkwili. Nie boj sie. Przyjedz na 2 tygodnie do Niemiec, zeby sie przekonac, ze ani geje nie beda ciebie napastowac ani Niemcy ani Turcy ciebie nie pobija. Nawet za polski jezyk na ulicy.
To sa normalni ludzie, ktorych interesuje ich otoczenie i gotowi sa poswiecic swoj czas, zeby bylo lepiej im i innym.
Zreszta nie tylko Niemcy tak robia i nie jest to cos niemozliwego w Polsce.


Pn mar 19, 2018 17:56

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Kael za szybko piszesz i polykasz literki.
Nie jestem pewien czy jest sens dyskutowac z Quinque, ktory oprocz pisowskiej propagandy nic nie przyjmuje do wiadomosci, jako ze nigdzie nie byl i niczego nie widzial i w glowie mu sie nie miesci ze ludzie roznych kultur i narodowosci moga zyc razem bez konfliktow, jak chocby w moim kraju.
Kumpla mieszkajacego na stale w Berlinie odwiedzamy praktycznie co rocznie, ojciec zony mieszkal w Palatynacie Renskim do smierci kilka lat temu, zareczam ci Quinque ze jeszcze kilku rodowitych Niemcow w tych Niemczech mieszka:).


Pn mar 19, 2018 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Hades napisał(a):
Nie ma wiary bez uczynków Koźle. Siejesz tu jakas marskistowska propagandę.
Zatem droga do zbawienia prowadzi przez całą mase ludzkich poczynań.I każdy jest odpowiedzialny za własne.
jeśli nie przemienisz swego toku myslenia - nic nie zyskasz przez krzyż. Musisz najpierw doniesc swój!

Proponuję Rozdział trzeci KKK : "ZBAWIENIE BOŻE: PRAWO I ŁASKA", a potem Ewangelie (w zasadzie lepiej byłoby odwrotnie)
Chętnie o tym porozmawiam ponownie w jakimś starym/nowym wątku.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn mar 19, 2018 22:08
Zobacz profil
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Czy Metodyści to odłam protestantyzmu? Przepraszam ale nie znam sie na tym.


Wt mar 20, 2018 3:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: ks. Staniek modli się o śmierć papieża
Metodyści to był pierwotnie ruch pietystyczny, jaki wyłonił sie w anglikanizmie.
Rozumiem, że dla katolików protestanci to wszyscy niekatolicy i nieprawosławni ;)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt mar 20, 2018 8:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL