Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna strona
 Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
adaBRD napisał(a):
Mysle, ze na tym polega "szansa", o ktorej mowil Login2...Wytrwac do konca ziemskiego biegu, nie tracac z oczu celu, jakim jest mieszkanie u Ojca...i zamieszkac z NIM

Albo źle myślisz, albo nie przeczytałaś całości wypowiedzi Logina2. Login2 wyraźnie powiedział, że żaden grzech nie przeszkodzi, aby być zbawionym, bo za grzechy (przeszłe i przyszłe) Chrystus zapłacił raz na zawsze i teraz hulaj dusza piekła nie ma. Człowiek jest czysty cokolwiek by uczynił złego. Chwile potem mówi, że jednak czyny się liczą, wiec gdzie ta logika Logina2?
Druga sprawa, która kupy sie nie trzyma to kara poniesiona przez Jezusa. Jaka kara, skoro On dobrowolnie oddał swoje życie?
Ponadto człowiek ochrzczony (nieważne w jakim wieku) nie jest wolny od możliwości popełniania zła i wciskanie, że narodzony z Ducha Świętego nie ulega złu jest fałszem. Narodzony z Ducha Świętego otrzymuje łaskę zbawienia, ale w każdej chwili swego życia może przestać z tej łaski korzystać i odrzucić. No i odrzuca każdorazowo, kiedy popełni grzech, odzyskuje na nowo, jeśli szczerze żałuje, postanawia się poprawić i wyzna grzechy (przypowieść o synu marnotrawnym).
A na marginesie: Chrystus po swojej śmierci zstąpił do otchłani i uwolnił tych, którzy umarli zgodnie z Prawem, m.in. Adama i Ewę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 06, 2017 14:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Małgosiaa napisał(a):
RycerzBoży napisał(a):
"Ze zrozumieniem" to znaczy z ogólnie obowiązującą interpretacją.

Nie tyle interpretacją co zasadami czytania, czyli biorąc pod uwagę:
- kontekst historyczny/kulturowy, gramatyczny, psychologiczny, bliżsy i dalszy
- znajomość języków oryginalnych
- miejsca paralelne
- gatunki literackie
- okoliczności powstania tekstu
To są ogólne zasady czytania dzieł z innych epok, nie teologiczne. Wątpię, abyś w ten sposób czytał.
RycerzBoży napisał(a):
I jeżeli na tym opiera się wasza wiara to nie mam więcej pytań.

I tym własnie udowodniłeś infantylność swojego pytania, a także jego cel. Wydaje Ci się zapewne, że oto przyłożyłeś katolom, zgasiłeś. Twój problem. Siedzisz w piaskownicy?, Twoja decyzja.


Ale ściemniasz koleżanko. Przytoczyłaś jedno zdanie do którego ja się odniosłem. A później twierdzisz , że to zdanie trzeba interpretować ... i tu wyliczyłaś. Ja nie chcę dowalać katolom. Ja nie chcę nikogo obrażać a zamiast odpowiedzi dostaję epitety albo stwierdzenia, że moje pytania są infantylne. Interesuje mnie tylko dlaczego chrześcijaństwo poszło taką drogą a nie inną i jakie były ku temu przesłanki. Więc moje pytanie z poprzedniego postu jest w tym sensie jak najbardziej na miejscu i wciąż czekam na uczciwą odpowiedź.


Cz kwi 06, 2017 16:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
RycerzBoży napisał(a):
Co na to Jezus. Czy on wie, że umarł za nas, nasze grzechy ?

Jeśli zna Izajasza 53, to wie.
Jak sądzisz: zna czy nie zna?

On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści
(...)
On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie.
(...)
Tak! Zgładzono Go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć.
(...)
Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem. Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez Niego.
(...)
Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu, ich nieprawości On sam dźwigać będzie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz kwi 06, 2017 17:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Cytuj:
@Login2, czy ty moglbys wykazac biblijnie, ze Pan Bog jest takim skrupulatnym buchalterem i liczy kazdy grzech, zeby smierc Syna Bozego na pewno zrownowazyla nasze winy? Zeby ta “kara“ byla naprawde poniesiona co do kazdego krzywego spojrzenia?

Bo ja sklaniam sie do opcji ofiary jako wspoludzialu w przymierzu a smierc i zmartwychwstanie Jezusa bylo konieczne, zeby przekonac czlowieka, ze nic nie moze wyrwac go z reki Boga. Nie ma takiego zla i takiej sily,nawet czlowiek sam nie moze tego dokonac, zeby “zabic Boga“.
Zbawienie to przyjecie tej Dobrej Nowiny ze wszystkimi konsekwencjami: waska droga przebaczenia, posluszenstwa, sluzby, umarcia zadzom i egoizmowi.


Słowo Boże mówi, że Bóg jest sprawiedliwy, mówi że jest sędzią.

Głoście wśród narodów: Pan jest królem! On utwierdził świat tak, że się nie chwieje; Sprawiedliwie sądzić będzie ludy! Ks. Psalmów 96:10

Lecz, Panie Zastępów, który sprawiedliwie sądzisz, który badasz nerki i serca Ks. Jeremiasza 11:20

On, gdy mu złorzeczono, nie odpowiadał złorzeczeniem, gdy cierpiał, nie groził, lecz poruczał sprawę temu, który sprawiedliwie sądzi 1 List Piotra 2:23

I widziałem niebo otwarte, a oto biały koń, a Ten, który na nim siedział, nazywa się Wierny i Prawdziwy, gdyż sprawiedliwie sądzi i sprawiedliwie walczy. Apokalipsa 19:11

Co to znaczy w ogóle, że sądzi sprawiedliwie? To znaczy że jak było przestępstwo, to musi być o kara. Tak działa sprawiedliwość. Każdy człowiek jest przestępcą wobec prawa Bożego.
Dlatego też jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli... List do Rzymian 5:12

A jak wynika z tego i innych fragmentów, karą za grzech jest śmerć.

Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. List do Rzymian 6:23

Tak więc wszyscy grzeszymy i w świetle prawa Bożego jesteśmy potępieni przez to prawo. Szatanowi właśnie o to chodziło, żeby człowiek zgrzeszył i tym samym spodziewał się, że to będzie w ogóle koniec dla rasy ludzkiej. Bo sprawiedliwy Bóg nie może puścić winowajcy wolno. I ten, kto uwalnia winnego, i ten, kto skazuje niewinnego, obaj są ohydą dla Pana.
Szatan zgrzeszył i wyrok dla niego zapadł, tego samego pewnie się spodziewał dla człowieka. No ale Bóg przygotował dla człowieka plan zbawienia i wyjście z tej sytuacji takie aby On sam ( Bóg) był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa. List do Rzymian 3:26 jak to napisał Paweł. Tu wrzystko opiera się właśnie o to, że Bóg jest sprawiedliwy, święty, nie toleruje grzechu. Jeśli Bóg odpuszczałby od tak z kapelusza, to raz, że byłby niesprawiedliwy, a dwa śmierć Jezusa byłaby niepotrzebna. No bo skoro Bóg tak po prostu mógł odpuścić, to po co w ogóle swego Syna posłał na śmierć. I jak mówi Pismo a już ktoś tu to cytował:

Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».Mk 10, 45

Wszyscyśmy pobłądzili jak owce, każdy z nas się obrócił ku własnej drodze, a Pan zwalił na Niego winy nas wszystkich. Ks. Izajasza 53:6

wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, (24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, (25) którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiaręList do Rzymian 3:23

Czy Bóg będzie tak szczegółowo dochodził każdego grzechu? Będzie. Jest napisane np.

A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.Ew. Mateusza 12:36

Widać, że po lupę będzie wzięte nawet każde słowo.

Przeto nie sądźcie przed czasem, dopóki nie przyjdzie Pan, który ujawni to, co ukryte w ciemności, i objawi zamysły serc1 list do Koryntian 4:5

Nawet to co myślimy w sercu będzie sądzone.

będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.List do Rzymian 2:16

I dlatego żaden człowiek nie ma szans być zbawionym na podstawie własnych uczynków. Bo nikt nie przeżył życia bezgrzesznie poza Jezusem. Możemy byc zbawieni jedynie na podstawie tego co Bóg zrobił dla nas (jeśli w to wierzymy). A co zrobił? Dał swego Syna który generalnie rzecz biorąc wziął na siebie odpowiedzialność za wszystkie twoje grzechy. Także twój grzech spoczął na Jezusie i w rezultacie na Jezusa spadła pomsta za grzech, a tobie jest przypisywana jego sprawiedliwość (czyli tak jakbyś nigdy nie zgrzeszył) jeśli wierzysz.
On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą.

Jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział. Jezus został potraktowany tak jak my na to zasługujemy, abyśmy my mogli zostać potraktowani tak jak On na to zasługuje.

Ta twoja koncepcja ofiary nie załatwia problemu grzechu. Jesteśmy grzesznikami i coś z tym grzechem trzeba zrobić, żeby człowiek mógł być zbawiony. Zresztą co to znaczy wspoludzialu w przymierzu? I jakieś wersety mógłbyś podać skoro masz taką koncepcje.


Marku_Piotrowski nie wiem jak mam z tobą dyskutować sorko mówisz, że wierzysz, że Wszyscyśmy pobłądzili jak owce, każdy z nas się obrócił ku własnej drodze, a Pan zwalił na Niego winy nas wszystkich.. Ale twoja cała teologia odnośnie ofiary Jezusa temu przeczy... Przecież ja głosze dokładnie to co mówi ten werset, a ty starasz się podważyć wszystko co mówię.



Johnny99 napisał(a):
Login2 napisał(a):
Ponieważ Bóg daje szanse każdemu, dlatego umarł za wszystkich. Natomiast tak sobie jakoś wymyślił, że przebaczy tym którzy uwierzą.


Nie widzisz, że to się nie trzyma kupy? Co to znaczy "daje szansę"? Na co? Mówisz przecież, że Jezus odbył naszą karę, poszedł na krzyż zamiast nas. Już zapłacił za nasze grzechy. Więc na co nam teraz "daje szansę"? Jeżeli mój dług jest spłacony, to ja już nie mam nic do spłacenia. Nie potrzebuję żadnej "szansy" na nic. Nie ma mnie już z czego wybawiać. Nie ma mi już za co przebaczać. To znaczy - Bóg sobie może mi przebaczać do woli, ale nie ma to w praktyce znaczenia, bo moja kara jest już niebyła.

Cytuj:
Ofiara Jezusa dała Ojcu podstawę prawną do tego aby mógł usprawiedliwić sobie kogo tylko chce. Wymyślił tak, że usprawiedliwi tych którzy wierzą. Dlaczego? Możesz zawsze się Go zapytać. Tak jakoś sobie to Bóg zaplanował.


Serio? Żarty sobie stroisz. To, co piszesz, można sprowadzić do stwierdzenia: jest tak, jak mówię, bo tak sobie Bóg postanowił, nie wiadomo dlaczego, trzeba by go zapytać. Problem w tym, że dyskutujesz z ludźmi, którzy twierdzą, że nie jest tak, jak mówisz i na dodatek wiadomo, dlaczego. Czyli przegrywasz dyskusję.

I weź pod uwagę jedno - oskarżasz o ignorancję i nielogiczność swoich dyskutantów, jednocześnie nie potrafiąc wyjaśnić, dlaczego twoje rozumowanie jest słuszne. Jest to nieuczciwe. Oczekuję, że oświadczysz teraz jasno: mam wrażenie, że się mylicie, ale nie umiem wyjaśnić dlaczego. Do wrażenia masz prawo, ale jeżeli nie umiesz tego wyjaśnić, to nie masz prawa do kierowania pod adresem adwersarzy (z których żaden nie ma takiego problemu jak ty) żadnych oskarżeń i powinieneś uznać, że przegrałeś.


Czy Jezus umarł za wszystich ludzi? Tak. Czy wszyscy będą zbawieni? Nie.

Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony. Ew. Marka 16:16

Zbawienie jest z wiary. Tak to sobie Bóg wymyślił, żeby było z wiary. Nie rozumiem jaki masz z tym problem? Dlaczego nie wszyscy będą zbawieni mimo, że Jezus za wszystkie grzechy umarł? No choćby dlatego, że jak komuś mówię "słuchaj Jezus umarł za twoje grzechy i jak w niego uwierzysz to będziesz zbawiony", a on mi odpowie, że go to nie interesuje. No to sam rezygnuje z tego co Jezus dla niego zrobił, a Bóg nie zbawia nikogo na siłę.

Ofiara w Jezusa jest skuteczna jeśli w nią wierzysz. Tak jest napisane, to nie jest mój wymysł, ale tak to Bóg zaplanował. Ja tu tylko powtarzam to samo co Pismo naucza. Zacytuję jeszcze raz;

odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę

Nie moja teoria, ok? Paweł tak napisał. Tak Jezus umarł za wszystkich. Czy wszyscy będą zbawieni? Nie. Dlaczego? Bo Bóg sobie tak wymyślił, że ofiara Jego Syna będzie skuteczna tylko dla tych co wierzą.

A tak w ogóle to cały czas staram sie podawać dlaczego moje rozumowanie jest słuszne. Właściwie to nie moje rozumowanie, ale przedstawiam to czego naucza Pismo. A co do tej "szansy", to chodziło mi o to, że Bóg nikogo nie wykluczył i umarł za wszystkie grzechy bez wyjątku. I każdy może być zbawony, jeśli uwierzy, bo ofiara jezusa jest skuteczna jeśli ktoś wierzy, jak już wcześniej pisałem.


Cz kwi 06, 2017 17:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Dzięki adaBRD, miło z twojej strony.

Cytuj:
Albo źle myślisz, albo nie przeczytałaś całości wypowiedzi Logina2. Login2 wyraźnie powiedział, że żaden grzech nie przeszkodzi, aby być zbawionym, bo za grzechy (przeszłe i przyszłe) Chrystus zapłacił raz na zawsze i teraz hulaj dusza piekła nie ma. Człowiek jest czysty cokolwiek by uczynił złego. Chwile potem mówi, że jednak czyny się liczą, wiec gdzie ta logika Logina2?
Druga sprawa, która kupy sie nie trzyma to kara poniesiona przez Jezusa. Jaka kara, skoro On dobrowolnie oddał swoje życie?


Przeczytaj może jeszcze raz to co napisałem.


Cz kwi 06, 2017 17:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
RycerzBoży napisał(a):
Ale ściemniasz koleżanko. Przytoczyłaś jedno zdanie do którego ja się odniosłem. A później twierdzisz , że to zdanie trzeba interpretować ... i tu wyliczyłaś. Ja nie chcę dowalać katolom. Ja nie chcę nikogo obrażać a zamiast odpowiedzi dostaję epitety albo stwierdzenia, że moje pytania są infantylne. Interesuje mnie tylko dlaczego chrześcijaństwo poszło taką drogą a nie inną i jakie były ku temu przesłanki. Więc moje pytanie z poprzedniego postu jest w tym sensie jak najbardziej na miejscu i wciąż czekam na uczciwą odpowiedź.

Otrzymałeś odpowiedzi. Teraz dodatkowo jeszcze od m_m. Jednakże nie wierze w Twoje dobre intencje, bo gdybyś je miał, poszukałbyś, sprawdziłbyś czy mówię prawdę o zasadach interpretacji dzieł z innych epok, skoro takowej wiedzy nie posiadasz. Jednak biorąc i na chłopski rozum, jasne jest, że trzeba uwzględnić choćby epokę, język i kulturę oraz gatunki literackie bo w przeciwnym wypadku wyjdzie Ci, że Chochoł naprawdę tańczył na weselu Rydla, a Popiela myszy zjadły.
Login2 napisał(a):
Dzięki adaBRD, miło z twojej strony..

Akurat ada nie jest tu autorytetem. Jeśli dwa wyznania, najstarsze historycznie (katolicy i prawosławni) mówią Ci, że błądzisz, to błądzisz. Szkoda, że nie ma tu żadnego luteranina czy metodysty, bo też nie zgodziliby się z Twoimi wywodami.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 06, 2017 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 958
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
RycerzBoży napisał(a):
To biedny Jezus powinien Pawłowi podziękować. Bo ja bym tak szlachetnej historii nie wymyślił. Czyli reasumując, twierdzenie jakoby Jezus umarł za nas czy też za nasze grzechy, nie pochodzi od samego Jezusa tylko jest to interpretacja jego uczniów bądź innych osób ?????

Ale w czym właściwie problem, bo nie mogę załapać. Jakiś problem z autentycznością Mat 26,28?

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz kwi 06, 2017 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Małgosiaa napisał(a):
RycerzBoży napisał(a):
Ale ściemniasz koleżanko. Przytoczyłaś jedno zdanie do którego ja się odniosłem. A później twierdzisz , że to zdanie trzeba interpretować ... i tu wyliczyłaś. Ja nie chcę dowalać katolom. Ja nie chcę nikogo obrażać a zamiast odpowiedzi dostaję epitety albo stwierdzenia, że moje pytania są infantylne. Interesuje mnie tylko dlaczego chrześcijaństwo poszło taką drogą a nie inną i jakie były ku temu przesłanki. Więc moje pytanie z poprzedniego postu jest w tym sensie jak najbardziej na miejscu i wciąż czekam na uczciwą odpowiedź.

Otrzymałeś odpowiedzi. Teraz dodatkowo jeszcze od m_m. Jednakże nie wierze w Twoje dobre intencje, bo gdybyś je miał, poszukałbyś, sprawdziłbyś czy mówię prawdę o zasadach interpretacji dzieł z innych epok, skoro takowej wiedzy nie posiadasz. Jednak biorąc i na chłopski rozum, jasne jest, że trzeba uwzględnić choćby epokę, język i kulturę oraz gatunki literackie bo w przeciwnym wypadku wyjdzie Ci, że Chochoł naprawdę tańczył na weselu Rydla, a Popiela myszy zjadły.
Login2 napisał(a):
Dzięki adaBRD, miło z twojej strony..

Akurat ada nie jest tu autorytetem. Jeśli dwa wyznania, najstarsze historycznie (katolicy i prawosławni) mówią Ci, że błądzisz, to błądzisz. Szkoda, że nie ma tu żadnego luteranina czy metodysty, bo też nie zgodziliby się z Twoimi wywodami.


Tak otrzymałem odpowiedź od M_M. Brzmi ona. Twierdzenie iż Jezus umarł za nasze grzechy nie pochodzi od Jezusa. Jezus tego nie nauczał. To interpretacja osób, które żyły później.
Twoja dygresja o interpretacji dzieł z innych epok jest zwyczajnie nie na temat. Nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie. A twoje ciągła próba przyczepienia mi etykietki bezbożnika ze złymi intencjami jest irytująca. M_M przynajmniej odpowiedział - zacytował kolejnego interpretatora.


Cz kwi 06, 2017 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
@Rycerz Boży - postawiłeś głupią tezę, a nie "zadawałeś pytania". A jeśli chcesz odpowiedzi na owo retoryczne pytanie ("Czyli reasumując, twierdzenie jakoby Jezus umarł za nas czy też za nasze grzechy, nie pochodzi od samego Jezusa tylko jest to interpretacja jego uczniów bądź innych osób ?????"), to jej udzieliłem już (bardzo uczciwie) w poprzednim poście. Brzmi "nie".

I nie wbijaj się ze swoim trollingiem do dyskusji na konkretny temat.[/quote]

Co nie ??? Znaczy się nie pochodzi od Jezusa. Dziękuję za odpowiedź.


Cz kwi 06, 2017 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
medieval_man napisał(a):
RycerzBoży napisał(a):
Co na to Jezus. Czy on wie, że umarł za nas, nasze grzechy ?

Jeśli zna Izajasza 53, to wie.
Jak sądzisz: zna czy nie zna?

On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści
(...)
On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie.
(...)
Tak! Zgładzono Go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć.
(...)
Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem. Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez Niego.
(...)
Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu, ich nieprawości On sam dźwigać będzie.


Dziękuję za odpowiedź. Teraz wiem, że Jezus nie nauczał, iż przyszedł umrzeć za nasze grzechy tylko tak jego śmierć zinterpretowali jego następcy. Mam wrażenie, że w religii chrześcijańskiej bardziej postawione są akcenty na interpretacje życia i nauczania Jezusa przez późniejszych "ojców kościoła" niż na samo nauczanie Jezusa.


Cz kwi 06, 2017 19:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
RycerzBoży napisał(a):
Tak otrzymałem odpowiedź od M_M. Brzmi ona. Twierdzenie iż Jezus umarł za nasze grzechy nie pochodzi od Jezusa. Jezus tego nie nauczał. To interpretacja osób, które żyły później.

No jasne. Izajasz żył zapewne w XV w. po Chrystusie :D
M_m podał Ci proroctwa dotyczące Jezusa, które własnie mówią o tym, że umarł On za nasze grzechy.
Nie ośmieszaj się wiecej, bo twierdzeniem jakoby Izajasz żył po Chrystusie wystarczająco sie ośmieszyłeś.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 06, 2017 19:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 958
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
RycerzBoży celowo czy niechcący nie zauważa tych słów Jezusa:

"bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów." (BT)?

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz kwi 06, 2017 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Małgosiaa napisał(a):
RycerzBoży napisał(a):
Tak otrzymałem odpowiedź od M_M. Brzmi ona. Twierdzenie iż Jezus umarł za nasze grzechy nie pochodzi od Jezusa. Jezus tego nie nauczał. To interpretacja osób, które żyły później.

No jasne. Izajasz żył zapewne w XV w. po Chrystusie :D
M_m podał Ci proroctwa dotyczące Jezusa, które własnie mówią o tym, że umarł On za nasze grzechy.
Nie ośmieszaj się wiecej, bo twierdzeniem jakoby Izajasz żył po Chrystusie wystarczająco sie ośmieszyłeś.


W życiu Biblii nie przeczytałem. W takim razie muszę do mojej tezy dodać, że jest to wizja osób które żyły wcześniej ...ale nie Jezusa.


Cz kwi 06, 2017 19:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
białogłowa napisał(a):
RycerzBoży celowo czy niechcący nie zauważa tych słów Jezusa:

"bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów." (BT)?


Koleżanko

Czytając tekst z tego okresu trzeba brać pod uwagę:
- kontekst historyczny/kulturowy, gramatyczny, psychologiczny, bliższy i dalszy
- znajomość języków oryginalnych
- miejsca paralelne
- gatunki literackie
- okoliczności powstania tekstu
To są ogólne zasady czytania dzieł z innych epok, nie teologiczne.
Więc nie należy odczytywać tego zdania dosłownie.
Żołnierze też wylewali swoją krew za ojczyznę albo za wiarę a jakoś nikt nie stara się z tego zrobić religii.


Cz kwi 06, 2017 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 958
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Aha.
Czyli troll.
Jak to dobrze Małgosiu, że nie zdążyłam się z Tobą założyć :D

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz kwi 06, 2017 19:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL