Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Przypomnienie Benedykta XVI o piekle 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 8:36
Posty: 102
Post 
Witam!
czy ja gdzieś powiedziałam ,ze nie masz dyskutować?Nie-nadmieniłam tylko ,że trzeba znać podmiot dyskusji,zeby była merytoryczna.Poprostu z czystego szacunku lub dla zaznajomienia z tematem padło pytanie o powoływaniu się na autorytet Biblii i cytowanie jej.Czasami dla niektórych osób jest to konieczne,dla innych nie...
Dyskusja,hmm jest konieczna zawsze i zwłaszcza kiedy są sprzeczne poglądy.
Mówisz ,że ja nie mam pojęcia o piekle? A ty masz?byłeś tam?
Powiedz mi czy opisy osób wierzących w istnienie tego miejsca nie mówią o mękach wiecznych?skazanie na wieczną tęsknote czy nienawiśc to ie pastwienie się ?
i jak to nie jest pastwienie się skazanie na wieczne męki?
Unicestwienie nie wystarcza?
Masz rację Bóg jest miłościa ale i sprawiedliwością.
Podejrzewam ,że nie zrozumiałam Ciebie i zarzuty nie wiem do kogo,ale odpowiedziałam bez urazy.
Powiem Ci jeszcze jedną rzecz--- Demony też wiedzą i drżą--
Wiedza sama dla nic nie daje sama ,
Czyż z wiedzy na sądzie będziemy zdawać sprawę?Chyba nie to jest sednem życia chrześcijańskiego...

Shalom!

_________________
gg12652472


Śr mar 05, 2008 14:16
Zobacz profil
Post 
agar - merytorycznie aby dyskutować, to nie wystarczy prezentowac swoje poglądy...np. w unicestwienie.
Jezus jasno, i wyrażnie mówi:
- 'Wtedy odezwie się do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom" (Mt 25,41) - Sąd Ostateczny..."Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale...I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody...(Mt 25,31-46).
Jeśli "zgromadzą się WSZYSTKIE - to nie może byc unicestwienia.


Śr mar 05, 2008 15:25

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 8:36
Posty: 102
Post 
Witam!
"A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia."Ap20,14
Ap 2:7 "Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam spożywać z drzewa żywota, które jest w raju Bożym."
Widzisz Sodoma też spłonęła wiecznym ogniem.Czy on płonie dalej,nie, jego skutek był wieczny.Po co drzewo żywota jeśli cżłowiek ma dusze nieśmiertelną?
Rdz 3:22 "Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki."
Aby do tego życia na wieki nie doszło odprawił człowieka z Edenu i przy drzewie postawił ochrone.
Co do tego argumentu o zgromadzeniu wszystkich na przyjscie Pana --
Jak myslisz ,bez wyroku by Pan unicestwił?bez ogłoszenia tegoż winnym?
Też o tym jest mowa w Biblii,o sadzie i ogłoszeniu wyroku.
Pan jest sprawedliwością i prawem też nie tylko miłością.
Gdyby nie wymogi Bożej sprawiedliwości,i prawości,gdyby miała tylko miłóśc wystarczyć to myślisz ,ze poddałby Jezusa takim doswiadczeniom?

Shalom!

_________________
gg12652472


Śr mar 05, 2008 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 29, 2007 20:53
Posty: 156
Post 
0bcy_astronom napisał(a):
Nie masz zielonego pojęcia o tym czym jest piekło..

Ty własnie masz zielone... Sam to zreszą potwierdzasz :
0bcy_astronom napisał(a):
Ja znam Biblię ale nie najlepiej. Czasem zaś zapomnę a czasem coś źle zrozumiem. Ale to nie znaczy, ze nie mam dyskutować.


0bcy_astronom napisał(a):
Jeżeli nie wiesz czym jest piekło to zadawaj pytania a nie wtrącaj swoje niczym niepotwierdzone teorie o Bogu pastwiącym się nam tymi co tam trafią.

Nie ma to jak ktoś, kto wierzy, że wie.
0bcy_astronom napisał(a):
Bóg jest miłością

Cudownie, tylko bolesna ta miłość

_________________
www.napoziomie.pl


Śr mar 05, 2008 19:44
Zobacz profil
Post 
agar - ty czytasz co piszesz?.."Sodoma spłonęła wiecznym ogniem, czy on płonie dalej??...
"Wieczny" - oznacza nieograniczony w czasie, zawze trwający.
Na Sodome i Gomorę "Pan spuścił deszcz siarki i ognia" (Rdz 19,24).
O wiecznym piekle:
- "I pójdą co na mękę wieczną" (Mt 25,46).
Przeczytaj 2 Tes 1, 6-10)


Śr mar 05, 2008 19:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
kamizelka
1. Ja wiem CO TO jest piekło, ale nie wiem JAK tam jest.
Nie wiem czy są ognie czy ich nie ma, nie wiem czy jest czarno czy różowo, nie wiem czy jestem sam w pokoju czy na płaskiej przestrzeni z innymi.
Wiem natomiast tyle, że w piekle nie ma Boga a to jest niezbędne do szczęścia duszy.
2. Powiedziałem prawdę, nie wiem po co mnie cytujesz skoro nie odnosisz się do tego, A ty znasz pismo na pamięć, wiesz kto kiedy i gdzie co powiedział? Nigdy Ci się nie pomylił Mojżesz i Abraham czy ktokolwiek inny?
3. Ja powołuje się na pismo święte a nie na własne domysły. "Bóg stworzył piekło aby się pastwić"
4. Dlaczego bolesna? Przeczytaj hymn o miłości. To jest miłość a Bóg jest miłością. co Ci takiego Bóg zrobił, że mówisz, że taka bolesna to miłość?

agar
Nie byłem w piekle i nie widziałem go ale mam o nim pojęcia, tak samo jak nie było mnie podczas wielkiego wybuchu, nie było mnie obok i tego nie widziałem ale wiem o nim dużo i w miarę go rozumiem.
Na piekło ludzie skazują się sami, tzn sami sobie na to zasługują.
Bóg nie mówi ty jesteś śliczny i ładny choć tu do mnie a ty masz pryszcze to Cię na wieki do ognia włożę.
Bóg mówi, ty całym życiem świadczyłeś o mnie i żyłeś zgodnie z sumieniem i z miłością, a ty natomiast całe swoje życie poświęciłeś na pieniądze gwałty i kradzieże a przed śmiercią nawet skruchy nie okazałeś, nigdy nikomu nie pomogłeś i tylko o sobie myślałeś.
Sensem życia o ile możemy zinterpretować słowo sens jest dążenie do świętości.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Śr mar 05, 2008 23:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 8:36
Posty: 102
Post 
Witam!
Alus jednak się nie dogadamy bez cytatów,ja powołuje się na Słowo i w NT jest napisane ,ze Sodoma spłonęła wiecznym ogniem gdzie?poszukaj.Przyda się odrazu poznasz co tam jest zapisane.
Podać Ci link jak KRK widzi tę wiczną mekę ?czy to nie obraza Boża?

"1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił Iz "wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów Zjednoczonych kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić."
Powołując się na dane cytaty zobacz kontekst bliższy i dalszy,spójrz na te słowa przez pryzmat całej ksiegi i wtedy bedziesz miał pełny obraz słów wypowiedzianych.
jeśli odpowiadasz to na wszystko jak odnosi się do tego informacja o drugiej smierci?poszukaj w Apokalipsie więcej informacji w temacie..
choćby dla wprawy(to rada nie złosliwośc )
Sens życia ..?to dązenie do swietości?ok powidz mi jakiej i po czym mam poznać co to jest ta swietośc?
Jezus mówi też co jest sednem chrześcijaństwa też zalecam poszukać w Ewangeli Jana.Astronomie o "piekle"na ziemi to tak się złozyło ,że wiem wiele,doświadczenia życia są bolesne ale to nie jest piekło Biblijne.
I o to nie oskarżam też Boga.Poprostu to jest skutek złego wyboru człowieka.A jest ktoś komu zależy na tym by obwinic o to Pana.

Shalom!

_________________
gg12652472


Cz mar 06, 2008 3:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 8:36
Posty: 102
Post 
Witam!
Alus jednak się nie dogadamy bez cytatów,ja powołuje się na Słowo i w NT jest napisane ,ze Sodoma spłonęła wiecznym ogniem gdzie?poszukaj.Przyda się odrazu poznasz co tam jest zapisane.
Podać Ci link jak KRK widzi tę wiczną mekę ?czy to nie obraza Boża?

"1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił Iz "wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów Zjednoczonych kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić."
Powołując się na dane cytaty zobacz kontekst bliższy i dalszy,spójrz na te słowa przez pryzmat całej ksiegi i wtedy bedziesz miał pełny obraz słów wypowiedzianych.
jeśli odpowiadasz to na wszystko jak odnosi się do tego informacja o drugiej smierci?poszukaj w Apokalipsie więcej informacji w temacie..
choćby dla wprawy(to rada nie złosliwośc )
Sens życia ..?to dązenie do swietości?ok powiedz mi jakiej i po czym mam poznać co to jest ta swietośc?
Jezus mówi też co jest sednem chrześcijaństwa też zalecam poszukać w Ewangeli Jana.Astronomie o "piekle"na ziemi to tak się złozyło ,że wiem wiele,doświadczenia życia są bolesne ale to nie jest piekło Biblijne.
I o to nie oskarżam też Boga.Poprostu to jest skutek złego wyboru człowieka.A jest ktoś komu zależy na tym by obwinic o to Pana.
Tak bolesna to byłaby milośc
Shalom!
poszukaj też w liście Tym o tym kto jest nieśmiertelny,i odnieście się do innych argumentów które podałąm.Cytujecie tylko co wam wygodne i potwierdza wasze przekonania.

_________________
gg12652472


Cz mar 06, 2008 3:23
Zobacz profil
Post 
agar - Sodoma i Gomora...."ponoszą karę wiecznego ognia' (Jud 1,7).
"ponoszą" - więc kara trwa, a nie "ponieśli" w trybie dokonanym.
"Co zasiejesz to zbierzesz"....wybór należy do każdego człowieka.


Cz mar 06, 2008 12:13

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 8:36
Posty: 102
Post 
Witam!

tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to.BW

[Pragnę wam też przypomnieć] jak to Sodoma i Gomora oraz sąsiednie miasta, oddające się w podobny sposób rozpuście i wszelkiej pożądliwości, poniosły dla przykładu karę ognia wiecznego.BWP

Jako Sodoma i Gomorra, i okoliczne miasta, gdy tymże sposobem jako i one zwszeteczniały i udały się za cudzem ciałem, wystawione są na przykład, ognia wiecznego karanie ponosząc: BG

W podobny też sposób Sodoma i Gomora oraz okoliczne miasta, które żyły w nieczystości i oddawały się rozpuście przeciw naturze, poniosły karę wiecznego ognia i stały się (odstraszającym) przykładem.BP

Zobacz ile tłumaczeń mówi inaczej...zadałeś sobie trud sprawdzić tłumaczenie?
To że jest użyto ten czas nie swiadczy ,że ogień trwa,tylko,że do tej pory ponoszą kare,czyli skutek ich dotknął.i ten skutek trwa.
ustosunkuj się do innych moich argumentów i razem z tym spróbuj porównac.nie możesz opierać się na jednym fragmencie.Trzeba zebrać wszystkie fragmenty i razem dopiero je rozpatrzyć.Inaczej możemy dojść do sprzecznych wniosków.Kiedy problem jest ogarnięty z różnych stron-im więcej- tym blizszy prawdy będzie obraz.
Shalom!
Ps Tak wybór i jego kponsekwencje-- aby każdy kto wierzy miał żywot.
Zobacz jest tylko mowa o tym ,że wierzący mają żywot.

_________________
gg12652472


Cz mar 06, 2008 22:01
Zobacz profil
Post 
Sam potwierdziłeś...."i ten skutek TRWA" :) ...o czym dalej dyskutować? - doszliśmy do konsensusu :)


Pt mar 07, 2008 11:34
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
Polecam wszystkim książkę: "Piekło Czy jest. Czym jest." (Piekło Czy istnieje ? Czym jest) niemam akurat strony z autorem, a książka jest trudno dostępna, gdyby jednak komuś się udało ją zdobyć to książka jest tak interesująca, wręcz fascynująca i niezwykle wciągająca, że czyta się ją jednym tchem. Znajdziesz w niej odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania, dowiesz się to co koniecznie każdy człowiek, zwłaszcza wierzący musi wiedzieć. Poprawisz swoje życie. Dzięki tej książce staniesz się lepszym człowiekiem, przyniesie Ci ona drogocenną pomoc w życiu zwłaszcza duchowym, ale nietylko. Dzięki niej uczestnictwo w sakramentach świętych i we Mszy Świętej stanie się dla Ciebie drogocenną przyjemnością, z których będziesz czerpać nieocenione i błogosławione skutki. Od tej pory przygotowanie do Spowiedzi będzie dla Ciebie tak łatwe jak nawet nieprzypuszczasz a jednocześnie tak dokładne jak to czyniki najwięksi Święci Pańscy. Dodatkowo wzbogacisz swoją wiedzę teologiczną i filozoficzną a zwłaszcza dogmatyczną. Książka o ile dobrze wiem została opracowana przez jakiegoś biskupa na podstawie książek różnych świętych, zwłaszcza świętych mających doświadczenie z mocami piekielnymi, czy Miłosierdziem Bożym itp. a także na podstawie autentycznych scenariuszy z najgłośniejszych egzorcyzmów na świecie. Wolą Bożą a także szczególnym życzeniem Matki Najświętszej jest aby książka została rozpowszechniona i rozprowadzona na całym świecie. Ksiązka szybko się rozeszła i mimo błogosławieństwa i życzenia a nawet polecenia kolejnych papieży jej rozpowszechniania nakłady zostały szybko wyczerpane.

Jak często powtarzasz Credo i wyznanie wiary ? a czy zastanaiwałeś się kiedyś co tak wogóle w tym wyrażasz ? prześledź dokładnie tekst Wierzę w Boga Ojca i Wierzę w Jednego Boga i uświadom sobie do głoszenia jakiej prawdy jesteś zobowiązany - największym i najważniejszym celem człowieka jest osiągnięcie zbawienia i Chwała Boża co jest możliwe tylko dzięki Miłosierdziu Bożemu. Musisz wytrwale kroczyć drogą zbawienia mimo nawet największych przeciwności - nawet drogą najbardziej męczeńskiego Krzyża.
Jaka jest najstraszniejsza rzecz czego się boisz ? - teraz pomyśl sobie że to jest jeszcze straszniejsze, a teraz zdaj sobie sprawę że to jest nic w porównaniu z potępieniem w piekle ...
Jaka jest najboleśniejsza możliwa męka, największe i najokrutniejsze męczeństwo jakim może zostać obarczony człowiek na ziemi ? wiedz że każda tortura po śmierci jest jak słodkość - w porównaniu z piekłem to jest wręcz przyjemne bo niema nic straszniejszego niż jedna setna sekundy w piekle a męka w piekle jest wieczna i jednocześnie warto jest ponieść każde cierpienie byle tylko dostać się do Nieba - gdzie ani oko niewidziało, ani ucho niesłyszało, ani ... tak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym którzy Go miłują.

Czytaj Pismo Święte, czytaj pisma świętych, kup i czytaj ww. książkę i postępuj według nich. Pamietaj, że w dniu Sądu zdasz sprawę z każdego czynu, każdego słowa, każdej myśli, każdego zaniedbania
Kochaj Boga całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem ze wszystkich swoich sił i rób co w Twojej mocy dla zbawienia swojego i bliźnich ...

Korzystając z okazji chcę zachęcić do odprawiania "Tajemicy Szczęścia" - książeczka dostępna w każdej ksiegarni katolickiej zawierająca m.in. 15 błogosławionych i zbawiennych modlitw św. Brygidy, której odprawianiu Nasz Zbawiciel przypisał cudowne obietnice a i Kościół Święty potwierdził i pobłogosławił licznymi odpustami i przywilejami. Dodam tylko że osoba, która by przekazała i nauczyła tych modlitw innych cieszyć się będzie wieczną i szczególną radością ...

Dla moderacji - ręce precz od tego postu ! - jesteś zobowiązany do tego aby jak najwięcej ludzi sie o tym dowiedziało ... rób wszystko co w Twojej mocy, aby działać dla dobra zwłaszcza duszy swojego bliźniego, ale niezapominaj też o sobie - nieznasz dnia ani godziny
Zostaw ten temat i często do niego powracaj, zanim sięgniesz po ww. książkę, pamiętaj też, że upominać grzeszących i błądzącym dobrze radzić to uczynki miłosierdzia

Na zakończenie mała rada - zawsze miej Ufność w Miłosierdzie Boże - zawsze, zwłaszcza pamiętaj o tym w ostatniej chwili swojego życia i powierzaj się Matce Najświętszej, proś o pomoc i wstawiennictwo aniołów i świętych pańskich, zawsze żyj życiem sakramentalnym i trzymaj się zdaleka odwszystkiego co mogło by prowadzić do złego[/b]


Wt mar 25, 2008 20:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
do autora wątku:

List do Rzymian 10:9: "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził Go z martwych, zbawiony będziesz".

List do Efezjan 2:8-9: "Albowiem łaską zbawieni jesteśmy przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar, nie z uczynków, aby się kto nie chlubił".

1 List Jana 1:9: "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości".

* Biblia mówi: "Wiara bez uczynków jest martwa" (Jakuba 2,26), oznacza to że człowiek, który prawdziwie odda swoja życie Jezusowi będzie trwał w dobrych uczynkach na chwałę Jezusa Chrystusa. To nie będą jego uczynki, ale uczynki Boga - Jezusa Chrystusa. Dobre uczynki jednak nie mogą zbawić - są świadectwem wiary - nie zbawicielem. Biblia naucza: Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków zakonu.” (Rzymian 3:28). Człowiek który odda swoje życie Jezusowi będzie żył wg Słowa Bożego, nie dlatego że sam w sobie jest dobry, ale dlatego że Jezus który mieszka w nim jest dobry! halleluJAH!

«Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie» (Mt 5, 16)

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


Wt kwi 22, 2008 12:13
Zobacz profil
Post 
Ale Biblia mówi też :

"31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały.

32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.

33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.

34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!

35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;


36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".


37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić?

38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię?

39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?"

40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!

42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;

43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."

44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?"

45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili".

46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego». "


Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał.
Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje,
[nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.
Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy.
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.
Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość."
1 Kor 13,1-13


„Nauczycielu, które przykazanie jest największe”, Jezus odpowiedział: „Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy”1.

"Zaprawdę, powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście”

"
Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre. (2 Koryntian 5,8-10) "


Śr kwi 23, 2008 16:03
Post 
I jeszcze z jakiejś strony
"Te słowa, które Mistrz nasz i Pan nasz wyrzekł, są słowami życia, słowami, w których się zawiera całe zbawienie nasze. Tak Bóg świat ukochał, że Syna swego dał Jednorodzonego, aby każdy, kto wierzy Weń, nie zginął, lecz miał żywot wieczny. To stanowi całą tajemnicę Chrześcijaństwa. Miłość i wiara, wiara i miłość, to na dnie jej spoczywa, to treść cała tej wielkiej tajemnicy łaski, która (jak mówi św. Paweł) objawiła się Aniołom, przepowiadana jest narodom, uwierzona jest w świecie, podniesiona jest do chwały (I. do Tym. III, 16)."


Śr kwi 23, 2008 16:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL