Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 13:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Najgłębsza tęsknota Jana Pawła II 
Autor Wiadomość
Post 
Jan Paweł II pierwszy raz o swoim pochówku napisał krótko po tym jak został wybrany na papieża. Kilka lat później zmienił tę decyzję. Dlaczego? Ja nie wiem, ale mozliwe że uczynił tak widząc co dzieje sie wokół jego osoby.
Nie należał (jesli w ogóle tak mozna powiedziec do człowieku) bardziej do nas, a mniej do Niemców, Brazylijczyków, czy katolików afrykańskich. Był papieżem wszystkich ludzi i jego ciało spoczeło w miejscu, które jest bliskie wszystkim katolikom świata.

_Dorota napisał(a):
Niestety, prowadzę w różnych miejscach tę dyskusję od piątku i zrodziła się we mnie pewna obawa, o nadmierną religijność wobec postaci Jana Pawła II, gdzie kult przesłaniać zaczyna Boga.

Nie obraź się, ale dla mnie mnie przejawem tego o czym wspominasz są m.in. takie pomysły jak Twój - przeniesienia ciała Jana Pawła II do Polski..


Pn kwi 07, 2008 12:52

Dołączył(a): So kwi 05, 2008 10:20
Posty: 15
Post 
Odnośnie odwołania do tęsknoty, to nie na samym przecież tylko dokumencie testamentu opieram swój osąd. Bardziej na jego wypowiedziach, wspomnieniach, rozmowach, czy pielgrzymkach do kraju i ich przebiegu.

Co do "pośmiertnej tęsknoty" myślę, ze jeśli ktoś tu na Ziemi pozostawił coś niedokończonego to moze być pośmiertne o to "wołanie" Oczywiście to tylko moja hipoteza właściwa lub nie, jak wiele kwestii dot. życia po.

No i kwestia "serca JP II na Wawelu" , dla mnie to działanie stricte o charakterze dyplomatycznym na zasadzie"po części" - nie zupełnie na tak i nie do końca na nie. Nie podoba mi się ten pomysł. To już byłaby ingerencja w święty spokój zmarłego.

Pozdrawiam!


Pn kwi 07, 2008 14:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL