Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Serce papieża w Polsce? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Bogu pewnie milsze będzie gdy ludzie będą znać i wprowadzać w życie nauki Kościoła, ale nie ma co przeginać w jedną lub drugą stronę. Co "sercu" przeszkadza aby nauki Jana Pawła II były wcielane w życie i na odwrót, co naukom ma przeszkadzać to "serce". Przecież nie stoimy przed wielkim wyborem albo nauki albo "serce". Jedno i drugie ma swoje znaczenie, nie musimy wybierac skoro i jedno i drugie może być zrealizowane, oczywiście z naciskiem na nauki które są jednak koniecznością nie opcją do wyboru.


Cz kwi 24, 2008 20:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
Obawiam się ,z e przyczyna członkowania jest bardzo ale to bardzo prozaiczna.Tak prozaiczna ,ze aż wstyd pisać.Można sobie potem będzie urządzać pielgrzymki ku czci....i deliberować któraż to relikwia ważniejsza.


Wt maja 06, 2008 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
No i serce nie będzie na Wawelu - http://wiadomosci.wp.pl/kat,12611,wid,9 ... omosc.html

Moim zdaniem - to dobrze. Wystarczy, że 90% naszych rodaków robiło z papieża maskotkę za życia (mając, niestety, w głębokim poważaniu to, co mówił, czego uczył) - nie ma potrzeby, żeby teraz serce tego wielkiego człowieka służyło za kolejną atrakcję turystyczną w kryptach wawelskich.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz maja 08, 2008 20:42
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 26, 2008 20:28
Posty: 55
Post 
Ja tez myśle ze to dobze ze serce papieża zostaje jednak na swoim miejscu ponieważ myślę ze nie powinno sie kroić ciała zmarłego papieża a pozatym byla taka jego wola !


Cz maja 08, 2008 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Jeśli to miała by być jakaś szopka gdzie serce papieża czczono by wyżej od Eucharystii to faktycznie lepiej aby pozostało na miejscu. Tylko że problem nie zniknie bo serce zostanie na miejscu. Wiernych trzeba uświadamiać. Ale to już inny temat.


Cz maja 08, 2008 22:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Do czegoś takiego niektórym nie jest potrzebne ani kanonizacja, ani też rozczłonkowanie ciała papieża...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So maja 10, 2008 12:29
Zobacz profil WWW
Post 
Jan Paweł II przez cały swój Pontyfikat był sercem w Polsce. Wierzę w to, że obecnie także także tak jest.
Relikwie to stara tradycja Kościoła. Nie widze powodu by miała być zmieniona ze względu na protestanckie lub nibyhumanistyczne poglądy.

Skoro do kościoła św. Krzyża w Warszawie sprowadzono serce osoby świeckiej (Chopina), to dlaczego serce JPII nie miałoby sie znaleźć z Ojczyźnie i na dodatek w jego ukochanym Krakowie?
Co w tym byłoby niewłaściwego?
Owszem JPII nie jest jeszcze oficjalnie uznany przez Kościół za świetego. jednak w sercach wielu katolików takim jest i dla nich proces kanonizacyjny jest tylko procedurą.
Wielu katolików potrzebuje takiej fizycznej obecności osoby powszechnie uznawanej za świętą. Ten kult w KRK nie jest obowiązkowy, ale jest bardzo powszechny i z całą pewnością nie zasłania Boga, jak to probują udowadniać innowiercy lub chorobliwie liberalni "wykształceni" katolicy.

Mnie osobiście nie jest potrzebne serce JPII w Polsce, bo ja wiem, ze on i tak tutaj cały czas jest. Rozumiem jednak ludzi, którzy chcieliby by fizyczne szczętki Najwiekszego Polaka w historii spoczęły w Ojczyźnie. Jeżeli już nie w całości to przynajmniej część, a więc serce do którego wszyscy przywiązują wielka wagę i to niezależnie od światopoglądu.

Doniesienia mediów w tej sprawie są jak zwykle w takich wypadkach pomieszaniem prawdy z fikcją. Oświadczenie rzecznika prasowego ks Necka brzmi : "Wszystkie spekulacje z ostatnich kilku dni mijają się z prawdą ". Nie ma tutaj więc żadnego kategorycznego wykluczenia takiej możliwości. Dziennikarze (zawodowi spekulanci) jak zwykle dopisują swoje poglądy i przeinaczają prawdę.
Nie będe się więc opierał na donosach dziennikarzy, którzy jako grupa zawodowa , tuż po politykach jest najmniej wiarygodna :)


So maja 10, 2008 14:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
shark odniose się lekko poza tematem do fragmentu Twojej wypowiedzi. Dla mnie osobiście nie jest wyznacznikiem opinia ludzi którzy już coś w swoich sercach myślą. Jasne że ma to znaczenie, ale tylko do pewnego stopnia. Jeśli dla tych ludzi kanonizacja jest tylko formalnością to wydaje mi się ze coś zatracamy. Możecie mnie nazwać formalistą czy coś podobnego, ale po to jest ten cały proces kanonizacyjny abyśmy się przekonali czy dana osoba faktycznie może zostać utytułowana jako święta. I nie jestem tutaj jakimś przeciwnikiem papieża, jestem raczej przewnikiem górowania emocji kosztem jakiegokolwiek rozsądku i cierpliwości, bo jeśli ma być świętym to nim zostanie. Pół biedy jeśli to autentyczna miłośc do wielkiego człowieka, ale jeśli zwykła nadgorliwość bo to była fajny papież i to Polak to już coś mi tu nie gra.


N maja 11, 2008 23:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL