Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy słuchamy Papieża ??? 
Autor Wiadomość
Post 
no ja sie stram suchac Ojca świetego


Pt paź 01, 2004 8:46

Dołączył(a): So paź 02, 2004 9:43
Posty: 30
Post 
No ja słucham wszystkich wypowiedzi Ojca.
Tylko coraz ciężej nieraz Ojca zrozumieć, ale to nie jest jego wina to wina wieku choroby, ptwornie mi go szkoda.
Ale ja się zawsze skuoiam i rozumiem Ojca.
Pozdrawiam, życze zdrowia.

_________________
,,Żebyśmy byli mniej wrażliwi na dźwięk monety a bardziej na łzy"- O. Piotr Ferdin OSCam.


Pn paź 04, 2004 16:18
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 13:51
Posty: 10
Post 
Jako prawdziwi katolicy i chrześcijanie powinniśmy słuchać Papieża!!! Ale jak to jest już w praktyce,to już rużnie bywa!!! :o :o :o


Pn sty 03, 2005 13:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:03
Posty: 3
Post 
Dlamnie papież nie jest rzadnym autotytetem.Od poprostu zwykły ksiądz. Nie jest on żaden święty.Czym on sobie zasłużył na to miano??Że co,że jeździł po świecie??Ja też mogę jeździć i co??


Pn sty 03, 2005 22:15
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Ja też mogę jeździć i co??


..a jezdzij sobie i tak nikt tego nie zauważy.(jak cie stać)
Nie jestes nikim waznym dla swiata.
Na autorytet trzeba sobie zapracować


Pn sty 03, 2005 22:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:03
Posty: 3
Post 
No a papież co takiego zrobił dla świata??Czemu jest taki wielki.Pytam się jeszcze poco miesza się w nieswoje sprawy np. do moskwy??Nikt go tam niechce. i nie są to żadne pojednania ani nic podobnego. Ale on itak pojedzie "zbawić" ludzi!!


Śr sty 05, 2005 1:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
siur napisał(a):
No a papież co takiego zrobił dla świata??Czemu jest taki wielki.Pytam się jeszcze poco miesza się w nieswoje sprawy np. do moskwy??Nikt go tam niechce. i nie są to żadne pojednania ani nic podobnego. Ale on itak pojedzie "zbawić" ludzi!!

Zapewne dużo więcej zrobił paież dla świata niiż ty kolego
O Twoich osiagnięciach dla świata nic narazie nie wiemy.!!!!!!!
Pozdrawiam!!!


Cz sty 06, 2005 9:07
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Nikt go tam niechce. i nie są to żadne pojednania ani nic podobnego.


Małe sprostowanie.......Papież nie jezdzi tam gdzie go nie chcą. On pielgrzymuje tylko wtedy gdy otrzyma zaproszenie. Na siłę do zadnego kraju sie jeszcze nie wepchnął.
Skad więc taka opinia, ze "nikt go tam nie chce" ?

pozdrówka


Cz sty 06, 2005 10:51
Post 
Zapomniałbym

Mimo ze zapraszajacy ponosi dosyc duze koszty (finansowe) takiej wizyty....to jakos chetnych nie brakuje !!!!
To takze chyba o czyms swiadczy !


Cz sty 06, 2005 10:52

Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 7:29
Posty: 18
Post 
Ja słucham własnego sumienia, serca i rozumu. Czy to źle?


Cz gru 20, 2007 12:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 7:29
Posty: 18
Post 
siur napisał(a):
Dlamnie papież nie jest rzadnym autotytetem.Od poprostu zwykły ksiądz. Nie jest on żaden święty.Czym on sobie zasłużył na to miano??Że co,że jeździł po świecie??Ja też mogę jeździć i co??
Bo to trzeba mieć jeszcze odpowiednio wysoki stołek.


Cz gru 20, 2007 15:16
Zobacz profil
Post 
KKK 936 Pan uczynił Piotra widzialnym fundamentem swojego Kościoła i powierzył mu jego "klucze". Biskup Kościoła w Rzymie, następca św. Piotra, "jest głową Kolegium Biskupów, zastępcą Chrystusa i pasterzem całego Kościoła tu na ziemi" (KPK, kan. 331).

KKK 937 Papież "cieszy się z ustanowienia Bożego najwyższą, pełną, bezpośrednią i powszechną władzą duszpasterską" (Sobór Watykański II, dekret Christus Dominus, 2).

KKK 881 Jedynie Szymona uczynił Pan Opoką swojego Kościoła, nadając mu imię Piotr. Powierzył mu klucze Kościoła (Por. Mt 16,18-19.; ustanowił go pasterzem całej trzody (Por. J 21, 15-17). "Dar związywania i rozwiązywania, dany Piotrowi, został udzielony także Kolegium Apostołów pozostającemu w łączności z głową swoją" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 22). Ta pasterska misja Piotra i innych Apostołów stanowi jeden z fundamentów Kościoła. Jest ona kontynuowana przez biskupów pod prymatem Piotra.

KKK 882 Papież, Biskup Rzymu i następca św. Piotra, jest "trwałym i widzialnym, źródłem i fundamentem jedności zarówno biskupów, jak rzeszy wiernych" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 23). "Biskup Rzymski z racji swego urzędu, mianowicie urzędu Zastępcy Chrystusa i Pasterza całego Kościoła, ma pełną, najwyższą i powszechną władzę nad Kościołem i władzę tę zawsze ma prawo wykonywać w sposób nieskrępowany" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 22; por. dekret Christus Dominus, 2; 9).


Cz gru 20, 2007 17:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Ja myślę, że jest nieco nawet gorzej, niż za Jana Pawła II.

Wtedy -w szyscy papieża uwielbiali, szanowali, skandowali jego imię na mszach, obwieszali domy jego plakatami i flagami, rzucali wszędzie najbardziej popularnymi cytatami.

A jednocześnie - jednym uchem (w większości przypadków - co życie pokazywało) sens jego nauki, tych wszystkich słów, pielgrzymek, gestów - to wszystko wpadało, a drugim chwilę później wypadało.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N gru 23, 2007 14:43
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL