Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Benedykt XVI 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 10:33
Posty: 4
Post Benedykt XVI
chcialbym odniesc sie do ostatniego artykulu o papiezu...
"Bardzo ważne: nie chodzi o to, żeby nasze było na wierzchu! Chodzi o dobro każdej siostry, każdego brata na tym świecie." - to sa slowa naszego obecnego papieza...
czy zatem jego antysemickie wypowiedzi nie swiadcza o tym , ze papiez chce aby "jego pozostalo na wierzchu"? to chyba nie sluzy "dobru każdej siostry, każdego brata na tym świecie." to swiadczy niestety chyba i hipokryzji naszego Ojca Świętego...
P.S. Jestem człowiekiem wierzacym, chodze do kosciola tylko po prostu nie rozumiem wypowiedzi naszego papieza w kontekscie tego artykułu...
P.S.2 prosze o powazne odpowiedzi


N kwi 19, 2009 12:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
chcesz poważnych odpowiedzi to nas również traktuj poważnie. O jakie antysemickie wypowiedzi Ci chodzi - zacytuj, przytocz, daj linka... cokolwiek. Bo ja wysilając się jak umiem, nie jestem w stanie sobie takich przypomnieć.
Pozdrawiam.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N kwi 19, 2009 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Proponuję postarać się zanalizować sprawę samodzielnie, zamiast bezkrytycznie powtarzać trajkotanie mediów.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N kwi 19, 2009 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 10:33
Posty: 4
Post 
trajkotanie mediow? zdjecie ekskomuniki z lefebrystow nie bylo chyba dzialaniem na rzecz zwalczenia antysemityzmu... jesli sie temu nie sprzeciwil to posrednio sie na to zgodzil...


N kwi 19, 2009 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Powtarzam zalecenie. Media nie mają zielonego pojęcia o tym, czym było zdjęcie ekskomuniki z lefebrystów, i, co więcej, nie są tym w ogóle zainteresowane. Interesuje je tylko nośny temat.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 20, 2009 9:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 10:33
Posty: 4
Post 
to czy w takim razie moglbys mi bardziej przyblizyc te sprawe?
bo mowiac szczerze patrzac na nia ze strony z jakiej naswietlaja nam ja media wyglada inaczej choc nie wydaje mi sie...


Cz kwi 23, 2009 17:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 21, 2009 14:03
Posty: 18
Post Re: Benedykt XVI
onliner napisał(a):
naszego Ojca Świętego...


Może to co w tej chwili napiszę nie jest związane z tematem ale chodzi mi o nazewnictwo. Jak to jest że zupełnie obcego faceta, o którego od czasu do czasu widzę w telewizji nazywa się OJCEM ŚWIĘTYM. W czym jest On bardziej święty od każdego z nas ?? A po za tym za cytuję słowa Jezusa może nie będzie to cytat dosłowny ale przesłanie jest jasne:
"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie"

Pozdrawiam


Pt kwi 24, 2009 15:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post Re: Benedykt XVI
Nix napisał(a):
onliner napisał(a):

"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie"


czyli każdy jest pół sierotą? bo ojca nie może nazywać ojcem?

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Pt kwi 24, 2009 16:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 21, 2009 14:03
Posty: 18
Post Re: Benedykt XVI
[r4dz10]
Cytuj:

czyli każdy jest pół sierotą? bo ojca nie może nazywać ojcem?


Wg. nauk Jezusa to tak!! Ale może biorę jego słowa zbyt dosłownie:

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy." (34-36)

"Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. (37) "

Przykazanie nr 4.

"Czcij ojca swego i matkę swoją"

Jedno przeczy drugiemu. Czy jest sposób aby to wyjaśnić?


N kwi 26, 2009 10:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
podobno jest tak:

1. Bóg
2. Rodzina
3. Reszta

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


N kwi 26, 2009 10:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
"Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. (37) "

Przykazanie nr 4.

"Czcij ojca swego i matkę swoją"

Jedno przeczy drugiemu. Czy jest sposób aby to wyjaśnić?


Opierając się na czysto literalnym brzmieniu - należy czcić ojca i matkę, ale Jezusa trzeba czcić bardziej. I już.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N kwi 26, 2009 10:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 21, 2009 14:03
Posty: 18
Post 
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
"Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. (37) "

Przykazanie nr 4.

"Czcij ojca swego i matkę swoją"

Jedno przeczy drugiemu. Czy jest sposób aby to wyjaśnić?


Opierając się na czysto literalnym brzmieniu - należy czcić ojca i matkę, ale Jezusa trzeba czcić bardziej. I już.


Przykład. Mam chorych rodziców i muszę się nimi opiekować bo nie są wstanie nic wokół siebie zrobić. Jest niedziela albo jeszcze lepiej Święta Wielkanocne. Moim obowiązkiem jako dobrego katolika jest uczestnictwo w tych obrzędach. Zgadza się?? Oczywiście!! "Pamiętaj abyś dzień święty świecił" Mam dylemat jeżeli wybiorę i zostanę z nimi to obrażę tym Jezusa i koniec mogę się pożegnać z życiem wiecznym. Ale jeżeli wybiorę Jezusa i pójdę do kościoła to będę miał Życie Wieczne ale skazuje moich rodziców na cierpienie bo np będą musieli leżeć przez kilka godzin w przemoczonych i przepraszam za określenie obsr....ych pampersach.


N kwi 26, 2009 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Nix napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
"Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. (37) "

Przykazanie nr 4.

"Czcij ojca swego i matkę swoją"

Jedno przeczy drugiemu. Czy jest sposób aby to wyjaśnić?


Opierając się na czysto literalnym brzmieniu - należy czcić ojca i matkę, ale Jezusa trzeba czcić bardziej. I już.


Przykład. Mam chorych rodziców i muszę się nimi opiekować bo nie są wstanie nic wokół siebie zrobić. Jest niedziela albo jeszcze lepiej Święta Wielkanocne. Moim obowiązkiem jako dobrego katolika jest uczestnictwo w tych obrzędach. Zgadza się?? Oczywiście!! "Pamiętaj abyś dzień święty świecił" Mam dylemat jeżeli wybiorę i zostanę z nimi to obrażę tym Jezusa i koniec mogę się pożegnać z życiem wiecznym. Ale jeżeli wybiorę Jezusa i pójdę do kościoła to będę miał Życie Wieczne ale skazuje moich rodziców na cierpienie bo np będą musieli leżeć przez kilka godzin w przemoczonych i przepraszam za określenie obsr....ych pampersach.


Nie jest to prawdą. Otóż:
Cytuj:
KKK (nr 2181) wyraźnie precyzuje obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, natomiast: „Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki”. Jednak mogą zaistnieć przeszkody obiektywne, zwalniające z coniedzielnego udziału w Eucharystii. W KKK wyjaśniono, że z ważnego powodu, jak na przykład choroba, pielęgnacja niemowląt, jest się usprawiedliwionym. Ponadto od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej można otrzymać dyspensę od własnego pasterza (KKK nr 2181; por. KPK kan. 1245). Jan Paweł II w liście apostolskim Dies Domini – O świętowaniu niedzieli (nr 54) napisał, że: „Ci wierni, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy Świętej, najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”

http://www.pismoprofile.com/index.cgi?a ... 470&kind=2

_________________
Piotr Milewski


N kwi 26, 2009 13:58
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL