Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 18, 2024 22:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Poczta do i z Watykanu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:32
Posty: 26
Post Poczta do i z Watykanu
Czy ktoś pisał już list do Papieża i otrzymał odpowiedź?


So lip 19, 2003 18:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 16:12
Posty: 656
Post 
Odpowiada najczęściej jego sekretariat, o ile rzecz jest warta odpowiedzi. Papież rzadko osobiście odpowiada na listy.


Pn lip 21, 2003 22:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 14, 2003 11:06
Posty: 1
Post 
Otrzymałam kartkę świąteczną podpisaną przez Ojca Świętego


Wt paź 14, 2003 13:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 19:57
Posty: 94
Post 
a jaki jest adres do Watykanu? :)


Pn gru 15, 2003 23:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 13:36
Posty: 24
Post Czy Papież odpisuje?Otoz...
Kwestia tej sprawy jest bardzo prosta!Generalnie jesli sprawa jest wiazaca(zyczenia,sprawy wymagajace glebszej analizy np.duchowej,rozwazenia filozoficznego)to generalnie dopisuje sekretariat Stolicy Apostolskiej.Ojciec Swiety jest starszym czlowiekiem ale jesli sprawa tego wymaga odpisuje i udziela Apostolskiego blogoslawienstwa! :aniol: !Ale generalnie odpisuje sekretariat....
np.na tegoroczny SoS festival blogoslawienstwo apostolskie przeslano za posrednictwem sekretariatu(Oczywiscie Papiez o tym wiedzial!)
A jak wyslac?PROSTE!Najlepiej przez kurie biskupia ktora przewaznie prowadzi stala korespondencje z Watykanem i jesli nie chcecie wyslac np.Slonia czy Ratusza miejskiego to z prewnoscia dolaczy wasz list do swojej korespondencji!
Nie zapomnijcie dolaczyc wlasnego adresu(no chyba ze chcecie chodzic znow do kurii czy jest odpowiedz :chat:

Zachecam do korespondencji! :biggrin:

_________________
Dopuki walczysz jestes zwyciezca!!No...matura za kilka misiecy...pozdrawiam drogich maturkowiczow:)I to jest poprawne:D


Wt gru 16, 2003 9:11
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 16:12
Posty: 656
Post 
Albo jeszcze prościej... :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Zaadresować kopertę:

Sua Santita'
Giovanni Paolo II
00120 Citta' del Vaticano


I słusznie zauważył Filip, że warto dołączyć adres zwrotny:)


Wt gru 16, 2003 9:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 13:36
Posty: 24
Post 
Zachecam was do pisania albo jakis innych inicjatyw!Napszyklad zebranie podpisow ludzi z (klasy,szkoly,roku.....itp.)i wyslanie ich razem z z zyczeniami na swieta do watykanu!Dobijaj cie sie i robcie swoje!
Serdecznie wszystkich pozdrawiam i zycze milych,wesolych i spokojnych swiat!!!!

_________________
Dopuki walczysz jestes zwyciezca!!No...matura za kilka misiecy...pozdrawiam drogich maturkowiczow:)I to jest poprawne:D


Cz gru 18, 2003 12:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 13:36
Posty: 24
Post Pozdrowienia
I przy okazij dziekuje Serafinowi za Przyznanie mi racji:)Pozdrawiam serdecznie i sopkojnych(cieplych-ile tam w e Wloszech jest stopni?:D )swiat!

_________________
Dopuki walczysz jestes zwyciezca!!No...matura za kilka misiecy...pozdrawiam drogich maturkowiczow:)I to jest poprawne:D


Cz gru 18, 2003 12:11
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:32
Posty: 26
Post 
A ja otrzymałem list z podziękowaniem za modlitwę. Co prawda odpowiedziała kancelaria ale w imieniu Ojca Św. Wysłałem kartkę na której zaznaczałem odmówione dziesiątki Różańca.


Pt mar 26, 2004 19:01
Zobacz profil
Post 
meteo ?
jaki meteo??

Coś Ty do tego Watykanu wysłałe? :)


Nie chcę być niemiły, ale czy to Ty pisujesz/ywałeś na forum WP? :zniesmaczony:

W każdym razie pozdrawiam :)


Pt mar 26, 2004 19:18

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:32
Posty: 26
Post 
A ja otrzymałem odpowiedź- podziekowanie za modlitwę różańcową, co prawda z kancelarii spraw ogólnych ale w imieniu Papieża. Wysłałem kartkę z zaznaczonymi modlitwami różańcowymi. Niesamowite wrażenie czytać list z Watykanu.


N mar 28, 2004 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:32
Posty: 26
Post 
Pszepraszam za zamieszczenie drugiego postu o tym samym znaczeniu, przez przypadek wyleciała mi ta wiadomość z komputera.
Odpowiadam PTRgwerty, że nie pisałem nigdy na forum WP.
a Papieżowi wysłałem jedną ze stron zamieszczoną w Pamiętniku z życia chrześcijanina i wiem, że już wiele osób otrzymało w ten sposób podziękowanie.


N mar 28, 2004 11:36
Zobacz profil
Post 
:)


Pn mar 29, 2004 11:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 20:11
Posty: 145
Post 
Wielokrotnie i przez wiele lat pisałam do Ojca Świetego - Jana Pawła II. Były to najczęsciej życzenia z okazji świąt, rocznic. Pisałam, bo nie mogłam nie pisać. Nie mogłam tylko milczeć i modlić się w Jego intencji. Chciałam wypowierdzieć się, wyrażić, wykrzyczeć - swą radość i dziękczynienie za dar Jego osoby - i życzyć Mu obfitości łaski w dalszym prowadzeniu Kościoła. Czyniłam to z potrzeby serca.

Co ciekawe zawsze odtrzymywałam odpowiedź. Przychodziła ona z Sekretariatu Stanu, sekcji pierwszej-sprawy ogólne. Pierwszy list z Watykanu był dla mnie kompletnym zaskoczeniam. Nie liczyłam bowiem na żadną odpowiedź. Nie przypuszczałam, że ktoś może zwrócić uwagę na takiego szaraczka jak ja. To było bardzo miłe zaskoczenie, wniosło wiele radości.

.........................................................................................................
pozdrawiam :) jeżeli musicie się wypowiedzieć - nie milczcie !


Pt kwi 08, 2005 10:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 14:06
Posty: 4
Post 
Przez 18 lat pisałam do Jana Pawła II. Były to kartki na Święta, życzenia z okazji Urodzin, albo w chwili gdy chorował. Prawie zawsze przychodziła odpowiedź. Na początku dostawałam tylko obrazki, ale potem dodatkowo zaczęły przychodzić listy. W liście zawsze było pare słów i błogosławieństwo.
Oczywiście nie podpisywał ich sam Papiez, tylko jego sekretarz.
Pierwszy raz wysłałam kartkę z okazji Wielkanocy 1987 roku.
Kopertę adresowałm bardzo prosto: Jan Paweł II. Nie trzeba było nic więcej pisać żeby list trafił tam gdzie powinien.

Smutno, że już nigdy nie znajdę w swojej skrzynce koperty z Watykanu, a w niej słów od Jana Pawła II. :-((((


So kwi 09, 2005 16:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL