Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Papież o AIDS 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Dlaczego " zbrodnicza " ? Nie rozumiem tych oskarżeń. Gdybym będąc Afrykańczykiem usłyszał od kogoś, że " gumki nie chronią ", to bym się przeraził, i 10 razy zastanowił zanim znowu sobie radośnie pofolguję dzięki gumce. Cały problem papieża polega na tym, że on mówi do tych ludzi jak do ludzi rozumnych - natomiast lobby proaborcyjne traktuje ich jak przerośnięte małpy, którym niczego się nie przetłumaczy, więc trzeba im założyć kaski ( za darmo rzecz jasna ), żeby sobie przynajmniej łbów nie porozbijały..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 01, 2009 21:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 17, 2009 4:41
Posty: 225
Post 
Johnny99 napisał(a):
Dlaczego " zbrodnicza " ? Nie rozumiem tych oskarżeń. Gdybym będąc Afrykańczykiem usłyszał od kogoś, że " gumki nie chronią ", to bym się przeraził, i 10 razy zastanowił zanim znowu sobie radośnie pofolguję dzięki gumce. Cały problem papieża polega na tym, że on mówi do tych ludzi jak do ludzi rozumnych - natomiast lobby proaborcyjne traktuje ich jak przerośnięte małpy, którym niczego się nie przetłumaczy, więc trzeba im założyć kaski ( za darmo rzecz jasna ), żeby sobie przynajmniej łbów nie porozbijały..


Co ma do tego aborcja poza paranoja niektórych katolików?
Nie wszyscy ludzie są "rozumni". Gdyby tak było nie było by problemu AIDS. A jaka jest sprzeczność miedzy rozumnością a założeniem , jednak kasku? Poza tym ze ktoś kiedyś w Kk wymyślił sobie ze gumka to zło , bo ludzie MOGĄ sobie "pofolgować"? Czy to nie jest także uznanie za "bezrozumne małpy"?? ( Bo polecą się ru....ć z gumkami ) . A dobrowolne , i motywowane ideologicznie pozbawianie się narzędzia w walce z potwornie groźna pandemią to zbrodnia. Bo to przyzwolenie by iluśtam ludzi umarło , bo w końcu gumki to zło , i koniec, bo tak i już.
To jest właśnie problem ze zwalczanie AIDS/HIV jest IDEOLOGIZOWANE. Przez obie strony. Kościołowi wydaje sie że samym nauczaniem moralnym powstrzyma epidemie - a to niebezpieczna bzdura, wiadomo jak to wygląda i wyglądało kiedyś .Gdyby to było skuteczne to nie byłoby AIDS w krajach chrześcijańskich. (Muzułmańskich , buddyjskich czy innych też...)
Ale z drugiej strony WYŁĄCZNIE dystrybucja gumek sprawy nie załatwi. Trzeba łączyć jedno z drugim , bez chrzanienia o imponderabiliach gdy umierają ludzie! Każda metoda dobra w walce z tą plagą. A ratowanie życia jest chyba ważniejsze od wydumanego problemu "rozwiązłości" wywołanej kondomami?

_________________
Brian: Nie musicie iść za mną, nie musicie iść za kimkolwiek! Musicie myśleć! Jesteście indywidualistami! Tłum: Jesteśmy indywidualistami! Brian: Wszyscy jesteście różni! Tłum: Wszyscy jesteśmy różni! Człowiek w tłumie: Ja nie jestem… Tłum: Ćśśś!


Wt wrz 01, 2009 22:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Leontodon napisał(a):
Poza tym ze ktoś kiedyś w Kk wymyślił sobie ze gumka to zło , bo ludzie MOGĄ sobie "pofolgować"?


kolejne rzucanie oszczerstw - proszę więc UDOWODNIĆ, że "wymyślono", a więc że nie istnieje zależność pomiędzy używaniem prezerwatyw a wzrostem ilości stosunków seksualnych, odbywanych z przypadkowymi osobami - jeśli tego nie udowodnisz lub nie przeprosisz za oskarżenia nie poparte dowodami, wiesz, czym to grozi ;)

i uprzedzam, Leontodon - Twój styl pisania jest bardzo emocjonalny, ale to nie oznacza, że wolno Ci obrażać ludzi inaczej myślących niż Ty

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr wrz 02, 2009 5:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
Nie wszyscy ludzie są "rozumni". Gdyby tak było nie było by problemu AIDS.


No to dążmy do tego, by tak było.

Cytuj:
Bo to przyzwolenie by iluśtam ludzi umarło , bo w końcu gumki to zło , i koniec, bo tak i już.


I kto tu ideologizuje ? Przecież Kościół nie przyzwala na żadne umieranie, tylko nawołuje do takich zachowań, które - jeżeli się je uskuteczni - spowodują, że nie będzie umierał prawie nikt. Kościół nie może powiedzieć czegoś w stylu: " jeżeli już musisz gwałcić, to przynajmniej w gumce " ( gwałty to chyba drugi, po rozwiązłości, największy problem w Afryce, powiązany również z AIDS ). Kościół ma obowiązek mówić: " masz nie gwałcić ! ".

Cytuj:
Gdyby to było skuteczne to nie byłoby AIDS w krajach chrześcijańskich.


Samo nauczanie moralne nie powstrzyma epidemii - potrzebne jest jeszcze przyjęcie tego nauczania, i stosowanie go w życiu..

Cytuj:
A ratowanie życia jest chyba ważniejsze od wydumanego problemu "rozwiązłości" wywołanej kondomami?


No widzisz, a wcześniej sam przyznałeś, że przyczyną choroby jest rozwiązłość, więc na jakiej podstawie twierdzisz, że ten problem jest " wydumany " ? To nie jest wydumany problem, tylko istota całej sprawy !

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 02, 2009 10:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL