Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 15:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Kim dla Ciebie osobiście jest JPII 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 23, 2004 16:58
Posty: 62
Post 
każdy ma prawo do posiadania poglądów to, że ma krańcowo inne od naszych rozszerza nam spojrzenie na świat.

Jaka jest (lub powinna być) opinia o JPII wszyscy wiemy (pozytywna i negatywna). Czym jest nagroda akademii filmowej wiemy, ale ciekawe stało się to że dla pewnej pani statuetka uderzająco była podobna do wujka Oskara.


N sty 30, 2005 3:22
Zobacz profil
Post 
Przykre jednak jest to, że próbuje się w wulgarny sposób oczerniać tak wspaniałą postać jak Jan Paweł II :-(


N sty 30, 2005 8:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Jak się patrzy z boku na bałwochwalcze uwielbienie, którym go darzycie, to ręce same opadają. Może po prostu trochę bardziej krytycznie popatrzcie na tego człowieka.

zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


N sty 30, 2005 9:20
Zobacz profil WWW
Post 
A co to jest według ciebie, kurczaku, to "bałwochwalcze uwielbienie" i w jaki sposób się ono wyraża - możesz nam to wytłumaczyć ?


N sty 30, 2005 9:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Chociażby nazwa jednego z topików w tym dziale. "W czym on jest taki wielki"

Nie sądzish, że to troche... no wiesh ?

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


N sty 30, 2005 10:51
Zobacz profil WWW
Post 
Temat "bałwochwalskiego kultu" był już kiedyś na tym forum omawiany.
Mówiąc w skrócie - sam zarzut jest absurdalny, gdyż wierzymy w Boga (a nie w Papieża) zaś to, co co mówimy o Ojcu Świętemu jest jedynie wyrazem szacunku dla Jego dokonań.
Więcej:
viewtopic.php?p=27472#27472


N sty 30, 2005 22:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Crusader napisał(a):
kibicem Cracovii :))

jako człowieka bardzo go lubię i podziwiam, choćby za walkę z chorobami.

Ale uważam ten pontyfikat za tragedię dla Kościoła. Wspiera tendencje szkodliwe dla Prawdziwej Wiary, nic nie robi dla powrotu dyscypliny i tradycyjnej teologji


Nie zgodze sie z toba.Zapytam sie na czym opierasz swoje bledne zdanie ???

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So lut 05, 2005 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 23, 2004 16:58
Posty: 62
Post 
Wypowiedź Crusadera mnie osobiście najbaredziej ucieszyła. Nigdy bym nie wpadł na to, że ktoś może tak odbierać najbardziej wpływową osobę przełomu XX i XXI w. Bo JPII blado wypada w mojej konfrontacji z Sokratesem. Kiedy pytam o tego filozofa kogokolwiek zawsze dostaje zdumiewające opisy:

seksiarz
facet z jajami
gość idzie przez świat i zdaje sobie sprawę jaki jest

trzy osoby i trzy odpowiedzi zupełnie różne i nieoczekiwane.


Cz lut 17, 2005 23:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Crusader napisał(a):
Ale uważam ten pontyfikat za tragedię dla Kościoła. Wspiera tendencje szkodliwe dla Prawdziwej Wiary, nic nie robi dla powrotu dyscypliny i tradycyjnej teologji

To czemu wiekszosc KK uwaza go za tradycjonaliste?? :o

_________________
Obrazek


Pt lut 18, 2005 23:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 22:16
Posty: 45
Post 
Dlaczego ktorys juz raz usuwacie moje opinie o papiezu? Bo mowie prawde ze nie przestrzega Biblii ktora sam propaguje?

1 Tymoteusza 3,2 “Biskup zas ma byc nienaganny, MAZ JEDNEJ ZONY, trzezwy, umiarkowany, przyzwoity, goscinny, dobry nauczyciel,” 3,4 “ktory by wlasnym domem dobrze zarzadzal, dzieci trzymal w posluszenstwie i wszelkiej uczciwosci,” 3,5 “bo jezeli ktos nie potrafi wlasnym domem zarzadzac, jakze bedzie mcgl miec na pieczy Kosciol Bozy?”


Cz lut 24, 2005 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Ale zachowuje slowa Pawla ze pragnie by kazdy bym jak on, czyli niezonaty


Cz lut 24, 2005 16:29
Zobacz profil
Post 
Ateista napisał(a):
Dlaczego ktorys juz raz usuwacie moje opinie o papiezu? Bo mowie prawde ze nie przestrzega Biblii ktora sam propaguje?

1 Tymoteusza 3,2 “Biskup zas ma byc nienaganny, MAZ JEDNEJ ZONY, trzezwy, umiarkowany, przyzwoity, goscinny, dobry nauczyciel,” 3,4 “ktory by wlasnym domem dobrze zarzadzal, dzieci trzymal w posluszenstwie i wszelkiej uczciwosci,” 3,5 “bo jezeli ktos nie potrafi wlasnym domem zarzadzac, jakze bedzie mcgl miec na pieczy Kosciol Bozy?”



A może inaczej :-D Papież jest na Ziemi zastępcą Chrystusa i został zaślubiony Kościołowi . Kościół- matka ma liczne dzieci :D

Skoro już tak bardzo, Ateisto, chcesz interpretacji uwzględniającej małżeństwo.

Wiking ma rację . W Biblii jest podkreślenie znaczenia bezżenności w służbie Bogu :)

Dla mnie J.P.II przede wszystkim jest głową Kościoła. ( znowu porównanie- mąż jest głową rodziny :) ) . Ale widzę w nim także zwykłego człowieka- starszego, cierpiącego, a jednak mimo własnego cierpienia troszczącego się o innych, odpowiedzialnego za obowiązki, które na siebie przyjął.

Jest dla mnie wzorem człowieka żyjącego Ewangelią.


Cz lut 24, 2005 17:11
Post 
Dla mnie osobiście- nikim istotnym.


N cze 12, 2005 11:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL