Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Zrozumieć błogosławieństwo papieża 
Autor Wiadomość
Post Zrozumieć błogosławieństwo papieża
eu-geniusz, moze poszukaj w inernecie w innych jezykach wiecej informacji. Bo takie zdania wyrywane z calosci mozna interpretowac na wszystkie strony.

To ze Pohl byl nazista i zbrodniarzem, to fakt historyczny.
To, ze Poh,l subiektywnie uwazal sie za nic nie znaczacego pionka, ktoremu zrobiono proces, bo inni znikneli, albo popelnili samobijstwo, to osobiste przekonanie Pohla.
Oswald Pohl nawrocil sie w wiezieniu na katolicyzm (szczerosci tego nie mozemy zweryfikowac) i napisal ksiazke: "Credo: Moja droga do Boga", w ktorej takze nie przyznaje sie do osobistej odpowiedzialnosci za deportacjie Zydow, Holocaust itd.
http://de.wikipedia.org/wiki/Oswald_Pohl

Papiez udziela blogoslawienstw roznych w roznych okolicznosciach. Np wielu ludzi mialo pisemne blogoslawienstwa od JPII z okazji jubileuszow slubu itd. Blogoslawienstwo papieza nie oznacza pochwaly czynow danej osoby, ani nie zmazuje jej win itp. Ma na celu duchowe wsparcie osoby (tej konkretnej wtedy juz skazanej na smierc), ale nie jej pochwale "w ciemno".
60 lat temu przekaz informacji byl nieco trudniejszy niz dzis. Byc moze (moje zdanie) ktos powiedzial papiezowi, ze taki biedny skazaniec sie nawrocil, czeka na wykonanie kary smierci i prosi o blogoslawienstwo
To ze papiez taki "papier" podpisal, nie znaczy ze zmazal wszystkie czyny Pohla, a tym bardziej, ze je pochwalal.


Śr sty 27, 2010 18:15

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 21:22
Posty: 439
Post Re: Zrozumieć błogosławieństwo papieża
Przeniosłem tutaj. W oryginalnym wątku, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, post ten nie może się znajdować. Jeśli dalsza dyskusja straci merytoryczny charakter to temat zostanie zamknięty.


Śr sty 27, 2010 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 19:07
Posty: 361
Post Re: Zrozumieć błogosławieństwo papieża
Znalazłem o błogosławieństwach papieża coś takiego:

http://planethotels.pl/rezerwacje/pl/bl ... eskie.html

_________________
[KMI ...]
------------.


Pn lut 01, 2010 18:28
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL