Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 05, 2024 8:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 nie rozumiem tego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 9:25
Posty: 22
Post nie rozumiem tego
http://www.youtube.com/watch?v=nCMlvnUVA1E

Czy może mi ktoś wyjasnić, dlaczego zachwyca go Jan Paweł II?
Bo mnie nie zachwyca. :(
Kompletnie nie potrafiłem się skupić na tym co mówił. A mówił tak na okrągło, że jak kończył to już nie wiedziałem co było na początku.
Próbowałem czytać jego teksty, encykliki i inne rzeczy. Ale ten język w ogóle do mnie nie przemawia.

I często przypomina mi się ta scena z Ferdydurke jak nauczyciel wtłacza uczniom do głów "Słowacki wielkim poetą był".
Dlaczego nas zachwyca? Bo wielkim poetą był.

Czy ktoś mi wyjasni dlaczego zachwyca go Jan Paweł II?


Pn kwi 04, 2011 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 18, 2010 15:42
Posty: 93
Post Re: nie rozumiem tego
Zachwyca:

- autentycznością,
- poszukiwaniem człowieka,
- miłością,
- radością,
- energią właściwą Świętym,
- rozmodleniem,
- wiarą,
- nadzieją,
- niezłomnością,
- odwagą,
- wolnością.

I tak dalej :).


Wt kwi 05, 2011 1:00
Zobacz profil
Post Re: nie rozumiem tego
szymekb napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=nCMlvnUVA1E

Czy może mi ktoś wyjasnić, dlaczego zachwyca go Jan Paweł II?
Bo mnie nie zachwyca. :(
Kompletnie nie potrafiłem się skupić na tym co mówił. A mówił tak na okrągło, że jak kończył to już nie wiedziałem co było na początku.
Próbowałem czytać jego teksty, encykliki i inne rzeczy. Ale ten język w ogóle do mnie nie przemawia.

I często przypomina mi się ta scena z Ferdydurke jak nauczyciel wtłacza uczniom do głów "Słowacki wielkim poetą był".
Dlaczego nas zachwyca? Bo wielkim poetą był.

Czy ktoś mi wyjasni dlaczego zachwyca go Jan Paweł II?

Sam ukazałeś jaki masz problem...kompletnie nie potrafiłem się skupić....nikogo nie zrozumiesz bez skupienia.
Język JPII jest prosty, pisał bardzo głębokie prawdy językiem dostępnym, zrozumiałym dla każdego.


Wt kwi 05, 2011 7:49

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 9:25
Posty: 22
Post Re: nie rozumiem tego
xman napisał(a):
Zachwyca:

- autentycznością,
- poszukiwaniem człowieka,
- miłością,
- radością,
- energią właściwą Świętym,
- rozmodleniem,
- wiarą,
- nadzieją,
- niezłomnością,
- odwagą,
- wolnością.

I tak dalej :).
a czy możesz podać jakiś przykład pokazujący jego wiarę? nadzieję? miłość? jakąś szczególną odwagę?


Wt kwi 05, 2011 8:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 18:19
Posty: 39
Lokalizacja: w "sidłach" różańca? ;)
Post Re: nie rozumiem tego
- przebaczenie jego niedoszłemu zabójcy Ali Agcy z zamachu w rocznicę objawień w Fatimie
- ekumenizm z innymi religiami, szanowanie czyjejś wiary (w imię tego papież pocałował Koran na znak szacunku dla muzułmanów)
- rekordowa ilośc podróży po krajach w celu głoszenia Dobrej Nowiny
- współudział w obaleniu komunizmu w Europie Wschodniej
- zainicjowanie wielu charytatywnych dzieł pomocy bliżniemu


Wt kwi 05, 2011 8:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 9:25
Posty: 22
Post Re: nie rozumiem tego
Letharenion7 napisał(a):
- przebaczenie jego niedoszłemu zabójcy Ali Agcy z zamachu w rocznicę objawień w Fatimie
- ekumenizm z innymi religiami, szanowanie czyjejś wiary (w imię tego papież pocałował Koran na znak szacunku dla muzułmanów)
- rekordowa ilośc podróży po krajach w celu głoszenia Dobrej Nowiny
- współudział w obaleniu komunizmu w Europie Wschodniej
- zainicjowanie wielu charytatywnych dzieł pomocy bliżniemu

- przebaczenie? wielu przebacza, a tak naprawdę każdy powinien przebaczyć. To raczej obowiązek niż heroizm
- ekumenizm? wielu ludzi szanuje wiarę innych
- podróże? wielu przywódców podrózuje
- obalenie komuny? to całą solidarność i Reagana powinniśmy beatyfikować
- dzieła charytatywne? a jakie konkretnie? wielu ludzi pomaga potrzebującym.

A czy po prostu nie wykonywał on porządnie swojej roboty? I tyle?
Był dobrym papieżem ale czy aż wybitnym? No fakt, może spośród swoich poprzedników się wyróżniał, ale to chyba raczej dlatego, że byli oni całkowicie nijacy.


Wt kwi 05, 2011 8:29
Zobacz profil
Post Re: nie rozumiem tego
Wczoraj w telewizji byla film dokumentalny o Marianie Pankowskim - wiecej w tym co ten wybitny pisarz mowil o smierci, starosci, swiecie - bylo sensu i prawdy, milosci i wielkodusznosci, niz we wszystkich pismach i grafomanskich wierszach Karola Wojtyly.

JP2 byl szefem duzego przedsiebiorstwa z ogromnym dzialem PR, komorkami agitpropu i katolickiej czerezwyczajki w kazdej gminie. Nic dziwnego, "że zachwyca".


Wt kwi 05, 2011 8:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 18:19
Posty: 39
Lokalizacja: w "sidłach" różańca? ;)
Post Re: nie rozumiem tego
Cinekk, uparłeś się by dyskredytowac poezję Karola Wojtyły bo nie lubisz Kościoła? Bardzo uproszczone działanie.
Szymekb, zrozum kontekst współczesnego mu Watykanu. To Jan Paweł II rozpoczął masowe odwiedzanie wiernych, wcześniej papieże tak nie robili, jakby się tego nie nazwało, to trzeba przyznac, że to Papież-Polak przełamał "złą passę" image'u papiestwa jako niezdymizowanego, nieadekwatnego do dzisiejszego świata. Owszem, wielu innych papieży wiele w tym czyniło, ale to Jan Paweł II stał się papieżem na skalę masową.
Wybór papieża Jana Pawła II zelektryzował Polaków, miał kolosalne znaczenie dla Polonii, już Polacy nie zmieniali tak często nazwisk na obcojęzyczne, po wyborze JPII zawiązało się w Polonii wiele środowisk agitujących na rzecz Polski i inspirowanych przez JPII. Pielgrzymki JPII do Polski za PRL-u obalały propagandę, o zateizowanym państwie bo na pielgrzymki przybywały tysiące Polaków. Mówisz o Reaganie, ale kto z tym Reaganem się spotykał i działał, aby ten amerykański prezydent raczył zwrócic swoje oczęta na Polskę? Właśnie Jan Paweł II. Gorbaczow z kolei przyznał, że ze "słowiańskim papieżem" dobrze mu się działało, i przyznał, że Jan Paweł II miał wielki wpływ na zdemokratyzowanie Europy Wschodniej.
Dzieła charytatywne - pełno inicjatyw pomagających Afryce, Azji, JPII działał wspólnie nawet z Bono Bono z U2, który podarował mu jedne ze swoich okularów w czasie audiencji na temat pomocy potrzebującym (Bono Bono to najbardziej chyba udzielający się w tej dziedzinie piosenkarz)
I jeszcze jedno - to że ty nie masz wiedzy na temat poprzedników JPII nie jest równe prawdzie, że byli niejacy. Bł Jan XXIII miał olbrzymie zasługi w zbliżeniu katolików z innymi wyznaniami chrześcijańskimi, Paweł VI ułoży słynne Credo no a Jan Paweł II żył nie spełna miesiąc, to nic dziwnego, że nie zasłynął.


Wt kwi 05, 2011 8:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 9:25
Posty: 22
Post Re: nie rozumiem tego
A które jego kazanie najbardziej Wam się podobało i co z niego najbardziej utkwiło Wam w pamięci?


Wt kwi 05, 2011 9:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 18:19
Posty: 39
Lokalizacja: w "sidłach" różańca? ;)
Post Re: nie rozumiem tego
W sensie sentymentalnym: to z zawołaniem: "Niech stąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi. TEJ ziemi" ;)
A tak wogóle, to moje ulubione kazanie JPII to to o Sercu Jezusa z 1999: http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/pap_ser.htm


Wt kwi 05, 2011 9:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: nie rozumiem tego
Ja też przyznaję, że Jego język nie do końca do nie przemawia - tzn. nie wciągają mnie jego kazania, ale i tak Go kocham. Bo był tak wspaniałym człowiekiem, takim fajnym dziadkiem:) Dawał piękne przykłady, nawrócił wiele osób (a to wartościowszy wyczyn niż budowa Muru Chińskiego), był taki normalny, mimo swej władzy, skromny, dobry, miły, sympatyczny, ludzki. Wiem, że nie tylko On ma takie cechy, ale ilu ludzi uosabia to wszystko naraz?


Wt kwi 05, 2011 10:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: nie rozumiem tego
Modlitwa JPII..to modlitwa mistyka...tym mnie zachwyca ;)


Wt kwi 05, 2011 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 02, 2011 9:25
Posty: 22
Post Re: nie rozumiem tego
renata155 napisał(a):
Modlitwa JPII..to modlitwa mistyka...tym mnie zachwyca ;)
Napisz cos więcej. :)


Wt kwi 05, 2011 10:42
Zobacz profil
Post Re: nie rozumiem tego
cinekk napisał(a):
Wczoraj w telewizji byla film dokumentalny o Marianie Pankowskim - wiecej w tym co ten wybitny pisarz mowil o smierci, starosci, swiecie - bylo sensu i prawdy, milosci i wielkodusznosci, niz we wszystkich pismach i grafomanskich wierszach Karola Wojtyly.

JP2 byl szefem duzego przedsiebiorstwa z ogromnym dzialem PR, komorkami agitpropu i katolickiej czerezwyczajki w kazdej gminie. Nic dziwnego, "że zachwyca".

A jakie ogromne "przedsiębiorstwo", miliony komórek agitropu, czerezwyczajki posiadał Stalin....i ni ch....y nie zachwycił....

PS. modlitwa mistyka - 18.08.2002r w kaplicy na Wawelu.


Ostatnio edytowano Wt kwi 05, 2011 11:43 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Wt kwi 05, 2011 11:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: nie rozumiem tego
nie napiszę..aby ją zrozumieć..trzeba jej doświadczyć...to jest trwanie w głębi,wchodzenie i dotykanie...to jest otrzymywanie siły,wzmocnienia,pozbywanie leku,pozbywanie woli....to po prostu przytulenie Jezusa,i przytulenie człowieka do Jezusa--tam nie ma słów(a jeśli są,to ON ich uczy,podsyła),nawet uczucia zanikają---jest jedność serc


Wt kwi 05, 2011 11:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL