Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Światowe Dni Młodzieży 
Autor Wiadomość
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
wybrana napisał(a):
Czy zatem naśladowca Jezusa może zabiegać o miłość lub sam darzyć miłością człowieka, który jawnie kpi z Boga twierdząc, że go nie ma.


Biorac pod uwage, ze
Cytuj:
6 Chrystus bowiem umarł za nas, jako za grzeszników, w oznaczonym czasie, gdyśmy [jeszcze] byli bezsilni. 7 4 A [nawet] za człowieka sprawiedliwego podejmuje się ktoś umrzeć tylko z największą trudnością. Chociaż może jeszcze za człowieka życzliwego odważyłby się ktoś ponieść śmierć. 8 Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. Rz 5,6-8

Tak, takze za ciebie!

A ze nie jest uczen nad Mistrza, albo zdecydujesz sie pokonac (z Boza pomoca - inaczej nie masz szans) swoja ziemska nature i faryzejskie przekonanie o swojej niczym nie zasluzonej wyzszosci nad tymi, ktorzy (jeszcze) w Chrystusa nie wierza, albo zdradzasz Jezusa. Twoj wybor.
Mozesz dalesj sama siebie oszukiwac, ze ciebie przykazanie milosci nie dotyczy i to ciebie maja kochac, bo zupelnym przypadkiem urodzilas sie w chrzescijanskim kaju i mialas okazje o Jezusie slyszec. Choc, jak widac z twoich wpisow, raczej ciagle Go nie poznalas. Wolisz swoja prywatna religie dla wygodnych.

Polecam
http://info.wiara.pl/doc/3399298.Chcesz ... ej-zamilcz


bert04 napisał(a):
Helenka napisał(a):
Nigdy Jezus i potem Kościół o nikim nie powiedział personalnie, że jest potępiony

Wydaje mi się, że Judasz jest właśnie wyjątkiem od tej reguły. Już w ewangelii (chyba Jana) stoi "lepiej by było dla niego, żeby się nie urodził".

I gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że praktyka zakazu chowania pewnych grup osób czy zmarłych w poświęconej ziemii odpowiada mniej więcej takiemu określeniu. Nie, nie dotyczyło to tylko apostatów i samobójców, kiedyś więcej tego było.

A gdzies Kosciol oficjalnie powiedzial, ze Judasz jest w piekle?

Prywatne poglady roznych proboszczow, jak chrzczenie nieslubnych dzieci tylko pod okreslonymi imionami, zeby cale zycie byly napietnowane za grzech rodzicow, to nie oficjalna nauka Kosciola.
chowanie za plotem itp, tez nie. Raczej przestroaga dla zyjacych, zeby wstydu rodzinie nie przyniesli.


Wt sie 23, 2016 8:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 10, 2016 8:24
Posty: 27
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Polecony artykuł przeczytałam. Jest bardzo mądry i wymowny- pouczający.
Dzięki za niego!


Wt sie 23, 2016 8:31
Zobacz profil
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
wybrana napisał(a):
Chrystus nie nakazał uczniom kochać faryzeuszy, ale nakazał im trzymać się od nich z daleka i być czujnymi.
Nie mówił o faryzeuszach – „Kochani bracia”, ale krzyczał do nich wykazując im ich grzech i swoje oburzenie.
Kupców nie przytulał w miłosiernym geście przebaczenia, ale wziął bata i gonił to towarzystwo.
Gdy Jezus umoczył kawałek chleba i podał Judaszowi, nie powiedział, że go kocha i że mu wybacza. Wydał proste świadectwo - jest zdrajcą.
Jezus powiedział w Jana 14:15:
„Jeśli mnie miłujecie przykazań moich przestrzegać będziecie.”
W 1 Jana 2:3-4: „A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania Jego zachowujemy. Kto mówi: Znam go, a przykazań Jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma.”
Jan pisał w 1 Jana 5:3: „Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań
Jezus nie żąda od nikogo rzeczy niemożliwych, zatem nie ma możliwości, by kochający Boga ludzie Jego.”idący za Zbawicielem i naśladujący Go cechował czyny niegodziwe, jakie opisuje Apokalipsa wśród ludzi doznających gniewu Boga. Jeśli człowiek narodzi się na nowo i idzie za Bogiem – za Chrystusem jego miłość pobudza go do prawości a prawość ta chroni ich przed zwiedzeniem.
Czy zatem naśladowca Jezusa może zabiegać o miłość lub sam darzyć miłością człowieka, który jawnie kpi z Boga twierdząc, że go nie ma.

Ile jeszcze razy wkleisz ten tekst gotowca, ściągnięty z jakiejś strony??.....tekst zakłamany, świadczący o niewiedzy autora.
Faryzeusze - Narzędziem dojścia do władzy faryzeuszy były synagogi. Budowali je, względnie przejmowali stanowiska przełożonych synagogi we własne ręce. W ten sposób opanowali wszystkie wsie, miasteczka, przysiółki - opanowali praktycznie Palestynę bez reszty. Tak więc wpływ faryzeuszy na naród żydowski był nieograniczony.
Ciekawe na czym wedle niedouczonego autora cytowanego po raz kolejny tekstu, miał polegać "nakaz trzymania sie z daleka i być czujnym", który ponoć nakazał Jezus......omijania synagog, rezygnacji z modlitw i składania ofiar???? :o


Wt sie 23, 2016 8:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Kael napisał(a):
A gdzies Kosciol oficjalnie powiedzial, ze Judasz jest w piekle?

Prywatne poglady roznych proboszczow, jak chrzczenie nieslubnych dzieci tylko pod okreslonymi imionami, zeby cale zycie byly napietnowane za grzech rodzicow, to nie oficjalna nauka Kosciola.
chowanie za plotem itp, tez nie. Raczej przestroaga dla zyjacych, zeby wstydu rodzinie nie przyniesli.


Nie wiem, co masz na myśli pod "oficjalnie". Kościół prowadzi listy świętych i błogosławionych, wpisanie na taką listę jest nawet całkiem uroczystą uroczystością. Nie słyszałem natomiast o "oficjalnych" listach potępionych czy o uroczystościach, nie wiem, damnacji czy ekssekracji.

Natomiast są zachowane nauczanie Ojców Kościoła o Judaszu. Są też zachowane nauczania na temat samobójców, dzieci nieochrzczonych, matek zmarłych w połogu i paru innych grup, którym w konsekwencji tego odmawiano prawa do chrześcijańskiego pogrzebu. Oficjalne na tyle, że były powszechną praktyką Kościoła (a nie samowolką nadgorliwych proboszczów). To się owszem zmieniło, ale dopiero w przeciągu ostatnich, nie wiem, góra 100 lat. Może nawet mniej, jeżeli co starszy proboszcz trzyma się jeszcze tego, czego nauczył się w seminarium.

Na szczęście to nauczanie, choć oficjalne, nie było dogmatyczne (albo dogmatyzm był wątpliwy), więc dziś tak nauczanie jak i praktyka są w większości inne.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt sie 23, 2016 10:27
Zobacz profil
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Czyli nikt nigdzie nie oglosil uroczyscie, ze chocby i tylko Judasz, jest potepiony.
Wiec moze i my tego nie robmy.

Skad Ojcowie Kosciola mieliby miec pewne informacje o Judaszu, nie wiem. Ale ja tam mam swoje watpliwosci.


Wt sie 23, 2016 11:38
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
bert04 napisał(a):
Na szczęście to nauczanie, choć oficjalne, nie było dogmatyczne (albo dogmatyzm był wątpliwy), więc dziś tak nauczanie jak i praktyka są w większości inne.

Dokładnie. Nie ma więc problemu z miejscem przebywania Judasza. Nie wiemy i koniec kropka.
Kael napisał(a):
Skad Ojcowie Kosciola mieliby miec pewne informacje o Judaszu, nie wiem. Ale ja tam mam swoje watpliwosci.

Teologia, rozumienie Biblii rozwija się wraz z rozwojem człowieka. Ojcowie Kościoła nie mieli 100% doskonałego rozumu, bo takim Rozumem jest Bóg i tylko On.


Wt sie 23, 2016 11:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 20, 2016 9:32
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
A ja mam pytanie z innej beczki. Co myślicie na temat marnotrawstwa jedzenia na ostatnich światowych dniach młodzieży. Widzieliście ten filmik? https://www.youtube.com/watch?v=aXmEEXRESmw


Wt wrz 20, 2016 10:01
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Rozumiem, że nic więcej poza zmarnowaniem jedzenia tam się nie wydarzyło?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt wrz 20, 2016 10:27
Zobacz profil WWW
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
janczyk101 napisał(a):
A ja mam pytanie z innej beczki. Co myślicie na temat marnotrawstwa jedzenia na ostatnich światowych dniach młodzieży. Widzieliście ten filmik? https://www.youtube.com/watch?v=aXmEEXRESmw

Facet zapewne zrobił filmik w niedzielę po mszy.
W poniedziałek od samego rana ekipy sprzątające oczyszczały teren - autor filmiku winien dociec, czy cała pozostawiona żywność poszła do śmietnika, czy została zebrana i przekazana np do schronisk dla bezdomnych.


Wt wrz 20, 2016 11:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 20, 2016 9:32
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Nie mam zamiaru tu nikogo oczerniać, tak tylko chciałem poruszyć tutaj ten temat.

Alus napisał(a):
Facet zapewne zrobił filmik w niedzielę po mszy.
W poniedziałek od samego rana ekipy sprzątające oczyszczały teren - autor filmiku winien dociec, czy cała pozostawiona żywność poszła do śmietnika, czy została zebrana i przekazana np do schronisk dla bezdomnych.

Sądzisz, że to jedzenie wystane na słońcu nadaje się jeszcze do spożycia? :)


Śr wrz 21, 2016 11:37
Zobacz profil WWW
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
janczyk101 napisał(a):
Sądzisz, że to jedzenie wystane na słońcu nadaje się jeszcze do spożycia? :)

Konserwy na pewno.


Śr wrz 21, 2016 12:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
janczyk101 napisał(a):
Nie mam zamiaru tu nikogo oczerniać, tak tylko chciałem poruszyć tutaj ten temat.

I do jakich pobożnych wniosków doszedłeś?
Pewnie nie należy organizować pielgrzymem i ŚDM?
Albo nie dawać ludziom jedzenia, bo może się zmarnować?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 21, 2016 12:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
http://natemat.pl/191293,archidiecezja- ... -obywatele


So paź 01, 2016 18:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Tomek44 napisał(a):
http://natemat.pl/191293,archidiecezja-nie-chce-placic-rachunkow-za-sdm-niech-zaplaci-panstwo-czyli-obywatele

Jakaś propozycja dyskusji czy tylko bawimy się we wrzucanie linków?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So paź 01, 2016 20:04
Zobacz profil WWW
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Mozemy podyskutowac o tym, co Kosciol zrobil z "partycypacjami z pakietow pielgrzyma", jesli nie chce teraz partycypowac w kosztach wlasnej imprezy.
Ja mysle, ze koncza sie czasy, kiedy ludzie dawali pieniadze ksiezom w sposob oczywisty.
Moze jakas grupka zostanie, ktore bedzie wierzyc, ze ich datki pojda na zbozne cele. Reszta bedzie zadac kwitow, rachunkow i przejrzystosci wydatkow. Zanim da cokolwiek jeszcze raz.


So paź 01, 2016 20:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL