Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:03



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 WATYKAN - gniazdo żmij 
Autor Wiadomość
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Widzę samą jadowitość, uprzedzenia i brak UCZCIWOŚCI INTELEKTUALNEJ :)
Analizuję całe Pismo, porównuję z Tysiąclatką i grecko-angielskim przekładem międzywierszowym, zaglądam do źródeł historycznych. Byłem kiedyś katolikiem. Usłyszałem inną wersję, sprawdziłem u źródła, porównałem, stąd taka a nie inna droga. Nie uważam ślepo, że to, co mi wpajano od dziecka jest na siłę prawdziwe, bo tak mówi większość, bo w tym mnie wychowano, bo taka moja rodzinna, z dziada pradziada i narodowa tradycja...
Zasmakowałem obu religii od wewnątrz. Jestem dociekliwy i zbadałem oryginał. nie mogło wyjść inaczej :)

Pascha oraz jej symbole, także data - Jezus użył ich, gdy nakazał upamiętniać swoją śmierć, nie zmartychwstanie.

Nie wiem natomiast kim są "jehowianie"... Google odsyłają do jakichś linków o groźnych sektach, ale co ma piernik do wiatraka???


Ostatnio edytowano N mar 24, 2013 1:26 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N mar 24, 2013 1:03
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
medieval_man napisał(a):
Fischer napisał(a):

Widzę, że nie masz pojęcia o kontekście tej wypowiedzi. Przeczytaj, co się wydarzyło dalej :)

Naprawdę, nie muszę...


Ale mimo wszystko bym Cię poprosił, bo to ponoć Świadkowie w rzymskokatolickim mniemaniu są mistrzami w wyrywaniu wersetów z kontekstu :)

medieval_man napisał(a):
... czego efektem (choć nie tylko tego) jest brak Boga w nominalnym chrześcijaństwie...

powiedział autorytet

Tylko możni kleru autorytetami, prawda? :)
Po teologii, filozofii...
Nie, EKSCELENCJĄ nie jestem i nie chcę być nawet tak nazywany :)
Mt 23:6-12


N mar 24, 2013 1:23

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Fischer napisał(a):
Nie wiem natomiast kim są "jehowianie"... Google odsyłają do jakichś linków o groźnych sektach, ale co ma piernik do wiatraka???
Jehowianie to może jakiś neologizm, ale klarowny, bo paralelny ze słowem chrystianie/chrześcijanie.
Jak jehowianie akcentują wiarę w Boga Jehowę i w imię Jehowa, które ma zbawiać gdy sie je wypowiada, tak chrześcijanie akcentują wiarę w Jezusa Chrystusa, gdyż "nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia przez które moglibyśmy być zbawienie" (Dz 4,12) jak w imieniu Jezusa - on Bogiem i Zbawicielem.
My jednak nie traktujemy imienia literalnie, jakoby samo wypowiadanie wyrazu "Jezus" było konieczne do zbawienia (jak jehowianie głoszą o imieniu "Jehowa"). Chrześcijaństwo upatruje zbawienia we wierze w osobę Jezusa Chrystusa, a nie w powtarzaniu wyrazu Jezus.


N mar 24, 2013 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Skąd masz informacje, że wypowiadanie imienia Jehowy ma zbawiać wg świadków Jehowy????

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N mar 24, 2013 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Atimeres napisał(a):
Cytuj:
Watykan gniazdem żmij

Na żadnym forum moderator nie tolerowałby takiej odzywki przeciw swojemu statutowi.
Dyskusja dyskusją, niektóre wypowiedzi są poprawne, ale ten tytuł krzyczy z daleka swoją treścią!!!
Gdzie wiara i odpowiedzialność moderatorów?


proszę przeczytać pierwszy wpis - on wyjaśnia "pobłażliwość" moderatora


natomiast temat totalnie się rozmył, a dodatkowo Vatileaks została wyjaśniona przez odpowiednie gremia

Tematów o Świadkach Jehowy jest mnóstwo. Tak samo jak tematów dotyczących relacji Wielkanocy do świąt pogańskich

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


N mar 24, 2013 12:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL