Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:58



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 WATYKAN - gniazdo żmij 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 11:51
Posty: 19
Post WATYKAN - gniazdo żmij
Umiłowani Siostry i Bracia!
Źle się dzieje w państwie.... Boga!
„Watykan trzęsie się w posadach. Rośnie wzajemna podejrzliwość, a z nią pełne jadu podszepty" - tak wioski dziennik „Corriere delia Sera" komentuje najnowsze doniesienia zza Spiżowej Bramy.
Dopiero co media donosiły o rewelacjach związanych z aferą dotyczącą ujawnienia korupcyjnych finansowych układów Watykanu i o sensacyjnych zapowiedziach rychłej śmierci (zamach?) papieża, a tu już „Stolica Piotrowa" ma kolejny pasztet.
Na światło dzienne wypłynęły doniesienia, że watykańska żandarmeria prowadzi wewnętrzne i supertajne (już nie super!) śledztwo mające ustalić, kto jest źródłem wycieku do prasy najtajniejszych dokumentów papieskich. Wyobraźcie sobie, że z grona podejrzanych nie wykluczono samego Józefa Ratzingera, bardziej znanego jako Benedykt XVI. Czyżby to on miał jakiś interes w nagłośnieniu skandali? Warto się nad tym zastanowić...
Na razie śledztwo niczego nie ustaliło, za to autor wspomnianych przecieków albo kpi sobie z owego dochodzenia w żywe oczy, albo osiągnął już szczyt bezczelności. Oto bowiem do mediów przedostały się kolejne papiery opatrzone klauzulą „ściśle tajne". Chodzi o pełne niepokoju listy episkopatów Francji, Niemiec i Hiszpanii, w których hierarchowie zadają niewygodne pytania i domagają się wyjaśnień. Nawet nie o to, czy prasa pisze prawdę, tylko o to, jak to się dzieje, że oni - kardynałowie i arcybiskupi - o największych tajemnicach Watykanu dowiadują się z mediów, a nie podczas konsystorza.
Mało tego. Amerykański Departament Stanu ogłosił właśnie aktualizowaną corocznie listę państw, które z całą pewnością (lub prawdopodobnie) są pralnią brudnych pieniędzy pochodzących z przestępstw na kontynentalną, a nawet światową skalę: prostytucja, handel narkotykami, bronią, ludźmi, nielegalny hazard itp. Po raz pierwszy w swojej historii w gronie tym znalazł się Watykan. Tuż obok Korei Północnej, Jemenu i Algierii.
Oskarżenie lub choćby tylko podejrzewanie Pana na Watykanie o pranie brudnych pieniędzy jest medialną sensacją ostatnich dni (choć polskie agencje wykazują w informowaniu o tym zadziwiającą powściągliwość). Jednak tych, którzy przyglądają się całej sprawie z pewnej perspektywy, rzecz cała nie powinna zaskakiwać - jest przecież logiczną konsekwencją innych, wcześniejszych zdarzeń.
= = =
Chyba nie bez podstaw naczelny watykański egzorcysta o. Gabrielle Amorth ogłosił nie tak dawno urbi et orbi, że kuria watykańska Szatanem stoi.
A czy zatem bez przyczyny w Pismie napisano:
Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

_________________
Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające... Apokalipsa


Pn mar 19, 2012 13:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
No proszę, proszę, skoro sam papież miałby być źródłem tych wycieków, to chyba brawa dla niego? Może zorientował się, że nie ma innego sposobu na uzdrowienie sytuacji? :twisted:

Cytuj:
A czy zatem bez przyczyny w Pismie napisano:


Świadek Jehowy? 8)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 19, 2012 13:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 11:51
Posty: 19
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Johnny99 napisał(a):
No proszę, proszę, skoro sam papież miałby być źródłem tych wycieków, to chyba brawa dla niego? Może zorientował się, że nie ma innego sposobu na uzdrowienie sytuacji? :twisted:

Nie wykluczone że sam sobie puścił bąka żeby oddalić podejrzenie od głownego stolca. Nie zbadane są wyroki... oraz Pana na Watykanie.
Cytuj:
A czy zatem bez przyczyny w Pismie napisano:

Cytuj:
Świadek Jehowy? 8)

A co? Świadkowie Jehowy mają zakazane cytowanie Pisma zwanego Świętym.
Gdybyś Ty miał tyle wiedzy z Pisma co oni - nawet tyle co to ewangeliczne ziarnko gorczycy, to byś nabrał chrześcijańkiej pokory i szacunku do bliźniego swego, jaką oni mają, a jakiej Wam rzymskim katolikom od wiekow brakuje.

_________________
Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające... Apokalipsa


Pn mar 19, 2012 16:30
Zobacz profil
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Egzorcysta ogłosił urbi et orbi :D ....i co? - pobłogosławił tym szatana?....jakbyś nie wiedział urbi et orbi to określenie zarezerwowane dla papieskiego błogosławieństwa.


Pn mar 19, 2012 17:07

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Świadkowie Jehowy mają zakazane cytowanie Pisma zwanego Świętym.
szatan terz zna doskonale pismo sw


Pn mar 19, 2012 17:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 11:51
Posty: 19
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Alus napisał(a):
Egzorcysta ogłosił urbi et orbi :D ....i co? - pobłogosławił tym szatana?....jakbyś nie wiedział urbi et orbi to określenie zarezerwowane dla papieskiego błogosławieństwa.

Nie tyle ona szatana co ten Belzebub cała te kurię watykańską.
Zaś w ramach urbi et orbi papież głosi:
(...)
Cytuj:
Odpuszczenia i przebaczenia wszystkich waszych grzechów, czasu na prawdziwą i owocną pokutę, serca zawsze skruszonego i poprawy życia, łaski i pociechy Ducha Świętego oraz wytrwania do końca w dobrych czynach niech wam udzieli Pan Wszechmogący i Miłosierny.
Amen.

Od teraz formuła powinna ulec zmianie:
Odpuszczenia i przebaczenia wszystkich naszych grzechów, czasu na prawdziwą i owocną pokutę, serca zawsze skruszonego i poprawy życia, łaski i pociechy Ducha Świętego oraz wytrwania do końca w dobrych czynach niech nam udzieli Pan Wszechmogący i Miłosierny.
Amen.
Oj niech Wam udzieli... Czas najwyższy!

_________________
Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające... Apokalipsa


Pn mar 19, 2012 17:49
Zobacz profil
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Donatello napisał(a):
Alus napisał(a):
Egzorcysta ogłosił urbi et orbi :D ....i co? - pobłogosławił tym szatana?....jakbyś nie wiedział urbi et orbi to określenie zarezerwowane dla papieskiego błogosławieństwa.

Nie tyle ona szatana co ten Belzebub cała te kurię watykańską.
Zaś w ramach urbi et orbi papież głosi:
(...)
Cytuj:
Odpuszczenia i przebaczenia wszystkich waszych grzechów, czasu na prawdziwą i owocną pokutę, serca zawsze skruszonego i poprawy życia, łaski i pociechy Ducha Świętego oraz wytrwania do końca w dobrych czynach niech wam udzieli Pan Wszechmogący i Miłosierny.
Amen.

Od teraz formuła powinna ulec zmianie:
Odpuszczenia i przebaczenia wszystkich naszych grzechów, czasu na prawdziwą i owocną pokutę, serca zawsze skruszonego i poprawy życia, łaski i pociechy Ducha Świętego oraz wytrwania do końca w dobrych czynach niech nam udzieli Pan Wszechmogący i Miłosierny.
Amen.
Oj niech Wam udzieli... Czas najwyższy!

Sądy o ludziach mówią więcej o sądzącym niż o sądzonych, zwłaszcza o niepomnych przestrogI: Nie sądzcie, abyście nie byli sądzeni. Nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni.


Pn mar 19, 2012 19:23
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Jeśli myślisz, że religia daje jakiś paszport wysokich standardów moralnych to się mylisz. Tam gdzie duże pieniądze, tam puszczają hamulce u jednostek słabych i nie ma tu nic do rzeczy czy ktoś wierzy/nie wierzy. To już problem człowieka.
Czy znasz jakiś bank, który nie ma na koncie grzeszków mniejszych i większych?

Jak na razie to IOR ma problem z praniem brudnych pieniędzy i oszustwami. Więc JP Morgan Chase zamyka konta Watykanu.

Dziwi w tej sprawie fakt, że dopiero afera musiała wyjść na światło dzienne, aby skrupulatnie wdrażali różne programy do walki z przestępczością i praniem pieniędzy. Na logikę, to powinni pierwsi stać w kolejce po nie, aby dawać przykład wysokich standardów.

No i budzi niesmak sprawa poniżej:
Cytuj:
IOR był uwikłany w upadek 30 lat temu Banco Ambrosiano, oskarżany o pranie brudnych pieniędzy, kontakty z mafią i wolnomularzami. Prezes Ambrosiano, Roberto Calvi – „Bankier Pana Boga” – zginął w tajemniczych okolicznościach.
IOR miał wówczas niewielki udział w Ambrosiano, wtedy największym prywatnym bankiem we Włoszech, a śledczy twierdzili, że ponosi częściową odpowiedzialność za fikcyjne bankructwo Ambrosiano.
Kolejne śledztwa nie były w stanie ustalić, czy Calvi, który został znaleziony powieszony pod mostem Blackfairs Bridge w pobliżu londyńskiej dzielnicy finansowej, popełnił samobójstwo czy został zamordowany.
IOR zaprzeczał, by odegrał jakąkolwiek rolę w upadku Ambrosiano, ale wypłacił 250 milionów dolarów wierzycielom w, jak to określił, „geście dobrej woli”.

Źródło


Pn mar 19, 2012 23:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Donatello napisał(a):
Gdybyś Ty miał tyle wiedzy z Pisma co oni - nawet tyle co to ewangeliczne ziarnko gorczycy, to byś nabrał chrześcijańkiej pokory i szacunku do bliźniego swego, jaką oni mają, a jakiej Wam rzymskim katolikom od wiekow brakuje.

O czym właściwie ma być ta dyskusja? Przecież widać że jedyne co umiesz napisać Donatello to że Kościół i katolicy są źli. Od dawna już dziwię się że poważni ludzie, nie umieją zrozumieć że generalizowanie jest błędem. Znasz Johnnego, aby twierdzić że nie ma on pojęcia o Biblii? Znasz wszystkich Świadków Jehowy aby twierdzić że znają oni doskonale Pismo Święte? Znasz wszystkich katolików, aby twierdzić że od wieków brakuje nam pokory? Jak dla mnie nie ma o czym dyskutować. Typowa niechęć.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn mar 19, 2012 23:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Donatello napisał(a):
Gdybyś Ty miał tyle wiedzy z Pisma co oni - nawet tyle co to ewangeliczne ziarnko gorczycy, to byś nabrał chrześcijańkiej pokory i szacunku do bliźniego swego, jaką oni mają, a jakiej Wam rzymskim katolikom od wiekow brakuje


Właśnie widać tę pokorę i szacunek dla bliżnich, zwłaszcza w twoich postach 8)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt mar 20, 2012 8:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2012 13:39
Posty: 10
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Afery korupcyjne w Watykanie wystawiają na próbę wiarę katolicką...

_________________
Najlepsze kredyty Warszawa http://dobrekredyty.com.pl


Cz maja 31, 2012 11:57
Zobacz profil
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
kfoker napisał(a):
Afery korupcyjne w Watykanie wystawiają na próbę wiarę katolicką...

To zależy czego dotyczy wiara. Jeśli ktoś wierzy w Kościół to odpadnie, wierzący w Boga pomodli się i pójdzie swoją drogą nie zbaczając z kursu.


Cz maja 31, 2012 12:51

Dołączył(a): N kwi 29, 2012 20:38
Posty: 124
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
A ja kocham mój Kościół i jestem dumny z tego, że do Niego należę. Nie słucham wszystkiego, co mi inni nagadają w telewizji. A ci, którzy nienawidzą Kościoła poniosą klęskę.

_________________
Zatem się nie ukryje, kto mówi niegodziwie,
i nie ominie go karząca sprawiedliwość
- Mdr 1,8


Cz maja 31, 2012 15:47
Zobacz profil
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Ukasz napisał(a):
A ci, którzy nienawidzą Kościoła poniosą klęskę.

Kolejny, którego cieszy cudze nieszczęście. Co jest z tymi chrześcijanami? :(
:D


Cz maja 31, 2012 15:58

Dołączył(a): N kwi 29, 2012 20:38
Posty: 124
Post Re: WATYKAN - gniazdo żmij
Napisałem Ci szczerą prawdę. Nie chcesz usłuchać - Twoja wola. Myślisz, że chce mi się z Tobą kłócić? Daj spokój...

_________________
Zatem się nie ukryje, kto mówi niegodziwie,
i nie ominie go karząca sprawiedliwość
- Mdr 1,8


Cz maja 31, 2012 16:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL