Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 O pomnikach Jana Pawła II 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytuj:
Może przemówił do niego cel tej inicjatywy? Tzn. ten pomnik nie ma stanąć tylko po to, by uczcić wielkie dzieła naszego Ojca Świętego, ale przede wszystkim po to, żeby przypominać mieszkańcom Dębicy (a wierzcie, trzeba im wszystko po sto razy przypominać) nauki Jana Pawła II, poruszać ich sumienia i, że tak powiem, zmuszać do zmiany na lepsze.

No taak byłem swego czasu w Dębicy !! I nigdy nie sądziłem ze tam jest tak tępy i niedobry naród!! To im trzasnać z 10 pomników jeden to mało !! To na pewno w Dębicy naród się napewno poprawi.

A Diecezja Tarnowską znam z autopsji !! Swego czasu ( tam też się wychowałem)załatwiałem tam pogrzeb z mojej rodziny katolika . i prosiłem proboszcza by przesunął pogrzeb z godziny 8.00 rano na godziny późniejsze Żeby to było w lecie ale było to w styczniu .Poto aby spokojnie mogła rodzina dojechać na pogrzeb zmarłego !! Proboszcz mi powiedział ( wtedy i ja jeszcze byłem katolikiem) cytuję !!
[i] Samolotami można taryfami lub innym środkami lokomocji) Rzecz miała miejsce w Parafii Chomranice powiat nowosądecki . I mimo próśb i błagań pogrzeb odbył się o godzinie wyznaczonej prze Pana proboszcza!! Na początku stycznia ludzie przed godziną 7. rano szli na pogrzeb , Kondukt pogrzebowy w ciemności zapewne też ma swój urok!!
W tej diecezji władza lokalnych proboszczów jest większa od samego papieża.!!!
Także żadne fanaberie w tej diecezji mnie nie dziwią
Pozdro


Pt kwi 29, 2005 11:57
Zobacz profil
Post 
Godunowie ...
A może by tak dla równowagi podać coś 'z własnego podwórka" :co:
Czy u Protestantów wszystko tak ładnie, pięknie "leci" :co: ??
nie ma błędów :co:


Pt kwi 29, 2005 17:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Pozwole sobie przypomniec, ze temat dotyczy pomnikow Jana Pawla II...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt kwi 29, 2005 19:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Racjonalność uwielbienia Jana Pawła II będzie można właśnie "zmierzyć" choćby tym, w ilu miastach (diecezjach) biskupi zamiast wystawiać pomniki, z władzami miejskimi podejmą jakieś inicjatywy społeczne, na cześć papieża-Polaka.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt kwi 29, 2005 22:44
Zobacz profil WWW
Post 
Meg
Cytuj:
Papież nigdy nie chciał, aby stawiano mu pomniki... Pewnego razu, kiedy miał takowy odsłonić (niepamiętam gdzie) poprostu wysiadł z papamobile, pociągnął za sznurek i pojechał dalej..

Gdyby nie chciał - kategorycznie zakazał, wydal bullę, oglosił homilią lub adhortacją - to by nie stawiali i nie mianowali.
To przejaw pychy, orogancji, obludy i hipokryzji.
Natomiast nigdy i nigdzie papież Jan Pawel II osobiście nie uczestniczył w odsłanianiu swojego pomnika - nawet przez "pociągnięcie sznurka".


Wt lut 07, 2006 12:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
cytat
Cytuj:
natomiast nigdy i nigdzie papież Jan Pawel II osobiście nie uczestniczył w odsłanianiu swojego pomnika - nawet przez "pociągnięcie sznurka".
Jesteś tego pewny ..?? Czy tylko slyszałes..??
POzdro


Pt lut 10, 2006 14:28
Zobacz profil
Post 
godunow
Cytuj:
Cytat:
natomiast nigdy i nigdzie papież Jan Pawel II osobiście nie uczestniczył w odsłanianiu swojego pomnika - nawet przez "pociągnięcie sznurka".
Jesteś tego pewny .. Czy tylko slyszałes..
POzdro

Jestem pewny - chyba że mnie wyprowadzisz z tej pewności.


Pt lut 10, 2006 14:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 01, 2006 19:17
Posty: 7
Post 
Przepraszam za offtop, do brata godunowa


Trzecia przestroga

Trzecia przestroga jest bardzo potrzebna, byś mógł ustrzec się w klasztorze wszelkiej szkody, mogącej wyniknąć ze strony zakonników; wielu bowiem zakonników z powodu nie przestrzegania jej nie tylko utraciło pokój i dobro duszy, lecz doszło nawet i dochodzi zwykle do tego, że popełnia wielkie zło i grzechy. Przestroga ta polega na tym, byś się strzegł z całą pilnością, aby nie myśleć, a tym bardziej by nie mówić o tym, co się dzieje w zgromadzeniu, lub co czyni poszczególny jakiś zakonnik, lub co mu się zdarzyło, ani o jego pochodzeniu, zachowaniu, sprawach, choćby to były rzeczy poważne. Nie wyjawiaj tego pod pozorem gorliwości lub dla zaradzenia złemu, chyba tylko jedynie temu, któremu to w swoim czasie z prawa powiedzieć należy. Nie gorsz się więc niczym ani nie dziw się temu, co widzisz, co zauważasz, starając się strzec swojej duszy w zapomnieniu o tym wszystkim.

Choćbyś żył bowiem między aniołami, gdy zaczniesz się im przyglądać, wiele rzeczy będzie cię raziło, ponieważ nie możesz zrozumieć ich istoty. Masz tego przykład na żonie Lota (Rdz 19, 26), która przerażona karą sodomczyków, odwróciła się, by zobaczyć, co się dzieje, i Bóg ją za to ukarał, zmieniając ją w słup soli. Stąd widzisz, że gdyby ci przyszło żyć między szatanami, Bóg żąda, byś nie zwracał uwagi na ich sprawy, lecz odwrócił się od nich całkowicie, a starał się jedynie zachować swą duszę czystą i całkowicie oddaną Bogu, nie pozwalając, by przeszkodziła ci jakaś myśl o tym czy owym. Bądź też przekonany, że w klasztorach i zgromadzeniach zawsze będzie coś, co może ci przeszkadzać, gdyż nigdy nie zabraknie szatanów, usiłujących niepokoić świętych, i Bóg to dopuszcza, by ich próbować. Dlatego też, jeśli nie będziesz usiłował być takim, jakby cię w domu nie było, nie będziesz zakonnikiem, choćbyś wiele działał, nie dojdziesz do świętego ogołocenia i skupienia ani nie unikniesz szkód, wynikających z zajmowania się postępowaniem drugich. Nie zachowując tej przestrogi, choćbyś miał najlepszą intencję i gorliwość, padniesz ofiarą sideł szatańskich; owszem już jesteś w nie ujęty, i to nie słabo, jeśli pozwalasz podobnym roztargnieniom na wstęp do twej duszy. Przypomnij sobie słowa św. Jakuba apostoła: ?Jeśli kto mniema, że jest pobożny nie powściągając języka swego, lecz zwodząc serce swoje, tego pobożność próżna jest" (7, 26). Rozumie się to nie mniej o wewnętrznej, jak o zewnętrznej mowie.

św. Jan od Krzyża

_________________
pod prąd!


Pt maja 05, 2006 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 7:31
Posty: 555
Post 
A ja mam nadziję, że w krakowie niedługo stanie, nie kolejny szpital, hospicjum itd ale KOPIEC (nikomubezpośrednio pożytku nie przynoszący) JANA PAWŁA II


Pt maja 05, 2006 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
iduodu napisał(a):
A ja mam nadziję, że w krakowie niedługo stanie, nie kolejny szpital, hospicjum itd ale KOPIEC (nikomubezpośrednio pożytku nie przynoszący) JANA PAWŁA II

w związku z tym, proponuję ustanowić Kraków jako miasto kopców, i zmienic jego nazwe na ZAKOPCANE :D

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Pt maja 05, 2006 17:09
Zobacz profil
Post 
Z tego co pamietam, jp2 nie życzył sobie żadnych monumentów, zatem to co sie obecnie dzieje jest wbrew jego woli. Wniosek? Zawłasnięto jego postacią i teraz jest on pośmiertnie wykorzystywany w celu realziacji partykularnych celów ludzi, dla których jp2 stał się bogiem.






pozdrawiam,
michał


Pt maja 05, 2006 20:12
Post 
Jan Pawel II nigdy nic nie powiedzial na temat stawiania mu, po Jego smierci pomnikow.
Podejrzewanie ludzi o zle intencje nie wychodzi nikomu na zdrowie.


Pt maja 05, 2006 22:10
Post 
a gdzie ja pisałem Lucynko o złych intencjach?
Napisałem tylko, że po śmierci człowieka ludzie robią rzczy niezgodne z jego wolą (tak wiem, napisałaś, że niby on tego nigdy nie ujawnił, ale ja słyszałem z conajmniej kilku źródeł co innego)




pozdr,
michał


Pt maja 05, 2006 23:11
Post 
Należy bardzo uważać na źródła, niektóre są zatrute!


So maja 06, 2006 1:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
Lucyna napisał(a):
Należy bardzo uważać na źródła, niektóre są zatrute!

i pewnie nawet wiesz które .... ? :D

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


So maja 06, 2006 4:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL