Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 11:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Rekordowo krótkie konklawe 
Autor Wiadomość
Post Rekordowo krótkie konklawe
Jak nigdy, po 24 godzinach mamy nowego papieża :-D


Ostatnio edytowano Śr mar 13, 2013 19:36 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



Śr mar 13, 2013 19:14
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
Ech Ty :D Myślałam, że będę pierwsza! Biały dym...Ale jeszcze nie znamy nazwiska :)


Śr mar 13, 2013 19:17
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
Ciekawe, kto nim jest. Jakos w tej grupie 115 zaden sie dla mnie specjalnie nie wyroznial, w przeciwienstwie do kard Ratzingera 8 lat temu.


Śr mar 13, 2013 19:19
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
Hmm, faworyt był...Zobaczymy czy on został wybrany ;)


Śr mar 13, 2013 19:21

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
Franciszek

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr mar 13, 2013 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
Ponieważ to ważne dla katolików wydarzenie, życzę tutejszym userom, oddanym w opiekę nowego Biskupa Rzymu Franciszka - pomyślności, radości i (jak to nazywacie) obfitych Łask Bożych :ok:.

A nam - wszystkim użytkownikom - tego czego tak bardzo braknie tu każdego dnia; zgody, życzliwości i uśmiechu :).

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Śr mar 13, 2013 20:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
Skromny, sympatyczny i wielki Duchem. Dzięki Bogu


Śr mar 13, 2013 20:48
Zobacz profil
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
Obrazek

Tu jeszcze jako kardynał Bergoglio :)


Śr mar 13, 2013 20:50
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
Pierwszy papież z Ameryki Południowej i pierwszy Franciszek.
Jak Franciszek obmywa nogi chorych na AIDS, da Bóg, ze jak Franciszek odbuduje, wzmocni Kościół Chrystusowy.


Śr mar 13, 2013 21:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
@Jajko!
Dziś idź smrodzić na inne forum. Daj się człowieku katolikom cieszyć i wpisz coś miłego (jak ja kilka postów wyżej), lub zamilcz.

A aby Cie podczas milczenia nie swędziało, poczytaj "Grzeczność na co dzień" i nie przynoś ateo i innowiercom wstydu.

Dotarło do nawiedzonej misją ideologizowania skorupki, czy w innym wątku prościej wyjaśnić?!
(Przykro mi, ale skoro nie chcesz uszanować "ich", to "swój" - nawet kosztem Twego focha - musi Ci wreszcie wyjaśnić, że nie smarcze się publicznie w rękaw!)

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Śr mar 13, 2013 21:35
Zobacz profil
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
@Jajko :| .
Skoro jesteś taki wścibski to zapewne sam masz co nieco za uszami. To by tłumaczyło ponaglanie, aby wałkować zaraz po wyborze nowego papieża skazy na życiorysie. Niby skąd tutaj ma ktoś wiedzieć jaka jest biografia Argentyńczyka? Myśl racjonalnie Jajko, weźmie się za to prasa i wtedy będziesz linkował milion pięćset artykułów prasowych na ten temat. Obecnie jaki masz materiał dowodowy prócz papieru od pań z magla? Racjonalistyczne myślenie wskazuje, aby poczekać, aż prasa zainteresuje się tematem.

No i jestem ciekawa, czy Ty sam po min. 30 latach będziesz miał identyczne wartości i poglądy jak dziś. Mam rozumieć, że masz teorię, która mówi, że po osiągnięciu pełnoletności człowiek się nie zmienia? Popada w stagnację?

EDIT: No dobra, dziś wycofuję zarzut, żeś Świadek Ateizmu :P. I tak tą info z Wiki usunęli...


Ostatnio edytowano Śr mar 13, 2013 21:51 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



Śr mar 13, 2013 21:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
No przecież tłumaczę, że szukałem info o nowym papieżu (jeszcze nie naaumiałem się jego nazwiska), a znalazłem "ciekawostkę". No to ją zapodałem. Nie szukałem umyślnie haków. Wikipedia to pierwsze źródło w którym szukałem. Fakt, mogłem się wstrzymać. Sory, jeśli kogoś to uraziło (choć kompletnie tego, jak widać, nie rozumiem, niemniej przeprosić potrafię).

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 13, 2013 21:43
Zobacz profil
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
Jajko napisał(a):
No przecież tłumaczę, że szukałem info o nowym papieżu (jeszcze nie naaumiałem się jego nazwiska), a znalazłem "ciekawostkę". No to ją zapodałem. Nie szukałem umyślnie haków. Wikipedia to pierwsze źródło w którym szukałem. Fakt, mogłem się wstrzymać. Sory, jeśli kogoś to uraziło (choć kompletnie tego, jak widać, nie rozumiem, niemniej przeprosić potrafię).

Podaj link, bo w tym co ja znalazłam nie ma o tym ni słowa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jorge_Bergoglio.
Pisze o tym owszem GW -PONOĆ miał donosić na lewicujących duchownych. W 2005r adwokat ofiar argentyńskiej junty wojskowej oskarżył go o udział w porwaniu dwu zakonników. On sam temu zaprzeczał. Jednoznacznych dowodów brak.
Wiadomo powszechnie, że był przeciwnikiem tzw teologii wyzwolenia.


Ostatnio edytowano Śr mar 13, 2013 22:11 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 3 razy



Śr mar 13, 2013 21:50
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
Zwalczał lewaków? Super papież.... U mnie ma plusa. Jeśli to prawda co Jajo wygrzebał, to znaczy, że mamy naprawdę porządnego gościa na stolicy Piotrowej.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr mar 13, 2013 21:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Rekordowo krótkie konklawe
Sam nie wiem czy to prawda, to tylko było napisane w wiki.
Proponuję przenieść dyskusję na ten temat tutaj, żeby nie dyblować:
viewtopic.php?p=740938#p740938

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 13, 2013 21:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL