Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 15:31



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Papież Franciszek - co o nim wiemy? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
Ja to mało uczuciowy jestem... żadnej gwiazdy rocka, piłki kopanej, aktora czy aktorki z super popularnego serialu czy też przywócy religijnego nie kocham....i jakoś nie widzę możliwości...zawsze mnie ciekawiło dlaczego ludzie kochają obce im osoby...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 20, 2013 10:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
Kwestia różnicy między eros a caritas ;)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 20, 2013 10:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
No wybacz, ale kibice piłkarscy raczej nie pałają eros do swojego wybranego biegaczo-kopacza.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 20, 2013 10:48
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
Włoska stacja TV dla gejów podaje dziś za NYT ciekawe doniesiania nt. stosunku nowego papieża do praw LGBT. Być może niektórzy z Was wiedzą, że Bergoglio, zanim został papieżem, mocno się skłócił z prezydent Argentyny - kraju, w którym niedawno wprowadzono małżeństwa homoseksualne. Bergoglio znany jest z tego, że sprzeciwiał się takim małżeństwom i ostatecznie przegrał walkę. Argentyńscy geje i lesbijki mogą się cieszyć pełnią praw w swoim kraju. Jednak jak podaje gazeta New York Times, okazuje się, że Bergoglio nie ma nic przeciwko wprowadzeniu samych praw dla LGBT, tylko pod inną nazwą i obok małżeństw, a jego krytyka polegała głównie na obronie samej instytucji małżeństwa. Czyżby szykował się przełom w podejściu Krk do LGBT? Być może za jakiś czas homofobiczni katolicy będą musieli zmierzyć się z problemem swoich sumień vs. zwierzchnictwo ich duchowego przywódcy :-D Czekamy na pierwszy głos w tej sprawie ze strony Bergoglio już jako papieża :)

Źródła:
http://www.gay.tv/news/attualita/papa-f ... nioni-gay/
http://www.nytimes.com/2013/03/20/world ... wanted=all


Śr mar 20, 2013 23:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
Papież Franciszek powinien pójść drogą tego któremu służy i promować wolny wybór dla każdego. Czyli: geju chcesz to bierz sobie ślub, Pan Bóg na to pozwala to czy ja marny mogę zabraniać...

_________________
pajacyk.pl


Cz mar 21, 2013 0:11
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
tanie_wino napisał(a):
Papież Franciszek powinien pójść drogą tego któremu służy i promować wolny wybór dla każdego. Czyli: geju chcesz to bierz sobie ślub, Pan Bóg na to pozwala to czy ja marny mogę zabraniać...

"Jeżeli chcesz Mnie naśladować" to zachowasz Moje przykazania, a śluby zawieraj sobie w swoich organizacjach, wspólnotach, które nie bazują na nauce Chrystusa.


Cz mar 21, 2013 9:31
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
Cytuj:
Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią."
- nic innego papież Franciszek nie powie . :)


Cz mar 21, 2013 10:14
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
Alus napisał(a):
tanie_wino napisał(a):
Papież Franciszek powinien pójść drogą tego któremu służy i promować wolny wybór dla każdego. Czyli: geju chcesz to bierz sobie ślub, Pan Bóg na to pozwala to czy ja marny mogę zabraniać...

"Jeżeli chcesz Mnie naśladować" to zachowasz Moje przykazania, a śluby zawieraj sobie w swoich organizacjach, wspólnotach, które nie bazują na nauce Chrystusa.

News, który podałem nie tego dotyczył, tylko nieatakowania grup społecznych nie należących do Krk . Wiem, że są grupy katolików-gejów, włącznie z księżmi lobbujące na rzecz zmian w samym Krk, jednak tutaj sprawa dotyczy prawnego statusu związków LGBT poza Kościołem. Przytoczony artykuł podaje, że Bergoglio nie jest przeciwny instytucjonalizacji takich związków pozakościelnych. I właśnie o to chodzi, by się wzajemnie nie atakować, mieć równe prawa i pokojowo koegzystować, nawet wówczas, gdy wyznaje się inne poglądy :)


Cz mar 21, 2013 12:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
Alus napisał(a):
"Jeżeli chcesz Mnie naśladować" to zachowasz Moje przykazania, a śluby zawieraj sobie w swoich organizacjach, wspólnotach, które nie bazują na nauce Chrystusa.

O to właśnie chodzi, że Bóg nie zmusza nikogo do zachowywania przykazań. I dlatego np. niereligijni geje/les powinni mieć prawo usankcjonować związek jeżeli taką mają ochotę. Papież może jedynie głosić nauczanie Kościoła, ale nie zabraniać.

_________________
pajacyk.pl


Cz mar 21, 2013 13:47
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
tanie_wino napisał(a):
Alus napisał(a):
"Jeżeli chcesz Mnie naśladować" to zachowasz Moje przykazania, a śluby zawieraj sobie w swoich organizacjach, wspólnotach, które nie bazują na nauce Chrystusa.

O to właśnie chodzi, że Bóg nie zmusza nikogo do zachowywania przykazań. I dlatego np. niereligijni geje/les powinni mieć prawo usankcjonować związek jeżeli taką mają ochotę. Papież może jedynie głosić nauczanie Kościoła, ale nie zabraniać.

Przeszkodą dla cywilnych związków homo stanowi Konstytucja RP, więc po co wplotłeś papieża?


Cz mar 21, 2013 15:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
Dla związków czy dla małżeństw? Ale papieżowi faktycznie nic do tego.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz mar 21, 2013 16:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
Mike29 napisał(a):
Włoska stacja TV dla gejów podaje dziś za NYT ciekawe doniesiania nt. stosunku nowego papieża do praw LGBT. Być może niektórzy z Was wiedzą, że Bergoglio, zanim został papieżem, mocno się skłócił z prezydent Argentyny - kraju, w którym niedawno wprowadzono małżeństwa homoseksualne. Bergoglio znany jest z tego, że sprzeciwiał się takim małżeństwom i ostatecznie przegrał walkę. Argentyńscy geje i lesbijki mogą się cieszyć pełnią praw w swoim kraju. Jednak jak podaje gazeta New York Times, okazuje się, że Bergoglio nie ma nic przeciwko wprowadzeniu samych praw dla LGBT, tylko pod inną nazwą i obok małżeństw, a jego krytyka polegała głównie na obronie samej instytucji małżeństwa. Czyżby szykował się przełom w podejściu Krk do LGBT? Być może za jakiś czas homofobiczni katolicy będą musieli zmierzyć się z problemem swoich sumień vs. zwierzchnictwo ich duchowego przywódcy :-D Czekamy na pierwszy głos w tej sprawie ze strony Bergoglio już jako papieża :)

Źródła:
http://www.gay.tv/news/attualita/papa-f ... nioni-gay/
http://www.nytimes.com/2013/03/20/world ... wanted=all


Conajmniej kilku kardynałów opowiada się za "instytucją osoby bliskiej"
- mogły by wejść w to osoby pozostające z sobą w więzi emocjonalnei i ekonomicznej
(nic na temat więzi seksualnej - czyli prawo nie wnika, jaka jeszcze więź łaczylaby
"osoby bliskie"). O jednej z takich wypowiedzi pisał nawet Gość Niedzielny
- jak znajdę, wkleję linka.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Cz mar 21, 2013 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
znalazłam tylko komentarz ks. Ireneusza Wołoszczuka, sędziego Trybunału Arcybiskupiego w Strasburgu:
http://gosc.pl/doc/1436809.Co-zamiast-z ... -proponuje

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Cz mar 21, 2013 16:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
no i jeszcze W opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla największej włoskiej gazety watykański hierarcha Przewodniczący Papieskiej Rady Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia oświadczył, że jest zwolennikiem otwarcia w dziedzinie przyznania praw cywilnych związkom.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... aid=110453

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Cz mar 21, 2013 18:37
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - co o nim wiemy?
Alus napisał(a):
Przeszkodą dla cywilnych związków homo stanowi Konstytucja RP, więc po co wplotłeś papieża?

Nie ma takiej przeszkody. To tylko opinia jakiegoś prawnika. Są opinie innych prawników, które nie widzą sprzeczności z Konstytucją RP, bo w Polsce w projektach związków mowa jest o związku partnerskim, a nie małżeństwie.

jesienna napisał(a):
Conajmniej kilku kardynałów opowiada się za "instytucją osoby bliskiej"
- mogły by wejść w to osoby pozostające z sobą w więzi emocjonalnei i ekonomicznej
(nic na temat więzi seksualnej - czyli prawo nie wnika, jaka jeszcze więź łaczylaby
"osoby bliskie"). O jednej z takich wypowiedzi pisał nawet Gość Niedzielny
- jak znajdę, wkleję linka.

Kręcenia i kombinowanie, tak, by ugrać status związków LGBT ekonomicznych, emocjonalnych, itp, a każdy wie, że chodzi o związki partnerskie opierające się dokładnie na tych samych relacjach psychoseksualnych jak związki hetero, bo prócz preferowanej płci nie ma tu żadnej różnicy. Także to kombinowanie przytoczonych przez Ciebie kardynałów jest czymś innym niż podany przeze mnie artykuł nt. postawy Bergoglio wobec LGBT.


Cz mar 21, 2013 19:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL