Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 63  Następna strona
 Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentarze 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Amandil napisał(a):
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,18674357,papiez-upowaznia-kaplanow-do-rozgrzeszenia-z-grzechu-aborcji.html Zastanawiające...


A co Cię w tym zastanawia?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt wrz 01, 2015 20:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
medieval_man napisał(a):
Amandil napisał(a):
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,18674357,papiez-upowaznia-kaplanow-do-rozgrzeszenia-z-grzechu-aborcji.html Zastanawiające...


A co Cię w tym zastanawia?


Akurat upoważnienie wszystkich rzymskokatolickich księży do rozgrzeszania z grzechu aborcji było zapowiadane i oczekiwane i nic zastanawiającego w tym nie ma.
Rzeczą niespodziewaną jest udzielenie jurysdykcji do udzielania rozgrzeszenia wszystkim księżom Bractwa św. Piusa X.


Wt wrz 01, 2015 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 23, 2015 21:53
Posty: 109
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
medieval_man napisał(a):
Amandil napisał(a):
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,18674357,papiez-upowaznia-kaplanow-do-rozgrzeszenia-z-grzechu-aborcji.html Zastanawiające...


A co Cię w tym zastanawia?


Nic, tylko to jakby łagodniejsze podejście do grzechu. Dziwne że papież nie kładzie akcentu również na karanie grzeszników. Miłosierdzie, miłosierdziem ale gdzie podkreślenie że dla zatwardziałych grzeszników czeka kara? To mnie osobiście się niezbyt podoba.


Śr wrz 02, 2015 14:05
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Jakie "karanie grzesznikow"? Ty cokolwiek z Ewangelii zrozumiales? Taka np przypowiesc o synu marnotrawnym? Czy historie jawnogrzesznicy? Ty bys ja pewnie przykladnie ukamienowal, bo przeciez jej sie nalezalo.... Niektorzy tylko sie na wypedzeniu sprzedawcow ze Swiatyni skupiaja i cala reszte Ewangelii traktuja jak przeslanie tylko do siebie. Na pewno nie dla innych grzesznikow.


Tu nie chodzi o jakiekolwiek bagatelizowanie grzechu, ale o dostep do Bozego milosierdzia i przebaczenia, ktore jest dla wszystkich grzesznikow, nawet zatwardzialych, jesli pragna sie nawrocic. A jaka pokute te kobiety dostana, to naprawde nie twoj problem.


Śr wrz 02, 2015 15:06

Dołączył(a): Cz lis 05, 2015 17:51
Posty: 16
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Cytuj:
Po wieczornym nabożeństwie w kościele ewangelicko-luterańskim w Rzymie Franciszek odpowiadał na pytania zgromadzonych. Jedna z kobiet chciała się dowiedzieć co musi zrobić, będąc żoną katolika, aby mogła wraz z nim przystępować do Komunii świętej. – Nazywam się Anke de Bernardinis i, podobnie jak wiele kobiet w naszej społeczności, wyszłam za mąż za Włocha, który jest katolikiem. Jesteśmy razem szczęśliwi. Od wielu lat dzielimy radości i smutki. Żałuję jednak bardzo, że jesteśmy podzieleni w wierze i nie możemy razem uczestniczyć w Wieczerzy Pańskiej. Co mogę zrobić, aby móc przystępować do Komunii?



Zaczął sam siebie pytać, czym jest Wieczerza Pańska. – Nie jest mi łatwo odpowiedzieć na pytanie dotyczące udziału w Wieczerzy Pańskiej, zwłaszcza przed takim teologiem, jak kardynał Kasper! Boję się! – stwierdził biskup Rzymu.



- Myślę o tym, co Pan powiedział, kiedy dał nam to polecenie: "To czyńcie na moją pamiątkę". I kiedy uczestniczymy w Wieczerzy Pańskiej przypominamy, i naśladujemy to, co robił sam Pan Jezus (…) Sam sobie zadaje to pytanie – i nie wiem, jak na nie odpowiedzieć. Pytam się więc czy uczestniczenie w Wieczerzy Pańskiej jest celem podróży, czy też pokarmem dla podróżujących razem? Pozostawiam to pytanie do rozstrzygnięcia dla teologów i tych, którzy to rozumieją – stwierdził papież.



Następnie mówił: – Prawdą jest, że w pewnym sensie podzielać coś oznacza, że nie ma różnic między nami, że mamy tę samą doktrynę, podkreślam to słowo, słowo, które jest trudne do zrozumienia. Ale zadaję sobie pytanie, czy my nie mamy tego samego chrztu? A jeśli mamy ten sam chrzest, czy nie powinniśmy podróżować razem?



– Jesteś świadkiem głębokiej podróży. Czyż nie jest nią podróż przez małżeństwo, rodzinę, ludzką miłość i wspólną wiarę? Mamy ten sam chrzest. Kiedy czujesz się jak grzesznica – ja sam czuję, że jestem wielkim grzesznikiem – jeżeli twój mąż czuje się grzesznikiem, udajesz się do Pana i prosisz Go o przebaczenie. Twój mąż robi to samo. Również idzie do księdza i prosi o rozgrzeszenie. Są to środki, pozwalające zachować w nas chrzest. Kiedy modlicie się razem, chrzest niejako wzrasta, staje się silniejszy. Kiedy uczycie dzieci, kim jest Jezus, dlaczego Jezus przyszedł na świat i co uczynił dla nas, robicie to samo, czy to w języku luterańskim czy katolickim, ale to jest to samo.



I dalej papież kontynuował: - Jak jest z Wieczerzą Pańską? Kwestia jest taka, że tylko wtedy, gdy jest się szczerym z samym sobą i dzięki niewielkiemu światłu teologicznemu, które każdy posiada, można odpowiedzieć sobie samemu na to pytanie. Wejrzyjcie w głąb siebie. „To jest Ciało moje. To jest moja Krew” – powiedział Pan. „Czyńcie to na moją pamiątkę”, i jest to pokarm, który pomaga nam w podróżowaniu przez życie.



Franciszek przywołał znajomość z duchownym protestanckim. Mówił: - Byłem kiedyś bardzo zaprzyjaźniony z biskupem kościoła episkopalnego, który miał 48 lat, był żonaty i posiadał dwoje dzieci. Bardzo źle się z tym czuł, że miał żonę katoliczkę, jego dzieci były wychowywane w wierze katolickiej, a sam był biskupem. Towarzyszył im w niedzielę – żonie i dzieciom – podczas mszy, a następnie udawał się na nabożeństwo do swojej wspólnoty. Czynił krok do udziału w Wieczerzy Pańskiej. Następnie szedł dalej, a potem Pan powołał go do swojego [domu], jako zwykłego człowieka. Na twoje pytanie mogę odpowiedzieć jedynie pytaniem: Co mogę zrobić z moim mężem, w sytuacji gdy Wieczerza Pańska towarzyszy mi w mojej drodze? To jest problem, na który każdy musi odpowiedzieć sam. Pewien jednak pastor-przyjaciel powiedział mi kiedyś: „Wierzymy, że Pan jest tam obecny. Wszyscy wierzą, że Pan jest obecny. A więc co to za różnica?" Ech te wyjaśnienia, interpretacje. Życie jest większe niż wyjaśnienia i interpretacje. Zawsze należy odnieść się do chrztu. „Jedna wiara, jeden chrzest, jeden Bóg”. To jest to, co Paweł mówi nam i z tego trzeba wyciągać wnioski.



– Nigdy nie ośmieliłbym się dać pozwolenia, bo nie należy to do moich kompetencji. „Jeden chrzest, jeden Pan, jedna wiara”. Porozmawiaj z Panem, a następnie idź do przodu. Nie śmiem powiedzieć nic więcej – zakończył papież.


przykro czytac niektóre komentarze papieża :\


Pt lis 20, 2015 10:01
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Skoro przykro czytać, to najlepiej zaprzestać czytać.


Pt lis 20, 2015 12:04

Dołączył(a): Cz lis 05, 2015 17:51
Posty: 16
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
co nie zmienia, że takie rzeczy papież wygaduje


Pt lis 20, 2015 12:06
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Przydał by się komplet wypowiedzi papieża, a nie jego fragmenty.


So lis 21, 2015 17:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Otóż to, bo wypowiedzi papieża dość często są wyrywane z kontekstu.

Jednak z samych tych fragmentów można by zauważyć, że papież zachęca do własnych rozmyślań, a nie tylko szukania gotowych odpowiedzi. Pokazuje też, że każdy może czegoś nie wiedzieć i jest to całkowicie normalne.

Zawsze można szukać pozytywów lub negatywów. W bardzo dużym stopniu to od nas zależy, co znajdujemy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So lis 21, 2015 18:06
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Soul33 napisał(a):
Otóż to, bo wypowiedzi papieża dość często są wyrywane z kontekstu.

Jednak z samych tych fragmentów można by zauważyć, że papież zachęca do własnych rozmyślań, a nie tylko szukania gotowych odpowiedzi. Pokazuje też, że każdy może czegoś nie wiedzieć i jest to całkowicie normalne.

Zawsze można szukać pozytywów lub negatywów. W bardzo dużym stopniu to od nas zależy, co znajdujemy.

Tym bardziej, że wypowiedź papieża Franciszka niczym się nie różni od wypowiedzi świętego Jana Pawła II o jedności chrześcijan.


So lis 21, 2015 22:58

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przydał by się komplet wypowiedzi papieża, a nie jego fragmenty.


z tym nie ma przecież żadnego problemu:
Vatican.va: VISITA ALLA CHIESA EVANGELICA LUTERANA DI ROMA


Pn lis 23, 2015 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Alus napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Otóż to, bo wypowiedzi papieża dość często są wyrywane z kontekstu ...

Wyrwane z kontekstu nie zawsze muszą być błędnie rozumiane, a mogą być śmieszne :)
Np. "... owoc tego ciasta, tego tortu - łaska ..." - słowa papa Francesco w Afryce.
A myśmy myśleli, że łaska jest darem od Boga, a nie "owocem jakiegoś cista"
Nic dziwnego, że teologia w codzienności staje się jakaś przyziemna, bo "przykład idzie z góry".
I tak, o.Rydzyk zapraszając na Dziękczynienie do Torunia zaleca: "zabierzcie ze sobą łaskę uświęcającą".
Tylko nie podpowiada, w co tę "łaskę" zapakować na podróż :-D


So lis 28, 2015 10:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2015 21:35
Posty: 37
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
ja natomiast odsyłam do tego video : https://www.youtube.com/watch?v=EWBAyzbCgss
pt "Bóg nie mieszka w kościele: świadectwo byłego katolika" chcę iśc drogą Boga i Jezusa wierze czytam pismo świete i coraz bardziej mnie dziwią fanaberie KK pismo świete mówi o tym że geje trafiają do piekła franiciszek pozwala, aborcja łamie przykazanie nie zabijaj franciszek nie pozwala tak wię przykro mi ale zacytuje http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/antychr1.htm

" 1 W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu... jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo ten dzień nie nadejdzie, dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci samym objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów." (2Tes.2:1-9).
Na podstawie tego proroctwa także możemy wyłonić siedem cech antychrysta:
Powoduje odstępstwo w chrześcijaństwie (w. 3).
Wynosi się i domaga boskiej czci (w. 4).
Zasiada w chrześcijańskim ściele (w.4).
Jego pełna moc ujawni się dopiero po czasie (w. 6).
Propaguje naukę zwaną w Biblii " tajemnicą bezbożności" (w. 6-7).
Dotrwa do powtórnego przyjścia Chrystusa (w. 8).
Jego działalności towarzyszą fałszywe objawienia, znaki, i cuda (w. 9).

po tym że okazało się iz każe przyjąć islamskich uchodzców (tak znalazłem takowe video) orazsam sobie zaprzecza (pismo świete) + to : http://natemat.pl/62673,dobrze-ze-jezus ... heretykiem "Krótko trwała powszechna fascynacja nowym papieżem Franciszkiem. Coraz częściej i głośniej wielu wierzących na całym świecie pyta, czy nowy Ojciec Święty przypadkiem nie jest... heretykiem. Wątpliwości szczególnie wzbudzają słowa papieża na temat tego, że na zbawienia mogą liczyć nawet ateiści." a opoprzednim : https://informatorcodzienny.wordpress.c ... esmy-sami/ Papież Benedykt XVI zaskoczył dziś wiernych podczas homilii papieskiej na Placu św. Piotra, gdy ogłosił, że „Bóg jest martwy” oraz że „to wszystko zupełna bzdura”.
Dziennikarze zwrócili uwagę, że biskup Rzymu był wyraźnie wstrząśnięty i niewyspany, gdy tłumaczył gromadnie przybyłym katolikom, że „cała nasza egzystencja nie ma sensu ponad tę krótką chwilę”. Wbrew katolickiej tradycji, papież był nieogolony, a jego szaty znaczyła spora plama od sosu pomidorowego.
– Byłem zupełnie naiwny, gdy wydawało mi się, że nad ludzkością czuwa nieskończenie dobry Bóg. Wystarczy się rozejrzeć, zobaczyć całe to cierpienie i zło. Dzieci umierające z głodu w męczarniach – dzieci! Jaki wszechmocny, dobry Stwórca mógłby na to pozwalać?
Na placu św. Piotra zapadła grobowa cisza. Benedykt XVI trzęsącą się dłonią podnosił do ust kielich wina mszalnego i regularnie go dopełniał, kontynuując niecodzienne kazanie:
– Jesteśmy tylko małpami, szympansami, które trochę zmądrzały i myślą, że wszystko co widzą jest dla nich. Człowiek jest jedynie reakcją chemiczną, obdarzoną chwilowym przebłyskiem świadomości. Małpa o przerośniętych ambicjach, homunkulus z węgla, siarki i tlenu! Małpa, która desperacko krzyczy „dlaczego?” i szuka przyczyn przez ten ułamek kosmicznej sekundy, zanim siły, nad którymi nie panuje zaciągną ją brutalnie do grobu, by stanęła wobec potwornego faktu wiecznej nicości. czy to prawda czy antychryst nadszedł ? nigdy nie miałem do papieża zaufania żadnego papieża

JJezus powiedział ludziom, którzy w Niego uwierzyli, następujące słowa: ,,Jeżeli trwacie w nauce mojej, jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8, 31-b-32; )


Śr gru 09, 2015 19:20
Zobacz profil
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Wracając do głównego tematu wątku: co myślicie o intencji modlitewnej Franciszka na styczeń 2016 wyrażonej w tym filmie?

Czy w ogóle ktoś słyszał w Polsce o tej intencji?


Śr sty 20, 2016 13:20
Post Re: Papież Franciszek - gesty,nadzieje,kontrowersje,komentar
Kozioł napisał(a):
Wracając do głównego tematu wątku: co myślicie o intencji modlitewnej Franciszka na styczeń 2016 wyrażonej w tym filmie?

Czy w ogóle ktoś słyszał w Polsce o tej intencji?

Wszyscy modlący się różach różańcowych znają tą intencję.
Nie jest żadnym novum - Lumen Gentium określa wyznawców wszystkich religii ludem Bożym, w tym duchu św. Jan Paweł II zorganizował modlitewne spotkanie w Asyżu.
Jan Twarowski pisał wszystko psu na budę, gdy brak miłości.


Śr sty 20, 2016 14:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 63  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL