Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Benedykt = Gloria Olivae? - dalej o przepowiedniach 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Ale chwila moment "chwała gałązki oliwnej" miała być ostatnia :)
Przedtem miał być czarny papież...
Nie chcę was martwić... ale co jest w biskupim herbie Ratzingera ?
Głowa Murzyna w koronie !

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr kwi 20, 2005 8:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
1) Przydomek "De gloria olivae" niektórzy utożsamiają bowiem z kolorem skóry przyszłego następcy św. Piotra.

2) Jean-Marie Lustiger - Gloria olivae - będzie papieżem Urodził się w rodzinie polskich Żydów, a drzewo oliwne jest symbolem Izraela.

3) Oliwka nie znaczy wcale że Papież musi być Murzynem. Zazwyczaj oliwki maja zielonkawy kolor czesto wpadajacy w zółty. I gdyby to określenie interpretowac jako kolor może być to równiez dobrze Azjata niekoniecznie Murzyn. Równie dobrze Chwała Oliwki moze oznaczac kraj w którym rosna i dojrzewaja oliwki czyli moze to być Włoch, Grek, Hiszpan jak i mieszkaniec Ameryki Południowej czy Lacinskiej.

A to przykłady różnych - zupełnie niepasujących interpretacji. Jakiś herb zawierający kwiaty (choć to nie jedyny herb z kwiatami), zbieżność narodzin i śmierci z zaćmieniem słońca, zbieżność chwili wyboru i śmierci z fazą księżyca...

Pewnie gdyby wybrano kogo innego też by się dało dopasować, tak jak Benedykta.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr kwi 20, 2005 11:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Nie sądzicie, że obwieszczanie Końca Świata bardziej sektom leży na wątrobie niż KRzK, który dystansuje się od takich "rewelacji" ŚJ już nie raz obwieszczali Apokalipsę i nic, nie popadnijmy bracia kochani w tę samą pułapkę.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Śr kwi 20, 2005 19:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Lustiger :?: 17 IX 2006 roku, czyli za niecałe 2 lata Lustiger skończy 80 lat... tak więc Benedykt XVI musiałby umrzeć bardzo szybko (czego, oczywiście, mu nie życzę) aby emerytowany abp Paryża w ogóle kwalifikował się jeszcze do udziału w konklawe. Aczkolwiek, gdyby pontyfikat Jana Pawła II był krótszy o kilka lat - myślę, że Lustiger byłby poważnym kandydatem.

Eee tam :biggrin: U Jehowych koniec świata jest co kilka lat :lol:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz kwi 21, 2005 15:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Tomu - podałam tylko przykłady, jak "oliwkę" mozna dopasowac do wielu osób :P:D

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz kwi 21, 2005 15:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Więcej - uważam, że jeśli człowiek się uprze, to każde z tych sformułowań dopasowałby do każdego pewnie, któego by wybrali :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz kwi 21, 2005 15:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 24, 2003 10:29
Posty: 328
Post 
hiob napisał(a):
... Mnie tylko zaskoczyła ta niezwykła zbieżność faktu, że napisałem o imieniu Benedykt na kilkanaście godzin przed obraniem tego imienia przez kolejnego następcę świętego Piotra.


a dlaczego? :-)
Bóg działa w Duchu Św. I objawia rzeczy, o których wiedzieć nie możemy, ponieważ nie ma nas przy tym. Możemy natomiast, wykorzystując swoją inteligencję snuć domysły, przypuszczenia, układać prognozy... gdybać.

Pierwsi chrześcijanie żyli tym na codzień, myślę że i my powinniśmy zabiegać o wszystkie te dary, bo są one dostępne dla nas.

pozdrawiam Cię bardzo serdecznie


Pt kwi 22, 2005 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
ale jak jest tyle przepowedni i ludzie za bardzo zaczna sie nimi zajmowac i w dodatku wierzyc w to co jest tam napisane, to... beda dazyc do tego by urealnic te przepowiednie :( mam nadzieje ze kardynalowie sluchaja jednak ducha Świętego, a nie kieruja sie jakimis przepowiedniami... ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pt kwi 22, 2005 14:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 19, 2003 22:45
Posty: 274
Post 
Anula napisał(a):

Bóg działa w Duchu Św. I objawia rzeczy, o których wiedzieć nie możemy, ponieważ nie ma nas przy tym. Możemy natomiast, wykorzystując swoją inteligencję snuć domysły, przypuszczenia, układać prognozy... gdybać.

Pierwsi chrześcijanie żyli tym na codzień, myślę że i my powinniśmy zabiegać o wszystkie te dary, bo są one dostępne dla nas.


Dlatego, że większość „proroctw” i „przepowiedni” to nie są dary Ducha Świętego, ale albo fałszywki, albo podarunki od całkiem innego ducha.

Bóg żąda od nas zaufania i gonienie za wróżbami, horoskopami, pytanie mediów o przyszłość jest wyraźnie zakazane przez Niego. Oczywiście, że udzielił nam trochę światła rozjaśniającego tą przyszłość, ale tyle tylko, żebyśmy się nie bali. Wizje kudłatego mają cel dokładnie przeciwny, mają siać strach i zwątpienie.

Mój felieton miał wydźwięk ośmieszający wszelkiego rodzaju „proroctwa”. Pisałem, że:
Cytuj:
Jest wiele przepowiedni dotyczących czasów nam współczesnych. Niektóre z nich mają po kilka wieków, inne są sprzed lat kilkudziesięciu. Wszystkie są albo przez nas nie do końca zrozumiałe, albo są fałszywkami, albo już wiadomo, że nie pochodziły od Boga, bo się nie sprawdziły.



i dalej tak uważam. Zaskoczenie moje wynikło z faktu, że wspomniałem, miedzy innymi, że nowy papież może przyjąć imię Benedykta. Trudno jednak na tej podstawie oceniać, że to proroctwo było prawdziwe, czy pochodzące od Boga. Kilkudziesięciu kardynałom można by znaleźć jakąś pasującą interpretację słów proroctwa, a jeżeli zauważyć, że każdy z nich mógł przyjąć imię Benedykta, to proroctwo to pasuje do każdego.

Oczywiście nie wiemy, czy inni tak by zrobili. Ratzinger to uczynił. Ale tak naprawdę nic z tego nie wynika.

Co prawda jest wiele innych znaków wskazujących na to, że „koniec czasów” nadchodzi i ja prywatnie jestem przekonany, że nastąpi to jeszcze za mojego życia, albo za życia moich dzieci. Ale to jest moja prywatna opinia i w niczym ona nie zmienia tego, jak się staram żyć. Bo czy będzie to „koniec czasów”, czy koniec mojego życia, dla mnie osobiście nie ma to aż tak wielkiego znaczenia: Ja zobaczę się z mym Zbawicielem twarzą w twarz za mniej niż 50 lat. Jak będę miał szczęście. (Czy raczej pecha). A może dużo wcześniej, może już dziś. Tylko On to wie. A ja jestem gotowy i tylko tyle mogę uczynić.

Pozdrawiam Cię także bardzo serdecznie, tak, jak wszystkich forumowiczów „Wiary”.
:biggrin: Co za sympatyczna grupa ludzi. Może udałoby się to jakoś przeszczepić na inne fora? :lol: Szczęść Boże wszystkim.

_________________
Zapraszam na swoje forum, gdzie można przeczytać wszystkie moje felietony, pooglądać zdjęcia z niekończącej się podróży dookoła USA i nawet zobaczyć na żywo obraz z kamery na moim trucku: www.katolik.us


Pt kwi 22, 2005 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
KKK 2116 napisał(a):
Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość . Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu.

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pt kwi 22, 2005 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 19, 2003 22:45
Posty: 274
Post 
Agniulka... Amen!!! :razz:

_________________
Zapraszam na swoje forum, gdzie można przeczytać wszystkie moje felietony, pooglądać zdjęcia z niekończącej się podróży dookoła USA i nawet zobaczyć na żywo obraz z kamery na moim trucku: www.katolik.us


Pt kwi 22, 2005 18:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 19, 2003 22:45
Posty: 274
Post 
Agniulka napisał(a):
KKK 2116 napisał(a):
Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość . Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu.


Parę wersetów do przemyślenia... food for thoughts , jak to tu, za Wielką Wodą mawiamy ;)

Cytuj:
Kpł 19:26
26. Nie będziecie jeść niczego z krwią. Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów.
(BT)

Kpł 19:31
31. Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz!
(BT)

Kpł 20:6
6. Także przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu.
(BT)

Kpł 20:27
27. Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie.
(BT)

Pwt 18:10-14
10. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary;
11. nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych.
12. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza.
13. Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu.
14. Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój.
(BT)

1 Sm 15:22-23
22. Samuel odrzekł: Czyż milsze są dla Pana całopalenia i ofiary krwawe od posłuszeństwa głosowi Pana? Właśnie, lepsze jest posłuszeństwo od ofiary, uległość - od tłuszczu baranów.
23. Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak złość bałwochwalstwa. Ponieważ wzgardziłeś nakazem Pana, odrzucił cię On jako króla.
(BT)

1 Sm 28:3
3. Samuel umarł, a wszyscy Izraelici obchodzili po nim żałobę. Pochowany on został w swym mieście Rama. A Saul usunął wróżbitów i czarnoksiężników z kraju.
(BT)

2 Krl 21:2,6
2. Czynił on to, co jest złe w oczach Pańskich - na modłę ohydnych grzechów tych ludów, które Pan wypędził przed Izraelitami. […]
6. Przeprowadził syna swego przez ogień, uprawiał wróżbiarstwo i czary, ustanowił zaklinaczy i wieszczków. Mnóstwo zła uczynił w oczach Pana, tak iż Go pobudził do gniewu.
(BT)

1 Krn 10:13-14
13. Saul umarł na skutek własnego przewinienia, które popełnił wobec Pana, przeciw słowu Pańskiemu, którego nie strzegł. Zasięgał on nawet rady u wróżbiarki,
14. a nie radził się Pana; On więc zesłał na niego śmierć, a królestwo jego przeniósł na Dawida, syna Jessego.
(BT)

2 Krn 33:6
6. [Menasses] przeprowadził synów swoich przez ogień w Dolinie Synów Hinnoma, uprawiał wróżbiarstwo, czary i magię, ustanowił zaklinaczy i wieszczków. Mnóstwo zła uczynił w oczach Pana, pobudzając Go do gniewu.
(BT)

Syr 35:4-8
4. Co można oczyścić rzeczą nieczystą? Z kłamstwa jakaż może wyjść prawda?
5. Wróżbiarstwo, przepowiednie z lotu ptaków i marzenia senne są bez wartości, jak urojenia, które tworzy serce rodzącej.
6. Poza wypadkiem, gdy Najwyższy przysyła je jako nawiedzenie, nie przykładaj do nich serca!
7. Marzenia senne bardzo wielu w błąd wprowadziły, którzy zawierzywszy im upadli.
8. Prawo wypełni się bez kłamstwa, a mądrość jest wypełnieniem tego, co mówią usta godne zaufania.
(BT)

Iz 2:6
6. Zaiste, odrzuciłeś Twój lud, dom Jakuba, bo pełen jest wróżbitów i wieszczków jak Filistyni; na zgodę uderza w ręce cudzoziemców.
(BT)

Iz 44:24-25
24. Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Twórca twój jeszcze w łonie matki: Jam jest Pan, uczyniłem wszystko, Sam rozpiąłem niebiosa, rozpostarłem ziemię; a któż był ze Mną?
25. Jam jest ten, który niweczy znaki wróżów i wykazuje głupotę wieszczków, wstecz odrzuca mędrców i wiedzę ich czyni głupstwem,
(BT)

Jr 29:8-9
8. Bo to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie.
9. Oni bowiem prorokują wam kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich - wyrocznia Pana.
(BT)

Dn 2:27-28
27. Daniel odpowiedział wobec króla: Tajemnicy, o którą król pyta, nie zdołają wyjawić ani mędrcy, ani wykładacze snów, ani wróżbici, ani astrologowie.
28. Jest jednak Bóg w niebie, który odsłania tajemnice, i On oznajmia królowi Nabuchodonozorowi, co nastąpi przy końcu dni. Twój sen i widzenia, jakie miałeś na swym łożu, są następujące:
(BT)

Za 13:2-3
2. Wówczas - wyrocznia Pana Zastępów - wyniszczę imiona bożków w kraju, aby już nikt o nich nie wspomniał. I wypędzę z kraju wróżbitów i ducha nieczystego.
3. A jeśli wystąpi ktoś jako prorok, wówczas ojciec i matka, rodzicie jego, powiedzą mu: Nie możesz pozostać przy życiu, bo głosisz kłamstwa w imię Pana. I ojciec z matką, jego rodzice, przebiją go, gdyby prorokował.
(BT)

_________________
Zapraszam na swoje forum, gdzie można przeczytać wszystkie moje felietony, pooglądać zdjęcia z niekończącej się podróży dookoła USA i nawet zobaczyć na żywo obraz z kamery na moim trucku: www.katolik.us


Pt kwi 22, 2005 19:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Tak jak już napisałem w innym miejscu - akurat przepowiednie o Murzynie w pewnym sensie się sprawdzają. Otóż Ratzinger w swoim herbie biskupim ma nawet 2 Murzynów :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N kwi 24, 2005 12:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 19, 2003 22:45
Posty: 274
Post 
Mówiąc jeszcze o przepowiedniach i Chwały Oliwki. Dowiedziałem się, że Benedykt XVI od dawna miał powiązania z zakonem Benedyktów i z samym założycielem tego zakonu.

Radio Watykan na przykład podało, że pierwszego kwietnia, gdy Jan Paweł był już bardzo chory, kardynał Ratzinger pojechał do klasztoru Benedyktyńskiego w pobliżu Rzymu, aby modlić się za swojego papieża.

Także w książce „Salt of The Earth” pisze on coś o świętym Benedykcie. To książka-wywiad, cytuję jej fragment w ostatnim moim felietonie, mówiąc o przynależności Josepha Ratzingera do Hitlerjugend. Jak będę w domu następnym razem, poszukam dokładnie, co on mówi o świętym Benedykcie.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że imię Benedykta zostało przez Ratzingera przyjęte raczej na cześć świętego Benedykta, patrona Europy, niż na cześć Benedykta XV, choć pewnie i ten papież pokoju miał jakiś wpływ na decyzję wyboru.

_________________
Zapraszam na swoje forum, gdzie można przeczytać wszystkie moje felietony, pooglądać zdjęcia z niekończącej się podróży dookoła USA i nawet zobaczyć na żywo obraz z kamery na moim trucku: www.katolik.us


N kwi 24, 2005 13:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 24, 2003 10:29
Posty: 328
Post 
Dedykuję wybrany fragment ewangelii Agniulce i Hiobowi. Po Waszych postach zrobiło mi się :(

" Gdzież jest taki ojciec pośród was, który gdy syn będzie go prosił o chleb, da mu kamień? Albo gdy będzie go prosił o rybę, da mu zamiast ryby węża? Albo gdy będzie go prosił o jajo, da mu skorpiona?
Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą."
Łk.11,11-13

Zbliża się święto Zesłania Ducha Świętego ...

z Bogiem

_________________
„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy” (1 J 3, 1).


Pn maja 09, 2005 11:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL