Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kanonizacja Jana Pawła II 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 13:28
Posty: 3
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
To jest zupełna kpina aby kanonizować człowieka który,oszukiwał ludzi swoją pobożnością,oczekując od nich aplauzu i uwielbienia.Promował książkę stygmatyczki Katarzyny Emmerich ''Żywot i bolesna męka Jezusa Chrystusa'' która jest powieścią sf.Chciał na siłę stać się męczennikiem i cel ten swój osiągnął,narobił tyle świętych że,przewyższył wszystkich papieży od początku istnienia tej katolickiej biurokracji,tuszował seksualne wybryki swoich podopiecznych,swoimi pielgrzymkami do krajów,rujnował budżet tego państwa.


Śr sty 22, 2014 0:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Teraz tylko udowodnij i zamykamy sprawę kanonizacji.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sty 22, 2014 0:28
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Odyn napisał(a):
To jest zupełna kpina aby kanonizować człowieka który,oszukiwał ludzi swoją pobożnością,oczekując od nich aplauzu i uwielbienia.Promował książkę stygmatyczki Katarzyny Emmerich ''Żywot i bolesna męka Jezusa Chrystusa'' która jest powieścią sf.Chciał na siłę stać się męczennikiem i cel ten swój osiągnął,narobił tyle świętych że,przewyższył wszystkich papieży od początku istnienia tej katolickiej biurokracji,tuszował seksualne wybryki swoich podopiecznych,swoimi pielgrzymkami do krajów,rujnował budżet tego państwa.

Spowiadasz się codziennie samemu Bogu - z oszczerstw też?


Śr sty 22, 2014 8:57
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Im bliżej kanonizacji tym takich wspomnień będzie coraz więcej, tutaj fragment ciepłej notatki znalezionej na blogu ks. Grzegorza Paderewskiego:

"Znajomość portugalskiego przez Jana Pawła II sprawiła wrażenie, że każdy misjonarz z Europy zna, albo przynajmniej powinien znać ten język. Że jest on na świecie bardzo popularny. Pamiętam, że dziesięć lat temu w Piaui ludzie wyraźnie się dziwili, czemu ja nie mówiłem dobrze po portugalsku. Papież przecież mówił, a ty nie? Inni zaś uważali, że Jan Paweł II po prostu był Brazylijczykiem i stąd ta jego swojskość i naturalność."

http://www.areopag21.pl/brazylia/artyku ... la-ii.html


Pt kwi 04, 2014 7:23
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Jedną z form przygotowań do Kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II w mojej parafii jest peregrynacja obrazów/dwóch/ Ojca Świętego.
Ja biorę obraz 12 kwietnia wieczorem po mszy świętej i oddaję przed wieczorną mszą świętą w niedzielę 13 kwietnia.
Przygotowując się do tego,przejrzałam moją domową bibliotekę i znalazłam 13 pozycji książkowych dotyczących JPII.
Zapraszam najbliższą rodzinę; pomodlimy się, przeczytamy fragmenty książek i obejrzymy jedną z pielgrzymek Ojca Świętego do Polski.
Taki będzie program odwiedzin Błogosławionego Jana Pawła II w jego obrazie, w moim mieszkaniu.


Pt kwi 04, 2014 8:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
A bez specjalnego obrazu nie można takiego spotkania rodzinnego i wspominania JP2 zorganizować? Co daje taki obraz? Bo ja tego kompletnie nie rozumiem. Czym różni się od zdjęcia na okładce książki czy innego obrazka, który pewnie już masz w domu??

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So kwi 05, 2014 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fetyszyzm_(religia)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N kwi 06, 2014 18:29
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Link w całości http://pl.wikipedia.org/wiki/Fetyszyzm_%28religia%29
---------------
O kulcie obrazów jest na tym forum pewnie z 10 aktywnych wątków, więc w razie czego kontynuujcie w którymś z nich.


N kwi 06, 2014 18:51
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Dzielą nas już tylko kilka dni od kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II. Jak będziecie przezywać to piękne wydarzenie?


Wt kwi 22, 2014 8:32
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
gita napisał(a):
Dzielą nas już tylko kilka dni od kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II. Jak będziecie przezywać to piękne wydarzenie?

Razem z kanonizacją obchodzić będę z cała rodziną przypadające w ten dzień rubinowe gody mojego małżeństwa :-D


Wt kwi 22, 2014 9:59
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Jestem w trakcie pakowania walizki. Jutro wyjeżdżam na kanonizację. Byłam na beatyfikacji JPII.
Ciekawe który Papież wyniesie na ołtarze JPII i Jana XXIII? A może się podzielą? Kto to wie? Bynajmniej to się często nie zdarza.

A po drodze Asyż i wytęskniony św. Franciszek...drogą po jego śladach. Jak Montserrat i św. Ignacy Loyola po IV tygodniu rekolekcji ignacjańskich.

:-D

P.S. Robur, z sąsiedniego forum, jeśli tu zagladasz, to serdecznie Cię pozdrawiam.


Wt kwi 22, 2014 16:09
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
@Maria-Magdalena szerokiej drogi życzę, myślę że znajdzie się więcej użytkowników forum, którzy wybierają się na tę uroczystość :)


Wt kwi 22, 2014 17:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Maria-Magdalena napisał(a):
Ciekawe który Papież wyniesie na ołtarze JPII i Jana XXIII?


Jak to - który? Urzędującym papieżem jest Franciszek i tylko Franciszek.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt kwi 22, 2014 18:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Macie obecnie dwóch papieży - emerytowanego i urzędującego. Benedykt zachował status i wszystkie atrybuty papieża, nawet jeśli emeryta. Nas statusem kanonicznym i teologicznym takiej sytuacji toczycie obecnie ogromne dyskusje i spory - NB. na które patrzymy uważnie, bo dotykają sprawy, która nas dzieli - rozumienia sensu i znaczenia prymatu biskupa rzymskiego. Aczkolwiek będzie przewodniczył ceremoniom zapewne Franciszek - bo taki praktyczny modus vivendi został jak dotychczas przyjęty - ale samo pytanie nie jest pozbawione podstaw.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Wt kwi 22, 2014 20:21
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Alus napisał(a):
gita napisał(a):
Dzielą nas już tylko kilka dni od kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II. Jak będziecie przezywać to piękne wydarzenie?

Razem z kanonizacją obchodzić będę z cała rodziną przypadające w ten dzień rubinowe gody mojego małżeństwa :-D

Mam nadzieję, że oderwiesz się od absorbującej Cię polityki.
P.S.Rubinowe, czyli które?


Śr kwi 23, 2014 16:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL